Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Salut! vreau sa comand cate ceva de pe fc-moto, dar mi-e cam teama, din cate am inteles nu prea sunt seriosi, in ce priveste transportul spre Ro. Si m-am gandit sa fac altfel. Am niste rude in Germania, imi fac ei comanda acolo, si poate n-o sa mai fie asa dificil. oare o fii mai bine asa? :rolleyes: pe de-o parte aveam avantaju ca plateam in lei, asa..trebuie sa schimb in euro, si o sa ma ajunga putin mai scump :rolleyes:

Editat de chrystopher_90@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am 'lucrat' si eu cu baietii de la FC-Moto.de. Una calda, alta rece.

 

Primo, o pereche de nadragi Revit Gear si o legatura de opincute Sidi Vertigo. Ostilitatile au decurs fara cusur, eram cel mai fericit om, le-am dat pana si un Like! pe FB :cheers:

 

Secundo. Am dorit o jeaca Revit pentru doamna mea, impreuna cu manusi tot Revit, tot pentru ea. Am stat ce am stat, tot asteptand (comanda aparea la ei pe site cu status Confirmed / In Process), pana a inceput sa usture caci venea Craciunul si erau cadouri de la Mosu'... Le-am scris, la inceput pozitiv si rugandu-i sa nu ma lase la greu, ca ma bazez pe ei alea - alea. Ulterior am aflat ca geaca e out-of-stock, nervi la greu (noroc ca m-am bagat in seama, altfel probabil imi expediau marfa de Pasti...), le-am cerut sa anuleze comanda, le-am dat un puternic feedback negativ (din'ala care costa fifty) si le-am promis ca nu ii mai deranjez.

 

Am 'mutat' comanda (geaca de dama Revit) pe motoin.de si s-a terminat cu happy end. Mosul a sosit la timp si a asternut sub brad o preafrumoasa CR Ladies de piele, rosu cu alb, pentru frumoasa mea jumatate a carei jumatate sunt eu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comandat alpinestars S-MX 4 si miau trimis S-MX 5 la pretul lui S-MX 4 :moto:
Cred c-o sa le dai un mail in care sa le ceri banii inapoi, ca tu vroiai S-MX 4, nu? :lol:

 

 

Am 'lucrat' si eu cu baietii de la FC-Moto.de. Una calda, alta rece.
Eu am facut trei comenzi la ei, anul trecut. Am primit tot ceea ce am comandat, fara niciun fel de problema. Poate sunt eu mai norocos. :D

 

 

 

Mosul a sosit la timp si a asternut sub brad o preafrumoasa CR Ladies de piele, rosu cu alb, pentru frumoasa mea jumatate a carei jumatate sunt eu :cheers:
lol-034.gif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

am dat a 3a comanda la fc moto si sau muscat greu tare, dupa cateva zile am dat cancel la comanda, dupa o saptamana toate lucrurile sunt mai scumpe cand intru pe accountu meu =) cam cu 200 euro deci nu dati cancel daca vreti sa luati ceva de acolo :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comandat pe 25 - 04 -2011 echipament. A ajuns zilele astea... dupa o luna :) Rusine sa le fie, dar macar e la reducere.

faza e ca unele lucruri nu le au pe stoc si le aduc din nu stiu unde i'am intrebat odata e ce dureaza asa mult si miau zis ca nu era pe stoc dar le aduc la comanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat comanda de geaca Alpinestars T-RC 1 Air-Flo Jacket si mi-au trimis Alpinestars T-RC 1 Jacket - varianta fara mesh, vreu sa o returnez si sa imi trimita ce am vrut eu.... adica o geaca de vara cu aerisiri.

Le-a returnat cineva ceva pana acum ? sau a cerut un schimb ? sunt probleme ?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nate4u : Ok, nu asta e problema. Problema este sa le dai mail sa ii intrebi in cat timp livreaza produsele x y z, sa-ti spuna ca peste o saptamana doua, iar apoi sa te trezesti ca dureaza o luna sa-ti ajunga acasa.

 

Platisem in avans fix ca sa isi onoreze comanda in timp util, si le-am spus asta.

Bine ca marfa e de calitate si nu au fost alte probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nate4u : Ok, nu asta e problema. Problema este sa le dai mail sa ii intrebi in cat timp livreaza produsele x y z, sa-ti spuna ca peste o saptamana doua, iar apoi sa te trezesti ca dureaza o luna sa-ti ajunga acasa.

 

Platisem in avans fix ca sa isi onoreze comanda in timp util, si le-am spus asta.

Bine ca marfa e de calitate si nu au fost alte probleme.

da dar ai grija ce iei mie miau adus viziera turnata prost debea vad prin ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu prea inteleg ce se intampla pe site-ul asta, la fiecare comanda se pare ca e ceva diferit. Din pacate am comandat inainte de a citi aici si cand am plasat comanda primesc "banca dvs. refuza sa efectueze tranzactia. va rugam verificati detaliile". E prima data cand patesc asa ceva in cativa ani de cand fac cumparaturi online, toate din US. Am primit un mail de confirmare, fara confirmarea platii, normal. Le-am scris intreband daca pot pastra comanda schimband plata de la online in cash la ridicare. Vom vedea ce-a fi. A mai patit cineva ceva asemanator?

 

Update: Am primit un mail prin care am fost anuntat ca mi-a fost anulata comanda si eram rugat sa comand din nou. Voi vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea inteleg ce se intampla pe site-ul asta, la fiecare comanda se pare ca e ceva diferit. Din pacate am comandat inainte de a citi aici si cand am plasat comanda primesc "banca dvs. refuza sa efectueze tranzactia. va rugam verificati detaliile". E prima data cand patesc asa ceva in cativa ani de cand fac cumparaturi online, toate din US. Am primit un mail de confirmare, fara confirmarea platii, normal. Le-am scris intreband daca pot pastra comanda schimband plata de la online in cash la ridicare. Vom vedea ce-a fi. A mai patit cineva ceva asemanator?

 

Update: Am primit un mail prin care am fost anuntat ca mi-a fost anulata comanda si eram rugat sa comand din nou. Voi vedea.

mai bine platesti rambus decat cu cardul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mda... deci vreau sa dau cancel la o comanda de casca, si nu reusesc, am dat de 3 ori pana acum pe site formular de cancel dar degeaba... la telefon tot incerc sa ii sun de vreo ora si nu raspund deloc... zici ca sunt tembeli. Ideea e ca vreau sa mai adaug la comanda o pereche de manusi si o pereche de booti... huh... daca astia sunt nemti eu imi dau una cu ceva in cap....

 

Status Date

Order was received 24/06/2011 (18:07)

Viewed 25/06/2011

In process 29/06/2011

 

De 2 zile tot dau cancel-uri si ei azi au trecut la procesarea comenzii... pana diseara tot dau cumva de ei la telefon oricum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... deci vreau sa dau cancel la o comanda de casca, si nu reusesc, am dat de 3 ori pana acum pe site formular de cancel dar degeaba... la telefon tot incerc sa ii sun de vreo ora si nu raspund deloc... zici ca sunt tembeli. Ideea e ca vreau sa mai adaug la comanda o pereche de manusi si o pereche de booti... huh... daca astia sunt nemti eu imi dau una cu ceva in cap....

 

Status Date

Order was received 24/06/2011 (18:07)

Viewed 25/06/2011

In process 29/06/2011

 

De 2 zile tot dau cancel-uri si ei azi au trecut la procesarea comenzii... pana diseara tot dau cumva de ei la telefon oricum. :)

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ViewObjectID=2587584&ViewAction=ViewContactForm

 

sau dale mail pe mailu care ti lau dat cand au confirmat eu asa am facut si a 2a zi lea dat cancel si incearca sa le iei in limba germana sau UK ca daca dai pe engleza mai cresc preturile la articole

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-au anulat, gata, le-am dat reply si pe mail-ul de procesare... acum refac comanda si... ma inarmez cu rabdare. :)

 

Mda... deci comandat casca, booti si manusi... azi venit pachetul dar au trimis casca marimea S replica lui Lorenzo in loc de marimea L replica lui Badovini, ma refer la casca X-lite 802, desi pe factura scrie clar ca e Badovini marimea L ... deja ma satur de sportul asta, prea multe probleme intr-un interval prea scurt de timp. :(

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar nu realizati faptul ca firma respectiva are in procesare sute de comenzi si le upgradeaza statusul cand le vine randul ?

Ca vad ca unii se asteapta sa le fie repartizat eventual un Account Manager personal pentru comanda lor de manusi :D

Editat de lipton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar nu realizati faptul ca firma respectiva are in procesare sute de comenzi si le upgradeaza statusul cand le vine randul ?

Ca vad ca unii se asteapta sa le fie repartizat eventual un Account Manager personal pentru comanda lor de manusi :D

Ma doare la basca. Sa-si angajeze mai multi oameni, sa fie mai atenti si sa-si onoreze comenzile la timp, fie ca e vorba de o cagula sau de o casca de 600 de euro. N-ai zice ca-s nemti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar nu-s nemti. :D E firma unui arab maliezian indonezian ceva. Au o problema foarte mare cu stocurile, care nu sunt actualizate pe site. Cumperi online, produsul nu prea mai exista, si te trezesti cu un raspuns ca se mai aprovizioneaza in vreo luna doua, daca ai noroc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au anulat, gata, le-am dat reply si pe mail-ul de procesare... acum refac comanda si... ma inarmez cu rabdare. :)

 

Mda... deci comandat casca, booti si manusi... azi venit pachetul dar au trimis casca marimea S replica lui Lorenzo in loc de marimea L replica lui Badovini, ma refer la casca X-lite 802, desi pe factura scrie clar ca e Badovini marimea L ... deja ma satur de sportul asta, prea multe probleme intr-un interval prea scurt de timp. :(

dale mail de returnare si il potri trimite inapoi sa til schimbe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... deci comandat casca, booti si manusi... azi venit pachetul dar au trimis casca marimea S replica lui Lorenzo in loc de marimea L replica lui Badovini, ma refer la casca X-lite 802, desi pe factura scrie clar ca e Badovini marimea L ... deja ma satur de sportul asta, prea multe probleme intr-un interval prea scurt de timp. :(

Pana nu de mult n-am avut probleme cu FC-Moto (chiar ma laudam cu asta), dar la ultima comanda au "dat-o de gard". Am comandat pt un amic o protectie de coloana A* neagra. Pe factura a fost neagra, dar in colet a fost alba. Bine, nu e un capat de lume, dar citind toate acestea, incep sa-mi pun semne de intrebare cu privire la calitatea serviciilor furnizate.

 

 

Voi chiar nu realizati faptul ca firma respectiva are in procesare sute de comenzi si le upgradeaza statusul cand le vine randul ?

Ca vad ca unii se asteapta sa le fie repartizat eventual un Account Manager personal pentru comanda lor de manusi :D

Am comanda din 22.08.2010 care apare inca "Invoiced", nu "Paid". :crack:

 

 

salut. din cei care ati luat de la ei, ati platit careva ramburs? se plateste in euro sau in lei?(pe site pretul este in euro)

mersi frumos!

La ramburs platesti 5 Euro in plus. Plata o faci in lei. Coletul ti-l aduce Fan-ul.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dale mail de returnare si il potri trimite inapoi sa til schimbe

 

Asta am facut, intre timp am lamurit si misterul... cutia castii e chiar de la casca ce o vroiam eu, exact marimea respectia, apare si o bifa chiar pe eticheta cutiei, doar ca inauntru a fost alta casca... deci ei au vazut ce e pe cutie si nu au mai stat sa mai si verifice ce e inauntru, au luat de bun ce era pe ea si au trimis. :(

 

Astept un raspuns de la ei legat de ce si cum si le trimit casca inapoi sa imi trimita inapoi ce am comandat eu. :(

 

Cipri? The slick?

 

Chiar el. :)

 

salut. din cei care ati luat de la ei, ati platit careva ramburs? se plateste in euro sau in lei?(pe site pretul este in euro)

mersi frumos!

 

Am platit la curier pentru o taxa de 4.90 EUR... apropo, mi-au pus EUR la un curs de 4.17 RON ceea ce e chiar mai jos decat ce era azi pe BNR. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...