Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

Apreciez daca ma ajuta cineva cu o problema :D mai general. Vreau sa-mi iau geaca asta. Problema e ca, asa cum se vede si pe site, marimile nu sunt S/M/Etc ci in cifre. M-am uitat pe chartul lor si cea mai mica masura incepe de la 92 care presupun ca-s centimetri. Daca am sub ce fac? Imi iau de muieri? :D Nu gasesc niciun chart calumea cu toate marimile sa stiu ce dracu sa comand la geaca aia.

 

LE: Dupa ceva cautari se pare ca sunt sub S la barbati si M la femei =)) (85cm/34inch). Wtf?!

incearca si asta http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/marimea.html eu am facut cu el si am reusit sa iau marimea care imi trebuia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Nu sunt batuti in cap, sunt doar nemti :)

 

Nu sunt nemti,din cate povestea cineva care a mai patit-o cu ei.Sunt arabi aciuati prin JĂRMANIA.In afara de a locui in aceasta tara si a face afaceri,nu au de a face cu absolut nimic cu nemtii,daramite cu simtul responsabilitatii si precis al nemtilor.Si nu esti singurul,rabdare si timp ca o rezolvi pana la urma problema ta.Bineinteles,tot pe banii tai.Specific nemtilor.PARDON,ARABILOR.Ps.Nu astepta scuze ca nu o sa le primesti,never.

Editat de Ro-TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nate4U nu ma ajuta, m-am uitat si la alea. Cred ca trebuie sa mai mananc sa ajung si eu macar la marimea minima :D

 

@Ro-TM s-a rezolvat cu google translate. Le-am trimis mail si in engleza si tradus (din topor) si au inteles din prima.

incearca niste haine daca nu:p eu port M mia iesit M(48) dar miam luat L (50)pentru ca am picioarele mai mari si chiar am luat bine :-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu-ntelegi :D marimea mea la bust nu exista in charturi :)) decat la muieri. O sa ma duc pe la motoadventure sa probez niste geci.

 

Good luck with that... da telefon inainte sa aduca gecile din depozit ca la magazin nu le au :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facut comanda de cizme+genunchiere, platit cu cardul. Intre timp mi-am dat seama ca am luat cizmele cu o marime mai mare plus ca gasisem altele mai faine (iar primele nu erau pe stoc cand am facut comanda). Saptamana trecuta am vorbit cu ei sa dea un cancel la comanda. Aparent au dat cancel (pentru ca aveam niste bani in plus pe card, desi nu pot afla de unde) iar azi mi-au trimis comanda :D

 

Posibil sa se fi incurcat aia pe acolo iar acum ma gandesc sa fiu tigan si sa accept coletul (cu chestii gratis) sau sa fiu baiat bun si sa il trimita inapoi (si eu sa platesc transportul aiurea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sunt jos palaria, dupa cateva luni mi-am adus aminte sa cer refund la transport ( casca trimisa de mine inapoi deoarece imi trimisesera alta marime), mi-au raspuns mai greu cerandu-mi contul, dupa ceva vreme mi-au cerut si chitanta platita la transport si mi-au facut refund... deci voi mai cumpara de la ei, greseala e omeneasca pana la urma. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee daca de obicei, iarna, fc-moto.de face reduceri de preturi mai mari decat in momentul asta la produse?

Cand ar fi momentul cu cele mai bune preturi la ei (intrebare pentru cei care au urmarit anii trecuti preturile)?

Multumesc.

Editat de georgem
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ĂÂştia de la vc-moto sunt niÂşte handicapați, total dezorganizați cu care foarte greu te poți înțelege, probabil niÂşte turci grei de cap Âşi cu o engleză mizerabilă.

Au intenții bune, prețuri bune, după Âştiința mea sunt singurii cu revit dar e loterie să cumperi de la ei.

Vreau să-mi mai iau niÂşte revit dar ei nu au auzit că pantalonii cayenne pro au trei lungimi (short-regular-long) deÂşi au lista mărimilor pe site.

Nici nu mă grăbesc pt că la cât sunt de scumpi (vorbesc față de revit nu de alte mărci) o să mai aibă reduceri (cayenne pro).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ĂÂştia de la vc-moto sunt niÂşte handicapați, total dezorganizați cu care foarte greu te poți înțelege, probabil niÂşte turci grei de cap Âşi cu o engleză mizerabilă.

Au intenții bune, prețuri bune, după Âştiința mea sunt singurii cu revit dar e loterie să cumperi de la ei.

Vreau să-mi mai iau niÂşte revit dar ei nu au auzit că pantalonii cayenne pro au trei lungimi (short-regular-long) deÂşi au lista mărimilor pe site.

Nici nu mă grăbesc pt că la cât sunt de scumpi (vorbesc față de revit nu de alte mărci) o să mai aibă reduceri (cayenne pro).

 

 

Revit mai poti cumpara si de pe www.motoin.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Ca sa nu mai fac alt topic, scriu aici...

 

Cum e cu returul produselor la ei? A facut cineva retur? Pe scurt, am luat niste ghete si imi sunt mari. In 14 zile le pot schimba. Cei de acolo mi-au pus si "Retour Document" in pachet, in caz ca e nevoie. Mi s-a parut o treaba ok. Pot face retur cu orice serviciu postal, sau doar cu cei agreati de ei? La UPS imi dau cotatii de peste 50 eur, avand in vedere ca eu am platit 8 eur pe transport de la ei.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza cu ce le trimiti. Eu le-am trimis cu Posta Romana, au ajuns ok, ei mi le-au trimis inapoi (produsele inlocuite) cu UPS-ul. Sa le dai inainte dai inainte un mail sa le spui ce probleme ai si ca le trimiti, iar dupa aceea un awb ceva ca sa fii sigur ca te iau in evidenta. Arabetii aia sunt cam prosti in mare parte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect, tocmai ce am vorbit la UPS si vroiau 100,3 eur fara tva :finger:

 

Le-am dat mail, astept sa vad ce imi zic (nu sunt nici culoarea/grafica pe care o vroiam)... Cu germana mea de balta, sper sa inteleaga ce trebuie.

 

Multumesc mult.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect, tocmai ce am vorbit la UPS si vroiau 100,3 eur fara tva :finger:

 

Le-am dat mail, astept sa vad ce imi zic (nu sunt nici culoarea/grafica pe care o vroiam)... Cu germana mea de balta, sper sa inteleaga ce trebuie.

 

Multumesc mult.

 

Merge cu posta; eu asa am procedat: le-am trimis mail in care le spuneam ca nu e marimea buna si apoi le-am trimis coletul cu posta si inauntru am pus Return Document-ul sau cum se cheama completat in engleza in care la explicatii am scris ca vreau o marime mai mica.

 

Cu posta ajunge coletul in 5 zile lucratoare, cam cum ajunge si coletul prin UPS (asta daca au pe stoc produsul comandat).

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai fac alt topic, scriu aici...

 

Cum e cu returul produselor la ei? A facut cineva retur? Pe scurt, am luat niste ghete si imi sunt mari. In 14 zile le pot schimba. Cei de acolo mi-au pus si "Retour Document" in pachet, in caz ca e nevoie. Mi s-a parut o treaba ok. Pot face retur cu orice serviciu postal, sau doar cu cei agreati de ei? La UPS imi dau cotatii de peste 50 eur, avand in vedere ca eu am platit 8 eur pe transport de la ei.

 

Daca te-ai uita mai sus pe topic la ce am mai postat eu ai raspunsul la intrebarea ta... pe scurt, mie mi-au trimis casca marimea S, alt colorit, le-am trimis prin posta romana, vreo 70.8 RON sau ceva de genul asta m-a costat, ei mi-au trimis inapoi casca ce o comandasem eu si dupa ceva vreme le-am dat chitanta de mi-au bagat banii pe care i-am dat eu la posta in cont.

 

P.S. Dupa ce iese coletul din tara poti urmari coletul pe DHL Germania punand acolo numarul de expediere, AWB sau cum dracu i se spune, e preluat de DHL dupa ce iese din tara coletul pana la ei. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salut,

 

Auziti am tot citit si nu am gasit nimic concludent pe acest topic, cat e in total transportul de la baieti astia Fc-moto?

E cum scrie la ei pe site 7,9 euro sau se mai adauga si alte taxe? (ca la romani nu?) Si cam la cat se ridica ce e in plus (taxele), la lucruri de natura casti, armuri, manusi, ghete...?

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Am comandat si eu de pe FC-moto ,o casca + o cagula (REVIT).Am trimis e-mail ca sa mi se confirme data expedieri .Iar ei mi-au raspuns precum ca au casca pe stock dar asteapta sa vina cagula (cu toate ca atunci cand am facut comanda aparea ca fiind pe stock) de la furnizori probabil .

 

Are ideie cineva cam cat dureaza pana le ajunge cagula ,daca timpul este prea mare as renunta la cagula .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai de unde sa stii, totul depinde de furnizorul lor. Ca idee (si vorbesc din experientele mele cu ei, cateva la numar), trimite-le un mail in care:

- fie le spui clar ca renunti la cagula, sa o scoata din order si sa iti trimita ce au. Apoi verifici pe documentul de expeditie ca e totul corect.

- fie le spui clar sa amane transportul pana primesc si cagula in stoc.


In incercarea de a "satisface clientul" iti pot imparti comanda in doua transporturi, caz in care platesti si doua taxe de expeditie. Pentru echipamente costisitoare nu conteaza prea mult inca 15 euro, dar la o cagula parca e pacat sa iti dubleze pretul produsului.

Editat de stokerel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai de unde sa stii, totul depinde de furnizorul lor. Ca idee (si vorbesc din experientele mele cu ei, cateva la numar), trimite-le un mail in care:

- fie le spui clar ca renunti la cagula, sa o scoata din order si sa iti trimita ce au. Apoi verifici pe documentul de expeditie ca e totul corect.

- fie le spui clar sa amane transportul pana primesc si cagula in stoc.

 

In incercarea de a "satisface clientul" iti pot imparti comanda in doua transporturi, caz in care platesti si doua taxe de expeditie. Pentru echipamente costisitoare nu conteaza prea mult inca 15 euro, dar la o cagula parca e pacat sa iti dubleze pretul produsului.

am comandat de cateva ori de la FC-moto si mai mereu au impartit comanda dar niciodata nu am platit de doua ori transportul. La primul colet plateam ce era in el si transportul si ramburs iar la celalalt plateam diferenta fara nici o alta taxa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...