Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

Da, asa imi apare si mie la TN, ca o sa fie preluat de Urgent-Cargus care se misca repede, dar din Germania pana in Romania nu isi mai face niciun update TN-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...
Vizitator goe 75

Vai , dar trebuie sa dai petrecere daca ti-a plecat comanda pe bune. Eu am mai mult de o luna de cand ma tot amana si m-au unplut de nervi...si pana la urma din 4 produse comandate o sa-mi trimita doar 2 ...,dar nu se stie cand.

Firma germana , parca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mi apare pe numarul comenzii. Am comandat la ei de multe ori si niciodata nu au fost probleme numai cu UPS. De data asta am comandat fara sa mai vreau sa platesc valoarea aia pentru cash la primirea coletului. Eu am un singur produs, nu e cazul de trimis partial comanda :)

Editat de barbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las că-s mai breji anvelopemoto.eu: o lună de la comandă și nici măcar un e-mail, un telefon, un semnal cu fum, un semn, un strigăt... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pe mine m-au curentat de cateva ori cu intarzieri nesimtite .I-am tolerat pt ca preturile sunt intradevar bune ,dar exista o limita.

Acum la ultima comanda pana in secunda in care am dat click sa dau drumu la comanda imi arata toate produsele disponibile imediat . Normal ca imediat dupa click si mi-a  tras banii a aparut ca doua mai sunt disponibile decat dupa doua sapt si dupa o sapt unul nu mai este disponibil deloc...bullshit total.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe fc-moto merită luat doar dacă nu găsești ce cauți în altă parte (au varietate destul de mare la produse). Pentru servicii de calitate și prețuri cu adevărat bune recomand Motocard. Și eventual micile magazine online de pe ebay, la care poți prinde super-deal-uri câteodată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, goe 75 a spus:

 

Firma germana , parca....

 

 

e un intuneric la fckktmoto de nici nu vezi marokakanii de la tejghea 

Acum 12 minute, PzKpfW a spus:

De pe fc-moto merită luat 

 nimic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima optiune ramane Motocard. Ireal de seriosi.

Fc Moto sunt ok pe produse la care iti arata livrare in 2-3 zile. Primesti orice produs comandat dar pentru cele care au alti timpi de livrare asteapta-te sa dureze. Nu toti au nevoie in 5 zile de produsul comandat. Timpul ramane relativ, oamenii sunt diferiti. Experienta mea cu ei e buna. Ultima comanda facuta ieri(duminica) dupa amiaza data la curier(DHL) azi dimineata la 08:20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu oarece delay-uri la livrarile de pe fc-moto. Gen aparea ceva ca se livreaza in 2 sapt, iar cand se facea data respectiva imi mai dadeau mail ca se mai lungeste o sapt si tot asa. Pana la urma am anulat unele din comenzile pt produse care tot nu mai veneau. 

Acu let's face it - preturile sunt cam cele mai mici, ai discount extra 10% daca esti client cu o anumita vechime si peste care mai poti cumula si anumite coduri de discount (gen cele de pasti, craciun, etc). 

 

In ultimul timp am comandat la motoin. Pe alocuri preturi identice cu fc-moto si s-au parut mereu foarte prompti, nemteste cum s-ar zice.

 

Vezi si fortamoto (cel putin la casti au o gramada de produse/culori si preturile f ok).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Azi am primit si ultima transa de bani ce trebuiau returnati pt ca nu am avut chef sa astept pana in Iulie pt o geaca ...deja amanata odata cu 3 sapt.

Mi-au promis ca imi trimit casca in cateva zile si o pereche de ghete.

Am cautat rahatul de costum care ma intereseaza pe toate site-urile sugerate de voi si se pare ca nu este disponibil nicaieri in marimea XL .

Despre asta este vorba:

https://www.motoin.de/Clothing/Jackets/Textile-jackets/Alpinestars-Andes-V2-Honda-Collection-textile-jacket-Drystar::52703.html

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multam fain! Este foarte probabil ca o sa trebuiasca sa ma reorientez catre al model , dar tot pe ceva mai deschis la culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 12.04.2017 at 12:42, walking^human said:

Stati departe de fc-moto!

 

Am dat o comanda de ~450 euro, cumparand de la ei pentru ca am citit aici pe forum niste recomandari mai vechi. Ei bine, situatia s-a schimbat drastic- ori nu au nimic pe stoc, ori au devenit escroci, insa dai comanda si nimic.

Zero livrare, zero raspunsuri la mailuri, zero tot. Sunt sute de mesaje postate in ultimele luni cu oameni care si-au luat teapa. http://www.resellerratings.com/store/fc_moto https://www.facebook.com/FC-Moto-128729500493529/

 

Din fericire eu mi-am recuperat banii, plata fiind facuta prin paypal. Dupa ce am deschis disputa pe paypal, inainte sa anuleze comanda mi-au dat mesaj cu "we want to inform you, that your order is still in process. There are several reasons for a delayed delivery." , iar in lista de 5 produse 1 avea data estimata 20/4, altul 18/4 si la restul liber, probabil perioada nedeterminata.

 

Mare gunoi fc-moto asta!

Deci tot o mizerie infecta a ramas magazinul fc-moto....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
21 minutes ago, PzKpfW said:

 

Se pare că au aici.

Multam fain tare . Am jubilat pana am vazut ca nu gasesc optiunea sa platesc prin paypal.

Ai mai luat de la ei? Par seriosi sau ma trezesc ca-mi golesc contul daca le dau direct info de la card?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@goe 75:

 

Acum 3 ore, goe 75 a spus:

Am cautat rahatul de costum care ma intereseaza pe toate site-urile sugerate de voi si se pare ca nu este disponibil nicaieri in marimea XL .

Despre asta este vorba:

https://www.motoin.de/Clothing/Jackets/Textile-jackets/Alpinestars-Andes-V2-Honda-Collection-textile-jacket-Drystar::52703.html

 

Off-topic:

RST (polonezi/englezi) au un costum textil (Adventure) cam in acelasi colorit:
https://www.rst-moto.com/motorcycle-textiles/mens-textile-jackets/rst-pro-series-adventure-iii-jacket.html

Multa lume ii vorbeste de bine. Mie nu mi-a placut f tare din cauza greutatii si a materialului exterior care pare sa nu fie la fel de respirabil precum Revit Sand. Este totusi, fara nici un dubiu, mai robust si pare sa protejeze la vant si ploaie usoara mai bine decat Sand. 

 

Pentru echipamente Alpinestars, nu stiu daca mai este de actualitate, dar era un user care aducea exclusiv AStars la preturi mai mici decat cele oficiale si mai toata lumea scria de bine pe topicul lui. Vezi si varianta asta. 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multam fain! Da , si rst-ul imi place .Nu stiam de el.

Momentan inca incerc sa obtin Alpinstarul pt ca am mai avut de la ei si m-am simtit perfect cu ele.

Am sunat direct la numarul de la contact si am dat de unul dintr-un birou de prin Andora.

Am trimis si un mail la care sa-mi poata confirma daca intradevat il au sau este vrajeala ca la restul.Daca imi confirma o sa fac plata direct cu cardul ( chiar daca nu imi convine) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alpinestars au mărimi ciudate la echipamente adventure. Sunt făcute pentru oameni grași cu picioare scurte. :)

Am luat geacă Andes și e bună la mâneci, dar largă în rest. Pantalonii Andes nu mi s-au potrivit deloc, începând cu S și terminând cu L, așa că am cumpărat AST, la care simt lipsa buzunarelor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am facut comanda de la Martimotos.

Mi-au trimis confirmare pe mail ca cineva cica a verificat si il au pe stoc.Ramane de vazut daca e vrajeala si o sa trebuiasca sa-mi iau banii inapoi si de la astia .

Cu marimile am si eu putine emotii ...pt ca ultima data cand am luat de la ei eram M ...dar au crescut burta si curu si am comandat xl dupa tabelul de marimi de la ei.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...