Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

Acum 4 minute, TrekOut a spus:

Nu este corect asa ceva! Consider ca vor sa ma pacaleasca si nu mai cumpar niciodata de la ei.

La fel s-a intamplat cu JYSK, voiam sa cumpar o saltea de pat, am mers in urma cu 2 zile sa ofere reduceri, erau la un pret, dupa 2 zile au bagat reduceri mari, dar au umflat preturile si pretul redus era cel pe care l-am vazut inainte. Nu mai am treaba cu JYSK de atunci.

Legat de fc moto, au 3.5 nota, deci posibil sa se fi stricat site-ul..

 

Nu am zis ca e corect, dar asa functioneaza.

Am mai vazut o chestie la emag de unde cumpar in general cu plata ramburs. Cand platesc totusi cu cardul imi impinge livrarea automat cu 4-5 zile mai tarziu fata de ceea ce imi apare initial.. Am sunat la support clienti si mi-au dat direct voucher, ceea ce ma face sa cred ca la plata in avans se joaca putin cu termenul de livrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, TrekOut a spus:

La produsul anterior nu a decurs la fel. in cos a aparut pretul mai mare. Dupa ce am revenit pe pagina cu produsul, era marit pretul.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Acelasi pret il am si eu si n-am mai intrat pe site-ul asta de luni de zile. Este posibil ca pretul sa se ajusteze si in functie de ziua saptamanii.

 

Si mai e o chestie, in perioada asta sunt reduceri, iar din ce am vazut eu pe https://www.xlmoto.eu/ preturile de baza la care s-au aplicat reduceri inainte de blue Monday (17 ianaruie) au fost mai mici decat cele de dupa, dar valoarea procentuala este aceeasi. Am cumparat inainte de 17 ianuarie pentru ca impulsivitate si pentru ca nu am vrut sa mai pierd timpul alta data. Am verificat la inceputul acestei saptamani si absolut tot ce am cumparat la reducere era de fapt ma scump.

Acum 7 minute, TrekOut a spus:

Asa este. Dar eu cred ca mai mult pierd. Ca si acum spre exemplu, m-au facut sa nu mai cumpar..

Cei care fac asta sunt chiar baieti destepti si iti garantez ca sunt mai bine asa decat daca nu ar avea preturi dinamice. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am observat ca pretul se modifica in functie de tara pe care o selectezi, indifirent de moneda. Spre exemplu, pt UK pretul este 831 pret intreg, pt Romania 989. Aici nu e vb de transport, se calculeaza separat. (vb de modelul ixs x-tour)

Am incercat cel putin 10 tari, printre care si India, Venezuela.. pretul era cel de 831 lei. Am vazut ca si la alte modele, pentru Romania creste pretul.

De ce oare?

rgfgea.JPG

rgwe.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam de diferenta de pret cand schimbi tara nu de diferenta de reduceri. Pentru asta …habar nu am. Dar iti poti face o casuta postala, practic un serviciu care iti  recptionea coketuk intr-o tara si ik trimite acasa la tine. Evident contra cost. 
Si le poti da un mail - am vazut ca produsul x e mai redus pt austria. Este o greseala? S-ar putea sa primesti un voucher cadou ca a fost greseala. Dava te intereseaza. Daca teorie e simplu - tara bananiera, piata mica de desfacere, nu au concurenta reala. 

https://www.mailboxde.com/
Asta l-am folosit acu cativa ani buni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi am făcut și eu prima comanda la ei. Am făcut cont pe site, mi-au dat și un Code de reducere 10% ... drăguți băieții.

Am ales plata cu cardul, am plătit on line. De obicei când comandam ceva on line primeam un mail cu ati făcut comanda nr ... bla bla. Acum nu am primit nici un mail. Pe site-ul lor comanda mea apare în procesare.

Voi când ați comandat, FC moto va trimis mail de confirmare comanda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Banii au fost luați de pe card. În contul meu la comanda scrie asa:

 

StatusDate

Order was received2022/03/21 (1:32 PM)

In process2022/03/21 (1:40 PM)

Paid2022/03/21 (1:39 PM)

 

Dar nu am primit nici un mail, nimic. Sper ca nu am pierdut banii. Le-am trimis și o solicitare în secțiunea de contact. Nici la aia nu am primit nimic ...

Sper sa nu am surprize neplăcute... si sa pierd banii!

Exact în timp ce scriam mesajul de sus, am primit un mail de la ei:

 

Thank you for your order! We will notify you as soon as your order has been dispatched.

 

Deci se pare ca trimit mail doar după ce comanda e expediata? Eu asa am înțeles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca nu sunt tepari. Si de obicei livreaza de e o zi pe alta. 
Acu am vazut si sfarsitul - fara sa fiu ironic, poate doar un pic, da’ ce email te astepti sa primesti? Ti-au trimis ca mesaj ca au primit comanda ( si totul e ok) si iti vor trimite unul cand o livreaza. Care contine tracking numberul. 
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, cei care ați comandat de aici, cât durează transportul? Când am dat comanda, pe site scria ca din momentul preluării coletului de către dhl, durează 3-5 zile lucrătoare. Uitandu-ma pe urmărire colet, am văzut ca ieri dhl-ul a preluat comanda, dar astăzi se afla tot în Germania. Am sunat la dhl România,  le-am dat numărul dhl. Ei au zis ca coletul meu e la dhl divizia comerciala, si sa ma aștept la un termen de două săptămâni! 

La voi cât a durat transportul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate comenzile de pe fcmoto mi-au ajuns in maxim 10 zile de la comanda de pe site. Oricum sta/se învârte prin DE minim 2 zile până să ia drumul României. Fii fara griji,ajunge el mai repede decât multe colete pe teritoriul României.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12:29 Local time  |  The shipment has arrived in the destination country/destination areaRomania

 

Sa înțeleg că azi la 12-29 a ajuns în România. Sa ma aștept ca mâine să am produsele acasă? Le va livra tot DHL-ul, sau trimit prin firma de curierat românească?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un singur lucru nu mi-a plăcut. Nimeni, nici pe site FCMoto, nici pe site DHL, nu mi-au spus ca în România coletul va fi preluat de Cargus. Dacă nu imi spunea emilian_rks, habar nu aveam. Trebuiau sa spună, sau măcar pe site-ul DHL sa pună un link către cargus ceva. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Lazard a spus:

Un singur lucru nu mi-a plăcut. Nimeni, nici pe site FCMoto, nici pe site DHL, nu mi-au spus ca în România coletul va fi preluat de Cargus. Dacă nu imi spunea emilian_rks, habar nu aveam. Trebuiau sa spună, sau măcar pe site-ul DHL sa pună un link către cargus ceva. 

Atat de tare conteaza detaliul asta pentru tine? Daca pentru o banala comanda de echipamnet moto, te agiti asa mult, dai telefoane, pui intrebari pe forum, etc. ce faci cand sunt probleme mai serioase. Intorci lumea cu susul in jos?

 

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, MirceaB a spus:

Atat de tare conteaza detaliul asta pentru tine? Daca pentru o banala comanda de echipamnet moto, te agiti asa mult, dai telefoane, pui intrebari pe forum, etc. ce faci cand sunt probleme mai serioase. Intorci lumea cu susul in jos?

 

Pe tine cine te-a supărat? Da contează detaliul asta. Vreau sa știu cum mi se livrează comanda. Mai ales ca era plătită în avans!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a supărat nimeni. Doar întrebam. Cam toate companiile din vest ce comercializează echipamente, livrează comenzile doar după ce au fost plătite. Faptul că ai platit in avans nu are nici o relevanță și nici o legătură cu ce companie îți este trimisa comanda acasă.

Daca vroiai sa știi toate detaliile astea (importante pt tine) trebuia să întrebi înainte la firma de unde ai făcut comanda, nu sa-ti exprimi nemulțumirea pe forum, pt oricum lucrurile nu se mai schimba. Atât timp cât comanda ta este intacta, bla bla-ul despre cine livrează nu-și are rostul.

Editat de MirceaB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, MirceaB said:

Faptul că ai platit in avans nu are nici o relevanță și nici o legătură cu ce companie îți este trimisa comanda acasă.

Nu are nicio relevanță nicio legătură (uneori) nici cu ce conținut îți este trimis în comanda acasă.

Că tu ești rumân prost și nu știi ce îți trebuie /comanzi, vânzătorul știe mai bine.

Am pățit-o cu ”Goede motorsport ...”

2 hours ago, Lazard said:

Vreau sa știu cum mi se livrează comanda.

 

7 hours ago, Lazard said:

Dacă nu imi spunea emilian_rks, habar nu aveam.

A fost el drăguț și benefic, ca de obicei.

 

Nah ... eu le-am cerut (am și vorbit cu ei) un set de transmisie cu pinioane 16 /49 și lanț 520 cu 112 zale (normal) iar ei mi-au trimis pinioane 15 /48, tot lanț 520 însă cu 108 zale și z-ring.

Adică altceva și mai scurt lanțul, ca să nu pot monta pinionul meu de 16 (USA) :angryfire:

 

 

Deutsche präzisionstechnik!

(FANTA - Fuck And Never Touch Again)

 

image.thumb.png.b398d6cffa0ca0568eed9b981d27edfa.png

Contează un dinte sau doi la greblă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...