Sari la conținut
blue_nightwishX

Accident 11.02.2009 - str. Vasile Lascar - motocicleta albastra - Yama

Postări Recomandate

Am citit pana la pagina 7 si m-am plictisit. Nu inteleg de ce trebuie sa se ia unii de un politist care a cerut informatii pe forum. Oare cand se spune la televizor "cine l-a vazut/cine poate da detalii este rugat sa sune la 112 ..." nu e acelasi lucru ca si cazul de fata? Printre posturi am citit unul in care zicea cineva ca nu poti cere asa ceva pe forum pentru ca trebuie sa protejezi martorii etc., dar in primul post este specificat a se lua legatura cu politistul prin telefon, nu a se posta informatiile pe forum. Sper ca s-a gasit printre motociclisti cineva care sa ajute la prinderea fugarului pentru ca m-am saturat sa vad la stiri din ce in ce mai multe impuscaturi pe strazi, cum s-a intamplat acum cateva zile la Oradea cand un taximetrist a fost impuscat mortal.

O zi buna

LE: Topicul asta trebuia blocat dupa primul post.

Editat de dumitrasrazvan

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi Rados despre ce vorbeam eu,tocmai aia incercam sa iti explic in postul meu,blue e prea baiat ca sa doareasca sa ia masuratorile la moartea cuiva ;) :agree:

Vad ca jumatate din forumul asta au legaturi cu politia,procuratura etc!!!ps:incercati un post la OTV poate aveti mai mult succes!!!!! :burnout: numai bine

Partajează acest post

Link spre post

Nu stiu cine a spus, dar e adevarat. Lasati CSI-ul de la tv si fiti oameni. Romanii ,in general, n-au simt civic si se lipsesc intotdeauna de responsabilitati. asta e . Politia nu e "superman', trebuie ajutata .Imi pare rau ca n-am coborat . Succes in cautari.

Partajează acest post

Link spre post
Romanii ,in general, n-au simt civic si se lipsesc intotdeauna de responsabilitati. asta e . Politia nu e "superman', trebuie ajutata .

Banuiesc ca stii bancul cu omul care se ruga in fiecare saptamina la divinitate sa cistige la loto.

Partajează acest post

Link spre post
Banuiesc ca stii bancul cu omul care se ruga in fiecare saptamina la divinitate sa cistige la loto.

zi-l!

Partajează acest post

Link spre post
de ce sunteti chitrosi? politistul nostru e baiat valabil, dar asa e la romani, hai sa ne pisham pe tot.

cand n'ai nicio pista apelezi la populatie. la fel si in cazul asta, omul a apelat la comunitate: poate a vazut careva-ceva, poate careva stie pe careva care'l stie pe asta, etc..

nu contesta nimeni ca politistul nostru este om valabil. dar cred ca si el este constient ce imagine au polististii, in ochi oamenilor. sa spunem 90% dintre ei.asa ca nu injura nimeni, dar comantariile la adresa politistilor sunt inevitabile. asemeni tiganilor: sunt tigani preoti, dar cine accepta tiganii???

Partajează acest post

Link spre post
e diferenta de la cer la pamant ce spui tu acolo ...

o informatie poate avea caracter secret sau nesecret ..iar pentru valorificarea tuturor informatiilor nesecrete ...trebuie incercate si epuizate toate caile atat cele usor mediatice cat si cele public declarative , right ?

De acord. Gresit mi s-a parut modul de abordare, nu scopul.

Puteai sa faci acelasi lucru doar aruncand momeala, probabil cu rezultate mai bune decat acum. Mai sunt si alti "fini observatori" ai fenomenului moto care urmaresc atent forumurile de specialitate ca job dar o fac discret.

Eu spun ca, poate, pana acum aparea in alte conditii, nu esti singurul care s-a gandit la motoretism.ro pentru a-i afla identitatea retardului, dar acum a zburat puiul cu ata.

Numai bine!

Partajează acest post

Link spre post
@Rebelul, nu, sunt utilizator normal ca si tine. Am si warn, daca te intereseaza ;)

Ma supara ipocrizia unora, care daca ar fi in locul respectiv, l-ar acoperi pe ala sa poata fugi mai bine, sau i-ar pune si piedica politistului, dar daca li s-ar intampla lor sa fie partea vatamata, ar ameninta si injura de mama focului.

:burnout: Bine punctat ! De`ar fi ei victime ... mama mama ce s`ar mai umfla in pene pe aici ... :|

Partajează acest post

Link spre post

Cel care a condus mobra s-a aflat cine e . . topicul se poate inchide / sterge .

:burnout:

Editat de blue_nightwish

Partajează acest post

Link spre post
nu kindere cind o sa vad o smecherie proasta o sa imi dau cu parerea pina una alta amicul vostru este in culpa in acel caz a iscat un taraboi care sa terminat prost pentru cineva .si azi facea apel la unitatea comunitatii , anul trecut o fata relata pe acest forum ca amicul tau a spus ca spera ca

odata o sa fie la masurarea accidentului ei , poate e bine sa stie lumea ce baiat bun e amicul .

Cred ca nu ai citit atent topicul ala, care e unul de mistocareala 100% si ai luat lucrurile in serios. De fapt asta e motovul pentru care am pasat topicul ala la "Motociclisti in fiecare zi", ca acolo nu prea e nici accident si in rest e mistocareala 100%.

Pot eu aici sa-ti fac un rezumat:

- Cineva a zis ca e o Kawa Ninja de 1000 cam indoita undeva pe Bulevardul Unirii (din ce am inteles eu la intersectia cu strada Mircea Voda. care te duce fix la ei la sediu la Politia Rutiera) si a intrebat de ca s-a indoit;

- Politistul respectiv a zis initial ca un coleg a dat motocicleta prin statie ca mergea prea tare si "Nu avea...". Din cate stiu eu astia din politie au niste regulamente care le interzic sa comunice numele infractorilor/contravenientilor, numerele de inmatriculare si uneori chir ce au facut (daca nu au acordul superiorilor sau daca nu iese la rampa purtatorul de cuvant cu un comunicat oficial), dar a mai zis si ca motocicleta respectiva era de vanzare cu putine zile in urma pe bikeshop.ro;

- Un tip care dupa toate probabilitatile nu e politist a zis ca a vazut respectiva Kawa si ca nu avea numar, asa ca eu de aici am dedus ca "Nu avea..." se traduce in nu avea numar (fie ca era pliabil si nu a functionat masinaria, fie ca pur si simplu nu avea);

- Un cunoscut al respectivului politist a zis ca el ar fi incercat sa faca un targ sa-si schimbe autoturismul personal VW pe respectiva Kawa (ca anuntul era pentru vanzare sau schimb cu masina);

- Politistul a cuplat la banc si a rectificat, pretinzand ca el l-a dat in urmarire in ziua aia, ca lui i s-a parut suspect cand l-a vazut pe ala pe radar mergand prea tare si a remarcat si "ca nu are...", asa ca a pretins ca el l-a dat prin statie pe motivul ca vroia sa re-negocieze pretul schimbului Kawa-Vw;

- Au mai intervenit si alti 2-3 politisti care s-au prins imediat de banc si dintre care unii nu au nici o legatura cu Brigada Rutiera ca sa faca misto;

- O gramada de utilizatori de pe forum care n-au avut rabdare sa citeasca topicul de la cap la coada nu s-au prins ca era un banc intre ei si erau mai-mai sa faca inca o revolutie si probabil sa dea foc sediului Politiei Rutiere de pe Udriste;

- Eu am pus acolo un post in care explicam ca e vorba de bancuri "intre ei" si am mutat topicul pe "Motociclisti in fiecare zi".

Nu trebuie sa te numesti Sherlock Holmes ca sa deduci lucrurile astea, trebuie doar sa ai rabdare si timp sa citesti topicul de la inceput pana la sfarsit...

Partajează acest post

Link spre post

De 2 ani citesc forumul; de 1 an aproape am cont; am citit aproape tot forum ul fara sa comentez sau sa mi dau cu parerea doar ca sa umplu thread urile.

Totusi, nu mi vine sa cred ca am citit tot thread ul acesta.

Cat offtopic!!!

Ce a cerut omul si cu ce ati dat voi reply.

Nu cred ca am citit un post care sa aiba legatura cu subiectul thread ului.

Ce trebuie inteles:

Am citit pana la pagina 7 si m-am plictisit. Nu inteleg de ce trebuie sa se ia unii de un politist care a cerut informatii pe forum. Oare cand se spune la televizor "cine l-a vazut/cine poate da detalii este rugat sa sune la 112 ..." nu e acelasi lucru ca si cazul de fata? Printre posturi am citit unul in care zicea cineva ca nu poti cere asa ceva pe forum pentru ca trebuie sa protejezi martorii etc., dar in primul post este specificat a se lua legatura cu politistul prin telefon, nu a se posta informatiile pe forum. Sper ca s-a gasit printre motociclisti cineva care sa ajute la prinderea fugarului pentru ca m-am saturat sa vad la stiri din ce in ce mai multe impuscaturi pe strazi, cum s-a intamplat acum cateva zile la Oradea cand un taximetrist a fost impuscat mortal.

O zi buna

LE: Topicul asta trebuia blocat dupa primul post.

Partajează acest post

Link spre post
De 2 ani citesc forumul; de 1 an aproape am cont; am citit aproape tot forum ul fara sa comentez sau sa mi dau cu parerea doar ca sa umplu thread urile.

Totusi, nu mi vine sa cred ca am citit tot thread ul acesta.

Cat offtopic!!!

Ce a cerut omul si cu ce ati dat voi reply.

Nu cred ca am citit un post care sa aiba legatura cu subiectul thread ului.

Ce trebuie inteles:

Tot topicul e o tampenie care se refera la cineva care nu a fost niciodata inscris aici pe forum, care avea motor de 2 zile si se pare ca deja a fost prins. Oricum cica topicurile trebuie sa moara de moarte buna, nu sa fie ucise de moderatori asa ca il mutam in ograda vecinilor, ca nu are nici o treba cu accidentele cu care avem noi treaba...

Partajează acest post

Link spre post
am vazut acum ceva timp o femeie intr un jeep, beata muci si a fugit de 3 politisti care nu au avut nici tupeul si nici pregatirea sa o opreasca!

am vazut un tiganoi care a iesit dintr o masina de politie can filmele cu prosti!

vad peste tot politisti cu masura xxl la curele fiindca au burtile pline de mici si de bere!

am vazut un politist la aeroportul otopeni luat la palme de un smecher care conducea un mertzan de 100 de mii de euroi..

am vazut politisti care beau cot la cot cu toti bisnitzarii

eu in POLITIA ROMANA nu am incredere...! cu toate ca platesc taxe de zeci de milioane /an! halal politie ! halal justitie! halal educatie/ halal sanatae..si lista e lunga!!

poate este BOND!

de ce nu emigrezi tata???? cine te opreste daca esti asa de nemultumit de tot ce se intampla

Editat de georgegogu

Partajează acest post

Link spre post

Legat de arme & shit am fost oprit saptamana asta pe pasul Tihuta si verificat destul de bine sa nu detin aparate din astea de gaurit dusmanii. Ma rog... mi-au puricat masina. Masina era goala si eu vroiam oricum sa opresc sa ma mai dezmortzesc, asa ca am fost chiar prietenos cu politistii. Mai tarziu am aflat ca s-au furat niste arme de undeva din sudul tarii. Foarte bine ca iau masuri. Nu as vrea sa vad cum o cioara imi flutura un pistol in fatza.

Anyway, au gasit persoana in cauza, topicul asta nu prea mai are sens. Poate doar sa aflam ca era nu stiu ce neam cu Gutza si vindea droguri la sugari.

Pe mine nu m-au ajutat cu mare lucru cand mi-au spart masina, in trafic m-au futut cam de fiecare data cand s-a putut si, culmea, cand mergeam paralel cu o masina de la rutiera, doua alte masini venind din contra sens au intors peste linia dubla continua, iar domnii politisti au facut-o pe neatentii.

Faptul ca am 100.000 km in 2 ani (masina+moto) fara niciun accident inseamna ca nu sunt un pericol pe sosele. Sa-mi mai luati permisul si data viitoare cand se angajeaza un pieton in traversare asa de departe de mine incat nici sa vreau si sa nu-l pot lovi. Dar boul sunt eu ca am dat permisul si am semnat hartia.

Sanatate!

Partajează acest post

Link spre post

Survolaj .... esti extrem de redus ....

incerci sa ma jignesti pe mine cu rahaturi de genul "baiete" ca nu am motor si nici A si nici pe dracu in praznic ..

scuza-ma frate de 26 de ani pe care ii ai dar iti spun sincer ca esti redus si de tot rahatul .....

te-ai nascut cu A si cu motor ? ..daca da atunci ma aplec umil in fata ta zeule si dispar de pe lumea asta iar daca nu mai bine taci in rahat ca nu are nici un sens sa faci caterinca tampite de oameni ca mine ptr ca ai fost la un moment dat exact ca mine

de cei care tine sunt satul ...pana peste cap ptr ca ma umpleti de sila si greata ...oameni de doi lei care dupa monitoare stiti sa dati din gura si sunteti cei mai zmei si cei mai tari din "parcare"

in primul rand eu nu te-am jignit pe tine sub nici o forma si nici nu intentionam sa o fac ....in al doilea rand eu nu am comentat nimic din ce ai zis tu si nici nu imi pasa de tine sub nici o forma ...iar dupa toate astea nu pricep de ce te-ai apucat tu sa polemizezi la adresa mea atata timp cat eu nu m-am bagat intr-o polemica cu tine ....

din pct meu de vedere esti tu esti un neica nimeni care in cativa ani o sa fie cu adevarat un nimeni ....

te salut si cum e vorba ....asfalt uscat omule si ai grija de viata ta

p.s. nici nu am luat acest forum ca un chat prietene ....daca il luam ca un chat aveam pana acum cateva sute de post-uri asa lejer ..dar drept dovada postez doar atunci cand simt nevoia nu ca altii doar sa zic: "lol" la diverse subiecte sau: "da corect misto acest subiect" .... pune-ti mintea la contributie inainte sa postezi ptr ca ai ajuns la 1811 postari si degeaba ca se pare ca nu gandesti inainte sa dai Add Reply

Partajează acest post

Link spre post
de ce nu emigrezi tata???? cine te opreste daca esti asa de nemultumit de tot ce se intampla

de ce sa emigrez TATICULE? lucrurile se pot schimba si la noi!

Partajează acest post

Link spre post
de ce sa emigrez TATICULE? lucrurile se pot schimba si la noi!

La noi lucrurile se vor schimba peste 1000 de ani,poate nici atunci,care e nemultumit si nu se adapteaza(obisnueste) poate sa emigreze spre ceva mai bine

Partajează acest post

Link spre post
Legat de arme & shit am fost oprit saptamana asta pe pasul Tihuta si verificat destul de bine sa nu detin aparate din astea de gaurit dusmanii. Ma rog... mi-au puricat masina. Masina era goala si eu vroiam oricum sa opresc sa ma mai dezmortzesc, asa ca am fost chiar prietenos cu politistii. Mai tarziu am aflat ca s-au furat niste arme de undeva din sudul tarii. Foarte bine ca iau masuri. Nu as vrea sa vad cum o cioara imi flutura un pistol in fatza.

Anyway, au gasit persoana in cauza, topicul asta nu prea mai are sens. Poate doar sa aflam ca era nu stiu ce neam cu Gutza si vindea droguri la sugari.

Pe mine nu m-au ajutat cu mare lucru cand mi-au spart masina, in trafic m-au futut cam de fiecare data cand s-a putut si, culmea, cand mergeam paralel cu o masina de la rutiera, doua alte masini venind din contra sens au intors peste linia dubla continua, iar domnii politisti au facut-o pe neatentii.

Faptul ca am 100.000 km in 2 ani (masina+moto) fara niciun accident inseamna ca nu sunt un pericol pe sosele. Sa-mi mai luati permisul si data viitoare cand se angajeaza un pieton in traversare asa de departe de mine incat nici sa vreau si sa nu-l pot lovi. Dar boul sunt eu ca am dat permisul si am semnat hartia.

Sanatate!

data viitoare nu semnezi! asa am semnat si eu si m au fript bine de tot! ..! in orice caz, politistii care fac gargara pe aici, daca l ar opri pe un smecher de BECALi sau vreau mare BOSS de discoteci, si ar cere scuze la ordin si ar cere si un autograf! am vazut cu ochii mey , o masina intoarce pe megheru, dubla linie, fix pix ca in codru 2 politisti se uitau si comentau.." e patronul de la lido ma ce naiba..."

din cauza asta isi si permit sa treaca pe rosu , sa intoarca unde vor,etc... vezi cazul NISTORESCU! pe de alta parte, trebuie sa se scoata si ei cumva, te ard pe tine..pe ala.., pe baietii mici!

nu degeaba au spus nemtii acum 2 zile ca ROMANIA si BULGARIA au intrat in UE cu 2 decenii mai devreme!

si tu vrei sa te ajute politia cand iti sparg masina? wahahahahahah! mie mi au spart casa! imi era frica sa intru in casa, era usa sparta lumini aprinse, sun la politie si o voce sictirita! " ce maaah, ti i frica sa intriiiii? noi nu ne deplasam daca nu e hotzu in casaaaaaaa" caterinca totala! exemple sunt multe!!!

Editat de MotoPlus

Partajează acest post

Link spre post

incerci sa ma jignesti pe mine cu rahaturi de genul "baiete" ca nu am motor si nici A si nici pe dracu in praznic ..

scuza-ma frate de 26 de ani pe care ii ai dar iti spun sincer ca esti redus si de tot rahatul .....

te-ai nascut cu A si cu motor ? ..daca da atunci ma aplec umil in fata ta zeule si dispar de pe lumea asta iar daca nu mai bine taci in rahat ca nu are nici un sens sa faci caterinca tampite de oameni ca mine ptr ca ai fost la un moment dat exact ca mine

de cei care tine sunt satul ...pana peste cap ptr ca ma umpleti de sila si greata ...oameni de doi lei care dupa monitoare stiti sa dati din gura si sunteti cei mai zmei si cei mai tari din "parcare"

in primul rand eu nu te-am jignit pe tine sub nici o forma si nici nu intentionam sa o fac ....in al doilea rand eu nu am comentat nimic din ce ai zis tu si nici nu imi pasa de tine sub nici o forma ...iar dupa toate astea nu pricep de ce te-ai apucat tu sa polemizezi la adresa mea atata timp cat eu nu m-am bagat intr-o polemica cu tine ....

din pct meu de vedere esti tu esti un neica nimeni care in cativa ani o sa fie cu adevarat un nimeni ....

p.s. nici nu am luat acest forum ca un chat prietene ....daca il luam ca un chat aveam pana acum cateva sute de post-uri asa lejer ..dar drept dovada postez doar atunci cand simt nevoia nu ca altii doar sa zic: "lol" la diverse subiecte sau: "da corect misto acest subiect" .... pune-ti mintea la contributie inainte sa postezi ptr ca ai ajuns la 1811 postari si degeaba ca se pare ca nu gandesti inainte sa dai Add Reply

tu te-ai uitat oare vreodata la ce ai postat ? :burnout: normal ca nu s-a nascut cu A-ul si motocicleta in mana...dar uite ca le are de ceva vreme si iti este net superior din punctul asta de vedere...si are 1811 de posturi pentru ca probabil nu ai degete la maini cati ani are el de motociclism...si eu am zis la fel despre el la inceput ;) dar in timp am realizat ca il judecam gresit...

Partajează acest post

Link spre post
Eu zic asa:

motoristul n-are carnet si din cauza asta a iesit cu mobra in parc. A scapat-o din mana si a facut buf. Probabil fiind pusti, s-a pishu pe el si a vrut sa o stearga englezeste. Facand galagie, l-a auzit vreun comunitar care l-a si dat prin statie si s-a luat dupa el. In dreptul motocicletei, comunitarului i-a cazut incarcatorul de la pistol pe jos, dar fiind impresionat de eveniment nu a bagat de seama. Cand au venit cei de la rutiera, au gasit pe jos incarcatorul, dar comunitarului i-a fost frica sa recunoasca cum ca ar fi al lui( va completa altul de la un coleg sau din targ).

Astfel, dintr-o eroare, e posibil ca un pusti sa fie luat drept terorist sau devalizator de arsenale militare.

Ce zic cei de la UM 0215? Ca aia ar trebui sa stie si ce lapte a supt incarcatorul ala...

Mai facem scenarii?

Lazarus, ai legatura.

ce comm nebun:)))cand vad ce scriu unii ma prapadesc de ras,chiar daca nu am multe posturi stau destul de mult pe forum.si cand vad ce aberatii pot debita unii mor incet dar sigur :burnout:)nu si in cazul de fata la cine am dat acum reply.toate cele bune si sa vina vara odata !!!

Partajează acest post

Link spre post

da ...26 de ani ....si are motor de peste 10 ....ca deh eu am 10 degete....

hai ca o las balta si ma las pagubas ptr ca nu are nici un sens ...

se pare ca unii de prin aceasta comunitate se simt jigniti si de simple pareri

imi dau seama ca de fapt unii dintre voi refuzati sa lasati sa apara printre voi si oameni noi ...dar nu e nici o problema ...viata tot merge mai departe....

si app nu am zis ca nu imi este net superior din pct asta de vedere ...am zis doar ca nu suport sa fiu luat de sus doar din simplul motiv ca eu nu am motor si ca nu am A-ul si ca mai stiu eu ce .... la urma urmei tot oameni suntem cu totii ..

in fine o las balta ptr ca sunt sigur ca or sa mai apara 2-3 care or sa-mi sara in cap din simplul motiv ca orice as zice nu e corect ptr ca nu sunt motociclist ...

Partajează acest post

Link spre post
da ...26 de ani ....si are motor de peste 10 ....ca deh eu am 10 degete....

hai ca o las balta si ma las pagubas ptr ca nu are nici un sens ...

se pare ca unii de prin aceasta comunitate se simt jigniti si de simple pareri

imi dau seama ca de fapt unii dintre voi refuzati sa lasati sa apara printre voi si oameni noi ...dar nu e nici o problema ...viata tot merge mai departe....

si app nu am zis ca nu imi este net superior din pct asta de vedere ...am zis doar ca nu suport sa fiu luat de sus doar din simplul motiv ca eu nu am motor si ca nu am A-ul si ca mai stiu eu ce .... la urma urmei tot oameni suntem cu totii ..

in fine o las balta ptr ca sunt sigur ca or sa mai apara 2-3 care or sa-mi sara in cap din simplul motiv ca orice as zice nu e corect ptr ca nu sunt motociclist ...

Esti pe un forum de motociclism, daca vrei sa-ti dai cu parerea despre diverse, vezi softpedia..

Partajează acest post

Link spre post

Coae, mi-e jena sa-ti zic, dar las-o jos:)

Esti user inregistrat din februarie si ai deja 40 si ceva de posturi...daca stau sa ti le adun toate nu stiu cate sunt 'pertinente' si legate de motociclism. Te-nteleg daca-ti faci user sa intrebi ce scoala sa faci, ce moto sa iei, intrebari tehnice etc, dar vad ca tu aici te-ai inregistrat ca pe coolgirl.ro

Mai bine ia tu A-ul ala,ia-ti moto si da-te mai mult cu moto decat te dai cu gura pe forum.

Si asta ti-o zic eu, care tot n-am A-ul sau moto inca,dar macar am invatat sa-mi tin gura si sa nu mai vorbesc in plus pe forumul asta din mai multe motive:

a)E plin de prea multi prosti si ratati care daca au permis sau motor desconsidera pe 'aspiranti' si pe cei care nu au inca.

b)Mi-am dat seama ca de multe ori am fost penibil si comentam legat de niste subiecte fara sa am o treaba macar,mi-am strans jucariile si m-am retras.

Imi aduci aminte de mine,acu ceva vreme cand eram mai mic si mai prost:)

Daca vrei sa-ti exprimi ideile fa-ti un blog sau intra pe chat.

Forumul asta a devenit un fel de laba unde s-a ajuns sa se barfeasca si sa se discute despre orice mai putin motoare/motociclisti etc..

Se fac topicuri de tot cacatu' legat de reducerea zgomotului,legat de furturi moto etc etc..

Nu mai e ce-a fost odata...

A ajuns o bataie de joc...datorita membrilor care-l formeaza, care i-au ingrosat randurile recent.

Deci in concluzie,măi "CMIDP", mai las-o jos si daca tot iti plac motoarele ia permisu si motoru' si dupa aia mai da-ti tu cu parerea ce si cum,da? Intre timp softpedia,computergames, coolgirl si alte forumuri te-astepta sa-ti auda parerea ta despre viata,motoare,femei,rock si alte balarii

Iar pt restu membrilor acestui forum: Majoritatea sunteti niste labagii care sunteti mai multo moto-forumisti decat motociclisti. Mai intrati si voi pe forumurile din afara, ca aveti ce invata, legat de etica,cum se discuta,cum se pune problema etc.

Indiferent de subiect,aici pe forum...se ajunge la topicuri kilometrice,la injurii,la comparatii si la tot felu de imbecilitati.

Moderatorii sunt cvasi-inexistenti..

Editat de insider

Partajează acest post

Link spre post

Bai "baiete", faptul ca nu ai permis categoria A nu-ti da prea multe drepturi sa comentezi anumite fapte pe acest forum. Cu atat mai putin sa faci afirmatii vis-a-vis de atitudinea unor forumisti care au ajutat si ajuta in continuare atati semeni de-ai nostrii prin actiunile lor. Pana cand o sa iti iei permisul categoria A nu-ti pot spune decat ciocul mic si joc de glezna. Iar legat de Survolaj, las-o mai moale, ca vorba cuiva de mai sus, n-ai tu degete la o mana cati ani are el pe motor. Dar pe langa anii si zecile de mii de km de pe motor se adauga multe alte lucruri pe care tu, ne fiind MOTOCICLIST, nu le sti. Am vazut ca primul tau post a fost pe topicul cu accidentul lui Rontz si ziceai ca ai fi vrut sa-l cunosti. Habar nu ai ca era unul din bunii nostrii prieteni si nu ai nici cea mai mica idee cate lacrimi am varsat impreuna cu Survolaj la inmormantarea lui Rontz. Ca sa nu mai zic de numeroasele actiuni de strangeri de fonduri pt ajutorarea colegilor/prietenilor sau membrilor de familie ai acestora. Actiuni de ajutorare a copiilor din centrele de amplasament in perioada sarbatorilor de Craciun ca sa aiba si ei un cadou sub brad si sa-l vada si ei pe Mos Craciun. Nu ai fost la marsuri ale motociclistilor pe niste ploi torentiale de aveam apa si in gaura cur___ului. Survolaj a fost de fiecare data acolo si a ajutat. Tu nu ai fost. Asa ca tu, cand ai postat si ai facut acele afirmatii, nu l-ai jignit numai pe initiatorul acestui topic ci si pe multi din aceasta comunitate inclusiv pe Survolaj si inclusiv pe mine. Si mi se pare normal sa te atace in felul acesta. Cam atat am avut de spus si sper sa intelegi mesajul.

Partajează acest post

Link spre post

Nu coițe, iti sar in cap pt ca vorbesti fara sa fii in cunostinta de cauza..

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.