Sari la conținut

Introducere In Forum


Raul.
 Share

Postări Recomandate

Sunt si eu incepatoare si mi-am luat pentru inceput un Suzuki GS500F! Ma inteleg f bine cu el, ajung ok cu picioarele la sol! Inainte sa-mi iau motor mi-am cumparat tot echipamentul! :laugh:

 

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare ,sunt Nicu,am 26 de ani,si m-am apucat de curanad de scoala!

Evident ca sunt super entuziasmat,desi mi-am descoperit pasiunea pt motoare relativ curand.

Abia astept sa iau A-ul si motor,bineinteles.

inca o data salutari si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ,sunt Nicu,am 26 de ani,si m-am apucat de curanad de scoala!

Evident ca sunt super entuziasmat,desi mi-am descoperit pasiunea pt motoare relativ curand.

Abia astept sa iau A-ul si motor,bineinteles.

inca o data salutari si asfalt uscat!

 

Niciodata nu e prea tarziu pt a-ti descoperi noi si noi pasiuni!Felicitarile mele si bafta la examen! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salutari , ma numesc Mihai am 20 ani , am inceput si eu scoala de cateva zile , prin octombrie sper sa iau carnetul si in iarna sa caut un motor ( inca nu m`am gandit la ceva concret..ma mai gandesc , poate imi recomandati si mie ceva pentru un incepator :) ) , sper sa ma primiti si pe mine printre voi incet incet .

Bafta la toata lumea si Asfalt uscat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari , ma numesc Mihai am 20 ani , am inceput si eu scoala de cateva zile , prin octombrie sper sa iau carnetul si in iarna sa caut un motor ( inca nu m`am gandit la ceva concret..ma mai gandesc , poate imi recomandati si mie ceva pentru un incepator :) ) , sper sa ma primiti si pe mine printre voi incet incet .

Bafta la toata lumea si Asfalt uscat! :D

 

 

http://www.motoflash.ro/forum/incepatori/1...incepatori.html

 

poate te ajuta...

poate vrei sa citesti intai legea depre limitarea motocicletelor pentru cei ce nu au vechime de 2 ani.

s-a mai discutat aici pe forum.

bafta la examen si la cumparaturi...

aaa ... si nu uita de echipament :)

Mesaj completat

PS : citeste bine si atent ceea ce scrie pe forum/incepatori...pe mine m-a ajutat mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos 'havrincea' , chiar ajuta , am inceput de cateva zile sa citesc peste tot pe aici la incepatori si chiar imi schimba parerea in bine..si ma face sa ma gandesc mai bine inainte de a lua o decizie , mersi si bafta . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut

Ma numesc Vali, si sunt din Bucuresti. Sunt pasionat de motociclete de cand ma stiu, dar din pacate abia in 2009 m-am apucat de scoala si :cheers: am si luat carnetul -cat A.

Urmaresc forum-ul cam de 3 ani cel putin, dar acum m-am logat in ideea de a invata cat mai multe. Nu am inca motor dar sper sa rezolv cat mai urgent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Ma numesc Cosmin si stau in Bucuresti.

Cum se dezmorteste afara vreau sa fac scoala de A, am 25 de ani si permis de B de 6 ani.

 

Dupa ce fac scoala vreau sa-mi iau un motor, dar sunt cam in dubiu, am vazut post-ul de aici , momentan pot sa vorbesc doar de aspect, ca nu am condus niciodata o motocicleta. Nu vreau ceva mare, ma tenteaza un naked datorita lipsei de carene, deh, mai putine lucruri de plesnit la o cazatura (am inteles ca oricat de atent ai fi, tot o sa faci cunostinta odata cu asflatul, chiar si la 30 km/h) . As vrea un motor nu foarte mare , dar nici foarte scump, dar caruia sa-i pot face casco . Daca aveti sugestii, v-as fi recunoscator . Am 76 de kg si 1,78 inaltime.

Inca ceva, daca cunoasteti vreo scoala pentru moto care sa se ocupe cat de cat de elevii ei, nu ezitati sa postati.

 

Multumesc anticipat:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit cu totii!

Sunt multe informatii utile pe acest forum, important este sa aveti rabdare sa cautati.

Daca o sa gasiti topicuri mai vechi puteti sa scrieti direct in ele daca aveti intrebari care nu au fost deja discutate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Salut ... nu mai stiu daca m-am prezentat pe aici dar mai bine ma repet decat sa mi se atraga atentia

Sunt Bogdan , 24 de ani , bacau , posesor A,B,C,E

e primul meu sezon pe moto dar am avut ghinionul sa nu il inchei cu bine ... moto praf ...eu scapat relativ ieftin

asfalt uscat tuturor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, am 23 de ani, abia mi-am luat permisul cat A dar citesc forumul de ceva vreme si am aflat destule despre aceasta lume a motociclistilor in care incerc sa intru si eu de multa vreme; pur si simplu imi plac motoarele si senzatia de libertate pe care ti-o dau. abia astept sa vina primavara, sa imi iau motor si sa incep sa traiesc cu adevarat!

Aveti grija de voi, ciao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Va salut si eu, Filip...sau RUS -u, cum mi se mai zice. Am facut si eu un pas de la o comunitate la alta...am fost un impatimit al BMW ului E30 (4 rotti binenteles) dar dupa 4 modele...am decis sa revin la pasiunea mea din liceu..si anume YAMAHA. Inca mai am timp sa ma bucur de ea...am doar 29 de ani..(sunt tanar NU?).

 

Am postat aici in primul rand sa va salut pe toti iubitorii motocicletelor...si sa va spun ca am un foarte mare respect pentru toti membrii acestei comunitati.Difera foarte mult fata de orice alta comunitate.

 

Ca un prim sfat de la voi , eu am achizitionat cum eforturi destule o Yamaha YZF 750R din '95. Sper sa ma ajute sa ma integrez in lumea voastra. Ce parere aveti...ce ar trebui sa stiu..ce ar trebui sa fac ca si incepator...?!(luati aminte ca sunt foarte constiincios si am citit sau inca citesc tot ce e postat aici despre incepatori si nu numai). Sunt foarte constient de asemenea ca este o pasiune care fara atentie si chibzuinta (mai ales la inceput) te poate duce usor de la extaz la agonie!

Astept eventualele sfaturi despre modelul meu...si sper in scurt ttimp sa ne vdm pe strazi...!

 

PEACE! ...si asfalt uscat!

Editat de filip_rus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut ma numesc Andy fac 16 ani in mai anul acesta......as vrea sa aflu cateva pareri despre situatiile urmatoare........

vreau sa achizitionez un motor.....:

1.Sa iau un motor de 125 cu acte de 49 si sal inscriu la primarie si sa merg cu el pana la 18 ani cand iau A

2.Sa iau un motor de 125 cu acte de 125 sa fac scoala de soferi sa iau A1 si sa am motocicleta inscrisa pe romania......

Astept pareri......poate ma ajutati sa ma decid......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut ma numesc Andy fac 16 ani in mai anul acesta......as vrea sa aflu cateva pareri despre situatiile urmatoare........

vreau sa achizitionez un motor.....:

1.Sa iau un motor de 125 cu acte de 49 si sal inscriu la primarie si sa merg cu el pana la 18 ani cand iau A

2.Sa iau un motor de 125 cu acte de 125 sa fac scoala de soferi sa iau A1 si sa am motocicleta inscrisa pe romania......

Astept pareri......poate ma ajutati sa ma decid......

La modul cum ai pus tu problema(vezi punctul 1),eu te sfatuiesc in felul urmator: Ia un miar (1000cm3),cu acte de 49cm3 si mergi cu el asa pana la adanci batraneti.Nimeni,niciodata nu-si va da seama... :) PS. Va rog sa va uitati la varsta lui,are doar 16 ani :lol: Oare mai tarziu ce va face ???!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intai fa scoala pentru a1 ai ce invata si apoi cauta un motor de 125 cu ACTE

Salut ma numesc Andy fac 16 ani in mai anul acesta......as vrea sa aflu cateva pareri despre situatiile urmatoare........

vreau sa achizitionez un motor.....:

1.Sa iau un motor de 125 cu acte de 49 si sal inscriu la primarie si sa merg cu el pana la 18 ani cand iau A

2.Sa iau un motor de 125 cu acte de 125 sa fac scoala de soferi sa iau A1 si sa am motocicleta inscrisa pe romania......

Astept pareri......poate ma ajutati sa ma decid......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Va salut si eu, Filip...sau RUS -u, cum mi se mai zice. Am facut si eu un pas de la o comunitate la alta...am fost un impatimit al BMW ului E30 (4 rotti binenteles) dar dupa 4 modele...am decis sa revin la pasiunea mea din liceu..si anume YAMAHA. Inca mai am timp sa ma bucur de ea...am doar 29 de ani..(sunt tanar NU?).

 

Am postat aici in primul rand sa va salut pe toti iubitorii motocicletelor...si sa va spun ca am un foarte mare respect pentru toti membrii acestei comunitati.Difera foarte mult fata de orice alta comunitate.

 

Ca un prim sfat de la voi , eu am achizitionat cum eforturi destule o Yamaha YZF 750R din '95. Sper sa ma ajute sa ma integrez in lumea voastra. Ce parere aveti...ce ar trebui sa stiu..ce ar trebui sa fac ca si incepator...?!(luati aminte ca sunt foarte constiincios si am citit sau inca citesc tot ce e postat aici despre incepatori si nu numai). Sunt foarte constient de asemenea ca este o pasiune care fara atentie si chibzuinta (mai ales la inceput) te poate duce usor de la extaz la agonie!

Astept eventualele sfaturi despre modelul meu...si sper in scurt ttimp sa ne vdm pe strazi...!

 

PEACE! ...si asfalt uscat!

Pai ce fel de rus, daca nu ai RUS si la numar?:)

Ca la subsemnatul :P

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Eh,cred ca e timpul sa ma prezint, desi bantui pe aici de 2 ani si ceva, de cand cu luatul carnetului si pt A...

Sunt cativa useri care ii cunosc si au respectul meu pt ca m-au ajutat cu sfaturi de-a lungul anilor,a venit in sfarsit momentul sa nu mai fac pe "cel ce imprumuta gixerul de 750" si sa trec si eu in sfarsit pe mobra mea...

Inginer mecanic, 24,frecator de duda pe motiv de bursa, posesor de un GSX 400 (o baba ceva mai puturoasa,dar tot suficient sa te ia smurd-ul cu farasul de o calci pe coada)...in stare bunicica, zic eu, trecut prin ceeva experiente pana acum, sunt verde pe la marginea frunzei , cum se zice, de prin zona tineretului, va salut si va urez toate salutarile in orice forma preferati.

Pana fac anul pe mobra mea proprie,ma declar cam incepator (si mi se cam rupe de ce claxoane primesc).Va salut din mers,si la semafoare

I come in peace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toata comunitatea MOTOCICLISM.RO !!!

 

Ma cheama Matei si azi m-am inscris si eu la motolouis, cat de curand incep scoala sper iau repede si A-u, urmeaza o motoreta pe masura mea si sa ne vedem pe strazi ;)

 

Asfalt uscat oameni buni si numa' bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toata comunitatea MOTOCICLISM.RO !!!

 

Ma cheama Matei si azi m-am inscris si eu la motolouis, cat de curand incep scoala sper iau repede si A-u, urmeaza o motoreta pe masura mea si sa ne vedem pe strazi ;)

 

Asfalt uscat oameni buni si numa' bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare si bun gasit tuturor.

Sunt Cristi sau draiv mai pentru toata lumea :P

Cu unii dintre voi deja ma stiu, cu altii, o sa am placerea sa va cunosc. Salutari in mod special lui Mihnea, lui Norian si lui Elian :P

Deocamdata fac scoala si peste 4 saptamani examenul care nici nu ma gandesc sa nu-l iau :P

 

Inca nu am moto dar de vreo 10 ani cochetez cu ideea sa-mi iau si datorita anumitor factori pana acum nu am cazut in "pacat".

Sunt in cautari, citesc site-ul si sa vad la ce ma opresc ca as vrea una manevrabila ca un Gladius, puternica precum un Fazer de 1000, frumoasa ca altele, etc...

 

Citesc de mai demult forumul si apreciez cat de mult tin unii la moto lor si cat de tare le ingrijesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to the club, draiv :cheers:

 

O surpriza foarte placuta! Mi-a soptit o 'pasarica' despre intentiile tale si iti tin pumnii sa reusesti 'conversia' ASAP. Daca e sa faci tradarea vietii tale :bounce: adicatelea sa abandonezi templul Suzuki in favoarea controversatei case din Akashi, so be it. De fapt, nu. E mai mult decat atat. Ar fi o alegere super, considerand atat modelul (generic) cat si modelul (specific - istoric, echipari, add-on's, proprietarul etc.). Mai greu cu anvelopele - Maxxis Bighorn nu este disponibil pentru bidivii cu doua roti :wink:

 

Inca o data, succes si te astept cu drag atat onroad cat si online. Bafta cu A-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut prieteni! Ma numesc Nick, am 25 de ani, sunt din Braila, posesor de permis categoria A de doar 1 zi :). Detin o Yamaha Yzf 600r Thundercat, pe care sper sa o calaresc fara incidente prea grave. Sa auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...