Jump to content

Recommended Posts

He he prietene...scuza-ma..am lipsit cam mult...am fost pe la ma-ta intr-o scurta vizita :D incercam sa ne aducem aminte daca te-am conceput cand am fost in excursie la cernobil! :friends: Hai iesi de pe topicul asta..nu vezi ca nu ai nici o treaba?! :scratch:

:kiss: :kiss:

• Replies 367
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Adica daca nu crezi toate basmele, timpeniile si teoriile de 2 lei, esti americanofil? (americanofil e de rau? ca sa stiu si eu)

90% din ce in filmuletele astea e minciuna sau manipulat. A cercetat vreunul sursele sau vorbim din ce ne-a dat ala cu lingurita?

nu te opreste nimeni sa cercetezi.

io am facut-o inainte de a apare filmul asta; informatiile nu s-au nascut o data cu filmul.

probabil ca si tu ai cercetat serios daca ai dat verdictul cu 90 % - nici mai mult nici mai putin.

pentru mine filmul a confirmat niste informatii pe care le aveam din multe surse diferite.

orice film din asta are intr-adevar si o doza de subiectivism; nu te forteaza nimeni sa crezi TOT ce vezi, auzi si citesti; toata smecheria este sa gandesti cu capul din dotare......dar pentru asta e recomandabil ca inainte sa parcurgi materialul ca sa fii in tema.

filme din astea sunt muuuuulte ( asta a fost mai mult mediatizat decat altele ) si nu inseamna ca toti autorii au dreptate.

aaaaa.... poate vrei sa comentezi subtilitati de genul " cum draq de toate reveleaza supersecrete?"

asta e o intrebare buna !

He he prietene...scuza-ma..am lipsit cam mult...am fost pe la ma-ta intr-o scurta vizita :D incercam sa ne aducem aminte daca te-am conceput cand am fost in excursie la cernobil! :friends: Hai iesi de pe topicul asta..nu vezi ca nu ai nici o treaba?! :scratch:

:kiss: :kiss:

Moldovenii contraataca, sau ce?

Unu' cu mirlania lor arhicunoscuta, celalalt cu... fara nimic.

We gonna have some nice burning times, in Cucuietii de Vale...

aaaaa.... poate vrei sa comentezi subtilitati de genul " cum draq de toate reveleaza supersecrete?"

asta e o intrebare buna !

De fapt, e cea mai buna si, mai ales in cazul unor asemenea "revelatii", singura intrebare ce merita pusa.

Ar mai fi si aia " Daca tot reveleaza supersecrete, de unde le stiu si, daca-s supersecrete, de ce nu le face nimeni de petrecanie <revelatorilor>?"...

LE

Sa nu uit cea mai bune intrebare: de ce "reveleaza" astia? Sint samariteni, ceva?

Moldovenii contraataca, sau ce?

Unu' cu mirlania lor arhicunoscuta, celalalt cu... fara nimic.

We gonna have some nice burning times, in Cucuietii de Vale...

De fapt, e cea mai buna si, mai ales in cazul unor asemenea "revelatii", singura intrebare ce merita pusa.

Ar mai fi si aia " Daca tot reveleaza supersecrete, de unde le stiu si, daca-s supersecrete, de ce nu le face nimeni de petrecanie <revelatorilor>?"...

LE

Sa nu uit cea mai bune intrebare: de ce "reveleaza" astia? Sint samariteni, ceva?

ba..cand ma gandesc ca i-am zis ma-tii sa faca avort! :friends: gandeste-te mai bine la treaba cu burning times ca s-ar putea sa nu-ti mai gaseasca astia urmele... :kiss: mare noroc ai avut ca nu am dat cu pentagrama peste tine! Dar ne intalnim noi pana la urma ! Sa vezi ce putere are zeitgeistu' :scratch:

ba..cand ma gandesc ca i-am zis ma-tii sa faca avort! :friends: gandeste-te mai bine la treaba cu burning times ca s-ar putea sa nu-ti mai gaseasca astia urmele... :kiss: mare noroc ai avut ca nu am dat cu pentagrama peste tine! Dar ne intalnim noi pana la urma ! Sa vezi ce putere are zeitgeistu' :scratch:

Tinind cont de faptul ca posezi un vocabular limitat, dar vulgar, de care faci uz in mai toate situatiile si de faptul ca inca n-ai fost banat, de pe acest maret forum, duce la concluzia ca esti un as al felatiei (in ciuda a tot felul de afirmatii, din partea ta) si ca aplici aceasta tehnica cu succes, la prohabul mai marilor forumului. Supt nici o alta forma, sa nu te exteriorizezi, ca vezi: merge.

Vrei sa ma caftesti, cumva?

Mi-am cumparat chibrite, dar cred ca am nevoie, pt. Cucuietii tai, doar de v-o 5.

Tinind cont mai ales de faptul ca-i subiectul tau: stay on the fuckin' topic, bitch!

Edited by Roadkill_Himself
Tinind cont de faptul ca posezi un vocabular limitat, dar vulgar, de care faci uz in mai toate situatiile si de faptul ca inca n-ai fost banat, de pe acest maret forum, duce la concluzia ca esti un as al felatiei (in ciuda a tot felul de afirmatii, din partea ta) si ca aplici aceasta tehnica cu succes, la prohabul mai marilor forumului. Supt nici o alta forma, sa nu te exteriorizezi, ca vezi: merge.

Vrei sa ma caftesti, cumva?

Mi-am cumparat chibrite, dar cred ca am nevoie, pt. Cucuietii tai, doar de v-o 5.

Tinind cont mai ales de faptul ca-i subiectul tau: stay on the fuckin' topic, bitch!

Dragoste...nu te mai aprinde singur cu chibritele pe care le-ai cumparat! Vad ca incetul cu incetul imi copiezi stilul (de la cucuieti) aducand vorba de vene plesnite pe creier :scratch: si risti sa ma alegi ca model in viata. Grija mare cu declaratiile pe forum ca pot fi folosite impotriva ta! :friends: De ce nu vrei sa pricepi despre ce se vorbeste aici,de ce continui cu nerusinare sa te ungi cu rahat printre randuri? Am o propunere pentru tine..mergi pe un forum in limba engleza ca observ ce tare-ti place sa te ungi ca americanii : bitch,fuck etc. E ca si cum ai striga in gura mare :'Moooaaamaaa ce tru si cul sant eu ca parlesc pa engleza macatza-sh!' Deci: shut the fuck up stupid mother fucker! get out of here! let us play in peace! Stupid piece of shit with eyes!

Dragoste...nu te mai aprinde singur cu chibritele pe care le-ai cumparat! Vad ca incetul cu incetul imi copiezi stilul (de la cucuieti) aducand vorba de vene plesnite pe creier :scratch: si risti sa ma alegi ca model in viata. Grija mare cu declaratiile pe forum ca pot fi folosite impotriva ta! :friends: De ce nu vrei sa pricepi despre ce se vorbeste aici,de ce continui cu nerusinare sa te ungi cu rahat printre randuri? Am o propunere pentru tine..mergi pe un forum in limba engleza ca observ ce tare-ti place sa te ungi ca americanii : bitch,fuck etc. E ca si cum ai striga in gura mare :'Moooaaamaaa ce tru si cul sant eu ca parlesc pa engleza macatza-sh!' Deci: shut the fuck up stupid mother fucker! get out of here! let us play in peace! Stupid piece of shit with eyes!

Stiu ca ai o fixatie, vis-a-vis (francez cuvintu'?) de persoana mea, dar totusi... trimite-mi ceva PM-uri, sau ne mutam pe Mess, sau altceva, ca scirbesti lumea pe propriul tau topic, lasind la o parte faptul ca prezenta mea te face sa nu te mai poti concentra la subiectul pe care (repet) tu insuti l-ai deschis, nefiind, se pare, capabil de a aduce argumente in sprijinul fascinatiei tale pt. acest film de 2 bani.

"Stupid piece of shit with eyes" nu exista, ca expresie, in limba engleza, dar "prick with ears", chiar daca-n slang, exista si ti-o dedic... fara numar, fara numar...

Revenim on topic (scuze de engleza), sau ce?

Off topic: tu stii limbi straine? Macar pe aia materna: tiganeasca?

Stiu ca ai o fixatie, vis-a-vis (francez cuvintu'?) de persoana mea, dar totusi... trimite-mi ceva PM-uri, sau ne mutam pe Mess, sau altceva, ca scirbesti lumea pe propriul tau topic, lasind la o parte faptul ca prezenta mea te face sa nu te mai poti concentra la subiectul pe care (repet) tu insuti l-ai deschis, nefiind, se pare, capabil de a aduce argumente in sprijinul fascinatiei tale pt. acest film de 2 bani.

"Stupid piece of shit with eyes" nu exista, ca expresie, in limba engleza, dar "prick with ears", chiar daca-n slang, exista si ti-o dedic... fara numar, fara numar...

Revenim on topic (scuze de engleza), sau ce?

Off topic: tu stii limbi straine? Macar pe aia materna: tiganeasca?

Na ca m-ai turnat! Hajmorocaru' ma! :scratch: Cum ti-ai dat seama ca-s tigan?! :friends: Cred ca ai puteri paranormale. M-as muta pe pm sau mess dar ai mai vrea tu sa discuti fara sa te dai in stamba cu martori? Eu stiu ca esti tru si cul dar...daca nu vad si altii ce rost are? Pana la urma..ce cauti tu aici? Vrei sa te admire lumea draga? Mai stai cu noi..iti promit tratament exclusiv! :kiss: pana ai sa pleci dracu' de pe topic! (asta a fost cu shusta...ca sa te enervezi si sa tinem topicul sus :D ) :kiss:

Na ca m-ai turnat! Hajmorocaru' ma! :scratch: Cum ti-ai dat seama ca-s tigan?! :friends: Cred ca ai puteri paranormale. M-as muta pe pm sau mess dar ai mai vrea tu sa discuti fara sa te dai in stamba cu martori? Eu stiu ca esti tru si cul dar...daca nu vad si altii ce rost are? Pana la urma..ce cauti tu aici? Vrei sa te admire lumea draga? Mai stai cu noi..iti promit tratament exclusiv! :kiss: pana ai sa pleci dracu' de pe topic! (asta a fost cu shusta...ca sa te enervezi si sa tinem topicul sus :D ) :kiss:

Nu mi-am folosit puterile paranormale, ca nu am avut motiv. Comportamentul tau "ca la usa cortului" mi-a usurat munca deductiva.

In plus am observat cit de greu scrii in romana. Ti-am raspuns pe 3 topic-uri, sa te tin "cald", in timp ce tu chinuiai la un singur raspuns aici si ala de vai si amar.

Back on topic, bitch, o' wha'?

Fuckin' delirious: http://smashingtelly.com/2007/11/08/zeitge...-lie-ever-told/

http://www.loveforlife.com.au/node/4137 (funny)

Christians are pissed off: http://www.prweb.com/releases/Zeitgeist/mo...prweb724544.htm (watch the movie)

http://www.nelsonguirado.com/index.php/rel...st_bunk_debunke

Oricit nu-mi plac crestinii si nici sa fiu in aceeasi tabara cu ei, nevetheless it's fun... nici ei nu suporta zeitgeistu'.

Sodium pentothal is what we need: http://sodiumpentothal.wordpress.com/2008/...d-a-little-lie/

Am citit cam tot ce este trecut pe acest topic si am vazut si filmul. Parerea mea?

Filmul este o alta metoda de indobitocire a populatiei. Nu s-a mai discutat despre crestinism? Hai sa mai bagam intr-un film cate una alta despre el...It's called marketing, este valabil atat la capitolul religie cat si despre toate topicurile din film

nimic de acolo nu poate fi dovedit, nimic de acolo nu este real :kiss:

Cat despre discutiile de pe topic...nu am vazut atata vehementa intr-o persoana cat in randament...pacat, ai putea sa folosesti in alta parte, mai constructiva toti acesti nervi :scratch: iti sugerez sa iei una bucata carte si sa te apuci sa citesti :friends:

Cat despre discutiile de pe topic...nu am vazut atata vehementa intr-o persoana cat in randament...pacat, ai putea sa folosesti in alta parte, mai constructiva toti acesti nervi :scratch: iti sugerez sa iei una bucata carte si sa te apuci sa citesti :friends:

N-ai inteles. Debilmaxim e din Radauti! Simplu.

Oras mic si de c.acat, din dosul Moldovei, nimic de facut, biblioteci si librarii deloc, mai cite un birt la colt de strada... plictiseala mare. Atunci el o da in forumuri... sarmanul.

Lasa ca nu-i vina lui... asa-i el.

N-ai inteles. Debilmaxim e din Radauti! Simplu.

Oras mic si de c.acat, din dosul Moldovei, nimic de facut, biblioteci si librarii deloc, mai cite un birt la colt de strada... plictiseala mare. Atunci el o da in forumuri... sarmanul.

Lasa ca nu-i vina lui... asa-i el.

Singurul lucru care intradevar ar putea transmite filmul este sa ne dam seama ca suntem niste papusi in aceasta lume iar cei care tin sforile si ne controleaza...ei bine pe ei nu o sa ii atingem NICIODATA. De aceea ar fi bine sa deschidem mintea si sa ne cultivam, sa citim, sa invatam nu sa ne indobitocim cu emisiuni radio/tv (vezi serialele elodia, sexi braileanca, simona senzual etc.)

Sugestia mea ar fi ca domnul sa invete din ideea acestui film, nu are bani? sa vanda motorul (oricum cu o asa mentalitate mai mult ca sigur este un real pericol pe strazi) si sa isi cumpere cateva carti, sa citeasca. Daca nu, sunt foarte multe bibleoteci digitale GRATUITE, cum are acces la acest forum ar putea avea si acolo.

Singurul lucru care intradevar ar putea transmite filmul este sa ne dam seama ca suntem niste papusi in aceasta lume iar cei care tin sforile si ne controleaza...ei bine pe ei nu o sa ii atingem NICIODATA. De aceea ar fi bine sa deschidem mintea si sa ne cultivam, sa citim, sa invatam nu sa ne indobitocim cu emisiuni radio/tv (vezi serialele elodia, sexi braileanca, simona senzual etc.)

Sugestia mea ar fi ca domnul sa invete din ideea acestui film, nu are bani? sa vanda motorul (oricum cu o asa mentalitate mai mult ca sigur este un real pericol pe strazi) si sa isi cumpere cateva carti, sa citeasca. Daca nu, sunt foarte multe bibleoteci digitale GRATUITE, cum are acces la acest forum ar putea avea si acolo.

E multa, multa ignoranta, pe lume. D-aia si prind toate c.acaturile, la mase.

Moluscamaxima e doar un copilas prostanac. Nu-i vina lui, cum spuneam, dar nu e nici o scuza.

Personal, consider ca fiecare e liber sa creada ce vrea si nu pretind de la prosti sa inteleaga ceva, ce nivelul lor de inteligenta nu le permite sa inteleaga. De aia si vehementa cu care "combat" orice idee, care sapa la temelia a ceea ce este viziunea lor despre lume. E normal.

Cretinismmaxim le are mai greu cu literele, mai ales cind sint multe la gramada, asa ca nu-i pretinde sa citeasca.

Edited by Roadkill_Himself
E multa, multa ignoranta, pe lume. D-aia si prind toate c.acaturile, la mase.

daca imi zici "uite-te la film ca sa zici ca mine si daca zici altceva esti prost!"...well that's not ignorance anymore, that's plain stupidity

:D :scratch:

Personal, consider ca fiecare e liber sa creada ce vrea si nu pretind de la prosti sa inteleaga ceva, ce nivelul lor de inteligenta nu le permite sa inteleaga. De aia si vehementa cu care "combat" orice idee, care sapa la temelia a ceea ce este viziunea lor despre lume. E normal.

well said :kiss: problema este ca la fel ca el sunt multi din pacate. nimeni nu intelege ca avem dreptul la opinie, libertate FREE WILL!!

Cretinismmaxim le are mai greu cu literele, mai ales cind sint multe la gramada, asa ca nu-i pretinde sa citeasca

:friends: :kiss:

daca imi zici "uite-te la film ca sa zici ca mine si daca zici altceva esti prost!"...well that's not ignorance anymore, that's plain stupidity

:D :scratch:

well said :kiss: problema este ca la fel ca el sunt multi din pacate. nimeni nu intelege ca avem dreptul la opinie, libertate FREE WILL!!

:friends: :kiss:

Chiar asa!

Chestia e ca degeaba-s multi. Schimba asta ceva? Nu.

Prostul va fi intotdeauna manipulat de cel inteligent, char daca doar putin mai inteligent, decit prostul in cauza. Dovada este Putzulicaminima, care nu realizeaza ca-i jucaria mea, aici pe forum, ba chiar e convins de contrariu.

Eu iubesc diversitatea. O lume de inteligenti ar fi la fel de plictisitoare, ca una de retardati.

OOO dragii mei! :scratch: ce mai faceti? Am lipsit putin si v-ati luat-o in cap! :kiss: Mai baieti...lasati-o-n branza de unde sula calului santeti voi ca dati dosare de astea despre Radauti? Banuiesc ca de acolo de unde cumparati cate juma' de morcov si branza cu suta de grame..carne mai mancati ma? sau va hraniti cu stiksuri si fumati frunze de nuc? ok..pana acum v-am raspuns cu aceiasi moneda...si acum va raspund in metoda specifica zonei unde locuiesc; Sa va bag in crucea mamii voastre de pusti corditi ..mucosii dracului! Eu pericol public ma?! Cati km am facut eu in marsarier n-ati facut voi cu fata si de carti ce sa mai zic...ma uimeste faptul ca primesc sfaturi de la niste retarzi care singurele carti pe care le-au citit au fost alea cu poze sau cartile de popa prostu' :friends: . Faina echipa v-ati tras baieti! As vrea sa va vad meclele cand o sa se adevereasca toate cele din filmul asta si o sa aveti cipuri in cap! Atunci o sa va ia mama dracului de ciuda..insa ..retarzi cum santeti..n-o sa recunoasteti nici atunci. Asta este ce sa-i faci? Avem nevoie si de prosti ca sa traim noi astia mai destepti!

:kiss:

OOO dragii mei! :scratch: ce mai faceti? Am lipsit putin si v-ati luat-o in cap! :kiss: Mai baieti...lasati-o-n branza de unde sula calului santeti voi ca dati dosare de astea despre Radauti? Banuiesc ca de acolo de unde cumparati cate juma' de morcov si branza cu suta de grame..carne mai mancati ma? sau va hraniti cu stiksuri si fumati frunze de nuc? ok..pana acum v-am raspuns cu aceiasi moneda...si acum va raspund in metoda specifica zonei unde locuiesc; Sa va bag in crucea mamii voastre de pusti corditi ..mucosii dracului! Eu pericol public ma?! Cati km am facut eu in marsarier n-ati facut voi cu fata si de carti ce sa mai zic...ma uimeste faptul ca primesc sfaturi de la niste retarzi care singurele carti pe care le-au citit au fost alea cu poze sau cartile de popa prostu' :friends: . Faina echipa v-ati tras baieti! As vrea sa va vad meclele cand o sa se adevereasca toate cele din filmul asta si o sa aveti cipuri in cap! Atunci o sa va ia mama dracului de ciuda..insa ..retarzi cum santeti..n-o sa recunoasteti nici atunci. Asta este ce sa-i faci? Avem nevoie si de prosti ca sa traim noi astia mai destepti!

:D

Faptul ca te agiti nu iti face decat tie rau.Lasa-i in plata Domnului pentru ca cei prosti asa or sa moara.Bai nene nu e vorba ca sunt prosti .dar sunt atat de prosti incat prostia lor este peste limita legala deci constiutie infractiune.M-am saturat de prosti ..... :kiss:

Faptul ca te agiti nu iti face decat tie rau.Lasa-i in plata Domnului pentru ca cei prosti asa or sa moara.Bai nene nu e vorba ca sunt prosti .dar sunt atat de prosti incat prostia lor este peste limita legala deci constiutie infractiune.M-am saturat de prosti ..... :friends:

Dar nu ma agit si nici nu ma consum..e ok...mi-am facut un ritual din a-l porci pe 13 sau roadkill sau cum plm si-ar mai spune mucegaiul asta! :scratch: Scandalul cu el tine topicul 'sus' si baietii destepti trag foloasele filmului :kiss: Nu-ti mai zic ce beneficii am de pe urma reclamei idiotului! :kiss:

Edited by randamentmaxim
Dar nu ma agit si nici nu ma consum..e ok...mi-am facut un ritual din a-l porci pe 13 sau roadkill sau cum plm si-ar mai spune mucegaiul asta! :scratch: Scandalul cu el tine topicul 'sus' si baietii destepti trag foloasele filmului :friends: Nu-ti mai zic ce beneficii am de pe urma reclamei idiotului! :kiss:

Daca tot suntem de mult off topic cum cresti din nou venit ,incepator,etc...functie de timpul de cand esti inregistrat sau de posturi ?

Daca tot suntem de mult off topic cum cresti din nou venit ,incepator,etc...functie de timpul de cand esti inregistrat sau de posturi ?
nu stiu.. :scratch:
OOO dragii mei! ce mai faceti? Am lipsit putin si v-ati luat-o in cap! Mai baieti...lasati-o-n branza de unde sula calului santeti voi ca dati dosare de astea despre Radauti? Banuiesc ca de acolo de unde cumparati cate juma' de morcov si branza cu suta de grame..carne mai mancati ma? sau va hraniti cu stiksuri si fumati frunze de nuc? ok..pana acum v-am raspuns cu aceiasi moneda...si acum va raspund in metoda specifica zonei unde locuiesc; Sa va bag in crucea mamii voastre de pusti corditi ..mucosii dracului! Eu pericol public ma?! Cati km am facut eu in marsarier n-ati facut voi cu fata si de carti ce sa mai zic...ma uimeste faptul ca primesc sfaturi de la niste retarzi care singurele carti pe care le-au citit au fost alea cu poze sau cartile de popa prostu' . Faina echipa v-ati tras baieti! As vrea sa va vad meclele cand o sa se adevereasca toate cele din filmul asta si o sa aveti cipuri in cap! Atunci o sa va ia mama dracului de ciuda..insa ..retarzi cum santeti..n-o sa recunoasteti nici atunci. Asta este ce sa-i faci? Avem nevoie si de prosti ca sa traim noi astia mai destepti!

prietene esti foarte slab. problema este ca oricum TU sau EU sau altcineva nu are ce sa faca impotriva evolutiei. iar daca un pusti a iesit la televizor si a zis "pai baaaaaaa eu stiu de mult de partea cu cipurile ca mi-a zis mie alaaa ca ii sterge cipu daca comenteaza" nu ma incalzeste cine stie ce. da, o sa iti bage si tie si mie cip in cap. daca esti asa pornit sa faci ceva... iti sugerez sa actionezi!!! sa iesi pe strada cu pancarda si sa urlii NU CIPURI ...sau ce mai vrei tu, sa ii chemi si pe cei de la tv, sa te filmeze, poate ma voi obosii sa vin sa iti sparg fata aia indobitocita de filme americane. pai ma do-bi-to-cu-le tu crezi ca americanii fac singuri filme pentru a se face de (cuvant urat)? nu ti se pare ca tot ce face filmul asta este sa atraga atentia asupra..................oooo ca sa vezi, ASUPRA LOR!!!!

gre greu...m-as mira daca ai citit tot ce s-a postat pana acum..doar inceputul si sfarsitul :kiss: :friends: :scratch: oricum, pt informarea ta, clasa I se poate repeta, nu conteaza varsta :kiss:

Da-i drumul prin tunele! Cat de curand (cand or sa bage astia cipurile) vei fi multumit sa ai un culcush numai al tau sub Bucuresti! :scratch: Era sa uit maaa..ai grije ca vor astia sa interzica aurolacul! Atunci sa te vad! :friends:

Manelisti contra cipuri si 666 :scratch:

Salut vrajitorule ! te-ai intors din (ga)oz?! Du-te la 'cine a omorat masina electrica'! :friends: