Sari la conținut

CIZME ENDURO/MOTOCROSS/SUPERMOTO


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Are cineva experienta cu: TCX FCS Combat ?

Daca am piciorul 43, ar trebui sa iau 44? din auzite am inteles ca la TCX Pro2 [din cauza sosetei interioare, cred] trebuie sa cauti cu un nr mai mare..

Le vreau pentru enduro; ture mai scurte.

 

:) din pacate nu le pot proba.

De calitatea lor stiti ceva? mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva experienta cu: TCX FCS Combat ?

Daca am piciorul 43, ar trebui sa iau 44? din auzite am inteles ca la TCX Pro2 [din cauza sosetei interioare, cred] trebuie sa cauti cu un nr mai mare..

Le vreau pentru enduro; ture mai scurte.

 

Eu am TCX Pro2, la picior am 43 si am luat 44. Am doua sezoane cu ele, sunt foarte comode si protejeaza bine. Cataramele sunt rezistente nu se rup, prinderile sunt din aluminiu cred cee ce e foarte bine.

Eu sunt foarte multumit de TCX Pro2 di si cred ca urmatoarea pereche vor fi tot TCX :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva experienta cu: TCX FCS Combat ?

Daca am piciorul 43, ar trebui sa iau 44? din auzite am inteles ca la TCX Pro2 [din cauza sosetei interioare, cred] trebuie sa cauti cu un nr mai mare..

Le vreau pentru enduro; ture mai scurte.

Am eu TCX Combat, sunt niste cizme de calitate medie, mai ales ca sunt low-entry. Merita 100 euro, cat am dat eu pe ele, dar nu mai mult.

Intra apa destul de rau pt ca s-a cam gaurit materialul acela, poti pierde foarte usor cataramele care sunt prea scurte si se cam desfac si au cam sarit bucati din talpa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr ca nu mai am de unde sa fac rost(SA NU SE CREADA CA E VREUN POST PUBLICITAR) pot sa scriu o recenzie dupa 3 sezoane cu aceeasi pereche de cizme folosita la greu TCX PRO 2..in afara faptului ca s-au rupt cateva cusaturi deasupra gleznei,talpa este intreaga,nu am rupt nici o catarama,dar am pierdut una in padure,cataramele din partea de jos de la atatea zeci de lovituri se inchid mai greu,folosesc mereu o piatra ca sa le inchid,sau trebuie sa apas foarte tare sa se inchida..culoarea nu se mai vede de la zgarieturi,dar dupa ce le duc la refacut cusaturile sigur le mai folosesc inca un sezon..va recomand cu caldura noile tcx-uri,care in comparatie cu primul model sunt complet hidroizolate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Eu am TCX Pro2, la picior am 43 si am luat 44. Am doua sezoane cu ele, sunt foarte comode si protejeaza bine. Cataramele sunt rezistente nu se rup, prinderile sunt din aluminiu cred cee ce e foarte bine.

Eu sunt foarte multumit de TCX Pro2 di si cred ca urmatoarea pereche vor fi tot TCX :crack:

 

Subscriu si eu la TCX PRO2...le am de un sezon si sunt flawless pana acuma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CIZME AXO

 

Puncte PRO: CATARAME SPECIALE niciodata nu le pierzi un sistem unic gandit special pt off road sa nu se deschida singure Vezi POZE.

 

In plus acest sistem de prindere se ajusteaza odata pe picior dupa care raman blocate la setarea respectiva pana nu doresti alta dimensiune. Incaltare foarte rapida!

Rezistente le Apa lucrate foarte bine !

 

post-1905-1258614374_thumb.jpgpost-1905-1258614382_thumb.jpg

post-1905-1258614392_thumb.jpgpost-1905-1258614403_thumb.jpg

post-1905-1258614414_thumb.jpg

 

 

CIZME DAINESE

 

Pana acum nu am auzit de ele dar am o pereche la vanzare si m-a surprins materialul (pielea intoarsa) foarte foarte COMODA. Nu am mai vazut asa piele moale si fina. In plus inauntru au o tapiterie (vezi poza) foarte comoda si cu o talpa enorm de moale si comoda. Acum desigur gandindu-ma la HARDDDD e clar ca nu sunt bune pt ca sunt foarte comode foarte moi si asta inseamna ca nu pot fi dure la un impact. Totusi in zonele unde te-ai putea lovi au intarituri bune. Am observat ca si SIDI sunt moi deci probabil recomandate la enduro soft dar nu hard bolovani etc.

 

post-1905-1258614473_thumb.jpgpost-1905-1258614484_thumb.jpgpost-1905-1258614491_thumb.jpgpost-1905-1258614499_thumb.jpg

Editat de emzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Primit cadou crossfire.

 

...revin dupa sezonul asta cu pareri :hurt:

 

ps: @titishoru: poti sa spui tu mai multe despre ele?

 

 

ce sa zic...misto cizme!

p.s. nu iti sunt cam mari?! :laugh:

 

si negre ashea....

 

:angry:

 

buna alegere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

buuun deci venira cizmele ,, diadora model crossbow

la prima vedere nota 8 ptr detalii

confort 10 ! port 42 si cand le-am luat credeam ca-mi sunt mici ,, dupa ce am strans cateramele surpriza ,, mai am loc in fata degetelor inca jumate de numar ,,stau perfect pe picior si se poate chiar umbla pe strada de ex pana la magazin sau bancomat ( cam atat sa nu exageram ca nu sunt tenisi )

protectii nota 10 au chiar o ghalma din material plastic ce protejeaza prima catarama de impact si cel mai important aspect ere inclusa in zona pulpei sub piele ceva tija sa protejeze chestie care nu am observat-o la altele(se vede cusatura de culoare alba pe interiorul cizmei in zona pulpei ))

Mesaj completat

 

Mesaj completat

pana la urma am reusit sa pun si poze

cizmele m-au costat 115 eu si chiar am ramas uimit la capitolul confort si protectie fata de perechea de sidi purtata pana acum

toate cele bune !!!!!

Mesaj completat

inca o chestiune dupa o mica tura mi-am dat seama ca trebuie sa schimb un pic pozitia schimbatorului de viteze un pic mai in sus

motivul cizmele au talpa putin curbata in sus la varf ca sa ajute la mers deci ingreuneaza shimbatul vitezelor in sus

Editat de mishu_dark
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Poate nu-i locul potrivit, dar am o pereche de cizme profi, Forma Dominator TX Boots, cine Âştie cunoaÂşte:

 

http://www.formaboots.com/site/scheda_prod...tard&id=113

 

Culoarea albastră, mărimea 42.

 

Mai multe despre ele, aici:

 

http://www.xr650rforum.com/gear-equipment-...review-t411.htm

 

Scumpe, dar sînt foarte încîntat de ele ! Din păcate mă gîndesc să le dau...

post-47873-1270271180_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIDI CROSSFIRE , deci chiar ma simt bine in ele , si cel mai important este ca nu i-ei apa la bord cu ele , cel putin eu am fost in weekend si avem inca apa din belsug pe paraie si nu m-am menajat sa pun piciorul in apa chiar din curiozitate sa vad daca ma ud la picior , nimic , plus ca nu sunt asa de butucanoase ca si cizmele pe care le-am avut pana cum Oxtar , On&Of , bineinteles este vorba si de bani , dar pt mine a meritat. Cele mai bune cizme de pana acum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIDI CROSSFIRE , deci chiar ma simt bine in ele , si cel mai important este ca nu i-ei apa la bord cu ele , cel putin eu am fost in weekend si avem inca apa din belsug pe paraie si nu m-am menajat sa pun piciorul in apa chiar din curiozitate sa vad daca ma ud la picior , nimic , plus ca nu sunt asa de butucanoase ca si cizmele pe care le-am avut pana cum Oxtar , On&Of , bineinteles este vorba si de bani , dar pt mine a meritat. Cele mai bune cizme de pana acum .

sidi numaru 1(crossfire) !gaerne 2(sg10 si sg 12(cam butucanoase)) ! alpinestar 3!(teh8).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

crossfire RULES, foarte misto.... alpinestar TECH 10 patru sezoane si inca mai duceau daca nu se belea talpa, comfort excelent... oxtar, si ele prin top dar nu duc mai mult de un sezon forjat, cataramele se cam duc repede....

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oxtar, si ele prin top dar nu duc mai mult de un sezon forjat, cataramele se cam duc repede....

de unde se pot lua niste catarame pentru oxtar(de fapt clema care este prinsa cu surub pe cizma ma intereseaza)?

Editat de acladdesign
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde se pot lua niste catarame pentru oxtar(de fapt clema care este prinsa cu surub pe cizma ma intereseaza)?

 

IN CURAND SE DA DRUMUL IAR IN VALCEA LA LINIA DE OXTAR(NOILE MODELE INCLUSIV PORTOCALIU CU NEGRU)SI SE REZOLVA SI CU PIESE DE SCHIMB :love: ,BINEINTELES MOCA..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
eu am citit despre Sidi adventure gore ca sunt foarte bune, bine si pretul e pe masura dar merita

 

Spune-ne si noua ce ai citit tu despre ele.

Si de ce sunt foarte bune ?

Fa-ne o descriere corecta si o oferta pe care sa nu o putem refuza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-ne si noua ce ai citit tu despre ele.

Si de ce sunt foarte bune ?

Fa-ne o descriere corecta si o oferta pe care sa nu o putem refuza.

 

Pai vad ca sunt 13 mil. lei. Problema e ca sunt ghete de touring. Nu se incadreaza la titlul topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Pai vad ca sunt 13 mil. lei. Problema e ca sunt ghete de touring. Nu se incadreaza la titlul topicului.

 

Pai sunt o gaselnita ghei pentru enduro-turism :love: . Cam ca toate produsele de care ai nevoie in ramura asta moto, cu care sunt si eu incurcat de catavi ani incoace. Stii cum zic - motociclete care nu exceleaza nici pe strada dar nici capre de enduro nu sunt, casti nici super silentioase si etanse dar nici usoare si aerisite ca cele de enduro, echipamente in care care nu ai cum sa fii uscat, cald si izolat fiindca vrei si tu sa faci pe enduristul de Facebook si te trezesti transpirand ca un porcusor roz.

 

@kitlina:

De ce nu te folosesti de felul si scopul in care a fost conceput acest topic ca sa ne scrii macar 2-3 randuri despre ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...