Sari la conținut

CIZME ENDURO/MOTOCROSS/SUPERMOTO


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Alpinestars Tech6, purtate un sezon, un model mai vechi, dar luate de noi.

S-au tocit putin in talpa de la scarite si alte zgarieturi.

Sistem de inchidere exceptional, s-a desfacut cate o catarama de maxim 2-3 ori.

Protectie de nota 10 (pietre mari luate la viteza, cazaturi cu piciorul sub mobra)

Marimea corespunde, confort 9 din 10

Daca as mai achizitiona: categoric DA, mai ales ca am dat 100 euro pe ele

 

FOX F3

Le am de putin timp, inchidere foarte buna, confort 9/10, mai butucanoase ca tech6, protectia pare buna, dar nu prea le-am testat.

Sunt cu un numar mai mari si o sa le folosesc mai mult iarna cu pungi sau neoprene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am recitit si tot nu inteleg, nu vad motiv pentru care sa bagi pungi in cizme decat daca intra apa in ele si atunci e o cizma de rahat.

Mesaj completat

Am mers si pe zapada si nu intra de sus decat daca-s pantalonii complet uzi si se scurg in cizme, dar atunci nu vad la ce te-ar ajuta pungile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am zis ca am mers cu Fox iarna, deci n-ai cum tu sa stii ca sunt varza.

Noua ne-a intrat zapada pe deasupra cizmei in zapada foarte mare si am prieteni si cu tech10 si cu sg12.

pungile le iei peste soseta si apoi iei pantalonul, nu le iei peste pantalon, daca intra zapada nu te uzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Vreau sa-mi cumpar niste cizme enduro ceva mai ieftine, si am gasit acum la promotie pe louis.de niste axo boxer mx si madhead s10p la 100euro (am atasat si pozele) . M-ar interesa ceva pareri, e cineva care are? Ofera protectie, trag apa, sunt comode, transpira, calitatea materialelor, etc? Care merita (sau nu merita) sa le iau ? Oricum, sunt dispus sa cumpar si unele second hand dar de calitate daca are cineva la pret bun . Inca ceva: exista diferenta de calitate intre acelasi tip de produs cumparat de pe louis.de cu unul cumparat de pe alt site?

Respect.

post-58141-1286818681_thumb.jpg

post-58141-1286818711_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre Axo Boxer: trece apa prin ele, protectie minimala pt niste cizme de enduro, mi sa-u rupt 2 catarame (nu plasticele ci vinilinul de care sunt atasate). Eu nu as da mai mult de 100 euro pe ele. Ca plusuri: sunt relativ usoare si ieftine. Sunt comode (in detrimentul protectiei oferite).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu stiu daca a mai scris cineva de astea, ca nu am citit tot.

eu am Sidi Flexforce, am inteles ca e predecesorul modelului crossfire.

au articulatie la glezna, catarame metal si plastic, am calcat in multe baltoace si nu au luat apa. ce imi place cel mai mult e ca au ff mult plastic, ceea ce cred ca e unul din cei mai importanti factori la o cizma de enduro. mi-a cazut capra pe picior cred ca la fiecare tura si nici nu se simte. cateva din protectiile de plastic sunt reglabile, sa poata fi puse in pozitia recomandata indiferent de grosimea piciorului. au costat 700 de lei si am primit si suruburi de reglaj si nituri de articulatie de rezerva. in concluzie eu sunt multumit si cred ca si-au meritat banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Stie cineva cum se poate schimba talpa la alpinestar tech 6?

Am gasit talpa de cumparat pe net.

A mai facut cineva asa ceva?

Toata talpa sau doar portiunea din mijloc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Va rog niste sfaturi despre cizmele astea daca se poate,va rog? Multumesc

http://shop.bmw-motorrad.com/is-bin/INTERS...xEAAAEon2JJ7iXD

Mesaj completat

Salutare

 

Va rog niste sfaturi despre cizmele astea daca se poate,va rog? Multumesc

http://shop.bmw-motorrad.com/is-bin/INTERS...xEAAAEon2JJ7iXD

 

 

Le-am comandat,oricum.S-ar putea saptamana viitoare sa le am.

Cautand pe net despre ele,se pare ca producatorul le descrie ca nefiind impermeabile si ca pentru anul urmator pregatesc unele impermeabile.

Totusi pe ploaie tin apa destul de mult timp departe de picior dupa cum spun baietii astia aici

http://www.gs-forum.eu/showthread.php?t=43926

 

Ce am gasit interesant tot pe topicul de mai sus ar fi niste sosete impermeabile

http://www.globetrotter.de/de/shop/detail.php?mod_nr=109900

 

Aveti cunostinta de asa ceva?

 

Numai bine

Marcel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

shortcut-ul tau deschide o pagina cu mai multe modele de incaltaminte

la care te referi?

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry, despre astea nu stiu nimic.

daca era vorba de Santiago, stiam, ca am si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut! De curand mi-am cumparat niste cizme enduro Mad-Head S10P. Va scriu aici pentru ca am o intrebare. Aceasta este prima mea pereche de cizme moto si astazi am facut prima plimbare cu ele. Mi-am ridicat un pic schimbatorul de viteze cat sa pot sa imi bag piciorul sub el dar tot imi era foarte greu sa schimb viteza in sus, motivul fiind duritatea cizmei. De-abia pot sa imi indoi piciorul in ele. Ca sa schimb vitezele trebuia sa misc cam tot piciorul, spre deosebire de inainte cand purtam bocanci, schimbarile le faceam doar din miscari ale gleznei. Va scriu in necunostiinta de cauza, e normal asa ceva? As putea sa fac ceva sa le fac un pic mai moi in zona gleznei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! De curand mi-am cumparat niste cizme enduro Mad-Head S10P. Va scriu aici pentru ca am o intrebare. Aceasta este prima mea pereche de cizme moto si astazi am facut prima plimbare cu ele. Mi-am ridicat un pic schimbatorul de viteze cat sa pot sa imi bag piciorul sub el dar tot imi era foarte greu sa schimb viteza in sus, motivul fiind duritatea cizmei. De-abia pot sa imi indoi piciorul in ele. Ca sa schimb vitezele trebuia sa misc cam tot piciorul, spre deosebire de inainte cand purtam bocanci, schimbarile le faceam doar din miscari ale gleznei. Va scriu in necunostiinta de cauza, e normal asa ceva? As putea sa fac ceva sa le fac un pic mai moi in zona gleznei?

da,este normal,dureaza ceva pana se inmoaie,oricum te vei simti mult timp cu picioarele in ghips..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva despre cizmele Forma?

M-ar interesa acest model: http://www.coast2coastoffroad.co.uk/index....roducts_id=3345

Mie mi se par ok la prima vedere la pretul la care sunt 420 lei.

Astept si parerea voastra.

Multumesc.

 

Eu am modelul acesta pe albastru Âşi sînt de dat fiindcă am vîndut motorul Âşi plec din țară. Sînt nr. 42. Excelente, articulația permite să păÂşeÂşti cît de cît normal Âşi au catarame metalice. Dacă te interesează, contactează-mă prin pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva despre cizmele Forma?

M-ar interesa acest model: http://www.coast2coastoffroad.co.uk/index....roducts_id=3345

Mie mi se par ok la prima vedere la pretul la care sunt 420 lei.

Astept si parerea voastra.

Multumesc.

 

Am o pereche de forma si le folosesc de doi ani.am schimbat doar talpile pt.ca cea din dreapta mi s-a rupt de la "pedalat".Parerea mea e ca merita toti banii si din punctul de vedere al sigurantei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am modelul acesta pe albastru Âşi sînt de dat fiindcă am vîndut motorul Âşi plec din țară. Sînt nr. 42. Excelente, articulația permite să păÂşeÂşti cît de cît normal Âşi au catarame metalice. Dacă te interesează, contactează-mă prin pm.

 

Se pot vedea aici:

 

/index.php?...=505254&hl=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut, am citit toate cele 10 pagini de pareri, dar nu am vazut nimic despre FM RACING S01. Toate modelele despre care s-a discutat, sar cu mult peste posibilitatile mele financiare, as fi interesat de ceva pana in 180 E. Ma poate ajuta cineva cu niste sugestii? Am mai vazut la un pret apropiat Axo boxer...

 

Salut te pot ajuta eu cu o sugestie, Forma Dominator.

Au balama, soseta interioara, poti schimba talpile la ele, pret 500 lei. Noi

Mesaj completat

Stie cineva ceva despre cizmele Forma?

M-ar interesa acest model: http://www.coast2coastoffroad.co.uk/index....roducts_id=3345

Mie mi se par ok la prima vedere la pretul la care sunt 420 lei.

Astept si parerea voastra.

Multumesc.

 

Ma sucuzati, la pretul 420 lei este un alt model de la forma fara soseta de gel si articulatie.

Mesaj completat

Stie cineva ceva despre cizmele Forma?

M-ar interesa acest model: http://www.coast2coastoffroad.co.uk/index....roducts_id=3345

Mie mi se par ok la prima vedere la pretul la care sunt 420 lei.

Astept si parerea voastra.

Multumesc.

 

Ma sucuzati, la pretul 420 lei este un alt model de la forma fara soseta de gel si articulatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...