Sari la conținut

Accident grav Tuzla !


bau-bau
 Share

Postări Recomandate

amice nu a zis nimeni ca e smecher de Dorobati si ta'su judecator, ci doar ca uneori pierzi notiunea vitezometrului si scapi gazul un pic mai mult, la o masina mai puturoasa il scapi cu 10km/h la una mai puternica cu 20km/h... suntem oameni si gresim, ASTA ERA IDEEA. baba si-a trait viata.. nu avea ce sa caute beata pe sosea indiferent daca era in localitate sau nu. exista posibilitatea ca motociclistul sa isi rupa gatul. INTOTDEAUNA pe acest forum exista cel putin un user care face pe corectul, care tot timpul merge cu viteza legala si respecta legea si se ia de ceilalti. baiatul nu a postat ca un pusti cordit ci pur si simplu a postat "aventura" prin care a trecut. si DA la r6 scapi gazul mai repede ca la scuter/jawa si probabil stii de ce, si daca nu stii intreaba-ma ca iti explicam de ce. as fi ipocrit sa zic ca merg legal tot timpul, sau ca eu nu merg pe o roata, si sunt un om simplu... ok?! "mosii" care au mai multi km decat jumatate din userii de pe "motoMAGARISM.RO" au si buse si le alearga in continuare cu cap, si da baiatul a fost de bun simt dar SE PARE CA TU NU! si de unde pana unde aia care merg mai tare sunt manelari?! sunt si manelari orice padure isi are uscaciunile ei(motociclistii sunt tot oameni NU SUNT O RASA SUPERIOARA ASA CUM ITI IMAGINEZI TU AMICE!!!). oricum sunt sigur "ca imi racesc tastatura de pomana" cu tine. uite iti dedic tie site-ul asta :friends: http://www.scorillo.net/google.html

 

Poate mi se va sterge postul, dar nu ma pot abtine, e vorba de un mod de gandire de-a dreptul bolnav (si inca incerc sa-mi mentin un limbaj civilizat, desi nu meriti):

 

1. "baba si-a trait viata"?!? - tu chiar existi sau esti de pe alta planeta?!?

2. "pe acest forum exista cel putin un user care face pe corectul, care tot timpul merge cu viteza legala si respecta legea si se ia de ceilalti" - acest user este singurul user pentru care am respect si caruia as putea, moral, sa-i iert o eventuala greseala. Tocmai de-aia as putea sa-i gasesc circumstante atenuante, pentru ca este "prost" si respecta legea.

 

Bai frate, dar unde s-a ajuns?!? Pastreaza macar o urma de decenta si nu te lua, pe fata, de cei care respecta legea si merg regulamentar. Si apoi poti face misto de ei cat vrei cand esti impreuna cu prietenii tai probabil la fel de responsabili ca tine.

 

 

Un user care merge cu viteza legala si nu-si cere scuze pentru asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu nu ai mai fost in ultimii 5 ani in Romania sa n-ai habar de legislatia rutiera? Din cate stiu eu, legislatia incepand din 2003 e perfect aliniata la cea europeana si pe scurt spune ca:

- Pietonul e rege pe trecerea de pietoni daca nu exista acolo un semafor care functioneaza si e pentru tine rosu si pentru el si verde (mai exact acolo scrie ca are prioritate pe trecerea de pietoni);

- Pietonul are dreptul sa traverseze si pe la coltul strazii, dar nu are prioritate (asta inseamna ca trebuie sa se asigure si daca nu vine nimic poate sa se angajeze in trecere iar daca tu pe un vehicul il surprinzi il lasi in pace, nu il calci);

- In rest e vinovat si poti intr-un proces civil sa obtii sa-ti plateasca (el sau rudele lui) chiar si reparatia daca dai peste el in loc nepermis.

Bine, legea mai spune si sa mergi cu maximum 30km/h in intersectiile nedirijate sau pe trecerile de pietoni din localitati si cu maximum 50km/h in afara localitatii in locurile mentionate anterior, asa ca daca ai urme de franare prea lungi e nasol...

 

Pe undeva poate ai totusi dreptate, dupa zeci de ani in care s-a aplicat tampenia aia cu "evitarea oricarui pericol" majoritatea celor mai in varsta cred ca e inca valabila. Tin minte cand o data am avut ceva treaba pe la Udriste (numere temporare sau talon), si o cucoana mai in varsta care schiopata era revoltata ca nici macar nu i-au saltat carnetul aluia care a lovit-o, si cel care o insotea ii spunea: "Lasa, mami, ca au schimbat astia legea, bine ca nu ti-a cerut sa-i repari si masina."

 

chiar nu imi pare ferm sa.mi stergi ceea ce am postat

sunt parerile mele si ca si ale altora pot fi rele sau bune

exista alb si negru

so

cine vrea alb alege alb

dar trebuie sa stie ca exista si negru

 

atat timp cat se face o selectie in discutie

prefer sa nu mai postez la ACCIDENTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Asta e, shit happens, ce trebuie sa speri tu acum este sa scape baba. Nu e lucru usor sa ai asa ceva pe constiinta, daca va muri, oricat vei incerca sa te convingi ca nu a fost vina ta si ca nu ai avut ce sa faci mai mult, intotdeauna o sa te simti vinovat pentru ce s-a intamplat.

 

P.S. Over, esti un terminat. Faptul ca mergi cu motorul la temperaturi foarte scazute nu e de laudat, cel putin nu intre motocilisti. Intre noi chestia asta se numeste inconstienta, masochism si prostie. Esti sigur ca ai carnet din 2006? Nu cumva era un 2008? ca cel putin in gandire esti inca foarte incepator si destul de limitat.

 

Incredibil, ce impresii au unii in cap.

Bai distrusule de cand iti permiti tu sa imi vb mie asa, mai vazut vrodata in viata ta pe mine cum merg , eu sunt foarte curios sa vad de ce esti tu in stare cu mobra aia a ta ca vad ca pe mine ma faci terminat .. cand ne intalnim ?sa vad si eu de ce esti capabil. ( cred ca eu o sa fiu asa terminat cum sunt pe aici sa dau mult mai multe ripuri decat tine ) astept raspuns la faza cu intalnirea.

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu informatii (scuze pt intarziere) :

situatia sta in felul urmator .. baba a murit (avea alcoolemie 1.41 la mie). Dumnezeu sa o odihneasca ! Eu inca astept "expertul" ala sa imi constate ce e de constatat si sa imi dea avizul de reparatie. la judecata nu cred ca se va ajunge... Eu nu am nici o pretentie de la ei ... materiala ! Sunt de parere ca au platit destul... si eu la randul meu voi plati cand voi repara mobra .Daca vor ei sa mergem la tribunal... asta e .. oricum castig si le voi cere daune morale si materiale . Situatia nu a fost chiar roz pentru ei... femeia nu avea nici asigurare de sanatate si a trebuit sa suporte ei cheltuielile de spitalizare .

Over... eu zic sa incetati cu certurile si prostiile astea... chiar nu merita! Fiecare cu parerea lui... nu trebuie sa o accepti , trebuie doar sa o respecti! Bafta multa tuturor si aveti grija !

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aviz amatorilor de motoare mari care abia si-au luat permisul.

Apropo se fac reduceri la Hayabusa. Cica se ridica mult mai repede pe o roata decat R6.

Pacat ca a trebuit sa moara cineva . Nu e usor cred sa ai pe cineva pe constinta. Odata am omorat cu microbuzul un catel , era un dalmatian ce fugea dupa o pisica. l-am vazut cand a iesit dar nu am reusit sa opresc si am trecut cu spatele peste el. NU aveam mai mult de 40 Km /h, eram intr-un sat . Masina find destul de grea a strivit bietul catel .Am oprit si imi venea sa plang de ciuda ca nu am mers mai incet si nu am evitat . Zilele urmatoare am cumparat un alt catel Dalmatian si m-am dus la familia respectiva cu el in brate chiar daca ma mai facut vreo 80 Km pana la ei . O fetita de 10 ani plangea pentru catelul ucis de mine. Era ingropat in curte (cruce si lumanari ), poate ca unii rad dar asta era . Dupa ce i-am dat catelul am vazut ca fata l-a luat in brate si ii povestea despre celelat catel .

La intoarcere catre casa ma gandeam daca era copilul ? Ce puteam sa aduc familiei ??????????????

Deci viteza UCIDE !!!!!!!!!!

 

 

p.s. Sa mai ascuti si de altii si sa nu te crezi atotstiutor.E pacat ca trebuie sa treci prin asa momente, dar le vei duce toata viata cu tine (FAPTUL CA AI UCIS chiar si o baba alcolista.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa ai dreptate... nu voi uita niciodata ... ca am omorat un om!

Dar gandeste'te ca nu faptul ca eu mergeam pe un R6 a omorat'o pe baba aia... putea sa o omoare chiar si un scuter ! Viteza a fost LEGALA... lucru constatat si de politisti ! Si ca fapt divers iti zic ca azi cand veneam cu masina si am trecut pe la ei prin fata barbasu` era beat mort pe banda 1! Ce zici? Din cauza mea a murit un om? Sunt convins ca nici el nu mai are zile multe... se va gasi un ghinionist ca mine care sa nu poata sa faca nimic... intr'o situatie destul de urata si atunci BANG!, se va intampla iar... ! nu doresc nimanui sa pateasca ce am patit eu... dar inainte sa judecati... ganditi'va ca ati fi putut fi voi.. in situatia mea , si atunci in loc sa acuzati , ati fi incercat sa va disculpati . O zi buna tuturor!

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Odata am omorat cu microbuzul un catel , era un dalmatian ce fugea dupa o pisica. l-am vazut cand a iesit dar nu am reusit sa opresc si am trecut cu spatele peste el. NU aveam mai mult de 40 Km /h, eram intr-un sat . Masina find destul de grea a strivit bietul catel .Am oprit si imi venea sa plang de ciuda ca nu am mers mai incet si nu am evitat . Zilele urmatoare am cumparat un alt catel Dalmatian si m-am dus la familia respectiva cu el in brate chiar daca ma mai facut vreo 80 Km pana la ei . O fetita de 10 ani plangea pentru catelul ucis de mine. Era ingropat in curte (cruce si lumanari ), poate ca unii rad dar asta era . Dupa ce i-am dat catelul am vazut ca fata l-a luat in brate si ii povestea despre celelat catel .

La intoarcere catre casa ma gandeam daca era copilul ? Ce puteam sa aduc familiei ??????????????

Deci viteza UCIDE !!!!!!!!!! ca trebuie sa treci prin asa momente, dar le vei duce toata viata cu tine (FAPTUL CA AI UCIS chiar si o baba alcolista.)

 

Toata stima pentru gest!Asta inseamna sa fii OM!

 

In rest, despre acest accident, prefer sa nu comentez!Personal, doresc sa cred ca nici lui SSC nu-i e usor...sau cine stie... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aviz amatorilor de motoare mari care abia si-au luat permisul.

Apropo se fac reduceri la Hayabusa. Cica se ridica mult mai repede pe o roata decat R6.

Pacat ca a trebuit sa moara cineva . Nu e usor cred sa ai pe cineva pe constinta. Odata am omorat cu microbuzul un catel , era un dalmatian ce fugea dupa o pisica. l-am vazut cand a iesit dar nu am reusit sa opresc si am trecut cu spatele peste el. NU aveam mai mult de 40 Km /h, eram intr-un sat . Masina find destul de grea a strivit bietul catel .Am oprit si imi venea sa plang de ciuda ca nu am mers mai incet si nu am evitat . Zilele urmatoare am cumparat un alt catel Dalmatian si m-am dus la familia respectiva cu el in brate chiar daca ma mai facut vreo 80 Km pana la ei . O fetita de 10 ani plangea pentru catelul ucis de mine. Era ingropat in curte (cruce si lumanari ), poate ca unii rad dar asta era . Dupa ce i-am dat catelul am vazut ca fata l-a luat in brate si ii povestea despre celelat catel .

La intoarcere catre casa ma gandeam daca era copilul ? Ce puteam sa aduc familiei ??????????????

Deci viteza UCIDE !!!!!!!!!!

 

 

p.s. Sa mai ascuti si de altii si sa nu te crezi atotstiutor.E pacat ca trebuie sa treci prin asa momente, dar le vei duce toata viata cu tine (FAPTUL CA AI UCIS chiar si o baba alcolista.)

Respect ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

rasfoind intamplator prin topicul cu amenzi de radar uite peste ce dau :

 

 

/index.php?...1472&st=180

 

cititi si voi in josul pagini si nu va mai mirati de accident :

 

" post Nov 18 2008, 10:50 PM

Post #190

 

 

Membru DEFECT !!!

New Posts

 

Group: Membru

Posts: 207

Joined: 6-September 08

From: ConstangeleS

Member No.: 42.082

Moto: Yamaha R6

Numar: ductil , fragil si anaerob !

Club: Drunk Team United

 

 

 

 

mie la mobra numarul nu mi se vede deloc(nici macar un S sau o cifra)... si in 2 saptamani cred ca am fost surprins de radar de cel putin 4-5 ori... si asta la viteza sa 150+++ . pana acum nu mi'a venit nimic acasa... ce pot astia sa imi faca?? adica de unde stiu ei ca e mobra mea ... un singur r6 albastru e in Constanta? hai sa fim seriosi... eu am jurat ca atunci cand ma simt cu musca pe caciula nu opresc nici macar la semnalul politistilor... ! mai pe scurt... la ora 7 dimineaza cand nu e nici dracu pe sosea... cum sa merg eu cu 50 kmph in localitate...? si daca imi face gaborul semn sa opresc... decat sa pun frana si sa trag pe dreapta mai bine apas ambreiajul si dau o inferioara... ! Acum voi o sa ziceti.. ca da ca uite mentalitate de roman... eu sunt constient de asta .. dar si sa ma fu7a astia cu amenzi si puncte... sau mai rau cu permisul suspendat... NO WAY ! laugh.gif

 

Fiecare face cum il taie capul.... dar aveti grija ca atunci cand nu e cap... vai de picioare...!! Nu doresc nimanui sa munceasca pentru amenzi . Bafta multa la pacalirea radarelor !

"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SSC , sanatate iti urez si mai mult noroc in viitor si sper ca si betiva sa se faca bine cat mai repede.

1 : Toti userii gen Merenptah merg doar cu 49 in localitate (conduita preventiva, nu ?)

dar din semnatura domnisoarei/doamnei ne putem da seama ca vorbeste din carti.

2 : A doua categorie stunt guys team care l-au studiat atat de mult pe Christian Pfeiffer pe youtube incat cu fundul pe scaun si ascunsi dupa monitor in pijamale au impresia ca ei ar fii intrat intr-un drift controlat , evitau baba dadeau si un burn out asa de show off si traversau baba in brate oferindu-i si cateva ore de legislatie si one way ticket to rehab.

 

Concluzia , toti sunteti cei mai LEGALI si cei mai skillati !

Sper sa nu aveti parte de asa ceva niciodata , de o persoana care trece printr-un loc nepermis , vizibilitate redusa , care se afla intr-o stare avansata de ebrietate si care isi schimba directia pe sosea in fata ta.

Dar cum sa ai parte de asa ceva cand stai pe forum dand sfaturi celorlalti si spunand ca tu esti cel mai ciumeg.

 

 

:blink: ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aviz amatorilor de motoare mari care abia si-au luat permisul.

Apropo se fac reduceri la Hayabusa. Cica se ridica mult mai repede pe o roata decat R6.

Pacat ca a trebuit sa moara cineva . Nu e usor cred sa ai pe cineva pe constinta. Odata am omorat cu microbuzul un catel , era un dalmatian ce fugea dupa o pisica. l-am vazut cand a iesit dar nu am reusit sa opresc si am trecut cu spatele peste el. NU aveam mai mult de 40 Km /h, eram intr-un sat . Masina find destul de grea a strivit bietul catel .Am oprit si imi venea sa plang de ciuda ca nu am mers mai incet si nu am evitat . Zilele urmatoare am cumparat un alt catel Dalmatian si m-am dus la familia respectiva cu el in brate chiar daca ma mai facut vreo 80 Km pana la ei . O fetita de 10 ani plangea pentru catelul ucis de mine. Era ingropat in curte (cruce si lumanari ), poate ca unii rad dar asta era . Dupa ce i-am dat catelul am vazut ca fata l-a luat in brate si ii povestea despre celelat catel .

La intoarcere catre casa ma gandeam daca era copilul ? Ce puteam sa aduc familiei ??????????????

Deci viteza UCIDE !!!!!!!!!!

 

 

p.s. Sa mai ascuti si de altii si sa nu te crezi atotstiutor.E pacat ca trebuie sa treci prin asa momente, dar le vei duce toata viata cu tine (FAPTUL CA AI UCIS chiar si o baba alcolista.)

 

 

Cand ai drum spre Bucuresti da un pm. Meriti o mare cinste pt dalmatian! La orice ora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aviz amatorilor de motoare mari care abia si-au luat permisul.

Apropo se fac reduceri la Hayabusa. Cica se ridica mult mai repede pe o roata decat R6.

Pacat ca a trebuit sa moara cineva . Nu e usor cred sa ai pe cineva pe constinta. Odata am omorat cu microbuzul un catel , era un dalmatian ce fugea dupa o pisica. l-am vazut cand a iesit dar nu am reusit sa opresc si am trecut cu spatele peste el. NU aveam mai mult de 40 Km /h, eram intr-un sat . Masina find destul de grea a strivit bietul catel .Am oprit si imi venea sa plang de ciuda ca nu am mers mai incet si nu am evitat . Zilele urmatoare am cumparat un alt catel Dalmatian si m-am dus la familia respectiva cu el in brate chiar daca ma mai facut vreo 80 Km pana la ei . O fetita de 10 ani plangea pentru catelul ucis de mine. Era ingropat in curte (cruce si lumanari ), poate ca unii rad dar asta era . Dupa ce i-am dat catelul am vazut ca fata l-a luat in brate si ii povestea despre celelat catel .

La intoarcere catre casa ma gandeam daca era copilul ? Ce puteam sa aduc familiei ??????????????

Deci viteza UCIDE !!!!!!!!!!

 

 

p.s. Sa mai ascuti si de altii si sa nu te crezi atotstiutor.E pacat ca trebuie sa treci prin asa momente, dar le vei duce toata viata cu tine (FAPTUL CA AI UCIS chiar si o baba alcolista.)

Respect!

Inca o bere de la mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sunteti curiosi sa vedeti cum a decurs ancheta? Acum este aproape de final , aproape toate probele sunt la dosar.

EU : - circulam cu viteza LEGALA , deci nu sunt vinovat in acest sens (s'au facut cercetari , masuratori)

- motocicleta are actele in regula (asigurare , ITP )

- nu consumasem bauturi alcoolice ( 0 .00 )

- snt posesor de permis ctg A si B

Deci nu sunt vinovat cu nimic

TANTI (Dumnezeu sa o ierte) - Alcoolemie 1.60(rezultat in urma necropsiei )

- Travesare prin loc nepermis, fara a se asigura (Drum national)

- Nu avea asigurare de sanatate

- A decedat in urma decuplarii de la aparare de catre copii pe baza de semnatura

In urma necropsiei s'a stabilit ca : a avut traumatism cranio cerebral inchis , bazin fisurat (am lovit'o cu ghidonul DIN SPATE , deci nu era cu fata la mine in momentul impactului ), coaste care i'au perforat unul din plamani ( afectat deja de o boala grava de care nu mai scapi(nu voi preciza boala) _ de aceea nu si'a mai revenit ) , contuzii la nas , mana si inca ceva care nu imi vine in minte .

In continuare astept expertiza motocicletei , s-a ales un expert DIN OFICIU , rudele victimei puteau sa il accepte(semnatura ) sau sa in refuze si sa plateasca alt expert ales de ei . In aces sens au refuzat sa mearga la politie pe motiv ca " lasa domne ca ma duc eu la politie cand vin din spania peste un an si o rezolv eu " deci nu s'a dus nimeni din partea ei desi are o sora in romania . NU sta nimeni dupa ei , si peste un an cand vin ei sa accepte sau sa refuze vor gasii un dosar rezolvat , plin de praf .

Daca mai aveti si alte intrebari sau stiu eu.. curiozitati sunteti invitati sa bagati aici intrebari !

Imi pare rau ca s'a intamplat asa , si mi'as fi dorit sa pot evita , chiar cu riscul de a ma "pupa" cu gardul din fier forjat de pe marginea drumului , dar nu am putut alege. Drumuri uscate va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in conditiile date:

- drum cu patru benzi : aproximatiz 10 m latime

- vizibilitate buna : ai vazut-o pe femeie, NU a sarit in fata de pe margine, de dupa copac, din copac, de dupa masina, din cer etc.

- femeia sta sau se misca aleatoriu (alandala) pe cele 4 benzi

- rulezi cu 60 la ora ( 80 si incetinesti la 60 sa vezi ce se intampla.)

ce faci:

- incetinesti pana la oprire?

- continui deplasarea pe principiul "lasa ca are loc"?

- vezi cat de aproape poti trece de femeie, eventual cat de tare se sperie?

- te pierzi in comenzi?

 

asfalt uscat.

 

da domnule incetinesti pana la oprire pt ca nu stii ce intentii are acea fiinta.ar putea fi un sinucigas sau un om care este pt moment distrus de o situatie disperata si pe moment nu-l mai intereseaza ce-i in jurul lui,iar tu daca l-ai vazut de la distanta tre sa te porti ca un om si faci totul chiar opresti pt a-l evita.nu spune nimeni sa te dai jos sa-l traversezi desi n-ar fi cel mai rau,dar ca om ar trebui sa-l eviti.altfel te poti numi motocicleta.nu toata lumea are privilegiul de a conduce moto iar cei care au si vad un om de la distanta, fie si un caine,ar trebui sa-l evite.asa e omenesc.din pacate cand suntem pe moto uitam ca mai sunt si oameni prin jurul nostru.afara de asta mai este si trupul tau in joc,pt ca ne fiind pe 4 roti riscul este mare si pt tine cum a trecut in cazul de fata pe la doi m de o balustrada.dece nu intelegeti ca nu merita pt o secumda sa pierzi o viata.tot respectul pt rationamentul dnei merenhat si incercati sa ganditi la fel sau cat mai apropiat.Dumnezeu sa va dea intelepciune si noroc iar tie bau bau insaanatosire rapida pt ca data viitoare sunt sigur ca vei incetini pana la oprire.nu-i de loc usor sa ai viata unui om pe constiinta chiar daca el a vrut sa si-o ia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu s'a sfarsit, dar e aproape . Faptul ca aproape se incheie ma face sa rasuflu usurat . Am castigat o batalie(cu politia) dar nu razboiul . Mai am o lupta cu constiinta care probabil va dura ani . Salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai trezit tu sa comentezi despre ce e bine si ce nu?

in zona aia se merge cu 70 maxim daca nu ma insel, si chiar daca nu e asa nu e el vinovat de accident ca a depasit putin viteza, nimeni nu are de unde sa stie cum s-au intamplat toate incat s-a ajuns aici insa sa sari pe unul care avea putina, foarte putina viteza in plus cand o baba beata traverseaza ditamai drumu e deja strigator la cer.

 

sa-ti fie rusine si sper sa lovesti la 30 la ora ceva ce nu e nici beat,nici batran si nici pe loc nepermis

vrei sa stii dece este vinovat?pt ca a vezut-o de le distanta si nu a luat masuri sa evite sa se accidenteze.fata de ea a avut o vina morala dar fata de el una deosebita pt ca putea sa nu mai scrie aici.este f urat ce scrii.nici nu vreau sa-mi imaginez ce fel de motociclist esti.acest forum se vrea a fi ceva civilizat in care oamenii isi dau pareri fiecare dupa capacitatea sa de gandire astfel incat daca cel putin unul invata ceva si ii poate fi de folos si-a atins scopul,dar fara sa jignim pe nimeni.asa ar fi frumos.nu mai incercati sa desconsiderati limitarile de viteze.o faceti ,o faceti pe barba voastra dar nu-i desconsiderati pe cai care tin la viata si le respecta.este dovedit ca accidentele se produc direct proportional cu viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu s'a sfarsit, dar e aproape . Faptul ca aproape se incheie ma face sa rasuflu usurat . Am castigat o batalie(cu politia) dar nu razboiul . Mai am o lupta cu constiinta care probabil va dura ani . Salut

 

culmea e ca pentru acest accident nu as da neaparat vina pe tine. Ati fost amandoi de vina. Nu stiu cat de bine e sa fii in aceeasi barca de vinovatie cu o baba alcolista... dar asta ramane sa decizi tu.

 

Prin restul comportamentului se vede ca nu esti decat un exemplar de evitat. Si pe strada si in viata. Nu esti decat un trotinel partea a doua. Dar nu-i bai... va inscrieti perfect in peisajul tarii.

 

Ai inceput prost, ai continuat prost iar la reusita ta sunt partasi niste politisti spagari cu 4 clase care se inchina la ban mai mult decat la bun simt. Legea nici nu mai intra in discutie.

 

Nu pot sa-ti doresc decat sa nu mai existe si alte victime (ori tu, vreo pasagera sau vreun alt participant la trafic).

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grait zeule...

Trotinel partea a doua???? in ce sens?

De unde stii tu ca eu sunt spagar ? poate parintii mei nu au bani sa treaca strada,sa cumpere paine, dar sa mai dea spagi . Ca informatie pentru creierul tau : NU AM DAT ABSOLUT NICI O SPAGA ! si chiar daca as fi dat care'i problema ta? probabil esti frustrat ca eu pot si tu nu... sau nu stiu ce e in capul tau . Daca tu ma consideri vinovat e fix problema ta , fa'te gabor si ocupa'te tu de caz , aresteaza-ma si gata ! De cazul meu nu s'a ocupat numai un maidanez dinala de la rutiera , dintre aia carora le'ai dat si tu spagi pana acum sa stii... si inspectori si subinspectori de la cercetari penale , nu "motiveaza" oricine in ziua de azi plus ca asta nu e caz in care sa se ia spaga! Daca tu i'ai mituit pe aurolacii aia de la rutiera care sunt vai steaua lor iti inteleg frustrarile... dar ii inteleg si pe ei (au maxim 1000 lei salariu) . :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...