Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua de sfanta Duminica

 

Find atat simpatiazant AMOVMR cat si AMVR , ca un om de buna credinta si si cu ceva intelepciune am transmis mesaje atat p4e acest site cat si pe pro-byke .

Problema este ca sunt atat de multe ambitii incat ma face sa cred ca noi veteranii suntem vitregiti de dreptul acesta (sa spunem al intelepciunii) , de a spune , de a ne exprima .

Am comunicat in ultimele ore pe pro byke.Surprinzator de aseara in urma unor comentarii personale mai acide , astazi nu am mai putut intra pe forumul probyke-motoveterani . Deranjant mai ales ca nu eu sunt un pericol pentru acesata organizatie si nici nu cunosc membrii si nici nu am de impartit ceva cu unii sau alti .

De fapt noi motoveteranii suntem cu totii oameni minunati care de fapt au rezistat timpului si timpurilor . Motociclistii sunt considerati donatori de organe . Acest lucru mi s-a spus si mie la Spitalul Judetean Arges unde probabil datoriilor fata de viata pe care trebuiau sa le platesc cumva ,am ajuns in stare de coma pe 27 sept 2009 , mi s-au introdus 2,5 litri sange si s-a scos splina care era zob , clavicula stanga ruptra ...datorita unui accident de motocicleta in care un "meserias "m-a intepat cu un camion de 7.5 tonein lateral stanga.

 

Revenim subiect.

Am incercat sa rapund la o solicitare electronica a unui prieten de a rapunde la cererea de a face retragerea din AMOVR. In primul rand eu nu am semnat nici-o cerere de aderare la niciuna din asociatii

Am transmis mesajul meu ,dar site-ul nu a acceptat mesajul . Acest lucru mi s-a intamplat aII a oara astazi si pentru o alta accesare .

Probabil aceasta face parte din politica "pumnului in gura " ?.Asi dori un raspuns daca se poate . Dreptul la replica este un bun al tuturor.

 

Raspunsul la ceea ce am vrut sa transmit am sa-l public ulterior ( si se refera la modul meu de intelegere asupra dreptului de a face parte dintr-o asociatie sau dinmai multe).

 

Sustin sia am dreptul sa fiu membru al tuturor , atata timp cat sunt impartial.

 

Poate acest mesaj este citit si de colegii de la pro byke si sa fie intr-un ceas bun

 

Cu respect,

Nicu Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

C O M U N I C A T

 

Distinse doamne, stimati domni,

 

Veterani moto cu cu decenii de conducere la activ !

 

Conform statutului agreat la sedinta de constituire de la Slanic - veteranii moto AMOVERO

au deplina libertate, inclusiv posibilitatea de a activa in oricare alte organizatii onorabile doresc

sau sa se retraga neconditionat oricand cred de cuviinta.

 

Pentru a nu genera confuzii, membrii din Asociatia MOtociclistilor VEterani din ROmania, AMOVERO

care doresc sa nu mai faca parte din aceasta organizatie au posibilitatea sa se exprime public

pe topicul nostru, "Veteranii adunarea !

 

Reiteram faptul ca - veteranii motociclisti AMOVERO sunt sau pot fi membrii activi ai acestei organizatii

fiind persoane decente, avand cel putin 10 ani de practica in conducere moto, permis de conducere valabil

si motocicleta in dotare.

 

Motociclistii AMOVERO care implinesc varsta de 50 de ani si 30 de ani de activitate moto devin SENIORI !

 

Membrii cu varste inaintate care practic nu mai pot activa pe motociclete devin DECANI DE VARSTA.

 

La activitatile AMOVERO sunt primiti cu placere si tinerii pasionati moto,

cei cu sub 10 ani de conducere sunt declarati SIMPATIZANTI.

 

Conditiile pentru dobandirea titlurilor de Simpatizant, Senior si Decan de varsta

sunt supuse pe acest topic discutiilor membriilor AMOVERO din intreaga tara.

 

Sanatate, fericire si multi ani pe motoare !

 

Dan Nastase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, tu chiar nu-ti dai seama ca urli la luna?

Ia fa tu o lista noua cu cei care ar vrea sa faca parte acum din Amovero si vezi ce iese.

Legat de cei care nu mai vor sa mai faca parte din Amovero, nu-ti fa griji, ca lista este in constructie si-ti va fi adusa la cunostinta in curand. Dar ce vorbesc eu, ca tu stii deja asta. Oricum intri pe pro-bike si vezi ce se intampla acolo.

Dane, ai gresit, dar in loc sa-ti dai seama si sa repari, ai perseverat in gresala ta. Degeaba bagi tu texte aici, ca cei care au urmarit indeaproape miscarea veteranilor stiu despre ce e vorba si nu-ti dau dreptate.

Tristul adevar pentru tine este ca ai ramas singur, buricul pamantului in propria ta lume. Stiu ca te doare, dar asa ti-ai asternut...

Mesaj completat

Am comunicat in ultimele ore pe pro byke.Surprinzator de aseara in urma unor comentarii personale mai acide , astazi nu am mai putut intra pe forumul probyke-motoveterani . Deranjant mai ales ca nu eu sunt un pericol pentru acesata organizatie si nici nu cunosc membrii si nici nu am de impartit ceva cu unii sau alti .

 

Domnule Nicu Constantin, imi permit sa citez moderatorul Cesar de pe siteul pro-bike/motoveteranii, loc in care dvs. va plangeti ca nu mai aveti acces.

-----------------------------------------

"Salutare

Utilizatorul Nicon nu are nici un fel de restrictii si/sau sanctiuni. Dupa cate vad in vizualizarea pe care mi-o ofera forumul nici nu a avut vreodata sanctiuni"

-----------------------------------------

Eu tind sa dau credit moderatorului Cesar. In acest caz, dvs. ori mintiti, ori v-ati prins urechile in taste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va inselati... amarnic... omul a obtinut absolut tot si-a dorit, atentie, recunoastere, un loc in istorie...

Fara sa vreti, dar condusi, la randul vostru de orgolii, ati facut jocul lui, nu va ganditi cat de mult se bucura de raspunsurile voastre AICI? Unde majoritatea ati spus ca nu mai intrati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va inselati... amarnic... omul a obtinut absolut tot si-a dorit, atentie, recunoastere, un loc in istorie...

Fara sa vreti, dar condusi, la randul vostru de orgolii, ati facut jocul lui, nu va ganditi cat de mult se bucura de raspunsurile voastre AICI? Unde majoritatea ati spus ca nu mai intrati?

De ce sa nu intram, nu inteleg? Lumea e mica , asta nu inseamna ca daca cei de aici care s-au mutat pe alt forum (stiu ei de ce) sau cei care mai posteaza aici si dincolo nu se vor mai saluta unde se vor intalni. Eu personal nu am nimic de impartit, nici cu Dan Nastase nici cu Ivan pedala. Ii consider oameni, cu aceleasi pasiuni . Ca au ei ceva de impartit sau cu oricare de aici mi se rupe. Eu vorbesc in continuare cu ei, la fel , voi posta si aici si dincolo. Sunteti depasiti cu orgoliile voastre cu tot unii dintre voi. Va purtati de parca v-a picat coroanade pe cap. Si nu inteleg ce a obtinut Dan Nastase din toata tevatura asta? Nimic. Am decazut in ochii celorlalti care intr-un fel ne admirau . Am inceput sa ne balacarim unii pe altii dupa ce am stat la aceiasi masa, ne-am impartasit cateceva din trairile noastre din timpurile apuse, am ciocnit si baut impreuna simtindu-ne bine.Cum poti trada si ajunge la impunsaturi de orice fel unul de-al tau? Oare ce e in capul vostru, ma intreb adeseori. Amanuntele sincer nu le cunosc pe lar doar cateva PM-uri personale, care ma privesc. Problema nu s-a rezolvat si dovada ca ne-am scindat in grupuri diferite. Ma vad pus in postura de a alege. Am ales deja: acolo unde s-au dus majoritatea acolo sunt si eu. Vom face o grupare noua dar raman si pe topicul asta sa mai postez cateodata. E un topic de suflet . Nu e a lui Dan Nastase, e al tuturor. Nu Dan Nastase face legea aici ci bunul simt , respectul. Numai bine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va inselati... amarnic... omul a obtinut absolut tot si-a dorit, atentie, recunoastere, un loc in istorie...

Fara sa vreti, dar condusi, la randul vostru de orgolii, ati facut jocul lui, nu va ganditi cat de mult se bucura de raspunsurile voastre AICI? Unde majoritatea ati spus ca nu mai intrati?

 

Asa e. Ai perfecta dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DanNastase: stimate domn, nu va mai bateti joc de butonul de report! 6 reporturi pe acelasi subiect in 4 minute consider ca sunt suficiente

Daca Admin & Moderatorii impreuna cu care sper ca vom reusi sa facem topicul VETERANII ADUNAREA

mai cuviincios si considera ca exagerez, ma supun !

Intr-o societate civilizata traficul, polemica si schimbul de idei se poate face si politicos.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce e Budd nepoliticos?

 

A intrebat daca primiti TR-isti, care insemna in armata cei care aveau facultate si faceau la Termen Redus. Ce e in neregula cu asta?

 

Sectiunea asta e moarta, nu ati observat pana acum?

 

Ce sa faca moderatorii? Cu dumneata nu se poate discuta normal, vad ca esti in "alte sfere", la fel ca si Dan Popescu, alt senil...

 

(ADMIN, daca o sa consideri ca SENIL e jignire eu ma retrag de la modereala)

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce e Budd nepoliticos?

(ADMIN, daca o sa consideri ca SENIL e jignire eu ma retrag de la modereala)

In calitate de "moderator" poti observa lesne "politica" lui Budd pe acest forum !

 

Conform DEX, in limba romana, limba oficiala vorbita in Romania,

in general cuvantul are sens peiorativ si jignitor :

SENĂL adj. (MED.) ramolit, (livr.) decrepit, (rar) senilizat, (înv.) matofit, (fam. fig.) hodorogit, rablagit, zaharisit, (impr.) sclerozat.

Sursa: Sinonime | Adăugată de siveco |Permalink.

 

Poate doar in comuna Cratima (liniuta ta dintre Braila si Galati) are alta conotatie...

esti cel mai in masura sa cunosti !

 

Felicitari pentru activitatea ta eleganta si de neinlocuit desfasurata pe www.motociclism.ro !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru activitatea ta eleganta si de neinlocuit desfasurata pe www.motociclism.ro !

Te asigur ca e mai de mare folos si de interes decat a dumitale! ;) (din 2005 si pana acum oi fi scris si eu dracu ceva bun, macar 2 sfaturi utile, de moderare nu mai zic, am curatat o sectiune intreaga de spam si reclame de 2 lei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog ADMIN

sa considere acest post, cel de mai sus impreuna cu cel carui dau replica sa fie considerate OFF.

Multumesc frumos !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SENĂL, -Ă adj. Referitor la bătrânețe, de bătrânețe; de bătrân. ♦ Care manifestă o pronunțată slăbiciune, în special mintală, provocată de bătrânețe. [Cf. fr. sĂŠnile, lat. senilis < senex – bătrân].

Sursa: DN | Adăugată de LauraGellner | Greșeală de tipar | Permalink

 

 

Cand unui om ii pui niste intrebari de bun simt si el iti raspunde in doi peri ori raspunde numai la ce vrea el sa auda, luand in considerare si varsta, se cheama ca e senil.

 

 

p.s. si dumneata m-ai facut "bajenar" - poate eu nu ma consider asa, totusi eu nu am luat-o ca pe o jignire. Nu sunt pribeag si nici refugiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa nu intram, nu inteleg? Lumea e mica , asta nu inseamna ca daca cei de aici care s-au mutat pe alt forum (stiu ei de ce) sau cei care mai posteaza aici si dincolo nu se vor mai saluta unde se vor intalni. Eu personal nu am nimic de impartit, nici cu Dan Nastase nici cu Ivan pedala. Ii consider oameni, cu aceleasi pasiuni . Ca au ei ceva de impartit sau cu oricare de aici mi se rupe. Eu vorbesc in continuare cu ei, la fel , voi posta si aici si dincolo. Sunteti depasiti cu orgoliile voastre cu tot unii dintre voi. Va purtati de parca v-a picat coroanade pe cap. Si nu inteleg ce a obtinut Dan Nastase din toata tevatura asta? Nimic. Am decazut in ochii celorlalti care intr-un fel ne admirau . Am inceput sa ne balacarim unii pe altii dupa ce am stat la aceiasi masa, ne-am impartasit cateceva din trairile noastre din timpurile apuse, am ciocnit si baut impreuna simtindu-ne bine.Cum poti trada si ajunge la impunsaturi de orice fel unul de-al tau? Oare ce e in capul vostru, ma intreb adeseori. Amanuntele sincer nu le cunosc pe lar doar cateva PM-uri personale, care ma privesc. Problema nu s-a rezolvat si dovada ca ne-am scindat in grupuri diferite. Ma vad pus in postura de a alege. Am ales deja: acolo unde s-au dus majoritatea acolo sunt si eu. Vom face o grupare noua dar raman si pe topicul asta sa mai postez cateodata. E un topic de suflet . Nu e a lui Dan Nastase, e al tuturor. Nu Dan Nastase face legea aici ci bunul simt , respectul. Numai bine!

Nicon

Cred ca cuvintele de mai sus fac o monografie a tot ceea ce inseamna motoveran actual , o monografie a starii precare de intelegeere , de respect ... de iertare a celor care ne situam spre varful piramidei . Eu vad un trunchi de piramida si o piramida . Din pacate cat de mica este piramida in raport cu trunchiul . Ce s-ar intampla daca trunchiul ar ramane fara varf? . Probabil se va forma o patura superficiala . Si apoi?

 

Raspunzand prietenului Angi .

Sincer , am fost blocat pe reply .Astazi am reusit sa intru si spre ex. am adugit la profil cateva scrieri.

Este posibil sa mi sa fi umflat degetele dupa atata sedere incat sa apas cate doua ,trei taste odata (scriu cu litere doua , trei asa cum ne-a invatat dl Dan ;sincer pana acum am fost destul de dezordonat) .

 

Cu respect ,

Nicu Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dumneata m-ai facut "bajenar" - poate eu nu ma consider asa, totusi eu nu am luat-o ca pe o jignire. Nu sunt pribeag si nici refugiat.

Dupa cum observi...

 

Ne este mai la indemana sa fim fara caracter, senili si mahalagii cu belciug decat oameni de caracter !

Am fi mult mai simpatici daca am incerca impreuna sa lasam oamenilor cu decenii de conducere moto la activ

- veteranilor moto din Romania - un topic elegant si curat.

Mai cu seama ca tu ai si avantajul experientei moto si moderatiei aici...

 

In mod sigur ar fi mai placut, de folos si in avantajul motociclistilor tineri.

 

Sa auzim numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum observi...

 

Ne este mai la indemana sa fim fara caracter, senili si mahalagii cu belciug decat oameni de caracter !

Am fi mult mai simpatici daca am incerca impreuna sa lasam oamenilor cu decenii de conducere moto la activ

- veteranilor moto din Romania - un topic elegant si curat.

Mai cu seama ca tu ai si avantajul experientei moto si moderatiei aici...

 

In mod sigur ar fi mai placut, de folos si in avantajul motociclistilor tineri.

 

Sa auzim numai de bine !

off topic:... cu sau fara urmari!

 

majoritea tinerilor si restului motociclistilor ii doare-n stii tu de idiologiile tale si km tai parcursi nustiu cum si nustiu unde!... de am ocazia vre-o data sa dau de DN in trafic o sa fac in asa fel incat "sa are santuriile" cu BMW-ul ;)

PS: va fac o favoare... nu de alta:))

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce?Daca da,te pui sa-mi predai si mie cursuri de Horticultura!?

daca faceam agronomie te ajutam!... te pot ajuta legat de constructii de masini orice:p!

 

hai sa ne mistocarim prin PM-uri!... nu de alta, mi-am zis parerea dupacea ai aparut tu si nu vreau sa stric topicul Zeului motociclismului! TE astept ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baluba, daca ai in capsor chestii sinonime cu userul, esti de prisos pe topicul asta. Incearca sa postezi la obiect acolo unde te pricepi.

dupa cum am spus!

e PAREREA mea.... fiecare are dreptu la LIBERA exprimare! ;)

dupa cum spuneam discutam pe PM!.. orice :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

anul asta unde mergem?

 

Buna seara

Pentru mine care inca nu am reusit sa cunosc motoveteranii , considerandu-ma in continuare un incepator , am o mare nedumerire :

ce s-a intamplat de fapt cu acest forum al motoveteranilor care prin retragerea majoritatii membrilor din diverse motive (necunoscute mie) este mort?

 

Care sunt nelamuririle mele:

-toti veteranii s-au transferat la probike , sau mai sunt inca unii si aici?

-daca mai sunt ,ce se intampla ; nu mai au glas sau sunt atat de batrani incat nu mai pot apasa pe tastatura?

 

Propun o trezire la viata . Amintiti-va de poezia lui Alexandri , Pene si Curcanul si faceti o strigare la apel.

 

Chiar daca prietenii mei de la motoveterani probike se vor supara pentru aceasta interventie , le va prinde bine atat lor cat si Dumneavoastra . Lupta contrariilor care este o lege a metafizicii si care inca nu s-a abrogat , intra direct in actiune , lucru benefic pentru toti.

 

Mai putin conteaza pentru mine din ce asociatie fac parte . Sincer nu am de impartit nimic cu nimeni si va stimez pe toti .

Dvs. toti care detineti acest titlu de motoveteran ,sunteti niste monstri sacri ai acestui sport fie numai pentru faptul ca ati rezistat timpurilo, vremurilor…

 

 

 

Cu respect

Nicolae Constantin

P.S. Nimeni nu da un raspuns la aceasta intrebare "anul asta unde mergem?"

 

 

Mesaj completat

 

anul asta unde mergem?

 

Buna seara

Pentru mine care inca nu am reusit sa cunosc motoveteranii , considerandu-ma in continuare un incepator , am o mare nedumerire :

ce s-a intamplat de fapt cu acest forum al motoveteranilor care prin retragerea majoritatii membrilor din diverse motive (necunoscute mie) este mort?

 

Care sunt nelamuririle mele:

-toti veteranii s-au transferat la probike , sau mai sunt inca unii si aici?

-daca mai sunt ,ce se intampla ; nu mai au glas sau sunt atat de batrani incat nu mai pot apasa pe tastatura?

 

Propun o trezire la viata . Amintiti-va de poezia lui Alexandri , Pene si Curcanul si faceti o strigare la apel.

 

Chiar daca prietenii mei de la motoveterani probike se vor supara pentru aceasta interventie , le va prinde bine atat lor cat si Dumneavoastra . Lupta contrariilor care este o lege a metafizicii si care inca nu s-a abrogat , intra direct in actiune , lucru benefic pentru toti.

 

Mai putin conteaza pentru mine din ce asociatie fac parte . Sincer nu am de impartit nimic cu nimeni si va stimez pe toti .

Dvs. toti care detineti acest titlu de motoveteran ,sunteti niste monstri sacri ai acestui sport fie numai pentru faptul ca ati rezistat timpurilo, vremurilor…

 

 

 

Cu respect

Nicolae Constantin

P.S. Nimeni nu da un raspuns la aceasta intrebare "anul asta unde mergem?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...