Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

"FOCA" am o intrebare : Cum poate un gibon sa l deosebeasca pe ROSSI de Dor(u)el "MO"tociclistul cu o roata ? !

Nu te inteleg.Spuneai ca Doru e baiat de treaba.Sau nu e vorba de Doru zis Dodu?

Intrebarea e:ne mai adunam sau ba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu la Doru ma refer . Nu mi a iesit joaca de paranteze. Sper ca la intrunirea de la Gigi sa discutam mai multe.Desi au iesit discutii de la oameni maturi cand Dan , un finut , s a amestecat cu tractoristi calora le a inmanat moca o diploma de Motoveterani care nu ii obliga la nimic si stii ce a iesit. Citeam mai deunazi ce a scris un " neuron" pe forum despre un model de organizare a unui alt AMR cu intruniri de cluburi, cu alegeri de sefi supusi la vot, tot soiul de aberatii si prostii uitand dragul de el ca are deja asa ceva. AMR ul existent avand tot ce trebuie , de la stampila, sediu , statut juridic, si toate celelalte.ce sunt la indemana si in folosul oricarui motociclist care daca ar avea o scanteie si la creier nu numai la bujii ar realiza ca are la indemana o asociatie care functioneaza deja si care a facut in surdina lucruri care sunt contestate de" Dorei" ce n au schimbat in viata lor o vorba cu D.P. sau cu tine da' stiu ei ce si cum, vai de capul lor. Chiar as vrea sa l vad la treaba pe dragutul ala, si sa implineasca el ce vorbeste pe acolo adica alt AMR. Ce vrei de la izmenele rupte in ruc ale europei ?Pe ei ii intereseaza persoana, nu ce avantaje pot avea fiind protejati de o asociatie ce poate milita pentru drepturile lor.Ex: Circulatia pe sens unic alaturi de RATB si Taxi. Da : Lasoaseaaa ! ! !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb ! Totodata rog un moderator care se "ocupa " de topicul acesta sa stearga si postul 3088 ce nu si mai are locul acolo. Posturile care au generat cele scrise in 3088 fiind si ele sterse. Personal, consider o ofensa adusa initiatorului acestui topic de catre moderatorii care isi "permit" sa l cenzureze pe cel care nici comunistii nu ii contestau afirmatiile. Deci Domnilor revizuiti va "regulamentul de cenzura" Exista fara "avizul" Dvs Titani ai motociclismului Romanesc atat in tara cat si in afara in fata carora trebuie sa ne inclinam cu respect si sa i onoram cum se cuvine. Au dreptul sa spuna orice. Cui nu ii place , sa schimbe canalul, vorba celui mai mare iubitor de motociclisti Asta in cazul in care avem coloana vertebrala si cei 7 ani de acasa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io raman ,obsesiv,la intrebarea mea.Ne mai adunam?Au ba?


» Post actualizat in 01 Dec 2014 12:51

Nu la Doru ma refer . Nu mi a iesit joaca de paranteze. Sper ca la intrunirea de la Gigi sa discutam mai multe.Desi au iesit discutii de la oameni maturi cand Dan , un finut , s a amestecat cu tractoristi calora le a inmanat moca o diploma de Motoveterani care nu ii obliga la nimic si stii ce a iesit. Citeam mai deunazi ce a scris un " neuron" pe forum despre un model de organizare a unui alt AMR cu intruniri de cluburi, cu alegeri de sefi supusi la vot, tot soiul de aberatii si prostii uitand dragul de el ca are deja asa ceva. AMR ul existent avand tot ce trebuie , de la stampila, sediu , statut juridic, si toate celelalte.ce sunt la indemana si in folosul oricarui motociclist care daca ar avea o scanteie si la creier nu numai la bujii ar realiza ca are la indemana o asociatie care functioneaza deja si care a facut in surdina lucruri care sunt contestate de" Dorei" ce n au schimbat in viata lor o vorba cu D.P. sau cu tine da' stiu ei ce si cum, vai de capul lor. Chiar as vrea sa l vad la treaba pe dragutul ala, si sa implineasca el ce vorbeste pe acolo adica alt AMR. Ce vrei de la izmenele rupte in ruc ale europei ?Pe ei ii intereseaza persoana, nu ce avantaje pot avea fiind protejati de o asociatie ce poate milita pentru drepturile lor.Ex: Circulatia pe sens unic alaturi de RATB si Taxi. Da : Lasoaseaaa ! ! !

Dane,se pare ca judecata ta inteleapta depaseste puterea de intelegere a persoanelor cu izmenele rupte ,etc.Tu expui niste chestii atat de la mintea copiilor,atat de concis ca nu mai e nimic de zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

N am avut ce face si m am uitat pe Youtube la un filmulet Motomagia despre MAN. Acolo , trei domni, au explicat cu cateva cuvinte neutre cam care I treaba cu MAN ul asta. Toate bune si frumoase dar ca de obicei, esenta ramane la fund; filmuletul lui TMO6UFO de pe acest topic este cheia adevarului despre MAN. De ce nu ma mira faptul ca acest domn a platit si taxa de intrare la eventul al carui autor moral este ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane ,bre prietene ,ce ai cu bietul UFO? Omu ne imortalizeaza si tu esti carcotas.Ne-a facut nemuritori,celebri,populari,mai frumosi decat suntem. Si tu?Nerecunoscatorule.Ingratule.In cazul lui a fost un clasic "unde dai si unde crapa" sau "n-a iesit ce am vrut eu" sau "am scuipat unde nu trebuia " sau "am scuipat in sus si........".E multe de zis.Da e anul nou,a fost Craciunul,e vremea reconcilierii,a pupaturilor,a iertarilor,e vremea sa fim mai buni.Fi bun si gandeste ca Virginica.

La Multi Ani! netrebnici batrani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am 50 de ani si mi-am cumparat prima motocicleta cind nici nu aveam 18 ani. Am trecut prin toate tipurile de motociclete din vremea comunismului.

Am fost primul motociclist care am adaptat motor de Cz 250 pe motocicleta Jawa 250. Pe unde umblam ma opreau toti disperati sa vada cum am facut modificarea.

La virsta de 18-20 de ani eram cu adevarat pasionat de motociclete,acum am 50 de ani si sunt mai pasipnat ca in tinerete,nu trece o motocicleta pe linga mine fara sa intorc capu.

Dupa revolutie am trecut prin mai multe categorii de motociclete:Chopper, strada ,viteza si acum m-am retras pe un bmw 650 gs.

Cu permis de peste 30 de ani cred ca pot sa ma trec si eu pe lista veteranilor.

Iarta-ma ca ma bag in seama :) Am si eu 43 de ani si merg pe motoreta de la 17 ani. Am inceput cu o Minimobra....dupa care au urmat multe altele...mobra, hoinar, dkw500 si multe altele.... Dar ai pomenite de CZ si Jawa si asta mi-a sarit in ochi....De de revelion, in pensiunea in care am stat (in Cehia) era un mic muzeu moto si m-am gandit ca ti-ar placea sa vezi niste poze de acolo (si poate chiar sa si vizitezi locul, care se numeste Pension Konopiste).... deci.... uite-te aici /index.php?/topic/721552-la-praga/&do=findComment&comment=3895162 O zi excelenta si un an grozav!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane ,bre prietene ,ce ai cu bietul UFO? Omu ne imortalizeaza si tu esti carcotas.Ne-a facut nemuritori,celebri,populari,mai frumosi decat suntem. Si tu?Nerecunoscatorule.Ingratule.In cazul lui a fost un clasic "unde dai si unde crapa" sau "n-a iesit ce am vrut eu" sau "am scuipat unde nu trebuia " sau "am scuipat in sus si........".E multe de zis.Da e anul nou,a fost Craciunul,e vremea reconcilierii,a pupaturilor,a iertarilor,e vremea sa fim mai buni.Fi bun si gandeste ca Virginica.

La Multi Ani! netrebnici batrani.

Scuze ca ma bag si io in seama, da nu ma pot abtine...La multi ani , Bunule..te a patruns bine spiritul Craciunului..probabil daia nici nu mi ai raspuns la mesajul meu de Craciun fericit...deh, pupaturi, iertari, concilieri...sau sa fii mai bun, Bunule..inseamna pt tine orice altceva decat o lepadare simpla de orgoliu. Scuze pt of topic..Va pupa Jean!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

In cadrul topicului MAN am avansat o idee in care cei cu carnet de peste 30 de ani sa fie lasati sa intre liber. Fara ecou insa Cati pot fi ? 20-30 cel mult Aspectul de bisnita al acestui MAN imi devine din ce in ce mai evident. Au fost in stare sa ia bani la intrare D lui Dan Nastase a carui idee au materializat o transformand o in afacere. Astia sunt in stare sa ia bani si Regelui pe bilet in schimb pe Dan Diaconescu l ar primi cu temenele.si s ar simti onorati sa l aiba printre ei Cam jenant vis a vis de un asemenea scenariu atat pentru organizatori cat si pentru participant/ I as ruga pe acesti organizatori sa se ocupe si de alcatuirea unui AMR in care motociclistul sa fie protejat si reprezentat in fata organelor atunci cand se simte nedreptatit , injunghiat, platitor de autostrada , vignieta, taxa pod (lucrurile urmeaza posibil sa se intample in foamea de a aduna bani la buget, disrugere moto in gropile patriei), avand in vedere ca taximetristii, tir istii doctorii inginerii contabilii au asociatii cu statut bine definit Oare Moto ciclistii sunt in stare de asa ceva sau stiu numai sa dea cu ignore si cu spritul pin la ziua ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Acest grup a fost creat in urma primei intruniri MOTO de la Caineni Bai.Considerand ca este cel mai benefic loc pentru motociclisti,astept parerile si comentariile voastre.Sunteti bineveniti atat in "grup" cat si la "intruniri" !!!!
Organizator: Pascu Olaru 0733.067.629 https://www.facebook.com/mediapascu
Propieter: Sever Dobrica 0763.630.884

*Intrunire a celor pe 2 roti,indiferent de varsta,sex,sau marca de motoare pe data de 24-25-26 iulie (etapa II-a) si 28-29-30 august (etapa III-a) 2015.La numai 160 km de Bucuresti,respectiv Bucuresti-Buzau-Faurei-Jirlau-Visani-Caineni Bai se afla lacul cu namol sapropelic si pensiunea “Perla Neagra”.Drum asfaltat.Capacitate de campare 400-500 locuri.Facilitati:

1)2ha teren din care 1/2 este padure cu locuri de campare.2)Loc deschis pentru campare.3)Camere pensiune.4)Foisor cu TV.5)Dusuri.6)WC-uri.7)Curent electric.8)Gratare.9)Acces la lac.Foc de tabara.
Nu se percepe taxa de intrare pentru campare si acces la lac.
https://www.facebook.com/groups/1654331328119408/

Editat de Pascu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

post-882-0-92339600-1445510546_thumb.jpg :crack:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-0-19866500-1446122797_thumb.gif


» Post actualizat in 29 Oct 2015 13:13

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-0-36034300-1446140310_thumb.jpg


» Post actualizat in 29 Oct 2015 17:42

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-0-12127400-1446140807_thumb.jpg


» Post actualizat in 29 Oct 2015 17:50


post-882-0-46290200-1446141032_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

In perioada 3.06- 5.06.2016 , in statiunea Calimanesti - Caciulata, jud.Valcea, Hotel Caciulata, are loc intalnirea anuala a "Clubului Motoveteranilor."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-0-58771300-1464270641_thumb.jpg

 

post-882-0-70489000-1464270745_thumb.jpg

 

post-882-0-75892000-1464270819_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 3.06- 5.06.2016 , in statiunea Calimanesti - Caciulata, jud.Valcea, Hotel Caciulata, are loc intalnirea anuala a "Clubului Motoveteranilor."

Mi-ar fi placut dar ma duc la intilnirea de 30 ani de la absolvirea facultatii la Brasov, bineinteles tot cu moto ca actunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...