Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

boierule, nu te supara, pot sa te injur? taica-miu in 83 era inginer sef la o intreprindere mare iar maica-mea profesoara si ambii castigau intre 2000 si 2500 de lei.

Nu e frumos ce-ai facut !

Acesti OAMENI se gandesc cu drag la o viata pe care au trait-o FRUMOS si cu un vis implinit ca MOTOCICLIST si OM ;isi doresc un REMEMBER ! in acest topic noi,cei mici intervenim pentru ai felicita si sustine !!! :crack: :crack: :crack: personal ,cunosc cativa veterani , dar in mod deosebit pe dl.Nastase "aici de fata " - am vazut intr-o publicatie de specialitate doua foto in care apare cu BMW la Balea Cascada si dupa 20 de ani tot cu BMW nou in acelasi loc - mi-a placut f.mult "trecerea in timp" ; sau cand eram la BV la intrunire "m-i s-a pus pata" pe o Honda Transalp; si cum studiam problema si faceam calcule pt o eventuala achizitie ,dumnealui aprecia modelul ;apoi , dupa 3 luni mi-am luat Transalp . Cu dl.Kato :P am calatorit si am mancat pe sub poduri la vreme de ploaie ! A fost frumos !

Respectele mele si astept cu nerabdare ziua cea mare !

Daca e nevoie de ceva ajutor am sarit !

 

 

p.s. in '88-'89 lucram si 15 ore/zi pt export si aveam 6-8000lei/luna si parintii profesori 2-3000lei :10:

post-18718-1235169782_thumb.jpg

post-18718-1235169808_thumb.jpg

Editat de florad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu cred ca respectivii veterani ar fi bine sa se lipeasca la intrunirea de comuniste sau la o intrunire mare unde sa-si faca grup, cu banner etc, sa vina lumea sa asculte povesti.

 

Doar o parere

:crack:

 

:crack: Parca ne si vedem la o masa adunati cu un banner deasupra capului pe care scrie ,,Clubul Veteranilor,nu treceti v-a puteti molipsi!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu suntetm multi cu peste 20 de ani de moto, mai bine facem o intalnire privata undeva, numai noi, fara circ. Haideti sa incepem o lista, va rog adaugati-va personal, nu treceti oameni de care stiti sau prieteni. Incepem...

1. Dan Nastase

2. Constantin

3. Doru BMW

...........

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e frumos ce-ai facut !

Acesti OAMENI se gandesc cu drag la o viata pe care au trait-o FRUMOS si cu un vis implinit ca MOTOCICLIST si OM ;isi doresc un REMEMBER ! in acest topic noi,cei mici intervenim pentru ai felicita si sustine !!! :crack: :crack: :crack: personal ,cunosc cativa veterani , dar in mod deosebit pe dl.Nastase "aici de fata " - am vazut intr-o publicatie de specialitate doua foto in care apare cu BMW la Balea Cascada si dupa 20 de ani tot cu BMW nou in acelasi loc - mi-a placut f.mult "trecerea in timp" ; sau cand eram la BV la intrunire "m-i s-a pus pata" pe o Honda Transalp; si cum studiam problema si faceam calcule pt o eventuala achizitie ,dumnealui aprecia modelul ;apoi , dupa 3 luni mi-am luat Transalp . Cu dl.Kato :P am calatorit si am mancat pe sub poduri la vreme de ploaie ! A fost frumos !

Respectele mele si astept cu nerabdare ziua cea mare !

Daca e nevoie de ceva ajutor am sarit !

 

 

p.s. in '88-'89 lucram si 15 ore/zi pt export si aveam 6-8000lei/luna si parintii profesori 2-3000lei :10:

 

Da,faine ture am tras anul trecut.Dat faptul ca santem si am ramas prieteni in continuare pun si celor de aici cateva ipostaze impreuna.De pe Trasnfagarasan cand a ploat in prostie si nu prea am dormit toata noaptea si la Golomos cand a fost intalnirea Transalpistilor.Speram sa ne vedem sanatosi si anul asta!

post-23049-1235213429_thumb.jpg

post-23049-1235213482_thumb.jpg

post-23049-1235215290_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am 50 de ani si mi-am cumparat prima motocicleta cind nici nu aveam 18 ani. Am trecut prin toate tipurile de motociclete din vremea comunismului.

Am fost primul motociclist care am adaptat motor de Cz 250 pe motocicleta Jawa 250. Pe unde umblam ma opreau toti disperati sa vada cum am facut modificarea.

La virsta de 18-20 de ani eram cu adevarat pasionat de motociclete,acum am 50 de ani si sunt mai pasipnat ca in tinerete,nu trece o motocicleta pe linga mine fara sa intorc capu.

Dupa revolutie am trecut prin mai multe categorii de motociclete:Chopper, strada ,viteza si acum m-am retras pe un bmw 650 gs.

Cu permis de peste 30 de ani cred ca pot sa ma trec si eu pe lista veteranilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A veteranilor activi, probabil!

Cum putem impaca notiunea de veteran cu cea de motociclist activ?

Din DEX:

ELĂTĂ, elite, s.f. Grup de persoane care reprezintă ceea ce este mai bun, mai valoros, mai ales într-o comunitate, o societate etc.

MOTOCICLIST DE ELITA suna altfel. O vechime se impune, oricum.

Sa facem reuniunea motociclistilor de elita! Se vor aduna mai multi!

Iar motociclist veteran ajungi cand nu mai poti conduce!

 

As fi deschis un topic, parafrazandul pe Dan Nastase " MOTOCICLISTII DE ELITA, ADUNAREA!"

Dar ar fi aglomeratie la topic. Am putea sa lasam topicul cu veterani si dupa inscrieri, pe banner, sa apara:

CLUBUL MOTOCICLISTILOR VETERANI

Motociclistii de elita, adunarea!

... 2009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A veteranilor activi, probabil!

Cum putem impaca notiunea de veteran cu cea de motociclist activ?

Din DEX:

ELĂTĂ, elite, s.f. Grup de persoane care reprezintă ceea ce este mai bun, mai valoros, mai ales într-o comunitate, o societate etc.

MOTOCICLIST DE ELITA suna altfel. O vechime se impune, oricum.

Sa facem reuniunea motociclistilor de elita! Se vor aduna mai multi!

Iar motociclist veteran ajungi cand nu mai poti conduce!

 

As fi deschis un topic, parafrazandul pe Dan Nastase " MOTOCICLISTII DE ELITA, ADUNAREA!"

Dar ar fi aglomeratie la topic. Am putea sa lasam topicul cu veterani si dupa inscrieri, pe banner, sa apara:

CLUBUL MOTOCICLISTILOR VETERANI

Motociclistii de elita, adunarea!

... 2009

 

Uite ASA poti impaca fara sa mai cauti prin DEX

post-28174-1235318309_thumb.jpg

 

Si veteran la 75 de ani si cu peste 45 de ani de vechime permis categoria "A".

si.......post-28174-1235318414_thumb.jpg.....ACTIV !

Deci sa lasam polemicile deoparte si sa ne ORGANIZAM.

 

A D U N A R E A ! ! !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ASA poti impaca fara sa mai cauti prin DEX

post-28174-1235318309_thumb.jpg

 

Si veteran la 75 de ani si cu peste 45 de ani de vechime permis categoria "A".

si.......post-28174-1235318414_thumb.jpg.....ACTIV !

Deci sa lasam polemicile deoparte si sa ne ORGANIZAM.

 

A D U N A R E A ! ! !

 

Ca bine zici!Am citit despre tine si tatal tau,toata admiratia mea fata de el! La naiba cu DEX-ul si alte explicatii... :) .Suntem veterani activi inca si asta conteaza.sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de cei prezenti aici pe forum, mai sunt o gramada care merg pe motor de ani buni. Cunosc indirect pe cineva (tatal unui prieten) care acum are o comunista si am inteles ca merge pe moto de mai bine de 30 de ani (sta pe undeva pe la Faur, si cum aude un motor pe afara, cica lasa tot si se lipeste de geam sa vada ce a trecut). O sa urmaresc topicul, si cand se stabileste ceva, o sa incerc sa-l anunt pe om.

 

Sunt multi batranei care inca mai saliveaza dupa un motor, am fost odata la Delfinului sa-mi platesc internetul si cat am lasat motorul afara, deja se stransesera doi batranei si cand m-am urcat au inceput sa-mi povesteasca ca si ei au avut motoare, Jawa si CZ si ce se mai dadeau cand erau tineri, ca sa o turez un pic sa se mai bucure si ei de sunet (atunci aveam carbonul pe ea si sigur mi-am luat cateva injuraturi dar fetele celor doi erau pirceless).

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo.., excelenta idee, asa o sa ma simt si eu, inca, cu puful pe mine, comparativ cu domniile voastre.Veteranii vin cu ce au la indemana iar ceilalti (aripa tanara, adica intre 10-15 ani activitate) sa venim cu motoare mai vechi de 30 de ani, asta pt ca sa contrabalanseze diferenta :) PS Eu voi veni la parada calare pe Regina Soselelor, proaspat restaurata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai prima adunare mai mult ca sigur va fi la Cluj pe la sfarsitul lunii Mai...

Sa inteleg ca sunt mai multe? In acest caz care-i cea mai "tare"? A-s venii pe motor, altfel n-ar avea farmec, insa trebe sa-l fac functional pana atunci(am avut un accident in decembrie). Bucuresti-Cluj si inapoi nu-l pot face intr-o zi, v-a fii o locatie ceva? Nu puteti da amanunte mai multe, poate mai sunt si altii interesati. Apoi conditiile, am vazut ceva divergente de opinii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca sunt mai multe? In acest caz care-i cea mai "tare"? A-s venii pe motor, altfel n-ar avea farmec, insa trebe sa-l fac functional pana atunci(am avut un accident in decembrie). Bucuresti-Cluj si inapoi nu-l pot face intr-o zi, v-a fii o locatie ceva? Nu puteti da amanunte mai multe, poate mai sunt si altii interesati. Apoi conditiile, am vazut ceva divergente de opinii...

 

Mai ,daca citeai paginile anterioare s-a spus acolo ca ne vom vedea mai mult ca sigur la adunarea de la Cluj organizata de Seth On Fire la campingul Eldorado.Panimai?Pana atunci nimic nu-i hotarat sau batat in cuie...putina lectura te rog si vei intelege.Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puneti si voi localitatea de resedinta, completez eu pt cei pe care ii stiu ca sunt din Buc. Poate ne vedem odata inainte de Cluj.

 

1. Dan Nastase - Buc

2. Constantin - Buc

3. Doru BMW - Buc

4. Sorin Avram

5. Bill

6. Kato

7. Dorumaster - Buc

8. Whitewolf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puneti si voi localitatea de resedinta, completez eu pt cei pe care ii stiu ca sunt din Buc. Poate ne vedem odata inainte de Cluj.

 

1. Dan Nastase - Buc

2. Constantin - Buc

3. Doru BMW - Buc

4. Sorin Avram

5. Bill

6. Kato

7. Dorumaster - Buc

8. Whitewolf

9.Calaretul-Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...