Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dane ti-ai luat rr? aveai un k. am avut si eu in 2002 parca. n-o fi asta?

 

Salut, Doru

 

Nu, motocicleta este adusa de mine anul trecut din Jermanica.

 

La multi kilometri frumosi

 

post-882-1235748386_thumb.jpg post-882-1235748405_thumb.jpg post-882-1235748418_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu, nu cu o cheie.

 

5 ani de activitate moto: Veterani - Aripa tanara: "V"-ul cu aripi.

10 de ani de activitate - 1 tresa.

20 ani - 2 trese.

30 ani - 3 trese.

40 de ani - 4 trese.

Daca apar veterani cu 50, 5 sa fie. Mai mult cred ca este imposibil. Acum 50 de ani sa ai motor in Ro era o raritate. Si sa te mentii in forma dupa atatia ani, bate toate sporturile " dure".

 

Rugam veteranii tineri sa se refere la aripi. Cand vor ajunge in zona treselor, se vor referi la trese.

 

Desenul lui Dan Nastase, poate putin stilizat, il voi realiza din metal, cu sistem prindere, pentru 1, 2, 3, si 4 trese. Pana la intalnire sa spuneti fiecare unde va incadrati. Free of Charge! Adica Kostenlos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dan

daca nu-ti face surging e ok, aia era problema lor si de aia le-au pus 2 bujii. daca iti face aia e, nu se vindeca. ar fi o solutie, vindeau unii niste cutiute ca un releu cu picioare, se puneau in soclu pe motor si imbogateau amestecul dar crestea nitel consumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu, nu cu o cheie.

 

5 ani de activitate moto: Veterani - Aripa tanara: "V"-ul cu aripi.

10 de ani de activitate - 1 tresa.

20 ani - 2 trese.

30 ani - 3 trese.

40 de ani - 4 trese.

Daca apar veterani cu 50, 5 sa fie. Mai mult cred ca este imposibil. Acum 50 de ani sa ai motor in Ro era o raritate. Si sa te mentii in forma dupa atatia ani, bate toate sporturile " dure".

 

Rugam veteranii tineri sa se refere la aripi. Cand vor ajunge in zona treselor, se vor referi la trese.

 

Desenul lui Dan Nastase, poate putin stilizat, il voi realiza din metal, cu sistem prindere, pentru 1, 2, 3, si 4 trese. Pana la intalnire sa spuneti fiecare unde va incadrati. Free of Charge! Adica Kostenlos!

 

Pai eu zic sa se faca un topic separat ca sa stie toata lumea ce si cum.Cel care a deschis acest topic sa faca unul cu hotararea asta sa se stie de toata tara ce si cum.Eventual cei care nu au net sa fie anuntati prin viu grai sau alte mijloace de hotararea luata si daca vreau sa se inscrie sant bineveniti,daca nu sa fie sanatosi.In final cum v-a fi emblema,metal,textil,care ia initiativa sa le produca?Asteptam!

 

Jean, cred ca tu intri in categoria "VETERANI ARIPA TANARA". V-ul cu aripi.

Daca nu, V-ul cu numarul de trese corespunzator.

 

Succes !

 

post-882-1235735462_thumb.jpg Categoria A din 1968.

 

post-882-1235735485_thumb.jpg Motociclist activ.

 

Domnule Dan,stima mea ptr intreaga activitate.La anul ala eu mergeam ca incepator pe bicicleta 3 sferuri :friends: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merite avem fiecare individual pt efortul (placut dealtfel) de a acumula ani si km in sa,in conditii meteo nefavorabile uneori si cu un echipament rudimentar. Experienta acumulata de noi poate duce la o recunoastere din partea comunitatii moto din RO. Recunoastere la care cu siguranta vor aspira si alti membrii ai comunitatii. Daca nu prin scolile moto sau legislatia rutiera,macar prin exemplu propriu sa imbunatatim dezastruosul palmares de care ne lamentam pe forumuri si nu numai. Sper sa creasca numarul motociclistilor "de-o viata" in detrimentul celor "de-o vara".

 

Sunt pt incrementarea din zece in zece ani a treselor,toate identice.Ce-i simplu e mai bun.

 

Ce ati zice de un Ruse pt duminica?Luam masa la Happy si mai dicutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Doru BMW - pentru Duminica ar fi super sa facem o iesire .... veniti cu idei de traseu ....

.... la Ruse sau la Veliko cred ca ar fi OK.

 

 

.... referitor la medalii si trese eu zic sa le lasam deocamdata si ar fi mai bine sa ne intalnim

si sa o punem de un CLUB al VETERANILOR MOTOCICLISTI .... ce ziceti ?????

 

... din cate vad si White Wolf a venit cu aceeasi propunere ....

Editat de DORUMASTER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Doru BMW - pentru Duminica ar fi super sa facem o iesire .... veniti cu idei de traseu ....

.... la Ruse sau la Veliko cred ca ar fi OK.

 

 

.... referitor la medalii si trese eu zic sa le lasam deocamdata si ar fi mai bine sa ne intalnim

si sa o punem de un CLUB al VETERANILOR MOTOCICLISTI .... ce ziceti ?????

 

... din cate vad si White Wolf a venit cu aceeasi propunere ....

 

gata frate uite unul in viata. hai, eu merg oriunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... la 9.00 ????? ..... e prea devreme ptr. VETERANI .... si ajungem foarte de dimineata

la Ruse.

 

Eu propun sa ne intalnim la 10.00 - 10.15 la Jilava imediat dupa Soseaua de Centura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10 este foarte bine, la Jilava. Chiar daca la pranz sant anuntate 8-10 grade, dimineata este destul de frig pt oasele noastre de veterani. :friends:

 

Se pune la cale pe alt topic o iesire la Salina Slanic Prahova........duminica :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se lasa cu medalii ma bag...o vreau pe cea de aur si pe langa asta si o renta viagera de vre-o 300 euro lunar :friends: ;) .Lasand gluma la o parte e o idee buna.Cu medaliile nu prea vad cum s-ar face desi sant tot felul de medalii numai gravate trebuie.E suficient cred si o diploma cu un text care sa dovedeasca statutul de motociclist cu vechi state,o poza de grup acolo la inmanare,o lacrima ceva...simbolic.Chiar ca ar fi ceva original si faptul ca am patruns in acest segment de motociclisti ma mandreste intr-un fel.Le doresc multor tineri de azi sa ne prinda din urma.Sa ne vedem sanatosi la Cluj!Am postat acolo pe topicul intalnirii de la Eldorado cateva idei pentru organizatori,eventual vizitati si voi cei de aci si sustineti-ma /index.php?...60&start=60

 

Salut Maestre,

eu voi fi primul sustinator al tau si in aceles timp umilul ucenic daca i-mi este permis pe celalalt forum "VETERANII"in mintea mea a incoltit ideea cu un "MINI RALIU" aducandu-mi aminte de cand eram tanar "ACTIVIST" si ma uitam din poarta de la Sinaia cum trec masinile vechi la raliu Bucuresti Sinaia dupe care i-am sugerat marelui Dan Nastase care are mai multe "posibilitati " caci lucra la o publicatie , nu dam nume .

cu mare placere astept clipa in care ne vom intalni.

pana atunci va urez NUMAI ASFALT USCAT. :bounce:

 

1. Dan Nastase - Buc

2. Constantin - Buc

3. Doru BMW - Buc

4. Sorin Avram - Buc

5. Bill

6. Kato - Arad

7. Dorumaster - Buc

8. Whitewolf -Buc

9. Calaretul - Buc

10. Adrian - Buc

11. Sorin Popescu

cam tarziu dar am lipsit din Bucarest. Dan stie de ce ! :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Maestre,

eu voi fi primul sustinator al tau si in aceles timp umilul ucenic daca i-mi este permis pe celalalt forum "VETERANII"in mintea mea a incoltit ideea cu un "MINI RALIU" aducandu-mi aminte de cand eram tanar "ACTIVIST" si ma uitam din poarta de la Sinaia cum trec masinile vechi la raliu Bucuresti Sinaia dupe care i-am sugerat marelui Dan Nastase care are mai multe "posibilitati " caci lucra la o publicatie , nu dam nume .

cu mare placere astept clipa in care ne vom intalni.

pana atunci va urez NUMAI ASFALT USCAT. :friends:

 

 

11. Sorin Popescu - Bucuresti

cam tarziu dar am lipsit din Bucarest. Dan stie de ce ! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Dan Nastase - Buc

2. Constantin - Buc

3. Doru BMW - Buc

4. Sorin Avram - Buc

5. Bill

6. Kato - Arad

7. Dorumaster - Buc

8. Whitewolf -Buc

9. Calaretul - Buc

10. Adrian - Buc

11 aliance-steel-Buc

12.Biker Nelu - V-Dornei

13. Sorin Popescu - Buc. (sper sa nu fie cu bucluc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...