Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Rugaminte: Belbody, ssss, Budd, terminati cu magariile astea! Nu va ajuta cu nimic! Lasati veteranii astia in pace! Nu v-au facut nimic, nu v-au cerut nimic, vor si ei sa povesteasca ce au facut cand erau tineri ca noi. Si au fost!

 

Pe Dan Nastase il cunosc personal! Nu seamana cu personajul pe care incercati sa-l plamaditi voi... Netul este cea mai buna, rapida si sigura posibilitate de a forma/distruge imaginea unei persoane.

Am dreptate?

Belbody, ssss, Budd... astept raspuns...

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Rugaminte: Belbody, ssss, Budd, terminati cu magariile astea! Nu va ajuta cu nimic! Lasati veteranii astia in pace! Nu v-au facut nimic, nu v-au cerut nimic, vor si ei sa povesteasca ce au facut cand erau tineri ca noi. Si au fost!

 

Pe Dan Nastase il cunosc personal! Nu seamana cu personajul pe care incercati sa-l plamaditi voi... Netul este cea mai buna, rapida si sigura posibilitate de a forma/distruge imaginea unei persoane.

Am dreptate?

Belbody, ssss, Budd... astept raspuns...

L-as trece pe aceasta lista a .., ma abtin sa jignesc, si pe userul festina lente.., cine sunteti voi domnilor, ce va proclamati plini de emfaza, antipatia fata de Dan Nastase?! Atitudinea voastra nesimtita ma umplut de nervi.., in AMOVERO mai sunt si eu, da, am numa paispe ani de motociclism si nu m-am retras niciodata din AMOVERO. Acel vis frumos care sa nascut la intrunire4a motoveteranilor de la Tismana pt mine nu a murit.., poate pt ceilalti.., treaba lor, eu si Placebo (daca nu sa razgandit) si cu Dan Nastase si care o mai fi ramas, ramanem fideli acelui ideal. PS Daca va simtiti lezati prin ce am spus, va rog folositi pm-ul, altfel va voi ignora.

 

L-as trece pe aceasta lista a .., ma abtin sa jignesc, si pe userul festina lente.., cine sunteti voi domnilor, ce va proclamati plini de emfaza, antipatia fata de Dan Nastase?! Atitudinea voastra nesimtita ma umplut de nervi.., in AMOVERO mai sunt si eu, da, am numa paispe ani de motociclism si nu m-am retras niciodata din AMOVERO. Acel vis frumos care sa nascut la intrunire4a motoveteranilor de la Tismana pt mine nu a murit.., poate pt ceilalti.., treaba lor, eu si Placebo (daca nu sa razgandit) si cu Dan Nastase si care o mai fi ramas, ramanem fideli acelui ideal. PS Daca va simtiti lezati prin ce am spus, va rog folositi pm-ul, altfel va voi ignora.

Era sa uit.., mai adaug in lista si pe userul Enduristul.., la care aveam alte pretentii.., posibil sa fie influentat de altii. Stiu ca mi-am atras cateva antipatii, dar asta cred.., o discutie ulterioara poate ma va face sa-mi schimb parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-as trece pe aceasta lista a .., ma abtin sa jignesc, si pe userul festina lente.., cine sunteti voi domnilor, ce va proclamati plini de emfaza, antipatia fata de Dan Nastase?! Atitudinea voastra nesimtita ma umplut de nervi.., in AMOVERO mai sunt si eu, da, am numa paispe ani de motociclism si nu m-am retras niciodata din AMOVERO. Acel vis frumos care sa nascut la intrunire4a motoveteranilor de la Tismana pt mine nu a murit.., poate pt ceilalti.., treaba lor, eu si Placebo (daca nu sa razgandit) si cu Dan Nastase si care o mai fi ramas, ramanem fideli acelui ideal. PS Daca va simtiti lezati prin ce am spus, va rog folositi pm-ul, altfel va voi ignora.

 

 

Era sa uit.., mai adaug in lista si pe userul Enduristul.., la care aveam alte pretentii.., posibil sa fie influentat de altii. Stiu ca mi-am atras cateva antipatii, dar asta cred.., o discutie ulterioara poate ma va face sa-mi schimb parerea.

Nu te obosi, despre endurist e vorba si in postul meu de mai sus dar onoarea se lasa greu. Omul jigneste gratis pe oricine indiferent de varsta ,pozitie sociala, etc, fara sa si dea seama ca jigneste indirect si pe altii . Bineinteles ca va scapa netaxat, ba poate i se vor aduce si elogii. De ce nu ma mira?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Dan Olaru,

 

Nu dau copy paste,fac un efort, rasfoiesc postarile tale si fac urmatoarele observatii:

-"migrarea in grup pe probike" este "de neinteles" numai pentru tine ! NU CUNOSC MOTIVUL

- emblema Clubului Motoveteranilor a fost votata, asa cum era normal, de majoritatea celor prezenti la intalnirea de la Moeciu (tu nu ai participat la vot?)NU AM PARTICIPAT LA VOT; nu vad de ce mi-ar fi rusine cu tricolorul romanesc atata timp cat il afisez pe motor cu mandrie; n-ai decat sa-mi faci o reclamatie le "comisia de heraldistica" si voi plati in vreun fel...E PROBLEMA DV EU DOAR MI AM EXPRIMAT OPINIA

- la Moeciu ai venit cu masina findca asa ai dorit, nu ti-a impus nimeni, s-ar fi gasit o solutie pt. vin CORECT DAR NU VAD DE CE A TEBUIT SA FIU APOSROFAT PT CHESTIA ASTA CITESTE POSTURILE ENDURISTULUI SI ALE LUI HAREA - gresesti enorm cand spui ca "2-3 persoane fac legea", chiar nu ne plac scandalurile, dar, periodic, se gaseste cate un frustrat sau rau intentionat/sfatuit care posteaza tampenii la adresa noastra MI AM EXPRIMAT O OPINIE LIBERA CE TREBUIE RESPECTATA INTR UN STAT DE DREPT

 

Problema importanta este alta: nu inteleg cum, dupa atata timp, raspunzi indemnului plin de ura nejustificata al Domnului Nastase si jignesti oameni cu care ai fost in excursii, cu care ai stat la masa si care te-au considerat prieten!? Cu ce te-au deranjat? M AU DERANJAT DOAR CEI CE S AU LEGAT DE VIATA MEA AIUREA SI CEI CARE PRIN COMPORTAMENT TRAG IN JOS IMAGINEA CLUBULUI (DUCU STIE)

 

 

Iti supun atentiei cateva prevederi ale "Codului", deasemeni votat de majoritate:

 

Art.12 Membrii Clubului Motoveteranilor au următoarele obligații:

a) să respecte Codul, .....CODUL? CEI 7 ANI DE ACASA SUNT ARHISUFICIENTI ! să nu întreprindă acțiuni în defavoarea Clubului Motoveteranilor Âşi/sau a membrilor acesteia;

c) să nu aducă atingere imaginii Clubului Motoveteranilor;

 

Cap.6 – Sancțiuni

Art.24 Sancțiunile aplicabile în cadrul Clubului Motoveteranilor sunt suspendarea și

excluderea din rândul membrilor Clubului Motoveteranilor.

Suspendarea se va aplica oricărui membru atunci cand:

a) ....

nu participă la nicio acțiune a Clubului Motoveteranilor întrun interval de timp de un an.

...

Excluderea se va aplica oricărui membru atunci cand in mod repetat:

a) nu îndeplinește condițiile prevăzute în prezentul document la:

....

- art.12 ;

denigrează sigla, însemnele, culorile sau aduce atingere imaginii Clubului

Motoveteranilor NU AM DENIGRAT, AM SPUS CA NU MA REGASESC IN ACEA IMAGINE

Daca ai onoare ar trebui sa-ti ceri excluderea din "Clubul Motoveteranilor" unde nu te-a obligat nimeni sa te inscrii si unde ai fost primit cu respect.M AM AUTOEXCLUS. EU NU M AM INSCRIS NICIODATA IN CLUB CI AM FOST TRECUT LA GRAMADA PE O LISTA FOSTA A CELOR DIN AMOVERO AL CARUI MEMBRU INCA MA CONSIDER. NU M AS FI EXCLUS DACA AS FI OBSERVAT CA LUCRURILE NU SE DESFASOARA CATRE DERIZORIU JIGNIRI COMPORTAMENT DE SANT TOLERAT SI INCURAJAT DE CATRE UNII MEMBRII CLUBULUI CARE DAU TONUL SI PROMOVEAZA STILUL . PERSONAL AM TOT RESPECTUL PENTRU TINE CA SI PENTRU MULTI ALTII DIN CLUB CUM AM SI PRECIZAT IN POSTURILE MELE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie, lui SSSS si lui Budd si altor cativa ne-a dat o lacrima. :(

Chiar in momentul asta.

 

 

(Lucian, daca netul deformeaza... inseamna ca PM-urile si jignirele dragastoase primite de la tatuca Nastase, fondatorul motociclismului romanesc, nu au fost scrise de el... Nu era el deci, era el de pe internet.. :unsure: :grinbandit: )

 

cine sunteti voi domnilor, ce va proclamati plini de emfaza, antipatia fata de Dan Nastase?! Atitudinea voastra nesimtita ma umplut de nervi..,

Eu sunt un user jignit pe vremea cand eram moderator chiar de catre fondatorul motociclismului romanesc, luminatia sa, Dan Nastase. Si eu sunt razbunator, de fel. Mai exact.. nu uit.

Si pe mine m-a umplut de nervi atitudinea Luminatiei sale la vremea respectiva.. Ce sa spun, unii au dreptul sa se umple de nervi mai putin decat altii? Doar pentru ca au o varsta?

Am mai scris la vremea respectiva dar mai scriu de 1000 de ori, si eu si colegii mei din echipa anti-Nastase: varsta nu-ti acorda nici un MERIT daca esti un jeg uman si nu stii sa te porti chiar si pe internet cu oameni pe care nu-i cunosti si care poate ca sunt mai breji decat tine.

Cam asta e.

Hai sa fim sanatosi! :friends:

 

------------------

 

Si ca sa completez: Eu, SSSS, Budd si altii ... nu suntem niste pulifrici de internet, niste papagali(citez D.Popescu) pe care sa-i ia Luminatia sa in ras cu aerele lui de mare imparat. Suntem motociclisti cu sute de mii de km in spate de ani buni, oameni la casa lor cu serviciu, resposabilitati, familii si tot restul treburilor.

Nu stiu cum sunteti dvs sau prietenii dvs, dar eu nu permit unui X de pe internet sa ma ia in ras sau la misto, mai ales daca nu-l cunosc. Nu ma trag de sireturi nici macar cu Luminatia Sa.

Sanatate maxima!

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum bine se stie "razbunarea este arma prostului".Ma intreb :cat de prost poti sa fii ca sa te faci singur prost.Infinit.

Acu am citit.De unde ai tu mai impostorule sute de mii de km?Abia de cativa ani ai carnet.La alte calitati ai mai pus una ;mincinos.Avea dreptate Dan Popescu.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeane ,daca taceai filozof ramaneai.Te bagi ca musca-n orificiul iepei, acolo unde esti total paralel.Te suspectam de mai multa istetime.

Bunule, prin exprimarea ta, deloc plastica, dai apa la moara celor care contesta faptul ca ai fi asa cum vrei sa pari! Pun asta pe seama vanitatii tale de moment, poti cauta in DEx traducerea termenului.., te va ajuta daca esti racordat la constiinta. Nu era mai normal sa vii cu argumente decat sa ma declari pe mine paralel de fenomen? . Sunt membru AMOVERO, ai uitat?. La nasterea acestui copil au fost destule ursitoare care i-au anticipat soarta, asta pt ca, copilul nu era inca de la inceput pe placul lor, stiai asta? Eu cred ca da. Sa iti mai spun si de ce nu-l placeau? Ma opresc aici pt ca nu vreau sa intru in chestia asta urat mirositoare.

 

Mie, lui SSSS si lui Budd si altor cativa ne-a dat o lacrima. :(

Chiar in momentul asta.

 

 

(Lucian, daca netul deformeaza... inseamna ca PM-urile si jignirele dragastoase primite de la tatuca Nastase, fondatorul motociclismului romanesc, nu au fost scrise de el... Nu era el deci, era el de pe internet.. :unsure: :grinbandit: )

 

 

Eu sunt un user jignit pe vremea cand eram moderator chiar de catre fondatorul motociclismului romanesc, luminatia sa, Dan Nastase. Si eu sunt razbunator, de fel. Mai exact.. nu uit.

Si pe mine m-a umplut de nervi atitudinea Luminatiei sale la vremea respectiva.. Ce sa spun, unii au dreptul sa se umple de nervi mai putin decat altii? Doar pentru ca au o varsta?

Am mai scris la vremea respectiva dar mai scriu de 1000 de ori, si eu si colegii mei din echipa anti-Nastase: varsta nu-ti acorda nici un MERIT daca esti un jeg uman si nu stii sa te porti chiar si pe internet cu oameni pe care nu-i cunosti si care poate ca sunt mai breji decat tine.

Cam asta e.

Hai sa fim sanatosi! :friends:

 

------------------

 

Si ca sa completez: Eu, SSSS, Budd si altii ... nu suntem niste pulifrici de internet, niste papagali(citez D.Popescu) pe care sa-i ia Luminatia sa in ras cu aerele lui de mare imparat. Suntem motociclisti cu sute de mii de km in spate de ani buni, oameni la casa lor cu serviciu, resposabilitati, familii si tot restul treburilor.

Nu stiu cum sunteti dvs sau prietenii dvs, dar eu nu permit unui X de pe internet sa ma ia in ras sau la misto, mai ales daca nu-l cunosc. Nu ma trag de sireturi nici macar cu Luminatia Sa.

Sanatate maxima!

Belbody, cu atat mai mult va descalifica limbajul avut.., eu, recunosc, nu sunt perfect., nici Nastase nu cred ca are pretentia asta si nimeni altcineva.., tu o ai? . Cred ca putina toleranta la defectele altora ar rezolva tot circul creat. Forumul sa umplut de bascalie, injurii si batjocura, cui folosesc toate astea? Pe sectiunea asta aveam asteptari mai mari. M-am inselat. Prin felul in care va purtati, si cand spun asta ma refer la absolut toti userii care arunca cu voma, va desconsiderati singuri. Mereu am incercat sa nu imprastii fecale pe forum, faptul ca nu am luat nici un warn in cinci ani imi spune ca poate am reusit. Si nu e usor! Ps Daca cineva, candva sa simtit jignit prin ceea ce am spus, imi mai cer odata scuze, daca atunci nu am facut-o. Insa, nu asta mi-a fost vreodata intentia. Jean

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nah, tolerezi cat tolerezi, dar cand ti se urca in cap, isi face 10 clone cu care se cearta cu toata lumea si se autosustine, cat dracu sa mai tolerezi.

Acuma sa nu ne mai cacam pe noi, nastase stie prea bine cum s-a comportat, adica ca la gradinita.

Plus mascareli pe poze, stilul lui de bufon de balci, om in varsta, iarta-l Doamne ca nu stie ce face.. zau asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: hai, mai dane, faci misto de mine cred.... adica vrei sa-mi spui ca cele doua cuvinte de pe casca nu fac parte din trucajul foto si ca scrisul de pe casca e REAL? pe buuuneeee? nu poooot sa creeeeed!

 

 

Băi frate, pînă aici :)

 

Am citit vreo cincizeci de pagini din telenovela asta dar faza cu scrisul pe cască este prea mult. Nu mai pot suporta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Draga bibi...

Te cred un om onest si cred ca nu te-ai ratacit pe topicul veteranilor

ca alti ciudati pe... topicul dedicat motociclistelor...

Doar pentru o laba trista sau un misto ieftin, sa zicem...

 

Afla ca "pe vremea mea" in clipa cand castigai o cursa moto, nu mai zic de un intreg campionat...

obiceiul era sa ti se acorde dreptul de a-ti purta numele pe casca.

La fel cum profesionistii militari isi poarta cu mandrie insemnele si numele pe uniforma.

 

Nu este nicio chestiune de fudulie asa cum ar fi tentat sa creada tot incepatorul in ale meseriei.

Asa cum nu este de mirare ca in lume exista pe langa hamsteri...

si rinoceri, si elefanti, dar si pigmei si oameni de peste un metru jumate.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi frate, pînă aici :)

 

Am citit vreo cincizeci de pagini din telenovela asta dar faza cu scrisul pe cască este prea mult. Nu mai pot suporta :)

Omul nostru este campion moto. Titi Aur are si grupa sanguina trecuta pe masina Care i problema? Nu i un impostor! nu a declarat neadevaruri si nu a injurat pe nimeni desi poate era indreptatit sa o faca.CHESTIUNE DE PRINCIPIU

 

.

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Draga bibi...

Te cred un om onest si cred ca nu te-ai ratacit pe topicul veteranilor

ca alti ciudati pe... topicul dedicat motociclistelor...

Doar pentru o laba trista sau un misto ieftin, sa zicem...

 

Afla ca "pe vremea mea" in clipa cand castigai o cursa moto, nu mai zic de un intreg campionat...

obiceiul era sa ti se acorde dreptul de a-ti purta numele pe casca.

La fel cum profesionistii militari isi poarta cu mandrie insemnele si numele pe uniforma.

 

Nu este nicio chestiune de fudulie asa cum ar fi tentat sa creada tot incepatorul in ale meseriei.

Asa cum nu este de mirare ca in lume exista pe langa hamsteri...

si rinoceri, si elefanti, dar si pigmei si oameni de peste un metru jumate.

 

VANITĂTE, vanități, s. f. Ambiție neîntemeiată; dorință de a face impresie; orgoliu, trufie, îngâmfare, înfumurare; (la pl.) – Din fr. vanite, lat. vanitas, -atis.

 

PS: Sper sa nu ajung ca voi la batranete.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dan Năstase - trăim într-o țară liberă Âşi aveți dreptul să faceți absolut orice doriți cu casca Âşi motocicleta dumneavoastră. Eu mi-am exprimat (mai puțin elegant Âşi îmi cer scuze pentru asta) doar îndoiala asupra oportunității acestei alegeri (mai exact, mi se pare de un gust discutabil - făceam Âşi eu aÂşa ceva la 18 ani).

 

Omul nostru este campion moto. Titi Aur are si grupa sanguina trecuta pe masina Care i problema?

 

Nu cred că vorbim despre acelaÂşi lucru. Eu nu cred, cu riscul să mă înÂşel, că Titi Aur umblă cu numele Âşi grupa sanguină trecute pe tricou Âşi pe maÂşina cu care merge la piață.

 

 

Asfalt uscat :friends:

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, vanitatea este o ambitie omeneasca neintemeiata, contrariul modestiei

si un forum ar trebui sa se defineasca prin promovarea polemicii ideilor si al principiilor

si nu sa traiasca din atacurile la persoana.

 

In comentariile mele, eu ma bazez pe o viata traita pe tot felul de motoare,

implinita cu o sumedenie de intamplari moto.

Pe care, din pacate, majoritatea posesorilor nu le-au trait si de aceea sunt tentati la se le catalogheze aiurea.

Daca speculezi naspa, o dai de gard si nu te bazezi pe fapte adevarate,

poti chiar si sa dovedesti ca moralitatea Maicii Tereza este o scroafa...

Reveniti-va, dragilor!

 

Nu datorez nimic nimanui, si nimeni nu imi datoreaza mie nimic.

A fost doar viata mea, petrecuta de la maturitate pe o seama de motoare.

Nu sunt si nu am fost niciodata un motociclist roman reprezentativ.

Pentru mine, toata viata motocicleta mi-a fost un alter ego.

Nu stiu daca am procedat bine sau rau din punct de vedere social

si nici nu doresc sa oblig pe cineva sa procedeze asa.

 

Nu am fost nici os domnesc, si nici urmasul lui Agostini su Cecotto pe pamant,

dar nici o paragladina care sa care verze si gaste pe motor.

Nici la propriu, si nici la figurat!

 

Faptul ca pe un forum dedicat pasionatilor se mai intampla asemenea atacuri talibane,

mai ales la adresa veteranilor moto... nu fac decat sa ne dea motiv sa ne intrebam

cat de pasionati si calificati sunt acesti useri motociclisti, (acei mereu cei 3-4 nesatisfacuti de viata)...

si de ce procedeaza intotdeauna de de ajung sa isi piarda si tresele... de oameni si de... moderatori...

 

Orice animal poate sa demoleze foarte usor si cu spor.

Pentru a construi... iti trebuie inteligenta superioara si simt artistic.

Aceasta este si explicatia pentru care motociclistii cu faima se recunosc mereu si se apreciaza intre ei.

Pur si simplu, isi traiesc visele lor si nu pe ale altora...

Pur si simplu au puterea de a-si vedea de personalitatea si de viata lor!

 

http://www.google.ro...Q9QEwAQ&dur=344

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred că vorbim despre acelaÂşi lucru. Eu nu cred, cu riscul să mă înÂşel, că Titi Aur umblă cu numele Âşi grupa sanguină trecute pe tricou Âşi pe maÂşina cu care merge la piata

Da copii cu tricouri de fotbalisti cu nume celebre pe ele cu siguranta exista copilul fiind in piata cu taticu? Acel copil aia aspira!Nu vad de ce unul care si este sa nu si poarte numele?Sunt unii care au scris pe ei TANTA 1992 si nu se sterge cu sapun ce i cu aiureala asta? Oare nu gasim si niste subiecte de oameni cu ratiunea la locul ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi vine sa cred, cineva mi-a sters postul! Exista cumva si o explicatie...? Nu am jignit, nu am injurat, doar ma intrebam daca toti cei ce vreodata am carat ceva pe motor suntem paragladine asa cum ne catalogheaza dl.de mai sus si de ce ? Vad ca au fost sterse mai multe posturi impreuna cu al meu si nu mi se pare normal...Cine raspunde de aceasta sectiune, poate imi da si o explicatie.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da copii cu tricouri de fotbalisti cu nume celebre pe ele cu siguranta exista copilul fiind in piata cu taticu? Acel copil aia aspira!Nu vad de ce unul care si este sa nu si poarte numele?Sunt unii care au scris pe ei TANTA 1992 si nu se sterge cu sapun ce i cu aiureala asta? Oare nu gasim si niste subiecte de oameni cu ratiunea la locul ei?

 

Pentru început îți recomand o exprimare cu lizibilitatea crescută. Abia am reușit să citesc ce ai scris mai sus (am corectat eu și citatul fiindcă nu se înțelegea care este textul meu și care al tău).

 

Argumentația ta are niște carențe destul de mari din punct de vedere logic.

 

Eu am comentat doar oportunitatea gestului ca un om să circule în trafic cu numele său scris mare pe cască.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Argumentația ta are niște carențe destul de mari din punct de vededere logic

 

 

De acord.Care sunt ele?

 

Am inteles ce s-a intamplat... imi cer scuze, neatentia mea...postul exista la locul lui.

Referitor la acel post. Nu cred ca ati vazut vreodata un posesor de chopper din ale carui genti laterale ies semete niscai fire de ceapa si niste lalele pt soacra.Am dat ex cu chopper ul fiinca de obicei acest moto poseda genti.De fapt dl Nastase doreste ca forumistii sa poata intelege si aplica ce scrie intr un pdf din posturile dumnealui.Acolo sunt scrise lucruri de bun simt care te determina sa te gandesti sa ti fie rusine sa te scobesti in nas cand nu te vede nimeni si sa folosesti obligatoriu o batista. De varza gasca pe motor nici nu incape vorba. Adevaratii motociclisti sunt alceva. Distinctivitate, cum bine spune dl profesor Constantin ! In opinia mea cam asa stau lucrurile Respect si stima. Pdf ul se afla la postul 83 pe topicul CE user este acesta motoveteranii

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Referitor la acel post. Nu cred ca ati vazut vreodata un posesor de chopper din ale carui genti laterale ies semete niscai fire de ceapa si niste lalele pt soacra.Am dat ex cu chopper ul fiinca de obicei acest moto poseda genti.De fapt dl Nastase doreste ca forumistii sa poata intelege si aplica ce scrie intr un pdf din posturile dumnealui.Acolo sunt scrise lucruri de bun simt care te determina sa te gandesti sa ti fie rusine sa te scobesti in nas cand nu te vede nimeni si sa folosesti obligatoriu o batista. De varza gasca pe motor nici nu incape vorba. Adevaratii motociclisti sunt alceva. Distinctivitate, cum bine spune dl profesor Constantin ! In opinia mea cam asa stau lucrurile Respect si stima. Pdf ul se afla la postul 83 pe topicul CE user este acesta motoveteranii

 

double-facepalm.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Da, vanitatea este o ambitie omeneasca

Nu sunt si nu am fost niciodata un motociclist roman reprezentativ.

 

Nu am fost nici os domnesc,

dar nici o paragladina care sa care verze si gaste pe motor.

 

Eu am carat de-a lungul timpului cu motorul: bidoane de vopsea lavabila; un bidon mare de plastic pentru pus varza la murat; coltzare pentru gips-carton; cauciucuri moto; parchet laminat; piese de schimb pentru moto; scule de pescuit; un aspirator. Verze si gaste - nu inca, dar nu m-as da in laturi, daca ar fi nevoie. Prefer sa folosesc cat de mult motocicleta, inclusiv pentru transport. Intrebare:

 

Sunt o paragladina?

 

 

paragladină: Cuvânt folosit în loc de "parapantă", provenit din varianta în engleză, "paraglider", pentru a asocia încă o specie de paraÂşută cu o femeie de moravuri uÂşoare. (cf. dictionar urban) http://dictionarurba...aragladina.aspx

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord.Care sunt ele?

 

uite un prim exemplu -» Păi ori ești de acord ori nu ești de acord. :) (adică, în citatul de mai sus, tocmai ce ai făcut un paradox al bărbierului)

 

Legat de povestea de mai sus. L-ai dat de exemplu pe Titi Aur care umblă cu grupa sanguină scrisă pe mașina de concurs. Nu se pune. Aia e mașina lui de concurs, nu de stradă. Eu am spus că mi se pare ridicol ca o persoană să umble cu numele scris pe casca de stradă, nu în cadrul unei competiții. La fel și legat de exemplele cu Sheene și alți motocicliști celebri ( despre care am mari dubii că umblau pe stradă cu numele lor scris pe ei ).

 

De fapt dl Nastase doreste ca forumistii sa poata intelege si aplica ce scrie intr un pdf din posturile dumnealui.Acolo sunt scrise lucruri de bun simt care te determina sa te gandesti sa ti fie rusine sa te scobesti in nas cand nu te vede nimeni si sa folosesti obligatoriu o batista. De varza gasca pe motor nici nu incape vorba. Adevaratii motociclisti sunt alceva. Distinctivitate, cum bine spune dl profesor Constantin !

 

Eu cred că domnul Năstase nu are nevoie de avocat sau secretar (care să țină contabilitatea pdf-urilor postate) și că se poate exprima și apăra și singur. Nu de altceva dar genul acesta de posturi mă fac să mă întreb dacă nu aveau dreptate băieții aceia în legătură cu multiplele personalități.

 

Eu am carat de-a lungul timpului cu motorul: bidoane de vopsea lavabila; un bidon mare de plastic pentru pus varza la murat; coltzare pentru gips-carton; cauciucuri moto; parchet laminat; piese de schimb pentru moto; scule de pescuit; un aspirator. Verze si gaste - nu inca, dar nu m-as da in laturi, daca ar fi nevoie. Prefer sa folosesc cat de mult motocicleta, inclusiv pentru transport. Intrebare:

 

Sunt o paragladina?

 

 

Și eu am cărat diverse chestii atunci cînd am avut nevoie să o fac. Paragladină ? Nu cred, mai degrabă ești un om normal și nu trăiești cu senzația că ești Don Quixote călare pe Rossinante ( și cu Sancho Panza alături care să-ți numere pdf-urile și să-ți fie alături în cruciadă ).

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Eu am carat de-a lungul timpului cu motorul: bidoane de vopsea lavabila; un bidon mare de plastic pentru pus varza la murat; coltzare pentru gips-carton; cauciucuri moto; parchet laminat; piese de schimb pentru moto; scule de pescuit; un aspirator. Verze si gaste - nu inca, dar nu m-as da in laturi, daca ar fi nevoie. Prefer sa folosesc cat de mult motocicleta, inclusiv pentru transport. Intrebare:

 

Sunt o paragladina?

 

 

paragladină: Cuvânt folosit în loc de "parapantă", provenit din varianta în engleză, "paraglider", pentru a asocia încă o specie de paraÂşută cu o femeie de moravuri uÂşoare. (cf. dictionar urban) http://dictionarurba...aragladina.aspx

 

Sunt curios sa aflu si opinia d-lui Nastase in ce ne priveste pe noi, astia de se intampla sa caram diverse chestii cu motocicleta...

 

Și eu am cărat diverse chestii atunci cînd am avut nevoie să o fac. Paragladină ? Nu cred, mai degrabă ești un om normal și nu trăiești cu senzația că ești Don Quixote călare pe Rossinante

 

Pai atunci, poate ca dl. Nastase a vrut sa spuna baragladina si nu paragladina...

 

BARAGLĂDINĂ - (Depreciativ) Țigan. baraglĂĄdină - Epitet ironic unui Țigan orĭ uneĭ Țigance. Vezi http://dexonline.ro/...aragladin%C4%83

 

 

Nu sunt si nu am fost niciodata un motociclist roman reprezentativ.

 

Nu am fost nici os domnesc,

dar nici o paragladina care sa care verze si gaste pe motor.

 

Asadar, domnul Nastase, tinand cont ca obisnuiesc sa transport cu motocicleta diverse obiecte, cum sunt?

 

Sunt o baragladina sau sunt o paragladina ?

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...