Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 ore, ivan pedala a spus:

Regulament estem...uite, ca nu stiu cum altfel sa-l aduc aici fara sa fiu acuzat ca fac reclama altui site: https://pro-bike.ro/forums/topic/88900-codul-clubului-motoveteranilor/ (deci - scuze!).🙈

In rest, nu pot decat sa-i dau dreptate lui @Dan Enduristu' fiindca vad ca este singurul care a mirosit cam ce se intampla in club acum, si o spune concret, corect si la obiect! Vad ca restu' tac...obicei tipic romanesc! Cei vizati ca au intrat in club pe usa din dos si n-au citit nici macar regulamentul clubului (nu mai vorbesc de faptul ca nu-l respecta, daca nici macar nu l-au citit!), vor acum sa faca in asa fel incat sa-i elimine pe cei vocali care sustin respectarea codului, ca apoi sa transforme clubul in maneaua lor preferata! 

 


Din primul paragraf inteleg ca se avea in vedere crearea unei ONG. S-a constituit sau nu? Ca daca nu, regulamentul e degeaba. E ca si cum eu si cu baietii cu care ma plimb ne-am face un regulament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 2 minute, Speedy.K a spus:


Din primul paragraf inteleg ca se avea in vedere crearea unei ONG. S-a constituit sau nu? Ca daca nu, regulamentul e degeaba. E ca si cum eu si cu baietii cu care ma plimb ne-am face un regulament.

Clubul este constituit din 2017,ONG. În plus  avem și marca înregistrată la OSIM.Retineti că suntem un Club oficial,chiar dacă unii membri,puțini la număr, cred că sunt proprietari pe persoană fizică. Acest Club va fi a membrilor veterani așa cum a fost inițiat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, Vali...nu-i nimeni necajit ca nu a participat la paranghelia voastra! Stim ce sunteti in stare, cunoastem meniul si invitatii...deci nimic de pierdut! Unii care au ajuns acolo chiar au plecat dezamagiti a doua zi...

Dezamagirea vine din alte puncte de vedere! Exemplific foarte pe scurt: noi doi am discutat ceva, am batut palma si am convenit impreuna sa acceptam in club pe oricine, cu diferentierea de rigoare, conform codului.

Vad ca acei doi catei (ca sa nu le zic javre sau potai, ca suna urat) adusi de mine in club isi aroga pe zi ce trece noi merite (ca ei au adus oltenii in club, uitand insa ca oltenii erau deja adusi in club tot de mine cu un an inaintea lor, ca oltenii pleaca din vina mea...etc.!), iar voi, cei care ar trebui sa ma ajutati sa-i punem acolo unde le este locul, discutati prin dos cum sa faceti derogari ca sa-l faceti membru cu drepturi depline pe ala care nu a avut niciodata categoria A pe permis, discutati pe grupuri de WhatsApp cum sa scapati de mine (fiindca sunt singurul care a tinut cu dintii de acest club si ca regulamentul lasat de Nastase si perfectionat in ani de zile de membrii fondatori vechi ai clubului sa fie respectat, macar pentru a nu distruge total imaginea acestui club tocat marunt in transe de binevoitori). Sa nu mai vorbesc de faptul ca nu am cerut niciodata sa fiu presedintele acestui club, ci am fost ales prin vot, vot la care aia doi care se intreaba retoric si te acuza ca tu m-ai pus sef, au participat. Acum ca ma vorbiti de rau (scrieti) pe din dos (obiceiuri de oameni slabi si prosti), putin ma deranjeaza! Ma deranjeaza faptul ca inclusiv tu (am mesajele scrise!) iti sustii cateii si dai apa la moara ajungandu-se la discutii sterile mereu, ii lasi pe altii sa gestioneze paginile de FB (repet, pagini la care nu am acces, iar oamenii m-au ales presedinte, prin vot) si intretii duplicitatea (a se citi curvaraseala) in club! Nimeni nu i-a scos, din sala cand au fost sedintele clubului, pe cei care nu ar fi trebuit sa ne stea alaturi, nimeni nu a scos din grup pe cei care latra pe la colturi ca nu le place regulamentul, ca sa se faca derogari, fiindca ei...isi ia jucariile si pleaca (vezi Slatina si nu numai) si totusi ei sunt vocalii care cer ca eu ala care doresc putina ordine in club, respectarea unor minime conditii, sa dispar! Cauta motive (ca-s presedinte si la motociclistii din Gorj, ca nici alora nu le convine si au plecat (unde, oare?!)...dar totusi, anual am avut actiuni care au adunat zeci de motociclisti, vezi pagina clubului zonal). Si...niciodata nu au curajul sa imi spuna in fata ce nu le convine, pozand in victime si injurand in spate (motivele inventate de cei doi le-a mai adus si excluderea din clubul Craiovean, avand acelasi comportament, exact, la indigo). 

Are cineva remediu?! Alexa, acum sa te vad!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, ivan pedala a spus:

Stai linistit, Vali...nu-i nimeni necajit ca nu a participat la paranghelia voastra! Stim ce sunteti in stare, cunoastem meniul si invitatii...deci nimic de pierdut! Unii care au ajuns acolo chiar au plecat dezamagiti a doua zi...

Dezamagirea vine din alte puncte de vedere! Exemplific foarte pe scurt: noi doi am discutat ceva, am batut palma si am convenit impreuna sa acceptam in club pe oricine, cu diferentierea de rigoare, conform codului.

Vad ca acei doi catei (ca sa nu le zic javre sau potai, ca suna urat) adusi de mine in club isi aroga pe zi ce trece noi merite (ca ei au adus oltenii in club, uitand insa ca oltenii erau deja adusi in club tot de mine cu un an inaintea lor, ca oltenii pleaca din vina mea...etc.!), iar voi, cei care ar trebui sa ma ajutati sa-i punem acolo unde le este locul, discutati prin dos cum sa faceti derogari ca sa-l faceti membru cu drepturi depline pe ala care nu a avut niciodata categoria A pe permis, discutati pe grupuri de WhatsApp cum sa scapati de mine (fiindca sunt singurul care a tinut cu dintii de acest club si ca regulamentul lasat de Nastase si perfectionat in ani de zile de membrii fondatori vechi ai clubului sa fie respectat, macar pentru a nu distruge total imaginea acestui club tocat marunt in transe de binevoitori). Sa nu mai vorbesc de faptul ca nu am cerut niciodata sa fiu presedintele acestui club, ci am fost ales prin vot, vot la care aia doi care se intreaba retoric si te acuza ca tu m-ai pus sef, au participat. Acum ca ma vorbiti de rau (scrieti) pe din dos (obiceiuri de oameni slabi si prosti), putin ma deranjeaza! Ma deranjeaza faptul ca inclusiv tu (am mesajele scrise!) iti sustii cateii si dai apa la moara ajungandu-se la discutii sterile mereu, ii lasi pe altii sa gestioneze paginile de FB (repet, pagini la care nu am acces, iar oamenii m-au ales presedinte, prin vot) si intretii duplicitatea (a se citi curvaraseala) in club! Nimeni nu i-a scos, din sala cand au fost sedintele clubului, pe cei care nu ar fi trebuit sa ne stea alaturi, nimeni nu a scos din grup pe cei care latra pe la colturi ca nu le place regulamentul, ca sa se faca derogari, fiindca ei...isi ia jucariile si pleaca (vezi Slatina si nu numai) si totusi ei sunt vocalii care cer ca eu ala care doresc putina ordine in club, respectarea unor minime conditii, sa dispar! Cauta motive (ca-s presedinte si la motociclistii din Gorj, ca nici alora nu le convine si au plecat (unde, oare?!)...dar totusi, anual am avut actiuni care au adunat zeci de motociclisti, vezi pagina clubului zonal). Si...niciodata nu au curajul sa imi spuna in fata ce nu le convine, pozand in victime si injurand in spate (motivele inventate de cei doi le-a mai adus si excluderea din clubul Craiovean, avand acelasi comportament, exact, la indigo). 

Are cineva remediu?! Alexa, acum sa te vad!

Din păcate constat că ești informat greșit. La Călimănești a sărbătorit Nicon 45 ani de casnicie.Nu a fost un eveniment al Clubului ,dar au participat mai mulți membri în calitate de prieteni.Este adevărat că s-a discutat și despre Club .Te rog să mă crezi că  nu am convenit nimic din ce s-a propus.Am constatat anumite intenții nepotrivite dar astea le vom discuta .

Remediu la situația existenta:Excluderea unor membri nepotriviți +implicarea tuturor membrilor în acțiunile viitoare.

Interzicerea denigrarii clubului și tranșarea animozitatilor între membri, pe forumuri publice. 

Mai sunt metode dar le discutam în privat. 

Trebuie să  avem un obiectiv comun:

Clubul Motoveteranilor.

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Valeriu Alexa a spus:

Din păcate constat că ești informat greșit...

Mai citeste o data! Am spus io ceva de intrunire, de eveniment al clubului...?! Nu! Doar o paranghelie...si in definitiv asta a fost, iar faptul ca nu am fost prezent ma bucura nespus si n-am ce sa regret! 

Repet: toate discutiile voastre private mi-au ajuns la urechi si pe telefon din mai multe surse (deci prietenii mei din club nu au murit toti!) si tind sa dau crezare mai ales celor scrise! 

Daca vrei dovada, postez aici o mostra! Deci, revizuieste-ti bine "prietenii" care au adus clubul in starea actuala si apoi mai discutam! Obiectivul comun stii doar ca il avem, numa' ca mereu trebuie sa ne facem pres (covoras) pentru unu' fara permis, pentru finu' lui care il vrea aproape, pentru muzica de mahala si poftele unora care n-au tangenta cu motociclismul si mai ales cu acest club!

 

Inked5552ef93-fe45-4697-9eb0-c1440.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Valeriu Alexa a spus:

....

Nu va suparati pe mine,dar ati gresit o litera in avatar:

 

Valeriu Alexa

Membru

 10

Sex:Male

Locatie:Bucuresti

Moto: Honda

Numar: B45Yao

Club: CLUBUL MOTOVETERANILOT

 

Vedeti dvs care. :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ivan pedala a spus:

Mai citeste o data! Am spus io ceva de intrunire, de eveniment al clubului...?! Nu! Doar o paranghelie...si in definitiv asta a fost, iar faptul ca nu am fost prezent ma bucura nespus si n-am ce sa regret! 

Repet: toate discutiile voastre private mi-au ajuns la urechi si pe telefon din mai multe surse (deci prietenii mei din club nu au murit toti!) si tind sa dau crezare mai ales celor scrise! 

Daca vrei dovada, postez aici o mostra! Deci, revizuieste-ti bine "prietenii" care au adus clubul in starea actuala si apoi mai discutam! Obiectivul comun stii doar ca il avem, numa' ca mereu trebuie sa ne facem pres (covoras) pentru unu' fara permis, pentru finu' lui care il vrea aproape, pentru muzica de mahala si poftele unora care n-au tangenta cu motociclismul si mai ales cu acest club!

 

Inked5552ef93-fe45-4697-9eb0-c1440.jpg

De acord.Dovada este ce am scris eu ,nemulțumit fiind,după Slatina.

Nu știu cine a plecat nemulțumit de la Călimănești. 

 

 

 

 

 

Acum 1 minut, Kristian K a spus:

Nu va suparati pe mine,dar ati gresit o litera in avatar:

 

Valeriu Alexa

Membru

 10

Sex:Male

Locatie:Bucuresti

Moto: Honda

Numar: B45Yao

Club: CLUBUL MOTOVETERANILOT

 

Vedeti dvs care. :)

 

 

Mulțumesc. A fost acum 10 ani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Valeriu Alexa a spus:

...

 

 

 

Mulțumesc. A fost acum 10 ani?

In principiu ortografia si gramatica unei limbi e valabila oricand.Nu gasiti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vali, nu conteaza cine a plecat nemultumit, conteaza ca nu stii sa-ti alegi o singura cale, cea dreapta si corecta, cat si oameni/prieteni verticali...vrei sa nu-l superi nici pe Mihalache si pe nasi-su', vrei sa mearga si clubul (oengeu'), eventual o sa faceti pe sustache modificare in regulament (propunerea stiu ca exista, dovada este mai jos!) si...halal club!

In afara de cei doi, plus inca vreo doi care n-au fost si nici nu au ce cauta in clubul pe care candva l-au destramat, mai exista cineva care sa isi doreasca sa fie dirijati de tractoristi  si minori (vorbesc despre membrii vechi, nu aia parasutati in club care indeplinesc conditiile peste 5...7...15 ani sau...niciodata!)?!

Poftim, uite atitudine de "membru" care nu indeplineste conditiile (nu are categoria A, nu are motocicleta), care la a doua intrunire la care a participat a ocupat locul la masa "prezidiului" si tinea discursuri unora carora care au vechime moto si erau la a zecea intrunire a clubului! Si cel tanar este membru (!) si de la prima adunare a ocupat loc in "prezidiu"!

Bai, voi sunteti nebuni, nu pricepeti ca vreau sa fie CLUBUL MOTOVETERANILOR asa cum a fost gandit si creionat de defunctul Nastase?!

Inked6a69dfdd-66d8-4651-a57a-1b08e.jpg

20191005_112025.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Microbec a spus:

ma primitz si pe mine in da clab sau macar in ong? nu am permis moto dar am reumatism si port izmene.

Vad ca pe acest forum ironia fata de cei născuți mai devreme este folosită frecvent.Este un fel de satisfacție singulară pentru cei mai tineri?

Scuze,nu vreau să jignesc pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l pe colegu'...are si el dreptate in felul lui! 

A vazut ca se poate, de ce nu?! Cam asta este deviza celor care nu ma vor la conducerea clubului si care prin eliminarea mea ar face loc tuturor motociclistilor care n-au un club si vor un patch mare pe spate, care sa impuna respect! 

Uite cum priveau colegii motoveterani "prezidiul" la care si tu asistai fara sa iti impui calitatea, cu toate ca aveai tot dreptul! Cat respect poti sa mai ai pentru astfel de persoane?!

20191005_112016.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Valeriu Alexa a spus:

De acord.Este o greșeală de atunci.Poate am fost neatent..Ma bucur,totuși că v-am atras atenția. 

Ati reusit sa-mi atrageti atentia,dar nu prin asta.Era doar un detaliu neinsemnat la care am claxonat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, ivan pedala a spus:

@Vali, nu conteaza cine a plecat nemultumit, conteaza ca nu stii sa-ti alegi o singura cale, cea dreapta si corecta, cat si oameni/prieteni verticali...vrei sa nu-l superi nici pe Mihalache si pe nasi-su', vrei sa mearga si clubul (oengeu'), eventual o sa faceti pe sustache modificare in regulament (propunerea stiu ca exista, dovada este mai jos!) si...halal club!

In afara de cei doi, plus inca vreo doi care n-au fost si nici nu au ce cauta in clubul pe care candva l-au destramat, mai exista cineva care sa isi doreasca sa fie dirijati de tractoristi  si minori (vorbesc despre membrii vechi, nu aia parasutati in club care indeplinesc conditiile peste 5...7...15 ani sau...niciodata!)?!

Poftim, uite atitudine de "membru" care nu indeplineste conditiile (nu are categoria A, nu are motocicleta), care la a doua intrunire la care a participat a ocupat locul la masa "prezidiului" si tinea discursuri unora carora care au vechime moto si erau la a zecea intrunire a clubului! Si cel tanar este membru (!) si de la prima adunare a ocupat loc in "prezidiu"!

Bai, voi sunteti nebuni, nu pricepeti ca vreau sa fie CLUBUL MOTOVETERANILOR asa cum a fost gandit si creionat de defunctul Nastase?!

Inked6a69dfdd-66d8-4651-a57a-1b08e.jpg

20191005_112025.jpg

Nici mie nu mi-a plăcut atitudinea lor de atunci,dar am considerat că este  o glumă. 

Și eu doresc să fie clubul cum l-a propus Nastase.Cum găsim metoda prin care să revină cei plecați și membri care sant să fie corespunzători?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat de prea multe ori problema celor plecati...si daca nu elimini cateii, vei ramane cu ei si cativa pupatori de moaste (nu io intretin discutiile, injuraturile, jignirile, nu io m-am opus bunului mers al acestui club, doar stii cat am discutat si la cate chestii am cazut amandoi de acord ca sa fie bine)! O sa vezi cati membri "plini" o sa ai (nu vorbesc de bautori profesionisti, care vin la intrunirile clubului doar pentru antren, distractie si pahar) abia cand vor vedea ca si aia putini care au ramas din garda veche vor pleca! Si...cred ca multi se vor putea aduna si sub alta sigla si denumire, dar care sa adune motociclistii cu state vechi, adevaratii motoveterani, asa cum a fost gandita initial miscarea aceasta!

Cand ai timp, citeste/reciteste intreg topicul asta:

https://motociclism.ro/topic/318456-veteranii-adunarea/?do=getLastComment?do=GetNewComment

🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Valeriu Alexa a spus:

Clubul este constituit din 2017,ONG. În plus  avem și marca înregistrată la OSIM.Retineti că suntem un Club oficial,chiar dacă unii membri,puțini la număr, cred că sunt proprietari pe persoană fizică. Acest Club va fi a membrilor veterani așa cum a fost inițiat. 


A, pai atunci e destul de simplu: ori statutul si regulamentul ONG sunt proaste, ori, la un moment dat, n-au fost respectate. Altfel nu ar fi putut intra in club cu drepturi depline membri care nu intrunesc conditiile care s-au vrut initial a fi indeplinite pentru asta. 
Si asta nu e decat vina clubului, respectiv a fondatorilor si conducerilor initiala si ulterioare, daca au existat mai multe.

 

Si, astea fiind conditiile nu pot decat sa constat, inca o data, ca fiecare doarme asa cum isi asterne iar lamentarile ulterioare nu-si mai au rostul.

 

Va doresc succes in tentativa de redefinire a termenului de veteran.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Valeriu Alexa a spus:

Nici mie nu mi-a plăcut atitudinea lor de atunci,dar am considerat că este  o glumă. 

...

Da, dar vezi ca pentru unu' dintre ei a devenit obicei, deja multe urechi il asculta si ii dau dreptate, pe cand el este paralel cu motociclismul, nu cunoste codul, n-a citit nimic depre noi, n-are habar ce hram poarta clubul...doar vrea sa scape de mine fiindca sunt singurul care l-a mirosit (tarziu, recunosc!) ca este asa cum a fost catalogat de presedintele clubului din Craiova cand l-a exclus din club,( la fel ca si pe finul sau drag) si doresc sa scap clubul de el/ei (daca sunt la pachet)!

Acum 1 minut, Speedy.K a spus:


... la un moment dat, n-au fost respectate. Altfel nu ar fi putut intra in club cu drepturi depline membri care nu intrunesc conditiile care s-au vrut initial a fi indeplinite pentru asta. 
Si asta nu e decat vina clubului, respectiv a fondatorilor si conducerilor initiala si ulterioare, daca au existat mai multe.

Vina apartine celor care verificau atunci documentele de intrare in club (permis categoria A si certificat inmatriculare moto). Doar ca persoana de care discutam s-a fofilit (e smecher, persiflant si tupeist) si o face si acum cu prezentarea permisului (el nu il arata oricui, are permis de Anglia...fiindca noi nu suntem autoritati sa-i cerem lui actele!)...si uite asa au trecut cativa ani si deja i s-a urcat la cap ca el este "miezul" si cere sa fie indepartati membri vechi din club fiindca i se cere lui sa se conformeze unui statut/regulament/cod!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce mare smecherie?! Numai asa, la o rapida parcurgere, vad articolul 24 care permite direct excluderea din club pentru comportament lipsit de respect. 
Pa si pusi.

 

Serios, nu ma intereseaza apartenenta in domeniul moto la nicio entitate organizata si condusa de altcineva in afara de mine, dar e pueril sa te plangi ca nu poti scapa de cineva din clubul tau. Inseamna ca ai pierdut clubul, tu te uitai in alta parte si te-au facut la buzunare. Sau sunt colegi care intrunesc perfect toate conditiile dar nu au acelasi scop cu tine in ceea ce priveste clubul.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cine e?

Ca, daca nu sunteti de aceeasi parte a baricadei, inseamna ca unul din voi greseste undeva. Sau amandoi. Iar altii profita.

 

In fine, n-am cum sa imi dau cu parerea mai mult, nu va stiu bucataria decat din povestile tertilor. Dar am observat ca asta se intampla cam in orice organizatie gandita initial in stilul asta, prea boem.

Daca o sa ma plictisesc foarte rau peste vreun an si jumatate poate va fac o vizita sa ma cer direct membru la clasa mare si, dupa admitere punem de o lovitura de palat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Speedy.K a spus:

...Sau sunt colegi care intrunesc perfect toate conditiile dar nu au acelasi scop cu tine in ceea ce priveste clubul.

Exact, unu' dintre cei doi indeplineste exact criteriul descris de tine! Dar, ca si in primul caz, nu io-s ala care trebuie sa spuna HO!

Acum 1 minut, Speedy.K a spus:

...

Daca o sa ma plictisesc foarte rau peste vreun an si jumatate poate va fac o vizita sa ma cer direct membru la clasa mare si, dupa admitere punem de o lovitura de palat.

Te asteptam si anul viitor, pe 01.06...la Balotesti. Lovitura o vor primi cei care vor cu coorul in doua luntre! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, Speedy.K a spus:

Daca o sa ma plictisesc foarte rau peste vreun an si jumatate poate va fac o vizita sa ma cer direct membru la clasa mare si, dupa admitere punem de o lovitura de palat.

Aprob pozitiv.

 

M-am uitat ieri pe cateva topicuri legate de motoveterani sa fiu si eu ceva mai in tema cu subiectul. O poza postata putin mai sus aici mi-a amintit ca aveam ieri o mare curiozitate pornita de la beretele verzi.

Vazusem si ieri prin poze beretele cu pricina, impreuna cu niste patch-uri frumoase cu Green Knights. In aceleasi poze am vazut alte patch-uri cu Black Knights, si chiar si o a treia varianta, White Knights.

Astea sunt sub-grupuri ale Clubului Motoveteranilor sau sunt chestii separate, paralele, fara legatura...?

Mai sunt si alte culori de cavaleri (knights) in afara de cele 3 observate de mine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...