Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Domnule @Valeriu Alexa conform a ceea ce aveti completat la profil pe pagina dvs,aveti permis din 2013,ceea ce nu va califica sa fiti membru al clubului.In locul dvs as iesi imediat din club,asa din bun simt fata de cei ce-s motoveterani cu adevarat!Am aflat si din surse sigure ca asa e,aveti permis moto din 2013,deci nu e greseala ortografica.Sa va fie rusine,intotdeauna am detestat persoanele in etate ce profita de etatea lor...

Imi permit sa va fac ipocrit! :)

 

 

Imagine WhatsApp 2022-12-14 la 16.35.22.jpg

 

 

In ceea ce ma priveste,doar diferenta dintre noi doi,de la data obtinerii categoriei A,face conditia minima de 20 de ani ca sa fiu membru,nu anii totali de la obtinere...

Aveau si au dreptate cei ce ridica problema neintrunirii conditiilor minime ale multora dintre membrii actuali ce sunt motoveterani.

Aveti aici poze cu permisul meu de conducere:

 

 

Permis 1.jpg

Permis 2.jpg

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De la Nastase a plecat acest club .Genul acesta de discutii au fost inca de la infintare asa ca acum multi ani am iesit . Multi tinem legatura dar nu pe aici. Am in vedere urmatoarea intalnire asa sa ma uit in ochii unora daca vor venii .In incheiere cei care au facut fapte bune sau rele au fact ceva, cei care vorbesc timp pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

... în câteva cuvinte.

 

Mulțumesc tuturor pentru frumoasele urări la aniversarea a 45 de ani de la căsătorie ocazie de destindere la băile termale de la Călimănești alături de aproape treizeci și cinci de motocicliști unii cu soțiile , alții cu materialul clientului ( vorba lui Vasile Tomazian)

 

Îmi amintesc că pe atunci , la încheierea căsătoriei în 1977 eram deja posesor de permis de motocicletă și nu eram cu semnul de începător de aceea puțin îmi pasă cat are unul sau altul ani de gradul A.

Aveam un MZ 250 cu ataș.

 

Istoric la apartenența  de motoveteran , m-am înscris din anul 2009  , am funcționat câțiva ani ca motoveteran ,  apoi m-am retras datorită hârâielilor de atunci .

Am rămas în continuare  bun prieten cu 99,9 la sută din totalul  membrilor clubului motoveteranilor și particip la evenimente cu acești minunați oameni.

 

Constat însă că puneți prea multă 

patimă in ceea ce scrieți pe aici și chiar le puneți la suflet .

 

Păcat.

 

Atât am avut sa va spun și va urez sărbători fericite .

 

 

Acum 11 minute, Doru1900 a spus:

De la Nastase a plecat acest club .Genul acesta de discutii au fost inca de la infintare asa ca acum multi ani am iesit . Multi tinem legatura dar nu pe aici. Am in vedere urmatoarea intalnire asa sa ma uit in ochii unora daca vor venii .In incheiere cei care au facut fapte bune sau rele au fact ceva, cei care vorbesc timp pierdut.

Păi dacă vii , să știi că mă bag și eu .

Chiar îmi este dor de dor de  doru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, nicon said:

Istoric la apartenența  de motoveteran , m-am înscris din anul 2009  , am funcționat câțiva ani ca motoveteran ,  apoi m-am retras datorită hârâielilor de atunci .

 

Probabil ar fi fost mai ispirat sa nu asociati numele clubului cu cheful dvs. privat. 

Multa sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Valeriu Alexa a spus:

Din pacate cei care au hartia in mina mai au pana ajung dulai .Il rog pe distinsul Dan Popescu (Enduristu )sa inceteze cu jignirile si apelativele ,pentru ca in cateva minute ma retrag din acest forum si poate si din clubul dulailor .Va urez intruniri grozave pe viitor.


Cum e cu 2013 ala?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Kristian K a spus:

Domnule @Valeriu Alexa conform a ceea ce aveti completat la profil pe pagina dvs,aveti permis din 2013,ceea ce nu va califica sa fiti membru al clubului.In locul dvs as iesi imediat din club,asa din bun simt fata de cei ce-s motoveterani cu adevarat!Am aflat si din surse sigure ca asa e,aveti permis moto din 2013,deci nu e greseala ortografica.Sa va fie rusine,intotdeauna am detestat persoanele in etate ce profita de etatea lor...

Imi permit sa va fac ipocrit! :)

 

 

Imagine WhatsApp 2022-12-14 la 16.35.22.jpg

 

 

In ceea ce ma priveste,doar diferenta dintre noi doi,de la data obtinerii categoriei A,face conditia minima de 20 de ani ca sa fiu membru,nu anii totali de la obtinere...

Aveau si au dreptate cei ce ridica problema neintrunirii conditiilor minime ale multora dintre membrii actuali ce sunt motoveterani.

Aveti aici poze cu permisul meu de conducere:

 

 

Permis 1.jpg

Permis 2.jpg

Nu am de ce sa ma rușinez, nici nu sunt ipocrit.Nu am mințit pe nimeni atunci când fost acceptat în Clubul Motoveteranilor.De atunci am fost prezent și activ la toate întrunirile, pe multe din ele eu le-am organizat.Am făcut multe lucruri bune pentru membri acestui club.In ce calitate ma atenționați și îndrumați să părăsesc clubul la care sunt membru?

Am constatat ca este diferență mica de vârstă între noi,dar, diferența nu este data de anul obtinerii carnetului ,eu am bunul simț de a nu scormoni în viața oamenilor pe care nu-i cunosc.

Acum 15 minute, Speedy.K a spus:


Cum e cu 2013 ala?!

Este anul în care am obținut categoria A.Este anul în care am fost propus și acceptat în Clubul Motoveteranilor ca membru simpatizant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 minutes ago, Valeriu Alexa said:

In ce calitate ma atenționați

 

Caa de moderator pe un forum unde ati ales sa fiti activ.

 

13 minutes ago, Valeriu Alexa said:

Nu am mințit pe nimeni atunci când fost acceptat în Clubul Motoveteranilor

 

Atunci, buba e mai mare decat preconiza nea Ivan

 

Eu personal nu prea ma pliez cu ideea de a fi membru al unui club din cauze diferite. Insa si daca as adera la unul, nu as face-o fentand regulile: n-as vrea sa ma priveasca ceilalti membri ca pe unul care a intrat fiindca s-a gudurat. DAca pt a fi membru se specifica in regulament ca tre sa ai min 20 de ani de A si sint activi ca membri deplini persoane care nu indeplinesc conditia rezulta ca:

1) cei din club nu dau 2 bani pe regulament. 

2) eu care vreau sa ma afiliez si nu indeplinesc conditiile nu dau 2 bani pe regulament si nu ii respect pe cei care le indeplinesc.

3) cei din club trebuie sa tolereze orice abatere de la regulament a oricarui membru avand in vedere ca prima data le-au incalcat ei prin acceptarea unuia care nu se incadreaza in cele stipulate de regulament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si presedinte ce sunteti,ar trebui sa fiti un exemplu pentru toti membrii,de respectare a codului si statutului acestui Club.

NIMENI nu va contesta lucrurile facute de dvs in timp si nimeni nu "scormoneste" in viata dvs,sunt date puse de dvs pe un domeniu public.A,poate faceti referire la faptul ca am tangenta cu multi motoveterani ai clubului dvs cu care tin legatura permanent.Si da,aveti dreptate,mai e diferenta aceea de bun simt,dar cea de a nu fi ceva ce nu sunt.Cu alte cuvinte,daca as fi in locul dvs,as lasa pe cineva la conducere,ce intruneste conditiile codului si statutului.De ce credeti ca lucrurile bune se pot face doar din postura de presedinte?Orice membru poate face asta.Dar asta,la fiecare dupa ce suflet are. :)

Daca dvs dati acest exemplu membrilor,cum ar putea fi lucrurile ok in Club?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Valeriu Alexa a spus:

Din pacate cei care au hartia in mina mai au pana ajung dulai .Il rog pe distinsul Dan Popescu (Enduristu )sa inceteze cu jignirile si apelativele ,pentru ca in cateva minute ma retrag din acest forum si poate si din clubul dulailor .Va urez intruniri grozave pe viitor.

Sa stii ca am plans cand am vazut ca vrei sa te retragi de pe forum si din club.

Hai sa fim seriosi. Retragerea ta este un strigat de ajutor . Vezi ca esti luat la plua si esti suparat ca dintre toti cei pe care ii consideri prieteni nu isi asuma nimeni sa iti ia apararea. Astia pe care ii consideri tu prieteni si care te-au pus pe fotoliul de imparat al asociatiei, cu exceptia celor care au minim 20 de ani de categoria A, te sustin doar ca sa isi poata sustine propria impostura, pentru ca te-au prostit sa le accepti titulatura de motoveteran desi nu o merita . Iar tu la randul tau ii accepti pentru ca ei sunt singurii care te accepta pe tine ca sef. Noi ceilalti nu te recunoastem pentru ca atunci cand a infiintat Dan Nastase aceasta miscare tu nici nu aveai carnet.

Cand ai facut Asociatia ai zis ca o faci ca sa nu ne fie furat numele de alte persoane dar se pare ca hotul ai fost tu si cu membrii fondatori. Pentru ca acum ameninti ca te retragi si iti iei Asociatia cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios, statutul acestui ONG (dl. Valeriu Alexa fiind membru fondator dacă nu mă înșel) poate fi consultat undeva? Sunt curios ce scrie acolo referitor la cine poate fi membru, dacă vechimea categoriei A este sau nu un criteriu. Pt că tare mi-e că sunt 2 chestii, codul și clubul așa cum au fost gândite inițial și ong-ul creat ulterior. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cum se zice: banii ii pretuieste ala care nu-i are. nu ala care ii are.

Cred ca cei din cluburi, ca au mai fost discutii si despre siulfs, cand vad ce scriem noi pe aici se pisa pe ei de ras ca noi inca nu am inteles cum merge viata. Cluburile moto is despre profit, nu mai is demult despre brotherhood.

In Vrancea, de ex, road eagles era un club de toata jena ca proportii, dar oamenii erau prieteni si se adunau fiindca le facea placere. In ultimul timp clubul s-a marit mult, mai ales de cand au intart "personalitati" in el si daca esti membru ai relatii. Cu toate astea sint oameni care dau vesta jos si pleaca din club.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 minutes ago, ENEOS said:

Sunt curios, statutul acestui ONG (dl. Valeriu Alexa fiind membru fondator dacă nu mă înșel) poate fi consultat undeva? Sunt curios ce scrie acolo referitor la cine poate fi membru, dacă vechimea categoriei A este sau nu un criteriu. Pt că tare mi-e că sunt 2 chestii, codul și clubul așa cum au fost gândite inițial și ong-ul creat ulterior. 

 

Având un pic de experiența cu ONG-uri, pot sa iti spun ca in mod normal nu este trecut asa ceva in statut. De obicei in statut se face referire la un Regulament de funtionare, sau de Ordine Interioara, care stabilește aceste criterii. 

 

Majoritatea ONG-urilor se infinteaza cu 3-5 oameni (minimum necesar) care trebuie sa ocupe funcțiile de conducere, după care restul membrilor sunt "neoficiali", deorece nimeni nu mai duce la autoritățiile statului fiecare modificare a listei de membri. 

 

Cine e in acte, poate decide soarta ONG-ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Valeriu Alexa a spus:

Nu am de ce sa ma rușinez, nici nu sunt ipocrit.Nu am mințit pe nimeni atunci când fost acceptat în Clubul Motoveteranilor.De atunci am fost prezent și activ la toate întrunirile, pe multe din ele eu le-am organizat.Am făcut multe lucruri bune pentru membri acestui club.In ce calitate ma atenționați și îndrumați să părăsesc clubul la care sunt membru?

Am constatat ca este diferență mica de vârstă între noi,dar, diferența nu este data de anul obtinerii carnetului ,eu am bunul simț de a nu scormoni în viața oamenilor pe care nu-i cunosc.

Este anul în care am obținut categoria A.Este anul în care am fost propus și acceptat în Clubul Motoveteranilor ca membru simpatizant.


Deci esti doar simpatizant, nu ai drept de vot, nu ai drept de a participa la deciziile luate in cadrul clubului. Si atunci de unde atat de vocal?! 

Acum 26 minute, ENEOS a spus:

Sunt curios, statutul acestui ONG (dl. Valeriu Alexa fiind membru fondator dacă nu mă înșel) poate fi consultat undeva? Sunt curios ce scrie acolo referitor la cine poate fi membru, dacă vechimea categoriei A este sau nu un criteriu. Pt că tare mi-e că sunt 2 chestii, codul și clubul așa cum au fost gândite inițial și ong-ul creat ulterior. 

Nu este membru fondator, din cate inteleg, fiind acceptat ca simpatizant in 2013 si alti membri fiind plini din 2009.

Pentru fondatori criteriul permisului nu functioneaza, ei sunt membri din oficiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu erau filmele americane toate gastile moto ar fi fost inchegate doar pe prietenie. Asa cum era pe vremea lui ceasca. Ne puneam noi patchuri pe vremea aia? Nu frate, eram cativa cu motoare prin cartier si aia ne adunam atat la plimbari cat si la surubareli.

Apoi a venit revolutia , si au mai trecut 23 de ani de la revolutie pana si-a luat Vali Alexa carnet iar acum e sef.

Acum lumea isi pune patch si spera sa fie priviti cu admiratie sau cu teama ( doar de catre cei care au vazut respectivele firme americane) pentru ca vezi tu, nu te iei de mine cum vor muschii tai pentru ca eu fac parte dintr-o armata cu care vin peste tine.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, Kristian K a spus:

Ca si presedinte ce sunteti,ar trebui sa fiti un exemplu pentru toti membrii,de respectare a codului si statutului acestui Club.

NIMENI nu va contesta lucrurile facute de dvs in timp si nimeni nu "scormoneste" in viata dvs,sunt date puse de dvs pe un domeniu public.A,poate faceti referire la faptul ca am tangenta cu multi motoveterani ai clubului dvs cu care tin legatura permanent.Si da,aveti dreptate,mai e diferenta aceea de bun simt,dar cea de a nu fi ceva ce nu sunt.Cu alte cuvinte,daca as fi in locul dvs,as lasa pe cineva la conducere,ce intruneste conditiile codului si statutului.De ce credeti ca lucrurile bune se pot face doar din postura de presedinte?Orice membru poate face asta.Dar asta,la fiecare dupa ce suflet are. :)

Daca dvs dati acest exemplu membrilor,cum ar putea fi lucrurile ok in Club?


Cine e presedinte, Cristi, Valeriu Alexa?! Eu inteleg ca e membru simpatizant, cum sa fie presedinte? 


 

Pana la urma cine e presedintele acestui ONG? Ca sa stiu si eu cu cine vorbesc...

Acum 33 minute, Endurista a spus:

Sa stii ca am plans cand am vazut ca vrei sa te retragi de pe forum si din club.

Hai sa fim seriosi. Retragerea ta este un strigat de ajutor . Vezi ca esti luat la plua si esti suparat ca dintre toti cei pe care ii consideri prieteni nu isi asuma nimeni sa iti ia apararea. Astia pe care ii consideri tu prieteni si care te-au pus pe fotoliul de imparat al asociatiei, cu exceptia celor care au minim 20 de ani de categoria A, te sustin doar ca sa isi poata sustine propria impostura, pentru ca te-au prostit sa le accepti titulatura de motoveteran desi nu o merita . Iar tu la randul tau ii accepti pentru ca ei sunt singurii care te accepta pe tine ca sef. Noi ceilalti nu te recunoastem pentru ca atunci cand a infiintat Dan Nastase aceasta miscare tu nici nu aveai carnet.

Cand ai facut Asociatia ai zis ca o faci ca sa nu ne fie furat numele de alte persoane dar se pare ca hotul ai fost tu si cu membrii fondatori. Pentru ca acum ameninti ca te retragi si iti iei Asociatia cu tine.


 

Aaa, acum am inteleeees!

Deci Nastase a facut clubul doar din vorbe, dupa care a venit cativa ani mai tarziu cineva care a infiintat un ONG cu acelasi nume si s-a pus presedinte!

 

Pai, Dane (Popescu, ca inteleg ca tu esti...) in acest caz eroarea lui Nastase si a celorlalti fondatori initiali a fost mare si nu prea mai poate fi reparata, legal si teoretic vorbind. Incurcaturile astea imi aduc aminte de altele similare, cu alta Asociatie, cu stampile ascunse si alte comedii, doar ca acum rolurile s-au cam inversat pentru tine.

 

Eu nu vad decat o solutie, intelegand ca marea majoritate a celor cu peste 20 de ani vechime sunt in dezacord cu conducerea considerata ilegitima a asociatiei: lasati ONG-ul existent in mainile cui l-a infiintat si il conduce si va faceti alta ONG cum trebuie. Orice alt parcurs viitor va dauna ideii lui Nastase, niciuna din parti nedorind sa cedeze. Va spun asta din experienta. Si ar trebui sa o stii si tu, ca ai mai trecut prin asta.

Acum 40 minute, ENEOS a spus:

Sunt curios, statutul acestui ONG (dl. Valeriu Alexa fiind membru fondator dacă nu mă înșel) poate fi consultat undeva? Sunt curios ce scrie acolo referitor la cine poate fi membru, dacă vechimea categoriei A este sau nu un criteriu. Pt că tare mi-e că sunt 2 chestii, codul și clubul așa cum au fost gândite inițial și ong-ul creat ulterior. 


 

Scuza-ma acum am inteles si eu ce ai vrut sa spui. Intr-adevar, se pare ca membrii fondatori ai clubului sunt una, membrii fondatori ai ONG sunt alta! Si, cum numai ce e legal pe hartie conteaza, de fapt clubul nu exista, exista doar ONG. Care este al unora care nu au treaba cu regulile si criteriile clubului. Nasol, membrii initiali au fost facuti perfect legal pe la spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Kristian K a spus:

Ca si presedinte ce sunteti,ar trebui sa fiti un exemplu pentru toti membrii,de respectare a codului si statutului acestui Club.

NIMENI nu va contesta lucrurile facute de dvs in timp si nimeni nu "scormoneste" in viata dvs,sunt date puse de dvs pe un domeniu public.A,poate faceti referire la faptul ca am tangenta cu multi motoveterani ai clubului dvs cu care tin legatura permanent.Si da,aveti dreptate,mai e diferenta aceea de bun simt,dar cea de a nu fi ceva ce nu sunt.Cu alte cuvinte,daca as fi in locul dvs,as lasa pe cineva la conducere,ce intruneste conditiile codului si statutului.De ce credeti ca lucrurile bune se pot face doar din postura de presedinte?Orice membru poate face asta.Dar asta,la fiecare dupa ce suflet are. :)

Daca dvs dati acest exemplu membrilor,cum ar putea fi lucrurile ok in Club?

De mult am dorit să devină președintele clubului un membru care este potrivit.In acest sens l-am susținut pe Ivan Pedala să devină presedinte în 2021.Mai rămâne să predau președenția Asociației Clubul Motoveteranilor celui ce va fi ales în Adunarea Generală. Am vrut în 2017,la inițiativa unor membri, să dau o forma oficială clubului în care am mulți prieteni.Eu doresc să mă retrag din postura de președinte încă de la înființarea ONG-ului. Voi acționa în acest sens.Toate bune.

Acum 52 minute, Endurista a spus:

Sa stii ca am plans cand am vazut ca vrei sa te retragi de pe forum si din club.

Hai sa fim seriosi. Retragerea ta este un strigat de ajutor . Vezi ca esti luat la plua si esti suparat ca dintre toti cei pe care ii consideri prieteni nu isi asuma nimeni sa iti ia apararea. Astia pe care ii consideri tu prieteni si care te-au pus pe fotoliul de imparat al asociatiei, cu exceptia celor care au minim 20 de ani de categoria A, te sustin doar ca sa isi poata sustine propria impostura, pentru ca te-au prostit sa le accepti titulatura de motoveteran desi nu o merita . Iar tu la randul tau ii accepti pentru ca ei sunt singurii care te accepta pe tine ca sef. Noi ceilalti nu te recunoastem pentru ca atunci cand a infiintat Dan Nastase aceasta miscare tu nici nu aveai carnet.

Cand ai facut Asociatia ai zis ca o faci ca sa nu ne fie furat numele de alte persoane dar se pare ca hotul ai fost tu si cu membrii fondatori. Pentru ca acum ameninti ca te retragi si iti iei Asociatia cu tine.

Nu am zis niciodată că iau asociația cu mine,pentru că asociația nu este a mea deși am înființat-o eu.Nu știu de ce ai pus tunurile pe mine,nu ți-am greșit cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Speedy.K ai intuit perfect aspectele, asa ca raspunsul la intrebarea ta initiala este bun asa cum l-ai dat! Presedintele oengeului este Valeriu Alexa si presedintele ales prin vot sunt io...dar neavand parghiile necesare (a se citi legale) io nu pot sa pun in aplicare codul/regulamentul.

Presupun ca daca Vali nu avea acel comportament duplicitar, avea mult de castigat in formula actuala, aplicand regulamentul asa cum ziceam mai inainte. Asa, in curand va ramane cu aceia care se gudura pe langa el si stau cu patch-urile mari la vedere, pe spate, cu toate ca nu ar avea dreptul sa le poarte (marea majoritate)! 

Acum 23 minute, Valeriu Alexa a spus:

...Mai rămâne să predau președenția Asociației Clubul Motoveteranilor celui ce va fi ales în Adunarea Generală...

Si, in mod sigur, la acea viitoare Adunare Generala vor fi prezenti doar cei care dau din codita (e normal ca aceia care au parasit clubul din motivele enumerate deja sa nu doreasca sa mai vina si sa accepte jocuri de culise si piese de teatru ieftine), alesul pentru viitor fiind unu' care va indeplini conditiile impuse de regulament, dar neaparat din cercul actual al celor care au jucat in picioare notiunea de motoveteran, infiintand acel oengeu fara acceptul Adunarii Generale, cu membri care (in majoritate) nu aveau tangente cu acest club. Da, in acest caz singura varianta este...

 

Acum 41 minute, Speedy.K a spus:

Eu nu vad decat o solutie, intelegand ca marea majoritate a celor cu peste 20 de ani vechime sunt in dezacord cu conducerea considerata ilegitima a asociatiei: lasati ONG-ul existent in mainile cui l-a infiintat si il conduce si va faceti alta ONG cum trebuie...

👍

Ca solutie de compromis, ar mai exista o varianta...simpla si pe care i-am adus-o la cunostinta lui Vali, numa' ca (precum fotbalistii) fenteaza aplicarea ei, aplicare care ar multumi partial, dar in mare masura, ambele tabere!:cheers:

 

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Valeriu Alexa a spus:

...

Mai rămâne să predau președenția Asociației Clubul Motoveteranilor celui ce va fi ales în Adunarea Generală. Am vrut în 2017,la inițiativa unor membri, să dau o forma oficială clubului în care am mulți prieteni.Eu doresc să mă retrag din postura de președinte încă de la înființarea ONG-ului. Voi acționa în acest sens.Toate bune.

...

Asa sa faceti.

Sanatate si toate cele bune si dvs. :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, Speedy.K a spus:

Pai, Dane (Popescu, ca inteleg ca tu esti...) in acest caz eroarea lui Nastase si a celorlalti fondatori initiali a fost mare si nu prea mai poate fi reparata, legal si teoretic vorbind. Incurcaturile astea imi aduc aminte de altele similare, cu alta Asociatie, cu stampile ascunse si alte comedii, doar ca acum rolurile s-au cam inversat pentru tine.

 

Ca sa nu existe confuzii eu nu sunt Dan "Magadan" Popescu. E doar o coincidenta nefericita de nume daca te referi la cel cu AMR

Acum 42 minute, Valeriu Alexa a spus:

Nu știu de ce ai pus tunurile pe mine,nu ți-am greșit cu nimic.

 Nu ai gresit cu nimic pana cand te-ai considerat seful meu si m-ai amenintat ca ma dai afara din discutia organizarii evenimentului de la Slatina  de pe WhatsApp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 minutes ago, ivan pedala said:

👍

Ca solutie de compromis, ar mai exista o varianta...simpla si pe care i-am adus-o la cunostinta lui Vali, numa' ca (precum fotbalistii) fenteaza aplicarea ei, aplicare care ar multumi partial, dar in mare masura, ambele tabere!:cheers:

 

Faceti alt club si basta. Tara este mare, motociclisti sunt multi...cluburi pot fi mai multe. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa faca alt club, e putin aiurea...asta e ceva mai vechi si are la origini un om ca Nastase.

Dar, nu vad alta solutie...daca nu se ajunge la un consens (si nu cred ca o sa se ajunga,  cei care conduc pe hartie n-au cohones  ca sa renunte la pretentii).

Oricum, e aiurea sa conduca cineva clubul cu abia 9 anisori experienta pe moto, dar cine sunt eu sa-mi dau cu parerea?

 

Am vazut ceva asemanator acum muuulti ani cu grupul de la Ploiesti (Silver Pistons) care tot asa s-a scindat...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Enduristul a spus:

 

Ca sa nu existe confuzii eu nu sunt Dan "Magadan" Popescu. E doar o coincidenta nefericita de nume daca te referi la cel cu AMR

 Nu ai gresit cu nimic pana cand te-ai considerat seful meu si m-ai amenintat ca ma dai afara din discutia organizarii evenimentului de la Slatina  de pe WhatsApp

Nu m-am considerat niciodată șeful tău. Evenimentul de la Slatina a fost organizat de minmine și tu postai neadevăruri despre locația aleasă. Am fost nevoit să te scot din grup pentru a nu compromite întreaga intrunire.Oricum întrunirea până la urmă a fost compromisă prin plecarea unor membri din cauza susținerii mele a lui Ivan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Enduristul a spus:

 

Ca sa nu existe confuzii eu nu sunt Dan "Magadan" Popescu. E doar o coincidenta nefericita de nume daca te referi la cel cu AMR

 


😳😅😂

 

Multumesc pentru lamurire, ma si miram sa se fi raliat " acel Popescu" alti asocieri decat cea "a lui". Scuze, dar notorietatea personajulu s-a rasfrant si asupra numelui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...