Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

38 minutes ago, Kristian K said:

"Mosii" de care vorbesti,sunt pensionari deci clar au mai mult timp liber decat noi. :)

 

Probabil si de aia cu pensii speciale...mai cu ochi albastri cum se spunea pe vremea ailalta.

6 minutes ago, ivan pedala said:

bia astept sa ma razbun si sa te plimb cu Porsche Carrera 911 sa-ti sara naravu de a mai atenta la integritatea presedintelui ales! Sau local te pot face o tura cu R1200R, senzatiile vor fi pe masura, iti garantez! 

Am retinut, hodorog batran (pleonasm, stiu!) si nesuferit!🤭🤗

 

Ma simt ca intr-un film de Kusturica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu glumeam deloc, avem noi o vorba si tare as vrea sa ma pot tine de cuvant!

As filma momentul ca altii sa nu mai aiba curajul tau!:lol:

Nah, ca sa vezi ce te asteapta!🤪

a7c01934-fb0c-4f93-9865-b4850c1bd3d3.jpg

e567657b-5b9d-4746-87db-86d03ab55c8a.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ianachim a spus:

 

e frig rau afara…..

😂😂😂😂


Nu e vorba de asta, doar ma stii. Sunt doar somer si racit.

1 oră în urmă, Kristian K a spus:

"Mosii" de care vorbesti,sunt pensionari deci clar au mai mult timp liber decat noi. :)


Clar e si asta un plus. (Mosii a fost fara pic de sens peiorativ, sper ca a inteles toata lumea...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 1 oră, Speedy.K a spus:

In primul rand: Luigi, stai bine cu nervii, felicitari! Intelegi la ce ma refer, sper.

😊

La 14.12.2022 la 18:43, nicon a spus:

Constat însă că puneți prea multă 

patimă in ceea ce scrieți pe aici și chiar le puneți la suflet .

 

Păcat.

Da, păcat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conditia nu e de 20 de ani, ci de 10. Cititi documentele. La cel putin 10 ani poti fi membru cu drept de vot decizional. Singura diferenta e ca nu iti poti spune "motoveteran". Asta a fost una din greselile initiale, trecuta cu vederea, probabil, pentru a nu pati ca la Longeviviimoto care, din cauza de conditii foarte stricte, nu pot fi in momentul asta mai mult de 3 in "club".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.12.2022 la 20:35, Valeriu Alexa a spus:

 

În perioada aia Ivan nu mai participa la întruniri ,am spus în Adunarea de la Călimănești 2017 intenția de a da personalitate juridică clubului.Nu s-a opus nimeni atunci.

 

Pe bune Vali???
Nu s-a opus nimeni???

 

Ca sa se inteleaga foarte clar: tu, care la vremea aia erai membru simpatizant (nu indeplineai conditia de vechime pentru membru deplin) ai anuntat intentia de a infiinta o asociatie cu personalitate juridica dar nu ai avut un vot democratic, clar si majoritar pozitiv din partea Adunarii Generale pentru a realiza acest lucru si cel putin un membru cu drepturi depline ti-a spus sa nu infiintezi asociatia. Ai avut de partea ta doar o mica galerie de sustinatori formata majoritar din alti membri simpatizanti (fara drept de vot decizional) si unii impostori.

La modul cum ai scris tu mai sus, induci audienta in eroare dand de inteles ca toti au fost de acord pentru ca "nu s-a opus nimeni" (ceea ce nici asta nu e adevarat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei ,

Citesc si recitesc si mi dau seama ca raul odata facut e cel mai greu de inlaturat.

Dar nu imposibil.

Acum multi ani in urma ne am intalnit si ne am bucurat impreuna de fenomenul moto , cel care ne unea.

Fiecare cu ce moto avea , fiecare cu povestea lui , fiecare cu experientele sale.

A functionat cativa ani , ani de entuziasm.

Apoi , incet incet , s a consumat entuziasmul. Ne am cunoscut mai bine , ne am masurat reciproc si au aparut inevitabil 

discutiile intre noi.

Dar peste toate s a trecut , ne am bucurat de revedere de cate ori s a intamplat.

Timpul nu iarta , timpul nu sta in loc.

Si desigur , timpurile nu mai sunt ca acum 10 ani , ca sa nu mai zic ca nu mai sunt ca acum 30 - 40 de ani.

Am plecat la drum ca o gasca de prieteni ce impart aceeasi pasiune - motocicleta.

I am ascultat pe cei ce aveau povesti din anii tineretii , i am privit pe cei care si au putut aduce bijuteriile cu doua roti .

Dar cel mai important as putea spune e ca am legat prietenii cu oameni pasionati .

Si da , cred ca asta a fost cel mai mare castig.

Am spus o mereu , Clubul Motoveteranilor e o Gasca de Pasionati de motociclete. Pentru ca eram adunati din aproape toate colturile tarii.

Ne unea dorinta de a ne revedea si de a asculta povestile celor care aveau experiente in viata de motociclist.

Eu unul am gasit oameni minunati , oameni veseli si plini de informatii , povesti si patanii.

 

Din pacate povestile au inceput sa nu mai fie subiect de intalnire , locul si scopul intalnirilor a devenit o  asa zisa  " legalizare " a acestui grup , grup ce se intalnea odata pe an , maxim de doua ori in numar mare , poate de mai multe ori dar zonal .

Si asa a aparut oficializarea , micile dispute pe locul 1 in grup , cine e mai mare si mai tare ,  mai calificat sa ne reprezinte , sa vorbeasca in numele tuturor.

A aparut si un Cod al acestui grup , niste criterii de selectie , niste indatoriri minime , ceva de bun simt si poate necesar , chiar daca totul functiona pe baza unor intelegeri intre gentelmeni.

A fost frumos pana cand nu a mai fost.

Cei din vechea garda , care au sesizat ca barca ia apa si ca intelegerile nu mai sunt respectate s au retras , azi unul , maine altul si astfel s a ajuns in situatia in care numarul de simpatizanti era din ce in ce mai mare in detrimentul veteranilor.

Intrunirile au devenit motiv de revedere doar pentru unii , pentru altii doar scena de afirmare. 

Totul a culminat cu decizia unui trio de a face o " fapta buna " si s a nascut un ONG ...

Din acel moment s a creat o ruptura intre noi iar Motoveteranii a devenit camp de lupta.

Dupa Corabia nu am mai avut nici o placere sau motivatie sa particip la vreo alta intalnire. Prietenii stiu de ce !

 

M as bucura ca Ivan sa poate reuni Gasca si sa ne revedem pentru povestile de viata , pentru reintalnirea cu oameni dragi si sa socializam pana la ore mici .

Nu cred ca am avut vreodata nevoie expresa de o reprezentare oficiala , de vreo entitate legalizata ca sa ne punem fundul pe sa si sa ne revedem.

Negocierile pentru cazare si alte chestii conexe necesare pentru o intalnire cat mai placuta nu cred ca au avut nevoie de o reprezentare legalizata .

In rest , numai de bine.

 

PS.

 Respectarea acelui COD e un MUST , nu o optiune !

Respecta si vei fi respectat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Principiile initiale pe baza carora a luat nastere AMOVERO, ulterior AMVR, ulterior Clubul MotoVeteranilor au fost foarte simple si de foarte mare bun simt:

- respect fata de definitia cuvantului de veteran prin conditionarea existentei unei minime vechimi de 20 ani pentru calitatea de membru cu drepturi depline,
- fara personalitate juridica

- fara şefi

- fara implicare financiara alta decat suportarea propriilor cheltuieli de fiecare in parte, ocazionate de participarea la actiunile clubului

- respect, bun simt, intrajutorare, legalitate

- plimbari, intruniri (pe principiul ca nu conteaza destinatia ci drumul pana la ea).
In decurs de aproximativ doi ani de la nasterea clubului, toate aceste principii au fost scrise intr-un document denumit Codul Clubului Motoveteranilor.

Discutii contradictorii, framantari, impunsaturi etc. au fost si inainte de aparitia ong-ului dar marile disensiuni si scandalurile au aparut odata cu infiintarea ong-ului cu personalitate juridica avand aceiasi denumire si aceiasi sigla ca a clubului original care nu avea personalitate juridica. Problemele cele mai mari fiind create nu de aparitia in sine a unei noi entitati cu personalitate juridica ci de modul cum a aparut (pe n.v.) si mai ales de pretentiile fondatorilor ong-ului de a nu respecta principiile initiale ale clubului fara personalitate juridica, enumerate mai sus, pretentii motivate cu siguranta de faptul ca ei, fondatorii ong-ului, nu indeplineau, in principal, conditia esentiala de vechime pentru a se putea autodefini ca veterani in ale motociclitului.  

 

In 2019 a avut loc o sedinta de reconciliere si de resetare a clubului in concordanta cu ong-ul. In principal, intelegerea partilor (membrii conservatori ai clubului fara personalitate juridica versus fondatorii ong-ului cu personalitate juridica si sustinatorii lor) a fost ca  in schimbul modificarii Codului Motoveteranilor in sensul de a fi acceptati ca membri cu drepturi depline si persoanele cu o vechime de doar 10 ani, precum si fondatorii ong-ului care nu aveau vechimea respectiva, ong-ul prin reprezentantii sai trebuia sa inregistreze oficial, la judecatorie, textul Codului Motoveteranilor sub forma de Regulament de Ordine Interioara. Membrii conservatori ai clubului original si-au respectat partea din intelegere, au modificat chiar in 2019 textul Codului in sensul acceptarii ca membri deplini a persoanelor cu vechime de minim 10 ani si a fondatorilor ong-ului, dar reprezentantii ong-ului, nici pana azi, nu numai ca nu au inregistrat oficial Regulamentul de Ordine Interioara dar nici macar nu si l-au asumat public printr-o simpla declaratie / comunicare scrisa si postata pe forum, termenul convenit pentru acest lucru fiind de un an adica 2020.

 

Concluzia este ca incercarea de conciliere au fost doar vorbe in vant din partea fondatorilor ong-ului. In consecinta intelegerea din 2019 e perimată si parerea mea personala este ca lucrurile ar trebui sa revina la situatia initiala in ceea ce priveste adeptii clubului fara personalitate juridica iar ong-ul sa-si urmeze propria cale, bineinteles ca fiecare membru fiind liber sa aleaga ce-si doreste.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac si eu o trecere in revista.
In martie 2009, m-a cautat Dan Nastase, cu care ma stiam din 1984, sa-mi spuna despre ideea lui de a face un grup al veteranilor moto.
Am stabilit sa ne intalnim pe 12 martie, la Biker's Club, in Otopeni, dar din cauza unor probleme administrative, el nu a putut veni.
Ne-am intalnit acolo, eu, Sorin Avram, Adrian Mijaica, Bogdan Harea si Octav Lica. Nu cunosteam pe niciunul dintre ei.
Am continuat discutiile cu cei de mai sus , dar si cu Dan Nastase.
Si ne-am hotarat sa organizam o intalnire la Slanic Prahova, pe 16 mai 2009.
Anuntata pe forum si care a avut un mare succes.
S-au pus bazele Amovero atunci.
A urmat intalnirea organizata de Ivan la Tismana,11-13.09.2009, care a fost uauuu.
S-au dat tresele si banutii cu anul obtinerii permisului.
Doar ca necuratul deja isi bagase coada.
Dan Nastase , care credea ca el este Guru motociclismului, a fost detronat de Constantin, mai in varsta si cu ani de permis mai multi.
Pe cat de destept si cu vorbele la el era, pe atat de orgolios si .....nu stiu cum sa-i spun.
Deja imediat dupa Tismana, Nastase a luat foc. A orchestrat un intreg spectacol, aici pe forum, el si clonele lui.
Si contra lui Ivan , si contra mea si a oricui nu-l accepta pe el ca si Guru al motociclismului.
A fost o figura marcanta a motociclismului romanesc, dar un om , cu bune si rele.
Si cu prieteni, gen Dobrescu, care-l ajuta stergand comentariile care nu-i conveneau.
Asadar, in noiembrie 2010, am migrat pe site-ul concurent.
https://pro-bike.ro/forums/topic/76222-motoveterani-bine-ati-venit/
In 2011, 27- 29 mai, deja ne intalneam la Moeciu de sus, in formula noua.
S-a redactat Codul Clubului, s-a lucrat la sigla clubului, etc.

https://pro-bike.ro/forums/topic/88900-codul-clubului-motoveteranilor/
Si asa a aparut Clubul Motoveteranilor,un grup de prieteni din toate colturile tarii, fara sefi, dar cu un cod care avea la baza vechimea permisului moto.
In 2012 un grup de noua motociclete, am fost in Crimeea.
Bogdan Harea a gasit un posibil sponsor , pentru 10.000 euro , care ne-ar fi platit o tura moto trecand pe la mai multe fabrici de ciment din Europa,
Si asa a aparut ideea de un posibil ONG, pentru a beneficia de sponsorizare.
Si a avut loc o intreaga dezbatere.
https://pro-bike.ro/forums/topic/95712-asociatia-motoveteranilor-un-posibil-ong/
Concluzia finala a fost ca mai bine nu se face ONG-ul pentru ca vor aparea discutii.
Si nu s-a facut .
Au urmat intalniri anuale, in diverse locatii, dar majoritatea, la Calimanesti.
Au inceput sa apara din ce in ce mai multi simpatizanti.
Pana cand, din cauza noastra, a lejeritatii si comoditatii noastre, au devenit majoritari.
Buna parte din membrii vechi, au plecat.
Dar sa revenim la zilele noastre.
S-a facut acest ONG de catre Vali Alexa, impreuna cu Virgil Plesa, Simion Asandei si Orlando Gujan.
Din pacate, toti 4, nu se incadrau ca membrii plini ai clubului, neavand vechimea necesara.
Vali a facut acest ONG, plin de ganduri bune, doar ca nu si-a ales bine oamenii.
Si in continuare , cred ca vrea doar binele acestui club.
Eu l-am sfatuit sa-l propuna pe Ivan ca si presedinte.
Ivan, ca ne place sau nu, este un bun organizator si eu personal, cred ca poate reface acest club.
Doar ca nu poate singur.
Trebuie ajutat, noi toti , trebuie sa-l ajutam.
Si Vali Alexa trebuie sa-l ajute.
Cred ca inca se poate.

Dar cum se zice, parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna aceasta sinteza. Multumesc Dan! Abia acum am inteles cam care au fost evenimentele.

Mai am o curiozitate: Dan Nastase s-a mai implicat sau nu in club dupa scandalul din 2009 si migrarea voastra...alaturi? Sau el si-a imaginat ca de fapt el a ramas cu clubul lui sivoi v-ati facut altul? Si a ramas cineva alaturi de el dintre fondatorii originali? (ca sa ma exprim asa incat sa se inteleaga despre care e vorba, ca acum multi sunt fondatori).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In club nu, doar tamponari ocazionale.

Dar a venit cu alta idee, cu MAN-ul, care s-a concretizat sub Gospodarul.

Si care a ajuns la a X-a editie.

Editat de Dan Rosca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, Speedy.K a spus:

Asta stiu, la primul MAN am si ajutat un pic.

 

Multumesc inca o data pentru lamuriri.

La primul MAN a participat și Dan Năstase .

Din zona Argeș m - am implicat și am format de pâlc de motocicliști cu plecare din Pitești . Aveam și steag cu însemnele Motoraliul Anual National . Am mers cu unul dinyre băieții mei de la Curtea de Argeș la Pitești  și am plecat de acolo în grup la Făgăraș.

 

Am rămas cu un gust amar datorită faptului că la un moment dat  sosind și celălalt băiat cu copii  a vrut să viziteze  locația . De fapt cei mici vroiau să vadă cum arată o întrunire de motocicliști. 

Nu s- a putut obține aprobarea de la  conducere pentru acest lucru  .Am vorbit cu toți  ( Gispodaru , Achimoto , Traian TAZ și Luigi )

 

Asta este ca o paranteza referitor la primul MAN .

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, nicon a spus:

La primul MAN a participat și Dan Năstase .

Din zona Argeș m - am implicat și am format de pâlc de motocicliști cu plecare din Pitești . Aveam și steag cu însemnele Motoraliul Anual National . Am mers cu unul dinyre băieții mei de la Curtea de Argeș la Pitești  și am plecat de acolo în grup la Făgăraș.

 

Am rămas cu un gust amar datorită faptului că la un moment dat  sosind și celălalt băiat cu copii  a vrut să viziteze  locația . De fapt cei mici vroiau să vadă cum arată o întrunire de motocicliști. 

Nu s- a putut obține aprobarea de la  conducere pentru acest lucru  .Am vorbit cu toți  ( Gispodaru , Achimoto , Traian TAZ și Luigi )

 

Asta este ca o paranteza referitor la primul MAN .

 

 

 

 


Stiu, am si schimbat cateva vorbe cu Dan Nastase atunci, pana a aflat cine sunt, moment in care n-a mai avut chef de vorba, desi pana atunci conversatia fusese deosebit de prietenoasa si civilizata (referitor la ideea lui cu "raliul" preluatavde Gospo).

Cat despre derogarea pentru intrare, am fost de acord si eu sa nu se faca, desi am auzit dupa ce se terminase discutia. Regulile nu sunt facute pentru a fi incalcate, contrar zicalei. Ca asa a ajuns clubul asta al veteranilor la problemele despre care se tot discuta, de la derogari si exceptii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Toni a spus:

Principiile initiale pe baza carora a luat nastere AMOVERO, ulterior AMVR, ulterior Clubul MotoVeteranilor au fost foarte simple si de foarte mare bun simt:

- respect fata de definitia cuvantului de veteran prin conditionarea existentei unei minime vechimi de 20 ani pentru calitatea de membru cu drepturi depline,
- fara personalitate juridica

- fara şefi

- fara implicare financiara alta decat suportarea propriilor cheltuieli de fiecare in parte, ocazionate de participarea la actiunile clubului

- respect, bun simt, intrajutorare, legalitate

- plimbari, intruniri (pe principiul ca nu conteaza destinatia ci drumul pana la ea).
In decurs de aproximativ doi ani de la nasterea clubului, toate aceste principii au fost scrise intr-un document denumit Codul Clubului Motoveteranilor.

Discutii contradictorii, framantari, impunsaturi etc. au fost si inainte de aparitia ong-ului dar marile disensiuni si scandalurile au aparut odata cu infiintarea ong-ului cu personalitate juridica avand aceiasi denumire si aceiasi sigla ca a clubului original care nu avea personalitate juridica. Problemele cele mai mari fiind create nu de aparitia in sine a unei noi entitati cu personalitate juridica ci de modul cum a aparut (pe n.v.) si mai ales de pretentiile fondatorilor ong-ului de a nu respecta principiile initiale ale clubului fara personalitate juridica, enumerate mai sus, pretentii motivate cu siguranta de faptul ca ei, fondatorii ong-ului, nu indeplineau, in principal, conditia esentiala de vechime pentru a se putea autodefini ca veterani in ale motociclitului.  

 

In 2019 a avut loc o sedinta de reconciliere si de resetare a clubului in concordanta cu ong-ul. In principal, intelegerea partilor (membrii conservatori ai clubului fara personalitate juridica versus fondatorii ong-ului cu personalitate juridica si sustinatorii lor) a fost ca  in schimbul modificarii Codului Motoveteranilor in sensul de a fi acceptati ca membri cu drepturi depline si persoanele cu o vechime de doar 10 ani, precum si fondatorii ong-ului care nu aveau vechimea respectiva, ong-ul prin reprezentantii sai trebuia sa inregistreze oficial, la judecatorie, textul Codului Motoveteranilor sub forma de Regulament de Ordine Interioara. Membrii conservatori ai clubului original si-au respectat partea din intelegere, au modificat chiar in 2019 textul Codului in sensul acceptarii ca membri deplini a persoanelor cu vechime de minim 10 ani si a fondatorilor ong-ului, dar reprezentantii ong-ului, nici pana azi, nu numai ca nu au inregistrat oficial Regulamentul de Ordine Interioara dar nici macar nu si l-au asumat public printr-o simpla declaratie / comunicare scrisa si postata pe forum, termenul convenit pentru acest lucru fiind de un an adica 2020.

 

Concluzia este ca incercarea de conciliere au fost doar vorbe in vant din partea fondatorilor ong-ului. In consecinta intelegerea din 2019 e perimată si parerea mea personala este ca lucrurile ar trebui sa revina la situatia initiala in ceea ce priveste adeptii clubului fara personalitate juridica iar ong-ul sa-si urmeze propria cale, bineinteles ca fiecare membru fiind liber sa aleaga ce-si doreste.

 

Toni ,știi că o modificare in instanță costă bani.Eu am finanțat toate operațiunile de înființare și funcționare a  clubului,obținerea mărcii înregistrate la OSIM.Nu era cazul să plătesc pentru acest demers.Totusi,   voi propune în zilele urmatoare,o soluție prin care să se rezolve toate disensiunile.Sper să reușim să ducem mai departe ideea lansată în 2009 de catre Dan Nastase.

Acum 3 ore, Dan Rosca a spus:

Fac si eu o trecere in revista.
In martie 2009, m-a cautat Dan Nastase, cu care ma stiam din 1984, sa-mi spuna despre ideea lui de a face un grup al veteranilor moto.
Am stabilit sa ne intalnim pe 12 martie, la Biker's Club, in Otopeni, dar din cauza unor probleme administrative, el nu a putut veni.
Ne-am intalnit acolo, eu, Sorin Avram, Adrian Mijaica, Bogdan Harea si Octav Lica. Nu cunosteam pe niciunul dintre ei.
Am continuat discutiile cu cei de mai sus , dar si cu Dan Nastase.
Si ne-am hotarat sa organizam o intalnire la Slanic Prahova, pe 16 mai 2009.
Anuntata pe forum si care a avut un mare succes.
S-au pus bazele Amovero atunci.
A urmat intalnirea organizata de Ivan la Tismana,11-13.09.2009, care a fost uauuu.
S-au dat tresele si banutii cu anul obtinerii permisului.
Doar ca necuratul deja isi bagase coada.
Dan Nastase , care credea ca el este Guru motociclismului, a fost detronat de Constantin, mai in varsta si cu ani de permis mai multi.
Pe cat de destept si cu vorbele la el era, pe atat de orgolios si .....nu stiu cum sa-i spun.
Deja imediat dupa Tismana, Nastase a luat foc. A orchestrat un intreg spectacol, aici pe forum, el si clonele lui.
Si contra lui Ivan , si contra mea si a oricui nu-l accepta pe el ca si Guru al motociclismului.
A fost o figura marcanta a motociclismului romanesc, dar un om , cu bune si rele.
Si cu prieteni, gen Dobrescu, care-l ajuta stergand comentariile care nu-i conveneau.
Asadar, in noiembrie 2010, am migrat pe site-ul concurent.
https://pro-bike.ro/forums/topic/76222-motoveterani-bine-ati-venit/
In 2011, 27- 29 mai, deja ne intalneam la Moeciu de sus, in formula noua.
S-a redactat Codul Clubului, s-a lucrat la sigla clubului, etc.

https://pro-bike.ro/forums/topic/88900-codul-clubului-motoveteranilor/
Si asa a aparut Clubul Motoveteranilor,un grup de prieteni din toate colturile tarii, fara sefi, dar cu un cod care avea la baza vechimea permisului moto.
In 2012 un grup de noua motociclete, am fost in Crimeea.
Bogdan Harea a gasit un posibil sponsor , pentru 10.000 euro , care ne-ar fi platit o tura moto trecand pe la mai multe fabrici de ciment din Europa,
Si asa a aparut ideea de un posibil ONG, pentru a beneficia de sponsorizare.
Si a avut loc o intreaga dezbatere.
https://pro-bike.ro/forums/topic/95712-asociatia-motoveteranilor-un-posibil-ong/
Concluzia finala a fost ca mai bine nu se face ONG-ul pentru ca vor aparea discutii.
Si nu s-a facut .
Au urmat intalniri anuale, in diverse locatii, dar majoritatea, la Calimanesti.
Au inceput sa apara din ce in ce mai multi simpatizanti.
Pana cand, din cauza noastra, a lejeritatii si comoditatii noastre, au devenit majoritari.
Buna parte din membrii vechi, au plecat.
Dar sa revenim la zilele noastre.
S-a facut acest ONG de catre Vali Alexa, impreuna cu Virgil Plesa, Simion Asandei si Orlando Gujan.
Din pacate, toti 4, nu se incadrau ca membrii plini ai clubului, neavand vechimea necesara.
Vali a facut acest ONG, plin de ganduri bune, doar ca nu si-a ales bine oamenii.
Si in continuare , cred ca vrea doar binele acestui club.
Eu l-am sfatuit sa-l propuna pe Ivan ca si presedinte.
Ivan, ca ne place sau nu, este un bun organizator si eu personal, cred ca poate reface acest club.
Doar ca nu poate singur.
Trebuie ajutat, noi toti , trebuie sa-l ajutam.
Si Vali Alexa trebuie sa-l ajute.
Cred ca inca se poate.

Dar cum se zice, parerea mea.

Și eu am sperat că Ivan poate face mai mult.Din acest motiv l-am susținut în 2021 pentru a deveni președintele clubului.Sper să mă plimbe si pe mine cu Porsche.!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi pui la dispozitie pe langa facturile care dovedesc platile infiintarii acestui ONG si desfasuratorul cheltuielilor pe fiecare luna (intrari/iesiri) incepand cu prima zi de la infiintarea ONG-ului si pana la data actuala, adica bilantul detaliat al ONG, iti virez banii si faci demersurile ca acest ONG sa treaca pe o persoana desemnata de colegii motoveterani aici, pe forum, scris, incat sa vada si sa stie toata lumea? Vreau raspuns cu DA sau NU, iar de documente, procura notariala, imputerniciri...ma ocup io! Dar nu ma lungesti cu vorba (in stilul caracteristic tie, una spui si alta faci) cu obtinerea documentelor pana in vara viitoare, fiindca stii ca am si varianta doi, care ma costa mult mai putin si o pot obtine ~imediat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, ivan pedala a spus:

Daca imi pui la dispozitie pe langa facturile care dovedesc platile infiintarii acestui ONG si desfasuratorul cheltuielilor pe fiecare luna (intrari/iesiri) incepand cu prima zi de la infiintarea ONG-ului si pana la data actuala, adica bilantul detaliat al ONG, iti virez banii si faci demersurile ca acest ONG sa treaca pe o persoana desemnata de colegii motoveterani aici, pe forum, scris, incat sa vada si sa stie toata lumea? Vreau raspuns cu DA sau NU, iar de documente, procura notariala, imputerniciri...ma ocup io! Dar nu ma lungesti cu vorba (in stilul caracteristic tie, una spui si alta faci) cu obtinerea documentelor pana in vara viitoare, fiindca stii ca am si varianta doi, care ma costa mult mai putin si o pot obtine ~imediat!

Eu nu vreau bani.Sunt curios cine este persoana desemnată?

Este de necrezut,negocierea predării unui club moto pe forum.Vindem cumva acțiuni la Bursă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu vindem nimic la bursa, dar vreau ca acest club sa nu mai ajunga pe mana cui nu trebuie!

Cum gasim persoana, vom vedea! Iar daca nu vrei bani, iti garantez tie si fondatorilor ONG ca veti ramane in club, urmand trierea celorlati, conform codului!🧐

 

Stii, nu de alta...dar cata vreme tu ai ONG-ul si pastrezi langa tine oameni care nu aduc si n-au adus clubului decat deservicii (n-o spun doar io, o spuneti si voi intre voi, pe grupul tau secret de WhatsApp), nu mai pot avea incredere in promisiuni, in vorbe... M-am saturat, atat io cat si ceilalti de duplicitatea de care dati dovada! Ori ai impresia ca daca ti-ai luat langa tine oameni care m-au tradat candva pe mine, incepatori gen Costin, Romeo, plus altii care nu-si vad lungimea nasului, pe tine nu te tradeaza nimeni, sau nu te vor trada?!

Si sa nu uiti: ~jumatate dintre cei care au fost acum la paranghelie imi vin cu informatii, poze, capturi de ecran...chiar daca par lipiti de voi (nu toti uita cine i-a adus in club, decat unii au memorie scurta, iar altii nu au memorie deloc, fiindca se lepadasera de clubul asta candva, scris!). 

Nah...inca o conversatie proaspata din multele pe care le-am primit si le primesc din mai multe surse, dovada ca sunteti tare iubiti!🤮

G_2786.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, ivan pedala a spus:

Daca imi pui la dispozitie pe langa facturile care dovedesc platile infiintarii acestui ONG si desfasuratorul cheltuielilor pe fiecare luna (intrari/iesiri) incepand cu prima zi de la infiintarea ONG-ului si pana la data actuala, adica bilantul detaliat al ONG, iti virez banii si faci demersurile ca acest ONG sa treaca pe o persoana desemnata de colegii motoveterani aici, pe forum, scris, incat sa vada si sa stie toata lumea? Vreau raspuns cu DA sau NU, iar de documente, procura notariala, imputerniciri...ma ocup io! Dar nu ma lungesti cu vorba (in stilul caracteristic tie, una spui si alta faci) cu obtinerea documentelor pana in vara viitoare, fiindca stii ca am si varianta doi, care ma costa mult mai putin si o pot obtine ~imediat!

Eu nu știu care e varianta 2.

Constat că vrei să obții varianta unu :clubul;varianta 2 ???

Trebuia să înțelegi mai demult că acest club nu este al meu,nici al tău dacă ofertezi bani pentru el.Este normal să fie clubul membrilor actuali si viitori.

Din acest moment va anunț că ASOCIATIA CLUBUL MOTOVERANILOR nu va avea nicio modificare juridică până nu înțeleg care sunt interesele unor membri .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nevoie de acest club, cum si tu ai declarat si sustii ca nu ai nimic de castigat (doar bani cheltuiti si timp pierdut) privind apartenenta acestui ONG. Singurul castig ar fi ca daca ajunge la cine trebuie, (poate o persoana cu coloana vertebrala si nu o nevertebrata), ar aplica acel regulament si cod, iar membrii de drept ai clubului in mod sigur ar reveni in club(nu cred ca avem nevoie de cantitate, ci de calitate, asta s-a vazut!).

Varianta nr.2 imi apartine, o s-o afli cand o sa fie oficiala, asta daca nu ajungem la intelegerea amiabila propusa! Sper totusi in luciditatea ta si am incedere ca nu am pierdut timpul degeaba incercand aceasta conciliere, spre binele doar al clubului!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...