Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin
1 oră în urmă, Dan Rosca a spus:

Cand zicea Ivan de duplicitate, ziceam ca-i tampit.

Hmmmm, am asa un deja-vu cu clonele, de la inceputurile miscarii, in 2009.

Istoria se repeta.

Salut Dane,

 

Nu a fost nicio rea intenție în cazul lui Simi.

Omul mi-a spus mai demult întâmplător că nu-și mai poate accesa contul.

Nu am intrat în detalii atunci, iar ulterior omul și-a făcut alt cont din această cauză.

Intrând și de pe laptop și de pe telefon a avut ambele conturi salvate și din cauza asta apare o postare de pe contul Simi.on în topicul acesta.

Greșeala lui a fost că nu mi-a detaliat atunci, că îl rezolvam din acel moment.

Nu se pune problema de clona cu intenție frauduloasă, cine îl cunoaște pe om știe că este serios.

Am sters contul simi.on si nu il are decat pe acesta, Honda60.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Dan Rosca a spus:

Nici nu stiu ce sa mai zic.

Imi place ca e activitate aici, ca pe vremuri, dar nu-mi place ca iarasi sunt disensiuni.

Offf,

Usurel ca asa e la inceput !

Se limpezesc apele imediat , caci vine Craciunul , Anul Nou si cativa Sfinti inainte si dupa ... 

Sa vezi liniste , de ti pocnesc urechile !🤣 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Kristian K a spus:

D-nule Simion fiti amabil,as dori sa stiu ce doriti sa va ramana activ pe forum,contul dvs sau contul clonei dvs. :)

Era o chestiune retorica...

Pe vremea mea, taica, se stergeau amandua. Numai ai cu pile sus de tot beneficiau de asa ceva...

Acum 2 ore, Escanor a spus:

forum de motociclism pe care se discuta orice alteceva in afara de motociclit. Vorba lunga mers putin....


Sa stii ca in principiu pe forum vorbim discutii. De mers mergem pe strada, pe forum e mai greu. Sau daca nu pui poza de la orice plimbare de 1O0 de km inseamna ca nici p-aia n-o faci?

Acum 2 ore, Kristian K a spus:

Cat timp ati postat de pe ambele conturi in paralel de la deschiderea contului clona,nu se sustine ceea ce ati afirmat.

Se vede de catre oricine ca ati avut activitate chiar si recent pe ambele conturi,chiar pe acest topic:

 

https://motociclism.ro/profile/72527-hornet60/

 

https://motociclism.ro/profile/108390-simion/

 

:)

 


Pe bune, asta e chiar penala! De ce nu face nimeni nimic? @l.u.v ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Dan Rosca a spus:

...

Offf...

On: cum se face de am parte doar de uameni seriosi?! Inclin sa-l cred pe Simi, ca aici il asimilam oricarui cont (putea sa posteze si de pe contul meu, ca mi se parea normal, nu facea nimic grav, "precum apa sfintita, nici bine, nici rau"...), fiindca ii cunosc stilul si...mai si vorbim in particular cu acelasi rezultat...nul! Doar ca acum suna a nepricepere...si iarasi il cred!:jump:

Asa ca, la fel cum va spuneam si dincolo, la vecini, va spun si-aici: el este unu' dintre cei care reprezinta legal clubul, langa altii care se aseamana ca picaturile de plooo, de ce vreti voi sa fiti de ras, cand puteti avea membri care sa va poata reprezenta fara rusine oriunde, in fata oricui, pe orice forum, site sau...tara?! Va place sa va mocirliti mereu?! Dualitatea si minciuna au picioare scurte mereu! Simt ca negociez cu voi de ~doi ani si nu vreti sa miscati nimic! Vina nu-i apartine lui Simi, clar...daca era factor decizional acum altfel stateau lucrurile. Dar, cand va reprezinta si decide unu' care promite, sustine, propune, aproba si...apoi o da la-ntors, deja vreau din ce in ce mai mult sa il ascult pe Kosmin, pe Dan,...pe toti cei care gandim la fel...si sa nu-i mai ascult pe cei care ma indeamna sa fac ceva, fiindca acest club "ne apartine"..."este al nostru"... A fost!

Am timp, iarna este abia la inceput si mai astept parerile voastre, si-apoi voi decide pentru voi si pentru mine, incat sa ne fie bine! Repet, excludeti varianta ca io sa preiau legal acest ONG...asta n-o s-o fac indiferent de urmari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Dan Rosca a spus:

Este ceva ce nu inteleg

Vali Alexa l-a propus pe Ivan presedinte.

Unde? Clubul motoveteranilor nu are sef, deci singurul loc unde-l putea Vali propune sef, era Ong-ul.

Deci Ivan a fost propus presedinte la Ong cu vicepresedintii aferenti, Silviu Dumitrescu si Emil Mihalache.

Eu asta am inteles la sedinta.

Gresesc cu ceva ?

De ce nu se duc lucrurile la capat?

Asa dupa cum spunea Toni, Clubul Motoveteranilor si-a respectat partea de intelegere, a modificat statutul si a acceptat vechimea minima de 10 ani.

Acum, Ong-ul ar trebui sa-si respecte partea de intelegere si sa legifereze codul Clubului Motoveteranilor, ca si regulament de ordine interioara al Ong-ului.

In acelasi timp , ar trebui facute , de catre cei care indeplinesc conditiile, cereri de aderare la ONG, constituita o adunare generala a Ong-ului, virtuala, statutat Ivan ca si presedinte, votatii vicepresedintii si date toate actele la tribunal, ca sa existe o singura modificare, o singura taxa.

Stiti vorba, parerea mea.

 


Dane, nu te cunosc dar te propun presedinte oriunde! Figurat vorbind, desigur, n-am eu calitatea de a face asta. Din doua postari ai aranjat clubul si ONG. Nu fac misto, chiar pari ca ai putea sa ajuti la rezolvarea multor chestii. De ce nu te implici mai mult in problema? ( stiu, intrebarea asta suna ca la munca, cand te intreaba seful de ce nu te implici in proiect si tu abia astepti sa te cari acasa ca te asteapta baietii la bere...)

1 oră în urmă, Honda60 a spus:

 

Scuze, asta a fost "postarea" recenta, din greseala, de pe telefon.

Am rezolvat (cu ajutor) si recuperarea parolei iar celalalt cont banat,(simi.on) se poate inchide. Multumesc inca odata !

Noi te credem, da' nici tu sa nu mai faci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ivan pedala a spus:

Repet, excludeti varianta ca io sa preiau legal acest ONG...asta n-o s-o fac indiferent de urmari!

Oare e nevoie de el? La ce ne ajuta ?

NU luam sponsorizari , NU participam oficial la adunarile cluburilor , NU ARE NIMENI TIMP DE PIERDUT !

La ce e nevoie de acest MAR OTRAVIT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 57 minute, nicon a spus:

 

 

Nu mă așteptam sa vad atâta animație pe forumul acesta unde postam doar eu și profesorul  .

Lumea se mișcă.

 

Până la urmă se vede și puțin progres în dezbateri și incep să se mai limpezească apele .

Sper să întâmpinăm Nașterea Domnului cu drag și fara dușmănie.

 

 

 

 

 


Confunzi. Al vostru e asta

 

Acum 8 minute, l.u.v a spus:

Am explicat detaliat mai sus.


Scuze, le-am luat si eu la rand. Acum am vazut. Merci.

Acum 4 minute, Kosmin a spus:

Oare e nevoie de el? La ce ne ajuta ?

NU luam sponsorizari , NU participam oficial la adunarile cluburilor , NU ARE NIMENI TIMP DE PIERDUT !

La ce e nevoie de acest MAR OTRAVIT?


Am explicat zilele trecute la ce ajuta: eviti intamplari ca asta care s-a petrecut in club, unii se intarata si fac ONG si tu te trezesti cu numele clubului luat, cu alta entitate care isi spune ca clubul tau si toate discutiile care apar. 
Am mai explicat, vreti doar o gasca de prieteni? Nici problema, dati-l dreaqu de club si vedeti-va de prietenie, sprituri si plimbari!

Vreti sa fiti recunoscuti ca Clubul Motoveteranilor? Va trebuie neaparat personalitate juridica sau minim o inregistrare de nume la OSIM. Altfel o sa se intample iar ce s-a mai intamplet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, ivan pedala a spus:

On: cum se face de am parte doar de uameni seriosi?! Inclin sa-l cred pe Simi, ca aici il asimilam oricarui cont (putea sa posteze si de pe contul meu, ca mi se parea normal, nu facea nimic grav, "precum apa sfintita, nici bine, nici rau"...), fiindca ii cunosc stilul si...mai si vorbim in particular cu acelasi rezultat...nul! Doar ca acum suna a nepricepere...si iarasi il cred!:jump:

Asa ca, la fel cum va spuneam si dincolo, la vecini, va spun si-aici: el este unu' dintre cei care reprezinta legal clubul, langa altii care se aseamana ca picaturile de plooo, de ce vreti voi sa fiti de ras, cand puteti avea membri care sa va poata reprezenta fara rusine oriunde, in fata oricui, pe orice forum, site sau...tara?! Va place sa va mocirliti mereu?! Dualitatea si minciuna au picioare scurte mereu! Simt ca negociez cu voi de ~doi ani si nu vreti sa miscati nimic! Vina nu-i apartine lui Simi, clar...daca era factor decizional acum altfel stateau lucrurile. Dar, cand va reprezinta si decide unu' care promite, sustine, propune, aproba si...apoi o da la-ntors, deja vreau din ce in ce mai mult sa il ascult pe Kosmin, pe Dan,...pe toti cei care gandim la fel...si sa nu-i mai ascult pe cei care ma indeamna sa fac ceva, fiindca acest club "ne apartine"..."este al nostru"... A fost!

Am timp, iarna este abia la inceput si mai astept parerile voastre, si-apoi voi decide pentru voi si pentru mine, incat sa ne fie bine! Repet, excludeti varianta ca io sa preiau legal acest ONG...asta n-o s-o fac indiferent de urmari!

Stii ca Simi este membru fondator la motoADN?

https://www.facebook.com/motoADN.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Kosmin a spus:

...La ce e nevoie de acest MAR OTRAVIT?

Mie nu mi-a trebuit niciodata si nu-mi trebuie, dar colegii nu mai vor sa fie furati...iar!

 

Acum 15 minute, Speedy.K a spus:

Confunzi. Al vostru e asta...

Da, dar unora le place sa se bage si aici (iar) precum tanga, asa cum au facut-o de la inceput, pozand in fete mari!

Si, fiindca nu ar fi de ajuns cat rau au facut clubului, insista acum cu derogari pentru "apropiati" (vezi poza repostata) si se zbat sa convinga lumea cu telefoane (insista sa afle cine "rasufla" chestiile lor murdare, din adunatura lor de doi lei, se zbat sa pastreze in grup persoane pe care ei nu le cunosc si nici persoanele nu-i agreeaza...dar ei totusi, insista...ca sa ramana vezi Doamne 400:lol:!).

Apucaturi vechi, de cand dadeau notele cu informatii despre colegii de munca la secu'! Doar ca acum, pe langa darele de melc pe care le lasa in urma, le ramane si mirosu' insurortabil!🤮

 

Stiu @Dane, stiu mult mai multe decat au ei impresia ca pot io vedea, au impresia ca daca ascund grupurile, informatiile lor puerile si agramate raman in familie! Cat timp ei inca se zbat sa desluseasca alfabetul, altii au descoperit cum se pot ciufuli sau ocoli conturi!😇

Uitati cate grupuri FB pentru acelasi club:

https://www.facebook.com/groups/veeteranimotoclub

https://www.facebook.com/groups/motoveterani

https://www.facebook.com/clubul.motoveteranilor

...si nici nu ma obosesc sa mai caut, fiindca sigur mai sunt cateva!

Inked6a69dfdd-66d8-4651-a57a-1b08e.jpg.bcef00.jpg

Acum 18 minute, Dan Rosca a spus:

Stii ca Simi este membru fondator la motoADN?

https://www.facebook.com/motoADN.ro

Uameni seriosi...nu despre asta vorbeam?!🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 15 minute, ivan pedala a spus:

Uitati cate grupuri FB pentru acelasi club:

https://www.facebook.com/groups/veeteranimotoclub

https://www.facebook.com/groups/motoveterani

https://www.facebook.com/clubul.motoveteranilor

...si nici nu ma obosesc sa mai caut, fiindca sigur mai sunt cateva!

Ioane, nu-mi dau seama ce legătură este între grupurile alea și subiectul vostru.

Ce vreau să-ți spun e că pe FB oricine poate da naștere la ce grup vrea, condiția e să nu aibă același nume.

Sper că nu ai pretenția ca numai voi să aveți unicul grup despre veterani moto pe FB!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, fereasca sfantu'...nimeni nu emite pretentii (nici nu ai la cine sa emiti vreo pretentie), doar ca acele pagini (sau majoritatea) sunt deschise de aceeasi persoana, cel cu derogarea de mai sus, iar cei care il tin sub aripa tac si accepta agramatismele si tampeniile postate pe un grup care se vrea reprezentativ pentru un anume club. 

Si noi nu avem grup si pagina...suntem fara!😃

Aia cu paginile lor am pus-o ca sa vada cei care nu-i cunosc cat de seriosi sunt! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Speedy.K a spus:


Am mai explicat, vreti doar o gasca de prieteni? Nici problema, dati-l dreaqu de club si vedeti-va de prietenie, sprituri si plimbari!

Vreti sa fiti recunoscuti ca Clubul Motoveteranilor? Va trebuie neaparat personalitate juridica sau minim o inregistrare de nume la OSIM. Altfel o sa se intample iar ce s-a mai intamplet.

Inregistrarea la OSIM s a facut , deci nu mai e cazul .

Doar ca e facuta de ONG ... asa ca nu mai e posibil folosirea lui .

Si Gasca / Grupul / Adunatura sau cum o vrea fiecare s o numeasca nu are nevoie nici de ONG , nici de un nume " furat "  !

A te intalni cu cei care impartasesc aceleasi valori si idei nu poate depinde si nici nu a depins de un Nume Generic.

A fost sa fie Clubul Motoveteranilor , asta e , a fost !

Cei ce vor sa faca parte din el sub noua forma de organizare , sa fie !

Cei ce am fost mereu liberi sa alegem si am legat prietenii cu oameni ce veneau din toate colturile tarii , noi o putem face din nou.

Ca se va numi CUMVA ... nu are nici o importanta.

HAIDETI sa trecem este acest conflict fara rost , sa ne concentram pe revitalizarea legaturilor vechi si care sigur nu s au sters definitiv .

CRED ca merita sa renastem ca Miscare .

 

Ivane , fa ce ti ai propus vis a vis de reluarea comunicarii veteranilor si lasa l in plata Domnului pe Vali and Co.

Sa se spele cu ONG ul pe cap si sa faca cu acea titulatura ce doreste.

E baiat mare , are ajutoare de nadejde si sunt convins ca nu o sa faca de rusine acel titlu inregistrat . Eu ii urez succes si de ce nu , sa faca tot ce si a propus !

Editat de Kosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, l.u.v a spus:

Ioane, nu-mi dau seama ce legătură este între grupurile alea și subiectul vostru.

Ce vreau să-ți spun e că pe FB oricine poate da naștere la ce grup vrea, condiția e să nu aibă același nume.

Sper că nu ai pretenția ca numai voi să aveți unicul grup despre veterani moto pe FB!

sunt mai multe cluburi, forumuri, discutii decat MOTOCICLISTI pe strada😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, dragilor( sau dracilor) ați reușit să mă țineți în pat, om sănătos,  pana la ora asta. Că fost de citit!  Asa, sa ma bag și eu în seamă ( era un banc.... ma, tu ești supozitor?/ nu, da' de ce?/ că prea te bagi !....) calin-cz.... nu a mai vrut sa audă de forumuri acum mulți ani, iar eu tatăl lui nu am făcut alt cont... am mers asa mai departe. Am cunoștințe  care îmi spun Călin... chit ca știu ca sunt Dan Tudor( acum imi pare ca a gandit mai matur de atunci) .Luând  la foc automat tot ce s-a scris în a.d. 2022... puțin pe repede înainte ( fușerit- în zona mea) îmi formam un răspuns.  Dar na, nu are rost sa repet ( nu sunt ecou, nici papagal) ce au scris deja Ivan, Toni, Cosmin, Dan( mai mulți, ca la centura neagra) ... si mai suntem care avem acelasi fel de a fi( probabil de aia am rezistat in ani si ne revedem cu placere). Pe vremuri am fost certat ca nu port însemnele clubului... la care am replicat ca nu îmi place sa fiu "imPOPOțonat" cu trese, bănuți  de an , sigle ,etichete, zurgălăi , ștrasuri.... apoi am întrebat de ce vor uni, înainte de vreme, sa devina motoveterani... de ce nu lasă timpul  sa își facă treaba, ca oricum merge(timpul) intr-o singură directie. Pe undeva gresim( se vede pe forumuri) ca firesc ar fi sa ne înmulțim ( nu între noi!).... ca vin din urma generațiile care, no, îmbătrânesc și ele.... dar noi, nu, suntem tot mai putini.  Am fost certat ca nu vreau reguli ca vreau doar timp și benzina în rezervor( dorul de ducă e genetic)... de parca prieteniile funcționează cu contracte și regulamente ( de care e totuși nevoie la o adunătură asa de colorată,  și tipic , cu mai mulți masculi alfa) . Sper sa putem  readuce ce a fost odată ( nu înainte, ca înainte era mai bine.... ).  Oare a ieșit ceva cu cap și coadă?  Dacă nu, urmează alte"  băgări în seamă " din partea mea. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' chiar ș'așa, nu înțeleg de ce m-aș fi făcut eu simpatizant al clubului motociclistelor cu țâțe mari (club ipotetic) și, profitând de faptul că nu e legal constituit, să fug repede să înregistrez un ONG cu denumirea "clubul motociclistelor cu țâțe mari" în condițiile în care eu sun mascul? 🤔 Și să-mi cos și un patch MARE cu niște țâțe MARI pe el. 😜

Adică de ce le-a trebuit unora care nu sunt motoveterani taman titulatura asta. Dpmdv asta e prima întrebare la care trebuie răspuns. 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Honda60 a spus:

 

Scuze, asta a fost "postarea" recenta, din greseala, de pe telefon.

Am rezolvat (cu ajutor) si recuperarea parolei iar celalalt cont banat,(simi.on) se poate inchide. Multumesc inca odata !

Placerea a fost de partea mea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

Da' chiar ș'așa, nu înțeleg de ce m-aș fi făcut eu simpatizant al clubului motociclistelor cu țâțe mari (club ipotetic) și, profitând de faptul că nu e legal constituit, să fug repede să înregistrez un ONG cu denumirea "clubul motociclistelor cu țâțe mari" în condițiile în care eu sun mascul? 🤔 Și să-mi cos și un patch MARE cu niște țâțe MARI pe el. 😜

Adică de ce le-a trebuit unora care nu sunt motoveterani taman titulatura asta. Dpmdv asta e prima întrebare la care trebuie răspuns. 

 

E simplu. Oamenii au cautat intotdeauna recunoasterea meritelor. Si intotdeauna , in orice domeniu, oamenii vor sa para mai mult decat sunt. Un zidar se crede pictor,un sofer se crede pilot. Asa si baietasii astia care au descoperit motoretismul la batranete. S-au aciuat pe langa cei cu experienta si cu pasiunea veche de cand erau copii pe ideea ca din avion nu se vede. Ca pot trece neobservati si creditati cu meritele celorlalti doar pentru ca au parul alb si pielea zbarcita. Dar daca mergi cu ei pe strada le observi stangaciile, si tot din avion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

49 minutes ago, Enduristul said:

cu meritele celorlalti 

 

te rog sa imi ierti commentul, dar despre ce merite este vorba? Au facut ceva "veteranii" cu privire la motociclism in Romania? 


Sau te referi la faptul ca unul a venit cu numele, altu cu patchul...iar tinerii motociclsti poarta insemnele "fraudulos"? 

 

Pentru o adunatura de "cunostiinte" care doreau a merge pe drum impreuna si baut beri (fara sefi, fara status juridic, fara actiuni de sprijinire a motociclismului etc.) sunteti cam plini de voi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"...vor  permite aceasta interventie (a unui anagramat agramat cum zice unul pe acest forum )..."

 

Citat dintr-un clasic prost!

Aveam dreptate, ca de obicei! 🤮 Si dupa cum vad, astia cu putina carte (si minte pe masura) o sa va adunati in clubul facut de altii...frumos! Bine macar ca o sa va stie lumea, sa stati grupati macar!:lol:

Acum 6 ore, ENEOS a spus:

...

Adică de ce le-a trebuit unora care nu sunt motoveterani taman titulatura asta. Dpmdv asta e prima întrebare la care trebuie răspuns. 

Stai linistit @Ionut, ca n-o sa primesti raspuns de la ei niciodata...sunt prea lasi ca sa-si recunoasca impostura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan,consider ca e cazul sa treci mai departe,si anume la varianta B.Sunt convins ca ai capacitatea de a aduna oameni de calitate langa tine incepand cu cei care au fost la inceputuri.Sa vazut clar ca nu conteaza cantitatea ci calitatea oamenilor.

Prietenia nu consta neaparat intr-o denumire si o emblema ( destul de uratica,parerea mea).Veti gasii o denumire si eventual si emblema ,cat despre ONG,nu merita investitia decat daca vrei sa faci si ceva afaceri sau actiuni caritabile ( in vremurile actuale greu cu sponsorii).

Astept cu drag sa ne vedem la un party ca in vremurile bune,doar oameni de calitate.

P.S.

Ca o rugaminte personala ,uita de Calimanesti si petrecerile manelistico-populare 🤢

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...