Sari la conținut

supermoto


cosmin_kill
 Share

Postări Recomandate

salutare all catzi detzinatori de supermoto sunt in sibiu ca nu prea am vazut pe forum cluburi de sm in sibiu

sper sa nu se supere domnul moderator :crack:

poate infintzam si noi un club de sm in sibiu

ma prezint cu capritza mea supermoto de 125cm power valve 38cp

post-43424-1235159067_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sunt vreo cateva sm-uri prin sb

am vazut prin oras:crf si lc4

am 2 prieteni care se dau insa pe circuit in arad cu ele (nu se inmaticuleaza)- ktm smr 525 (2007 si 2008)

asta-i cel din 2007:

post-29673-1235211807_thumb.jpg

 

P.S.: sper ca in viitorul apropiat sa-mi achizitionez un 950 sm :crack:

post-29673-1235212152_thumb.jpg

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-au dat si pe aici dar am inteles ca nu e asa misto ca cel de la arad.

eu abia astept sa-l faca pe cel de la targu mures.

 

 

 

am avut ocazia sa merg cu un exc 450 cu roti de super moto si mi-a placut foarte mult. prin oras e bestial, tokio drift e minciuna! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

u ai mers cu sm pe drum accidentat sau macadam cum se conporta ?trebe sa ma invat si eu cu driftu ca nam incercat nici o data sincer eu de cand miam luat sm nu ma mai pot despartzi de el si acum ca il am in garaju dar nu e zi sa ma uit la el toate cele bune apocalipsa si poate tzinem legatura si facem o tura doua numai sa vina vara asta o data ca se cam lasa asteptata ps tot respectul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

u ai mers cu sm pe drum accidentat sau macadam cum se conporta ?trebe sa ma invat si eu cu driftu ca nam incercat nici o data sincer eu de cand miam luat sm nu ma mai pot despartzi de el si acum ca il am in garaju dar nu e zi sa ma uit la el toate cele bune apocalipsa si poate tzinem legatura si facem o tura doua numai sa vina vara asta o data ca se cam lasa asteptata ps tot respectul

 

salve

ma, mere bine si pe macadam

mie imi place foarte mult, nu sunt ele prea confortabile (te cam doare fundu de la sezut), dar in rest e bestial!

nu te mint, am dat o mica ''intrecere'' pe curbele de la Rusi, pai n-am putut (ntv 650, cbr 600 f, yzf 1000 r, cbr 1100 xx) sa ne tinem dupa exc 450 (cu roti sm)!

 

nu ma stiu prea bine la ele, dar te pun in legatura cu cineva care poate sa-ti dea mult mai multe informatii. :crack:

 

pe astea am avut ocazia sa le conduc:

 

exc 450 enduro/smpost-29673-1235260393_thumb.jpgpost-29673-1235260213_thumb.jpg

 

 

lc4 640post-29673-1235260250_thumb.jpg

 

duke 620post-29673-1235260068_thumb.jpg

 

gilera nordwest 660post-29673-1235260231_thumb.jpg

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

u ai mers cu sm pe drum accidentat sau macadam cum se conporta ?trebe sa ma invat si eu cu driftu ca nam incercat nici o data sincer eu de cand miam luat sm nu ma mai pot despartzi de el si acum ca il am in garaju dar nu e zi sa ma uit la el toate cele bune apocalipsa si poate tzinem legatura si facem o tura doua numai sa vina vara asta o data ca se cam lasa asteptata ps tot respectul

 

U.........fara suparare dar cu un motoras in 2T, nu vei scoate niciodata driftul adevarat de SM, ( ce vreau sa spun:.......e mult mai greu decit cu un motor in 4T )

daca te uiti atent nici in circuit si nici pe strada nu mai foloseste mai nimeni SM cu motor in 2T

 

si eu am experienta de strada, macadam si pe pistele de cart cu KTM 400 SMR, Suzuki DR-Z, Husaberg FS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok am intzeles dar am auit ca majoritatea pilotzilor folosesc motoare in 2t pe circuite pt ca sunt mai nervoase eu asa am auzit daca nu e adevarat asta e ori cum eu sunt foarte multzumit de motorul meu in 2t merge forte foarte bine parerea mea mam dat si cu motor in 4t aprilia pegaso dar nu tragea cum trage al meu sisunt cam din acelasi an .tot respectul si sper sa ne mai auzim ca sa mai invatz si eu cate ceva ca mam uitat aseara la accidente moto pe youtube si parca parca a intrat o tzara frica in mine tot respectul apocalipsa poate invatzam si noi din greselile altora .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok am intzeles dar am auit ca majoritatea pilotzilor folosesc motoare in 2t pe circuite pt ca sunt mai nervoase eu asa am auzit daca nu e adevarat asta e ori cum eu sunt foarte multzumit de motorul meu in 2t merge forte foarte bine parerea mea mam dat si cu motor in 4t aprilia pegaso dar nu tragea cum trage al meu sisunt cam din acelasi an .tot respectul si sper sa ne mai auzim ca sa mai invatz si eu cate ceva ca mam uitat aseara la accidente moto pe youtube si parca parca a intrat o tzara frica in mine tot respectul apocalipsa poate invatzam si noi din greselile altora .

 

dupa cum a zis si Bimbo, pe circuit se folosesc cele in 4T.

am foarte multe filme (curse de supermoto, pe care am sa ti le dau sa vezi exact cum merg profesionistii)

fara suparare dar aprilia pegaso e un enduro-touring si nu supermoto. diferenta e mare intre pegaso si un sm, (putere, cuplu, greutate).

 

P.S.: este un circuit profi la Bulgari, nu departe de granita. din cate am inteles e facut special pentru sm (combinatie asfalt + macadam), cica e unu din cele mai tari circuite din lume si anu asta se desfasoara acolo campionatul mondial de sm..... nu sunt 100% sigur (scuze daca dau informatii eronate) dar ma interesez si revin cu detalii.

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fii o treba buna sa strangem totzi niste banutzi sau sa facem o donatzie sa cumparam o particica de pamant undeva pe un deal unde sa nu fiie foarte scump sa fecem si noi un mic circuit ar fii foarte fain sa avem si noi un mic loculetz unde sa ne adunam ori ce tip de motoare daca strangem totzi motociclisti din sibiu cate 5 sute de mii de persoana cred ca sar strange ceva bani pentru a putea cumpara un locusor al nostru ps apocalipsa tot respectul

in legatura cu 4t sau 2t nu conteaza conteaza sa mearga si sa nu te lase la greu .

chiar mar interesa sa vad niste filme de sm ca sunt incepator si mar ajuta sa mai invatz si eu cate ceva salutare si sa ne auzim cat mai curand

 

ar fii o treba buna sa strangem totzi niste banutzi sau sa facem o donatzie sa cumparam o particica de pamant undeva pe un deal unde sa nu fiie foarte scump sa fecem si noi un mic circuit ar fii foarte fain sa avem si noi un mic loculetz unde sa ne adunam ori ce tip de motoare daca strangem totzi motociclisti din sibiu cate 5 sute de mii de persoana cred ca sar strange ceva bani pentru a putea cumpara un locusor al nostru ps apocalipsa tot respectul

in legatura cu 4t sau 2t nu conteaza conteaza sa mearga si sa nu te lase la greu .

chiar mar interesa sa vad niste filme de sm ca sunt incepator si mar ajuta sa mai invatz si eu cate ceva salutare si sa ne auzim cat mai curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fii o treba buna sa strangem totzi niste banutzi sau sa facem o donatzie sa cumparam o particica de pamant undeva pe un deal unde sa nu fiie foarte scump sa fecem si noi un mic circuit ar fii foarte fain sa avem si noi un mic loculetz unde sa ne adunam ori ce tip de motoare daca strangem totzi motociclisti din sibiu cate 5 sute de mii de persoana cred ca sar strange ceva bani pentru a putea cumpara un locusor al nostru ps apocalipsa tot respectul

in legatura cu 4t sau 2t nu conteaza conteaza sa mearga si sa nu te lase la greu .

chiar mar interesa sa vad niste filme de sm ca sunt incepator si mar ajuta sa mai invatz si eu cate ceva salutare si sa ne auzim cat mai curand

 

ca sa te lamuresc cum e cu 2 si 4T la sm,.... in 2T sun motocicletele de capacitate mica 50cc/125cc (yamaha dt 50 x, husqvarna sm 125 s),...dar nu toate, sunt 125 si in 4T (suzuki dr 125 sm); iar motoaele de capacitate mare sunt in 4T.

 

ar fi o treaba faina cu un circuit in sb dar e nevoie de foarte multi bani asa ca pica ideea ta.

 

da-mi pe pm numaru tau de mobil, te sun dupa ce-ti fac cd-ul cu filme, sper sa reusesc chiar azi.

 

cius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa te lamuresc cum e cu 2 si 4T la sm,.... in 2T sun motocicletele de capacitate mica 50cc/125cc (yamaha dt 50 x, husqvarna sm 125 s),...dar nu toate, sunt 125 si in 4T (suzuki dr 125 sm); iar motoaele de capacitate mare sunt in 4T.

 

ar fi o treaba faina cu un circuit in sb dar e nevoie de foarte multi bani asa ca pica ideea ta.

 

da-mi pe pm numaru tau de mobil, te sun dupa ce-ti fac cd-ul cu filme, sper sa reusesc chiar azi.

 

cius

nu mai prostiti ba incepatorii-cum sa nu fie bune 2T si cum sa nu existe decat 125.Sunt pana la 500ccm.Dar 250 e arhisuficient ,sunt mult mai nervoase si le pui in drft instant ,numai ca tre sa fi mai meserias sa le controlezi--clasa de ex 450 4t-3002t e comuna .2T au putere aproape dublu la aceeasi capacitate si greutate mai scazuta.Fiecare are avantaje si dezavantaje.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai prostiti ba incepatorii-cum sa nu fie bune 2T si cum sa nu existe decat 125.Sunt pana la 500ccm.Dar 250 e arhisuficient ,sunt mult mai nervoase si le pui in drft instant ,numai ca tre sa fi mai meserias sa le controlezi--clasa de ex 450 4t-3002t e comuna .2T au putere aproape dublu la aceeasi capacitate si greutate mai scazuta.Fiecare are avantaje si dezavantaje.

 

scuze de eroare, my bad!

n-am zis ca nu sunt bune cele in 2T, iar de cr500 sm, n-am stiut. cunosc moto de enduro mai mari de 125 in 2T da nu si de supermoto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.: eu ma refeream la motocicletele care sunt din fabrica supermoto, nu cross/enduro modificate mai apoi.

si din cate stiu eu cr 500 e crosser.

la curse am vazut doar honda crf 450

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu asa stiam ca motoarele in 2t sunt mai agresive decat cele in 4t dar motoarele in 2t au o durata de viatza mai mica decat cele in 4t ori cum eu sunt foarte multzumit de motorul meu si nici numi trebe ceva mai mare multzi miau zis sami iau mai mare de 125 ca dupa aceea ma satur de 125 si vreau ceva mai mare dar sincer mie imi este deajuns de 125 mai ales ca are si power valve si 38cp mie imi este deajuns .ps apocalipsa tot respectul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai prostiti ba incepatorii-cum sa nu fie bune 2T si cum sa nu existe decat 125.Sunt pana la 500ccm.Dar 250 e arhisuficient ,sunt mult mai nervoase si le pui in drft instant ,numai ca tre sa fi mai meserias sa le controlezi--clasa de ex 450 4t-3002t e comuna .2T au putere aproape dublu la aceeasi capacitate si greutate mai scazuta.Fiecare are avantaje si dezavantaje.

 

ba.... da mai lasa oamenii sa respire!!! nu toti au opinii cum ai tu, fiecare avem dreptul la o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am deschis acest topic pt a vb de supermoto si eventual niste poze cu sm nu sa ne certam tot respectul :rolleyes:

 

 

Poate ca ar fi cazul sa inveti sa scrii corect romaneste(eventual si cateva semne de punctuatie) si abia apoi sa postezi pe forumul asta....pana si cu titlul topicului ai dat de pamant .... jenibil !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ar fi cazul sa inveti sa scrii corect romaneste(eventual si cateva semne de punctuatie) si abia apoi sa postezi pe forumul asta....pana si cu titlul topicului ai dat de pamant .... jenibil !

 

prietene in primul rand ori ce om mai greseste poate nus totzi desteptzi ca tine .forumul asta este facut pentru totzii motociclisti din cate stiu eu . nu tea obligat nimeni sa postezi aici .hai pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ar fi cazul sa inveti sa scrii corect romaneste(eventual si cateva semne de punctuatie) si abia apoi sa postezi pe forumul asta....pana si cu titlul topicului ai dat de pamant .... jenibil !

 

nu inteleg unde a putut gresi saracu om de l-ai luat asa de tare,chiar nu avea cu cine sa iasa omu sa se plimbe si a dat si el drumu unui topic pe care la scris cum a crezut el,chiar trebuie atacat asa de crunt,ca a gresit din SCRIERI,nui frumos sa va certati chiar asa ca a inceput bine topicu asta!!!!!!!!

 

lasa COSMIN_KILL ca o sa te invitam la o tura cit de curind,numa sa se indrepte vremea si iesimnuma ca nu chiar cu SUPERMOTO,fiecare cu ce are nu asa,sper sa nu fie cu suparare.

 

nu vroiam sa ma afirm la adresa lui DarkDrac asa cum a facut el asupra lui COSMIN ca iesea altceva,dar nu sunt de genu!!!!!!!

 

spor la detalii si la sfaturi in continuare pentru cei care au SUPERMOTO

 

greseala e omeneasca si daca te uiti pe tastatura calculatorului litera N este chiar linga M!!!!!!,,mai greseste si omu NUI ASA!!!!!!

 

respect si numa bine

Editat de speedy_alien23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...