Jump to content
Sign in to follow this  
freshutzu

ALFA MOTORS

Recommended Posts

salutare, care ati fost sau ati auzit de ALFA MOTORS as vrea sa stiu cat de seriosi sunt ca vreau sa duc motorul la iei sa il vopsesc, reglat carb, etc. si as vrea niste pareri

salutare, care ati fost sau ati auzit de ALFA MOTORS as vrea sa stiu cat de seriosi sunt ca vreau sa duc motorul la iei sa il vopsesc, reglat carb, etc. si as vrea niste pareri

salut.baieti sunt k, dar te duci la buc cand poti rezolva problema in gr...

care e treaba cu alfa motors:

eu am vrut sa mi iau motor de la ei si am tot urmarit ce aduceau tim de o vara.

ei aduc majoritateamotoarelor lovite, indreapta cadrele,refac capacele,revopsesc si le baga de vanzare ca si necazute ...

deci in ce priveste reparatul.....sunt experti :friends:

stii asta din surse sigure? eu am hondita de la ei si nu a avut nici zgarietura cand am luat-o. mai am un amic cu un k4 de la ei care si el e f multumit si a umblat de i-a sarit ochii pana a gasit-o pe asta in starea aia.

si apropo, cand mi-am luat eu hondita mai aveau 2 horneti, din care unul singur avea coditza revopsita.

la service nu am avut inca de a face cu lucrari "grele", dar am vazut cam tot timpul aveau de munca. ce le poti reprosa este ca nu sunt f parolisti. adica daca ti se zice ca in 3 zile e gata ia-ti o marja de eroare de inca o zi doua. :friends:

unde frate?

Pentru motor este Demonu, care vine la GR si ti rezolva problema.Sfatul meu este sa nu duci motoreta la service, lasa doar carenele.

stii asta din surse sigure? eu am hondita de la ei si nu a avut nici zgarietura cand am luat-o. mai am un amic cu un k4 de la ei care si el e f multumit si a umblat de i-a sarit ochii pana a gasit-o pe asta in starea aia.

si apropo, cand mi-am luat eu hondita mai aveau 2 horneti, din care unul singur avea coditza revopsita.

la service nu am avut inca de a face cu lucrari "grele", dar am vazut cam tot timpul aveau de munca. ce le poti reprosa este ca nu sunt f parolisti. adica daca ti se zice ca in 3 zile e gata ia-ti o marja de eroare de inca o zi doua. :friends:

daaaa,foarte sigur...ce sa ti zic...ca am vazut cu ochii mei cum a venit tirul cu ele varza facute....a fost inchis 3 zile,...si dupa aratau ca noi.....

am urmarit o vara intreaga fiecare transport de motociclete pe care il primeu...in speranta ca o sa mi gasesc motorul dorit...si de fiecare data povestea era aceeasi...

tot honda am si eu, tot din bucuresti luata dar de la adimotori...cu un an garantie motor si cutie...acelasi lucru ce i drep il ofereau si ei. pana acum la mine a trecut anul si n am probleme :bounce:

acum ce sa zic,poate s a mai schimbat si starea motoarelor aduse de ei...

e un r6 in giurgiu impecabil din vara trecuta, dar mai e un r6, sau a fost :-L de acum 2 veri....ce sa mai zic nimic...cred ca se intelege ;)

nu vreau sa te contrazic si nici sa le tin partea. dar partea cu in 3 zile erau ca noi mi se pare un pic data dreaku. am un amic care sta de 2 luni sa-i termine CBR-ul la honda si inca mai asteapta din piese.. :bounce:

iar treaba cu motoarele lui Adi vs AM eu ma abtin dar zic totusi sa mai faci o plimbare pe la ambii. Nu zic, dar daca ai drum prin buc (eu stau pe Luica, deci aproape de intr dinspre Giurg) poate facem o plimbare impruna, iti arat si eu "printesa mea" si mi-o arati si tu pe a ta si daca ai ceva ce sa-i reprosezi dau si o bere.. :friends:

chiar nu e trasa deloc de par....facem pariu ca si acum procedeaza in acelasi fel?

eu ma duc la facultatea de constructii care e in tei,caminele la fel,...deci iti dai seama ca traseul meu lejer trecea pe la amandoua firmele..ti am si scris mai sus......de r6 impecabil din giurgiu.....da,sa se faca frumos afara si ne intalnim..poate faci si tu o plimbare la giurgiu....ai 30 de km de sosea curata ...alti 30 de gauri :friends:)...da poate o sa o repare pana la vara

....si am zis 3.. sa para totusi ca au putin de reparat la ele....da defapt trece lejer saptamana....daca tu ma provoci....ti am zis constatate de mine personal acum 2 veri...timp de 4,5 transporturi...daca nu ma crezi e treba ta....,

baiatul a cerut un sfat...eu i am spus ce am vazut

Edited by bu2

multumesc tuturor, deci cuvinte de lauda despre ei nu prea sunt si pentru linistea mea nu am sa mai duc motorul la ei

am vorbit si cu Teo caruia tin sa ii multumesc,

am sa duc decat carena, rezervorul si aripa pentru reparatii si vopsit+colantat

restul de reglaje le voi face la Teo

Si alte pareri:

Link 1

Link 2