Sari la conținut

Accesorii piele la comanda


bwanask9
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pielea groasa pentru coburi sa gasesc voi face si din alea, pina una alta....

mai multe detalii la semnatura

pai poate facem un "biznis"

pot deveni furnizorul tau de piele groasa pentru coburi :D

si la un pret care cred ca te va surprinde

daca vrei, da-mi un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sal,

 

In curand am sa mi achizitionez o Vespa PX din 89 si as vrea sa stiu cam cat m ar costa si pe mine un cub ca in poza atasata. Dimensiunile 40cm lungime, 25cm latime si inaltime cam 30cm.

post-27268-0-63417400-1313910685_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manerul nu-mi place cum e prins, dar in rest arata bine.

Lucrari tot mai reusite. Bravo!

aha!

da-mi o sugestie cum ar fi fost mai bine prins?dupa placul tau ,evident.

K multumesc de aprecieri!

 

no tu! ti-ai inghitit limba? zai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha!

da-mi o sugestie cum ar fi fost mai bine prins?dupa placul tau ,evident.

K multumesc de aprecieri!

 

no tu! ti-ai inghitit limba? zai!

 

Nu cred ca aici pot sa-ti explic cum m-am gandit eu... Stai sa caut pe net, poate gasesc solutia.

 

Nu cred ca aici pot sa-ti explic cum m-am gandit eu... Stai sa caut pe net, poate gasesc solutia.

Ar fi bine ca nu ata sa tina greutatea ci pielea. Deci ata sa aiba rol secundar. Bucata de piele care leaga manerul de geanta ar trebui dublata. Eu de exemplu asi pune in interior, si sa iasa numai bucla aia afara, pe care pui manerul.

Si ai mai putea sa-i dai niste forme pentru bucatile cusute pe geanta, sa nu fie patrata. Eventual sa folosesti mai multe culori. In fine... depinde si de client.

post-29000-0-24183400-1314688438_thumb.jpg

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca aici pot sa-ti explic cum m-am gandit eu... Stai sa caut pe net, poate gasesc solutia.

 

 

Ar fi bine ca nu ata sa tina greutatea ci pielea. Deci ata sa aiba rol secundar. Bucata de piele care leaga manerul de geanta ar trebui dublata. Eu de exemplu asi pune in interior, si sa iasa numai bucla aia afara, pe care pui manerul.

Si ai mai putea sa-i dai niste forme pentru bucatile cusute pe geanta, sa nu fie patrata. Eventual sa folosesti mai multe culori. In fine... depinde si de client.

vorbim deja de gusturi. cu alte culori deja tinde sa mearga spre Kitchuri, se poate face cui doreste, dar eu le detest,sa fie doar o culoare in plus si deja se hate cromatica...se pierde eleganta, simplitatea

ata doar a cusut partile de piele nici o parte nu sta in ata ci in piele,aaa stiu ce vrei sa zici ...m-am prins, am vazut si eu dar dupa ce am facut-o

da deacord!

deacord cu tine si la faza cu dublatul la prindere, da omu a zis clar ca nu are de gind sa care cartofi din piata....

stai ca urmeaza una visiniu inchis, un bloody bag, am sa-ti fac pe plac cu asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbim deja de gusturi. cu alte culori deja tinde sa mearga spre Kitchuri, se poate face cui doreste, dar eu le detest,sa fie doar o culoare in plus si deja se hate cromatica...se pierde eleganta, simplitatea

ata doar a cusut partile de piele nici o parte nu sta in ata ci in piele,aaa stiu ce vrei sa zici ...m-am prins, am vazut si eu dar dupa ce am facut-o

da deacord!

deacord cu tine si la faza cu dublatul la prindere, da omu a zis clar ca nu are de gind sa care cartofi din piata....

stai ca urmeaza una visiniu inchis, un bloody bag, am sa-ti fac pe plac cu asta...

Sigur ca e vorba de gusturi, am si zis depinde de client. Uite un exemplu frumos facut:

 

 

si dupa 7 ani arata si mai bine

 

3059715972_16da1c46f3.jpg

 

Hai baga tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca e vorba de gusturi, am si zis depinde de client. Uite un exemplu frumos facut:

 

 

si dupa 7 ani arata si mai bine

 

3059715972_16da1c46f3.jpg

 

Hai baga tare!

e frumoasa. stiu fabricantul.

cusatura e toata facuta mecanic, plus multe altele. daca cer 170-200 euro pe o geanta ca asta imi da cineva bani respectivi pe ea? eu unu ti-o reproduc in tocmai ca in imagine, da imi dai tu sau altcineva atita amar de ban si nu zic ca nu ar valora.

daca cer 250-300 lei mi se intoarce spatele.

 

no for the coment...

 

minutul 1:23

aceea e toarta...cam aproape de ce am reprodus si eu.

maestru desavarsit.....iarasi! cine ar da la noi 800-1000 euro pe o asemenea geanta?

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca nu poti sa ceri atatea bani. Dar au si ei preturi cam exagerate, ca au un brand cu istorie si experienta de respectat.

 

Ultima piesa e chiar reusita! Bravo. Astept continuarea, pana decid si eu ce si cum.

 

A si inca o observatie... daca imi dai voie. Parca ar arata mai bine cusatura mai marunta, cu pas mai mic (iarasi opinia mea)

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este sigur si pretul ei de la producator fara taxe e de 1000 euro si ceva

 

Sigur ca nu poti sa ceri atatea bani. Dar au si ei preturi cam exagerate, ca au un brand cu istorie si experienta de respectat.

 

Ultima piesa e chiar reusita! Bravo. Astept continuarea, pana decid si eu ce si cum.

 

A si inca o observatie... daca imi dai voie. Parca ar arata mai bine cusatura mai marunta, cu pas mai mic (iarasi opinia mea)

pas si mai marunt? e 5mm distanta intre gauri mai mci pasul se rupe pielea de la perforator, la lucrari din piele subtire ar merge pas mai mic.

 

ssssstt! no coment! just enjoy the Iris!

post-9005-0-10031100-1314900045_thumb.jpg

post-9005-0-75062100-1314900102_thumb.jpg

post-9005-0-38465600-1314900200_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este sigur si pretul ei de la producator fara taxe e de 1000 euro si ceva

 

 

pas si mai marunt? e 5mm distanta intre gauri mai mci pasul se rupe pielea de la perforator, la lucrari din piele subtire ar merge pas mai mic.

 

ssssstt! no coment! just enjoy the Iris!

 

Nice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-se pare mie sau asta e topicul lui bwanask9?

pai?

ai dreptate Nenea Black! sterge tot ce am postat, ce priveste promovarea mea.. Te rog!

aveam impresia ca e totpic cu lucrari din piele,si nu personal, acum ca ai mentionat am bagat de seama, imi cer iertare pentru neglijenta mea.

te rog sa stergi daca ai autoritate de moderator sau care o fi moderator, il rog sa starga tot ce am postat eu.

iertare inca odata! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut . Ma numesc Sebastian si lucrez cu pielea aproximativ de la 14-15 ani. Am pasiunea asta datorita motoarelor si ''METALELOR'' bineinteles. Imi place sa cred k am devenit destul de bun(astept pareri). Am facut pana acum tot felul de accesorii si obiecte de arta pur si simplu .In ceea ce privesc motoarele am facut coburi, sei , sissy bar-uri , imbracat partial sau total rezervoare , modificat geci sau pantaloni,...(un tip a vrut sa-i modific chiar bocancii -putin metal si ceva capse)butoiase ptr. scule si multe alte chestii care nu imi vin acum in cap. Bineinteles ca si motorul meu este destul de ''imbracat''. Pentru cine vrea accesorii ce calitate , din pilele veritabila , eventual modele la comanda clientului sau cine stie la ce va mai ganditi dati-mi un semn de viata.,........postez si niste poze(ce am mai gasit prin calc) si daca mai vreti sa vede-ti si altceva ce am mai realizat o sa mai pun si altele. Drum uscat si nu uitati ''mai bine mor de cald decat sa mor''

 

buna! m-ar interesa sa-mi imbrac rezervorul,si un butoias.imi spui te rog si un pret. am un shadow vt 750c...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salut . Ma numesc Sebastian si lucrez cu pielea aproximativ de la 14-15 ani. Am pasiunea asta datorita motoarelor si ''METALELOR'' bineinteles. Imi place sa cred k am devenit destul de bun(astept pareri). Am facut pana acum tot felul de accesorii si obiecte de arta pur si simplu .In ceea ce privesc motoarele am facut coburi, sei , sissy bar-uri , imbracat partial sau total rezervoare , modificat geci sau pantaloni,...(un tip a vrut sa-i modific chiar bocancii -putin metal si ceva capse)butoiase ptr. scule si multe alte chestii care nu imi vin acum in cap. Bineinteles ca si motorul meu este destul de ''imbracat''. Pentru cine vrea accesorii ce calitate , din pilele veritabila , eventual modele la comanda clientului sau cine stie la ce va mai ganditi dati-mi un semn de viata.,........postez si niste poze(ce am mai gasit prin calc) si daca mai vreti sa vede-ti si altceva ce am mai realizat o sa mai pun si altele. Drum uscat si nu uitati ''mai bine mor de cald decat sa mor''

 

SALUT. PENTRU UN SET DE COBURI PUTEM VORBI? PRET, MODEL... NE PUTEM INTALNI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...