Sari la conținut

vopsea STEALTH cea de pe F- 117


ianachim
 Share

Postări Recomandate

sa lamurim ceva

NU FACE MOTORUL ......INVIZIBIL........

DA UN COD DE EROARE IN ECRANUL RADARULUI MONTAT PE MASINILE DE POLITIE

LA INDICELE DE VITEZA AL APARATULUI NU APAR DECAT NISTE LITERE IN LOC DE VITEZA

 

Mdeah, in cazul asta vopseaua ta miraculoasa va fi catalogata drept ANTI-RADAR(intrucat afecteaza buna functionare a aparatului radar) si vei fi sanctionat in consecinta.Legislatia romana permite numai utilizarea DETECTOARELOR DE RADAR, nu si a ANTI-RADARELOR.Daca le apar litere in locul vitezei, sigur te vor opri si amenda pentru utilizarea unui mijloc ANTI-RADAR. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

uite unul care a cautat si a crezut in vopseaua mea

asta ce avem noi e mai tare

ce e in site este DOAR pt laser gun

 

difera de ce are politia romana pe masini

 

sa lamurim ceva

 

NU FACE MOTORUL ......INVIZIBIL........

DA UN COD DE EROARE IN ECRANUL RADARULUI MONTAT PE MASINILE DE POLITIE

 

LA INDICELE DE VITEZA AL APARATULUI NU APAR DECAT NISTE LITERE IN LOC DE VITEZA

Normal ca eu cred in vopseaua ta, stiu si eu de vopseaua speciala de pe F 117 Stealth Fighter, inca de cand a vazut documentarul pe Discovery acum cativa ani, ma gandeam cum ar fi sa pui pe masina asa o vopsea, asa ca mi-ai furat ideea :rolleyes: .

 

Dar cineva de pe acest topic avea dreptate, nu e proprietate militara secreta?

Iar daca ai asa ceva pe motor, numarul de inmatriculare (in cazul in care nu este indoit sau bagat sub sa) nu este inca citit de radare?

 

Si o ultima intrebare, noile camere de luat vederi de pe DN1 care calculeaza viteza de miscare prin rapiditatea cu care te misti in campul lor vizual, sunt pacalite si alea? Ma gandesc ca echipamentul tot ar fi vizibil pe camere si ar putea calcula viteza de miscare. Zic asta pentru acele camere de luat vederi nu functioneaza pe principiul radarelor si nici nu sunt vazute de detectoarele de radar, ele doar filmeaza, nimic altceva.

 

Ma refer la astea: http://www.livetraffic.ro/amplasare_radare_dn1.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(..)

 

LA INDICELE DE VITEZA AL APARATULUI NU APAR DECAT NISTE LITERE IN LOC DE VITEZA

 

 

o sa-i scrie "tzeapa!" :cheers:

 

 

 

up pt vanzator, om serios! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca eu cred in vopseaua ta, stiu si eu de vopseaua speciala de pe F 117 Stealth Fighter, inca de cand a vazut documentarul pe Discovery acum cativa ani, ma gandeam cum ar fi sa pui pe masina asa o vopsea, asa ca mi-ai furat ideea :rolleyes: .

 

Dar cineva de pe acest topic avea dreptate, nu e proprietate militara secreta?

Iar daca ai asa ceva pe motor, numarul de inmatriculare (in cazul in care nu este indoit sau bagat sub sa) nu este inca citit de radare?

 

Si o ultima intrebare, noile camere de luat vederi de pe DN1 care calculeaza viteza de miscare prin rapiditatea cu care te misti in campul lor vizual, sunt pacalite si alea? Ma gandesc ca echipamentul tot ar fi vizibil pe camere si ar putea calcula viteza de miscare. Zic asta pentru acele camere de luat vederi nu functioneaza pe principiul radarelor si nici nu sunt vazute de detectoarele de radar, ele doar filmeaza, nimic altceva.

 

Ma refer la astea: http://www.livetraffic.ro/amplasare_radare_dn1.php

 

Camerele alea care determina viteza bazandu-se pe un calcul al deplasarii obiectului intre doua cadre consecutive nu sunt agreate ca radare si nu pot trimite poze cu amenzi de viteza. Ele doar filmeaza traficul in vederea unei monitorizari, atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mwuahahahaha ce gogosi, nu cred ca ai gasit nici un client.

 

Daca nu ti-a zis nimeni, radarul te ia din spate cand esti pe motor. Daca te uiti din spate la un motor nu vezi nici un pic de carena, deci la ce e buna vopseaua? Chiar si din fata, suprafata vopsita reprezinta mai putin de jumatate.

Pentru radarele fixe de pe DN1 nici nu se discuta, alea functioneaza pe baza de inductie electromagnetica si nu le pacalesti cu nici o vopsea.

 

Deci sa revenim la lucruri serioase. De unde ai zis ca ai vopseaua? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mwuahahahaha ce gogosi, nu cred ca ai gasit nici un client.

 

Daca nu ti-a zis nimeni, radarul te ia din spate cand esti pe motor. Daca te uiti din spate la un motor nu vezi nici un pic de carena, deci la ce e buna vopseaua? Chiar si din fata, suprafata vopsita reprezinta mai putin de jumatate.

Pentru radarele fixe de pe DN1 nici nu se discuta, alea functioneaza pe baza de inductie electromagnetica si nu le pacalesti cu nici o vopsea.

 

Deci sa revenim la lucruri serioase. De unde ai zis ca ai vopseaua? :cheers:

 

trebuie sa mai astepti 2 sapt daca vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am intrebat de unde o ai sperand intr-un mic roman politist. :cheers:

 

De cumparat, mai ai tu de asteptat nu eu.

 

uitandu,ma la profilul tau nu imi dau seama ce ai fi putut :ok: sa.ti VOPSESTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachime, dar pentru un KTM RC8 nu s-ar pupa mai bine, ca ala are niste unghiuri interesante pe el si chiar aduce un pic a avion de vanatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba faceti misto, vopsea invizibila chiar exista. Azi-noapte am surprins un tzigan care voia sa-mi vopseasca cu asa ceva tomberonul. Cand m-a vazut a turnat vopseaua pe el si a disparut.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ioaneachine eu as fi dispus sa investesc in vopseaua ta dar mai intai sa o testam pe naomi ii dam cu ea pe oua daca nu i se mai vad o cumpar..ce zici ???

 

daca o prinzi....

ca la ce a patit cred ca e setata/setat pe viteza luminii acum :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitandu,ma la profilul tau nu imi dau seama ce ai fi putut :cheers: sa.ti VOPSESTI

 

Hahahaha profilul nu valoreaza nimic oricum orice pusti virgin scrie ce vrea acolo.

 

Nu am nevoie sa conving pe nimeni de nimic, tu in schimb se pare ca ai nevoie... da nu iti iese :ok:

 

Pana una alta sa ne spui cand gasesti un cumparator care nu a dorit sa ramana anonim ;)

 

Si... tot nu am inteles de unde e vopseaua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si... tot nu am inteles de unde e vopseaua?

 

Sa fim cu ochii la stiri sa vedem care F-117 Stealth Fighter a zburat cu locuri unde nu a mai ramas vopsea si a fost doborat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare de tot topicul asta.....numai bin de trimis la "inteligentii" de la CIA si FeBeI sa-i ofere insistent lui Ianachim o excursie gratuita numai dus pe minunatele locuri ale Guantanamo-ului :D

 

Din pacate in cam multa cerneala d-asta s-a "investit" in Romania mai ales dupa revolutie, cerneala cu care s-au vopsit banii de la Caritas, FNI, s-au vopsit vagoane cu cherestea, flota, utilaje din fabrici si uzine, intreprinderi de stat....deci cine mai vrea vopsea d-asta pot sa ia de la mai totzi politicieni :)

 

PS: La moto pt a te identifica trebuie NEAPARAT sa te ia din spate, si pt asta ar trebui sa vopsesti si nr cu negru ala :lol:

.....asa ca mai bine dai jos direct nr si nopte, ca loganu nu prinde nici 200

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amice iti recomand o documentare

 

1 tipul de vopsea este facuta doar pt armata ( si nu armata noastra)

2 respectiva vopsea se fabrica in cantitati limitate iar cantitatile sunt atent supravegheate - daca lipseste da cu virgula (este secret militar)

3 daca ai detine asa ceva mai bine dispari o vreme caci vei fi cautat

4 pentru a fi "invizibil" pe aparatele radar ar trebui sa ai o geometrie de asa natura (unghiuri drepte si suprafete plane sau suprafete curbe)

5 chiar daca vopsesti mobra in vopseaua magica - pilotul este "vizibil" pe radar

6 daca vrei mai multi bani pe 0.5 l ai tai de vopsea mai bine te duci la ambasada Chinei - poate vor prezenta interes

7 vopseaua pe avioanele Stealth se aplica in camp electrostatic si nu cu pensula "speciala"

8 daca prin absurd detii asa ceva realizezi ca politia o sa cumpere radare de la Cehi sa va prinda

9 vopsea Stealth in varianta roz ai ?

 

un topic cu adevarat amuzant

 

Asfalt Uscat!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amice iti recomand o documentare

 

1 tipul de vopsea este facuta doar pt armata ( si nu armata noastra)

2 respectiva vopsea se fabrica in cantitati limitate iar cantitatile sunt atent supravegheate - daca lipseste da cu virgula (este secret militar)

3 daca ai detine asa ceva mai bine dispari o vreme caci vei fi cautat

4 pentru a fi "invizibil" pe aparatele radar ar trebui sa ai o geometrie de asa natura (unghiuri drepte si suprafete plane sau suprafete curbe)

5 chiar daca vopsesti mobra in vopseaua magica - pilotul este "vizibil" pe radar

6 daca vrei mai multi bani pe 0.5 l ai tai de vopsea mai bine te duci la ambasada Chinei - poate vor prezenta interes

7 vopseaua pe avioanele Stealth se aplica in camp electrostatic si nu cu pensula "speciala"

8 daca prin absurd detii asa ceva realizezi ca politia o sa cumpere radare de la Cehi sa va prinda

9 vopsea Stealth in varianta roz ai ?

 

un topic cu adevarat amuzant

 

Asfalt Uscat!

 

 

:D

 

 

si ce amice

esti suparat ca tu nu ai "o geometrie de asa natura (unghiuri drepte si suprafete plane sau suprafete curbe)" la a ta si nu poti sa folosesti vopseaua :lol:

 

am spus clar 3 modele

 

oricum ne discutam asa de placere acum

caci vopseaua e deja pe motorul omului

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai tare topic.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...