Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De inceput salutare la toti motociclisti! Poate ma poate lamuri si pe mine cineva in legatura la o honda vfr800! Deci imi oscileaza relanti-ul,si indiferent de turatie constanta se intampla la fel!imi putesti spune ce anume se intimpla si cum se poate remedia?se paote face balansul la clapete la injectie? Ms si ast un rasp! Si poate imi mai spune cineva unde pot gasi un stop spate tot pt VFR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De inceput salutare la toti motociclisti! Poate ma poate lamuri si pe mine cineva in legatura la o honda vfr800! Deci imi oscileaza relanti-ul,si indiferent de turatie constanta se intampla la fel!imi putesti spune ce anume se intimpla si cum se poate remedia?se paote face balansul la clapete la injectie? Ms si ast un rasp! Si poate imi mai spune cineva unde pot gasi un stop spate tot pt VFR?

 

Cum e aia relanti la orice turatie ? Poate daca o ti turata constant sa zic la 5000rpm iti oscileaza ?. Pot fi bujiile .

La relanti acul trebuie sa pulseze la 1200rpm, bineinteles daca motorul e rece relantiul va fi mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e aia relanti la orice turatie ? Poate daca o ti turata constant sa zic la 5000rpm iti oscileaza ?. Pot fi bujiile .

La relanti acul trebuie sa pulseze la 1200rpm, bineinteles daca motorul e rece relantiul va fi mai mare.

Deci cum ai spus chiar daca o tin constanta in 5000rpm tot oscileaza.faza e k am mai avut un vfr dar nu a facut niciodata asa si de asta eram ingrijorat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci cum ai spus chiar daca o tin constanta in 5000rpm tot oscileaza.faza e k am mai avut un vfr dar nu a facut niciodata asa si de asta eram ingrijorat.

 

am patit-o si eu pe asta, era de la electrica.

e o mufa problema pe partea stanga a motoretei ( cum stai pe ea), aia face figuri.

de exemplu cind am dat mobra lui sudsemnatul, iar se belise mufa, si daca dadeai claxon sau flash, murea motorul.

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am patit-o si eu pe asta, era de la electrica.

e o mufa problema pe partea stanga a motoretei ( cum stai pe ea), aia face figuri.

de exemplu cind am dat mobra lui sudsemnatul, iar se belise mufa, si daca dadeai claxon sau flash, murea motorul.

 

bafta !

Stiu mufa si am sa o verific! Multam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

intrebare : stiti cumva daca exista diferente notabile din punct de vedere al conductelor de frana la modele ABS - nonABS (2002 - 2009) ???

varianta ABS are conductele mai lungi? mai multe ? mai cum :cheers:) ?

 

 

Ma bate gandu sa imi cumpar acest kit de la Galfer FK003D425.

Kitul cuprinde TOATE conductele (frana fata, frana spate, ambreiaj) . Detalii despre instalare gasiti aici : http://www.galferusa.com/WebExchange/ABS%2...S%202002-07.pdf

Editat de tuningboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

intrebare : stiti cumva daca exista diferente notabile din punct de vedere al conductelor de frana la modele ABS - nonABS (2002 - 2009) ???

varianta ABS are conductele mai lungi? mai multe ? mai cum :cheers:) ?

 

 

Ma bate gandu sa imi cumpar acest kit de la Galfer FK003D425.

Kitul cuprinde TOATE conductele (frana fata, frana spate, ambreiaj) . Detalii despre instalare gasiti aici : http://www.galferusa.com/WebExchange/ABS%2...S%202002-07.pdf

 

Sunt diferite!

Pentru ABS este compus din mai multe bucati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Cum ne protezam VFR-ul?(crashbar.....etc???)Se pot monta?

Multumesc anticipat!

 

Eu am montate niste bobbins-uri, dar nu cred ca protejeaza ceva. Sunt prinse de suportul carenei.

Pentru a monta crashbar-uri trebuie gaurit carena.

post-508-1264069579_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Cum ne protezam VFR-ul?(crashbar.....etc???)Se pot monta?

Multumesc anticipat!

se pot monta,chiar fff misto (locuri perfecte pe cadru),dar pt asta trebuie modificat rezervorul de apa ( ori taiat coltul cam 5/5 cm,ori inlocuit cu unul de scuter )

daca gugalesti,le gasesti.

 

eu unul am rezolvat tot cu CASCO. :D

Mesaj completat

kpax..intr-adevar nu protejeaza nimic. VFR-ul culcat atinge in 2 locuri cu carena : protuberanta data de baie parca,si coltul cu semnalizatorul.Bulbul ala nu face decat sa accentueze. :cheers:

 

Daca-ti pui crashuri cum trebuie,e misto ca poti sa-ti tii picioarele ca la choper la drum intins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wemoto.com

 

Salut,

Am un VFR 750 din 97 si de circa sase luni caut suport de top case.

Are cineva idee unde as putea sa gasesc sau sa comand?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema, in toamna am dat cu hondita bine pe jos si nu mai pot sa imi dau jos saua, prima data (adica la prima zapada) am crezut ca a inghetat ceva pe acolo si deasta nu pot s o dau jos, insa acum am incercat sa scot bateria s o reinarc insa.. pauza, nu merge de nici un fel, ce ma fac, cine poate sa imi spune si mie cum sunt si unde sunt prinderile de la sa, poate reusesc s o desfac "fortat".

PS: Rau e sa fii fata si sa nu ai pe nimeni sa te ajute. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema, in toamna am dat cu hondita bine pe jos si nu mai pot sa imi dau jos saua, prima data (adica la prima zapada) am crezut ca a inghetat ceva pe acolo si deasta nu pot s o dau jos, insa acum am incercat sa scot bateria s o reinarc insa.. pauza, nu merge de nici un fel, ce ma fac, cine poate sa imi spune si mie cum sunt si unde sunt prinderile de la sa, poate reusesc s o desfac "fortat".

PS: Rau e sa fii fata si sa nu ai pe nimeni sa te ajute. ;)

Ai indoit prinderea ialei sau cum? nu prea vad cum ai putea sa faci nefunctionala inchiderea aia, e pe sufa si nu prea ai ce sa ii faci ca sa nu se mai poata deschide, doar sa ii rupi sufa ... cauta in zona ialei cablul cu sufa (e deasuprea ialei sub carena de la coditza) si incearca sa tragi de sufa cu un spitz cat mai subtire (spitz=patent foate ingust si lung), altfel nu imi pot inchipui cum ai putea desface saua ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...