Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

Sunt loate de la colegul de forum sorinpreotescu? La un moment dat ma gandeam sa-mi pun si eu in locul fazei lungi. Sunt H4 sau H7? A fost cu probleme conexiunea electrica? A trebuit sa tai din oglinda? Daca poti sa faci o poza cum se vede/lumineaza noaptea. Si nu in ultimul rand, cat a costat?

Merci.

 

P.S.: stiu c-am pus o gramada de intrebari da's curios :rolleyes:

 

nu au fost cumparate de pe forum. au costat aproape 400 ron. sunt H4 - BiXenon. aveam instalatie xenon inainte, dar nici la aia nu au fost probleme cu conexiunile electrice. nu am taiat nimic din oglinda au incaput perfect. am sa fac filmulet intr-o seara si am sa pun link aici.

 

cam astea sunt fazele prin care am trecut si eu.

halogen -> Xenon (plug'n'play) -> proiectoare xenon.

 

diferentele sunt enorme !

 

se vad foarte bine in filmulet

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce a montat Gomez pe Motocicleta este un sistem destinat automobilelor si se poate procura de aici

 

http://www.thundersh...a-si-angel-eyes

 

si asa zic ei ca se pot monta.

 

http://www.youtube.com/watch?v=r3p5jedQcjg&feature=player_embedded

 

Editat de tudorp28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am operat-o pe yori la ochi :

 

 

pe langa estetica (chestie de gust), lumina face toti banii !

faza scurta e foarte puternica si delimitata in partea superioara, nu are cum sa deranjeze pe nimeni din sens contrar, iar cu faza lunga vezi pana .... hahaaaaaa

 

Super tare, Gomez. Nu prea sunt fan angel eyes la modelul nostru, insa n-arata chiar rau.

Daca zici ca ai imbunatatit lumina, si ale noastre stoc chiar lumineaza fata de altele, e perfect.

 

1. gabitzu

2. Valentin

3. Gomez & coada

4. Kyd & insotitor

5. Serj (deocamdata singur)

 

 

Ce facem cu intrunirea? Ne invartim de-o cazare undeva? Avand in vedere ca mai e doar o saptamana, as propune sa ne interesam de vreo pensiune.

Eventual daca se mai anunta altii, cred ca putem rezolva de cateva locuri in plus si dupa aia.

Are cineva vreo sugestie?

Editat de gabitzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ar cam trebui sa sunam. e cineva din zona care ar cunoaste ceva ?

 

din ce stiam eu ar veni si tudorp28. si cred ca pentru mine ar mai merge doua locuri, dar abia marti miercuri as sti sigur.

 

 

 

 

Ciprinakos voia filmulet. am facut in seara asta cu telefonul ceva ceva.

 

se vede foarte bine delimitarea. am filmat din fata deasupra delimitarii(chiar nu e deranjant pentru cei din sens opus), si mai jos, in raza de lumina.

 

 

 

ce albastra pare lumina in filmulet :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Caut si eu un rack pentru bagaje pentru un VFR 800 Fi.

Astept sfaturi de la cei care si-au cumparat asa ceva, sau au gasit alternative.

 

Asfalt uscat !

daca te hotarasti sa cumperi noi,potzi comanda de aici : http://www.kappamoto.ro/249-accesorii-moto-honda-vfr-800-98-01- :cheers: ar trebuie sa gasesti tot ce te intereseaza.....la mine parbrizul(identic cu cel de la givi) si sistemul genti laterale/topcase sunt kappa dar se potrivesc givi pe ele la fel de bine ( cred ca de fapt sunt una si aceias firma)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa mine, la intrunire ar mai vrea sa vina un prieten cu un SV 650. Banui ca e in regula si cu voi, nu?

 

 

In legatura cu cazarea, eu zic sa asteptam ziua de miercuri sa vedem daca se mai anunta cineva. Poate pana atunci gasim si o recomandare in zona.

 

 

 

Propun o intalnire la Sighisoara, daca e interesat careva. Promit sa ma ocup de organizare. ;)

 

Kyvacka, te mai poti ocupa de cazare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa mine, la intrunire ar mai vrea sa vina un prieten cu un SV 650. Banui ca e in regula si cu voi, nu?

 

 

 

Bine inteles ca e in regula! Cum te-ai gandit ca nu ar fi ceva in regula? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Poate pana atunci gasim si o recomandare in zona.

.......

Una din intalnirile hornetiste s-a facut aici : http://bellavistasighisoara.ro/. Locatia este superba, proprietarii sunt foarte prietenosi si intelegatori cu motociclistii, vederea este de neuitat iar amenajarea gratarului (indispensabil de altfel la orice adunare de mototciclisti, nu ? :P ) este geniala. Am petrecut cateva zile foarte frumoase acolo. Recomand cu caldura. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine inteles ca e in regula! Cum te-ai gandit ca nu ar fi ceva in regula? :))

 

M-am gandit ca e in regula insa am vrut sa ma si asigur laugh.gif

 

Una din intalnirile hornetiste s-a facut aici : http://bellavistasighisoara.ro/. Locatia este superba, proprietarii sunt foarte prietenosi si intelegatori cu motociclistii, vederea este de neuitat iar amenajarea gratarului (indispensabil de altfel la orice adunare de mototciclisti, nu ? :P ) este geniala. Am petrecut cateva zile foarte frumoase acolo. Recomand cu caldura. :cheers:

 

Multumim de sugestie, Sorin.

 

Arata bine pensiunea insa n-am gasit nicaieri pe site preturi. Poti sa ne spui ceva preturi la cazare?! Pentru curiozitatea mea si-a celorlalti.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit ca e in regula insa am vrut sa ma si asigur laugh.gif

 

 

 

Multumim de sugestie, Sorin.

 

Arata bine pensiunea insa n-am gasit nicaieri pe site preturi. Poti sa ne spui ceva preturi la cazare?! Pentru curiozitatea mea si-a celorlalti.

Am gasit eu preturi aici

http://www.turistinfo.ro/sighisoara/cazare-sighisoara/pensiunea_bella_vista/camere-pensiunea_bella_vista-c42070.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Ciprinakos voia filmulet. am facut in seara asta cu telefonul ceva ceva.

...

 

Multumesc frumos. Acum incep sa ma gandesc si eu mai serios la ele (proiectoare). Arata f bine, delimitarea sectorului de lumina este incredibila plus faptul ca faza lunga-i aproape instantanee... Sa vad ce mai am pe card si sa caut pe ebay.

 

In alta ordine de idei, cat am fost la munca si trecand prin "tara tuturor posibilitatilor" (zic unii) mi-am luat astea

http://www.motorcycl...inder-Kits.aspx

http://www.motorcycl...&WT.MC_ID=10010

iar de la englezii de la HEL am luat furtune de frana. Rezultatu-i excelent, mi se pare, plus ca acum pot duce ghidonul din nou la maxim in laterale (inainte ma impiedicau rezervoarele patratoase ale franei si ambreiajului). Mai am de schimbat si cele doua furtune de frana spate, de duc la roata, dar este ceva cam multisor de lucru si-mi tot fac curaj :rusinica:.

Si pt ca mie mi se intampla sa tot ratez vitezele si ma tot freca neutrul mi-am luat, tot in timpul lucrului, si Evo Kit-ul de aici http://www.factorypr...es/prodh91.html Acum e un vis si schimbatul vitezelor, nu mai rateaza si se si duce fara ezitari.

Asa ca daca are cineva nevoie de pompa de frana si/sau ambreiaj plus furtune pt VFR '02-'05 poate sa apeleze cu incredere.

Cum vorbaraia fara poze-i "focere de vant" iaca si niste poze...

 

Acu' vara trecu deja dar pentru cei ce confrunta cu temperaturi mari ale motoarelor vreau sa le sugerez sa-si puna pala de ventilator de la Hondele VTR - astea sufla pe invers fata de VFR-uri. Cat fura caldurile de mari mie nu-mi trecea temperatura de 95 in oras. Probabil s-ar simti ceva caldura la piciorul stang insa eu, cu cizmele mele enduro vara/iarna, n-am bagat de seama.

post-41410-0-50535800-1347291312_thumb.jpg

post-41410-0-13757600-1347291314_thumb.jpg

post-41410-0-97277100-1347291315_thumb.jpg

post-41410-0-77018100-1347291317_thumb.jpg

post-41410-0-69852700-1347291319_thumb.jpg

post-41410-0-76230400-1347291321_thumb.jpg

post-41410-0-37120000-1347291323_thumb.jpg

Editat de ciprinakos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S`a comfirmat si pt mine in uichend ma bag si eu cu prietena si mai vin si VFR`ul din Ploiesti daca va aducetzi aminte care v`am povestit de el asa ....ca rog adminul problemei sa mai rezerve 2 camere duble,pt uichend dar nu pot venii decat de sambata . Mai este cineva care pleca sambata dimineatza din Bucuresti ? :cheers:

 

aaaaa si era sa uit :unsure: am fost unul dintre campionii la stafeta de bere anul asta la intrunirea de la Rasnov :bounce: ,rog cunoscutzii sa nu rada de mine :)))

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

deci lista updatata ar fi :

 

1. gabitzu

2. Valentin

3. Gomez & coada

4. Kyd & insotitor

5. Serj (deocamdata singur)

6. smok3+1

7. delasmoke+1

 

Inca un VFR dn Ploiesti, & Co (nevasta conservara din motive de insamantare, plus una bucata copil gata nascut, de 8 ani). Pentru mine, deci, o camera dubla+1 pat, va rog. Daca se poate, daca nu fac o invarteala de o cazare pe undeva. Numai sa fiu anuntat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazusem ca au si camera cu 3 paturi, deci nu ar fi problema.

sa vedem ce mai e pana maine, si maine sun la ei sa vedem ce se poate negocia

 

1. gabitzu

2. Valentin

3. Gomez & coada

4. Kyd & insotitor

5. Serj (deocamdata singur)

6. smok3+1

7. delasmoke+1

8. Idarius+1+1/2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te hotarasti sa cumperi noi,potzi comanda de aici : http://www.kappamoto.ro/249-accesorii-moto-honda-vfr-800-98-01- :cheers: ar trebuie sa gasesti tot ce te intereseaza.....la mine parbrizul(identic cu cel de la givi) si sistemul genti laterale/topcase sunt kappa dar se potrivesc givi pe ele la fel de bine ( cred ca de fapt sunt una si aceias firma)

 

Salut,

Merci mult de raspuns, e cam ce ma gindeam ca trebuie. Nu am reusit sa vad nici o poza pe situl din lincul tau. Nu ai cumva poza cu rackul in chestiune pe motorul tau ?

Apreciez ajutorul tau!

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Merci mult de raspuns, e cam ce ma gindeam ca trebuie. Nu am reusit sa vad nici o poza pe situl din lincul tau. Nu ai cumva poza cu rackul in chestiune pe motorul tau ?

Apreciez ajutorul tau!

 

Numai bine

 

 

Tu vrei asa?

post-1599-0-87509400-1347348475_thumb.jpg

post-1599-0-14844900-1347348486_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Merci mult de raspuns, e cam ce ma gindeam ca trebuie. Nu am reusit sa vad nici o poza pe situl din lincul tau. Nu ai cumva poza cu rackul in chestiune pe motorul tau ?

Apreciez ajutorul tau!

 

Numai bine

Eu am Vtecul ....nu stiu sincer daca este la fel ....dar sunt sigur ca are cineva pe forum pe aici o poza...

asta este al meu : http://www.kappamoto.ro/accesorii-moto-honda-vfr/43-placa-top-case-vfr-800.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e plecarea spre Sighisoara? S-a hotarat ceva?

da chiar din Bucuresti mai pleaca sambata cineva ? eu o sa fiu la ora 9. in benzinaria OMV din sensul giratoriu dupa podul de la Pipera,la ora 9:15 o iau din loc ....o iau pe autostrada(Ploiesti),DN1,Valeni,Cheia,Brasov,Sighisoara la dus,zic eu ca e mai liber :P ....la intors ma mai gandesc ...poate la un valea Siriului :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...