Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

Merg cu viteze comparabile cu cele cu conserva - undeva in jur de 130. Dacă-i după mine, pot merge câte 200-250 km fără popas - doar sa alimentez. Pot insa sa mă aliniez partenerilor de drum atât la viteza cât si la popasuri. Mersu-n mai mulți e mai distractiv. In principiu voi pleca pe la 8 dimineața sa nu trebuiasca sa gonesc si sa mă pot bucura de privelisti de la munți in sus.

La intrunire parada a fost faina iar restu' ... satisfacator ca si calificativ.

Editat de ciprinakos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am si eu un disc stramb pe dreapta si maine merg in Buc la un baiat, pe nume Sirius, sa mi-l indrepte. Am sa zic daca/cum a iesit treaba - multi il lauda - deci mai asteapta nitel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cu un disc frana fata partea stanga ma ajuttă cineva contra cost bineinteles. Din cate am inteles ar fi stramb asa ca trebuie sa-l schimb.merci

Specifica ce an, ce cilindree ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

tocmai ce am montat rim strips-urile pe mobra.

 

ce parere aveti?

foarte misto, cred ca vreau si eu pe rosu :)

da cu scrisul vfr de modelul meu - '98

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru colegii care se pot deplasa pana in Targu Mures, scot la "vanzare" carenele VFR-ului.

Nu sunt intr-o stare grozava iar o parte din ele au mai fost reparate. (RC 36 I)

Daca imi spuneti ce va intereseaza revin cu poze si descrirea defectelor.

 

Pret: 1 Cola / bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru colegii care se pot deplasa pana in Targu Mures, scot la "vanzare" carenele VFR-ului.

Nu sunt intr-o stare grozava iar o parte din ele au mai fost reparate. (RC 36 I)

Daca imi spuneti ce va intereseaza revin cu poze si descrirea defectelor.

 

Pret: 1 Cola / bucata.

Sunt interesat de ele, aproape toate pentru un prieten. Ii dau nr de tel si discutati voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

tocmai ce am montat rim strips-urile pe mobra.

 

ce parere aveti?

Arata binisor, zic eu. Si eu mi-am comandat si luat pe rosu (motor negru), cu fix acelasi model ca si la tine. Eu nu am avut pana acum curaj sa le pun pe motor. Mai ales pt. ca am auzit de la altii care si-au luat, ca le-au scos peri albi intreruperile alea pe geanta, masurile si grija cu care trebuiesc lipite. Cum le-ai pus? S-au prins usor? Ai mai dat cu feon-ul peste ele? :) MS

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Artistic domn'le. Plimbari faine in continuare.

 

Pana sapt viit sunt conservar. Mi-am lasat roata fata pt indreptat discurile si jeanta la Sirius, iar suspensia fata la Cesar - am fost impresionat de amandoi, atat ca oameni cat si ca volum de lucru-n atelier/service.

 

Uitai sa spui: mi-au fost recomandati ochelari de +0,5 sa ma benoclez cand conduc noaptea sau cand sunt obosit...

Editat de ciprinakos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

in primul rand k sa montati rim strips-urile treb sa puneti motoru pe ceva mai inalt( pe o bordura ceva..),spalati la spalatorie cu presiune jantele,degresati(cel mai bine) cu spray de curatat frane si apoi.....multaaaa rabdareeeee si atentie. si se rezolva

 

eu asa am facut.

dak doreste cineva il pot ajuta cu placere in bucuresti

 

paa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un disc stramb pe dreapta si maine merg in Buc la un baiat, pe nume Sirius, sa mi-l indrepte. Am sa zic daca/cum a iesit treaba - multi il lauda - deci mai asteapta nitel.

Nu tine figura , am incercat si eu de 2 ori ... tot la discuri noi am ajuns. Materialul e prea subtire si cedeaza din niturile rotunde: se indreapta intr-o parte si cedeaza in cealaltă :-(, cel putin asa a fost unde mi le am facut eu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tine figura , am incercat si eu de 2 ori ... tot la discuri noi am ajuns. Materialul e prea subtire si cedeaza din niturile rotunde: se indreapta intr-o parte si cedeaza in cealaltă :-(, cel putin asa a fost unde mi le am facut eu .

Voi incerca totusi. Multi colegi de forum il lauda pe tip, plus c-am vazut mai multe roticu discuri moto la indreptat acolo. Voi lasa un feedback dupa ce le voi lua la "purtat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce spuneti de : http://magneto-industries.blogspot.ro/2011/04/honda-nr750.html ? Eu unul , am aflat abia ieri de existenta acestui motor . Enjoy

NR 750 este o legenda. A fost de la bun inceput o chestie mega-exotica atat dpdv estetic cat si mecanic. De acolo isi trage liniile de design VFR-ul 750 RC 36 - II (1994-1997) - de altfel este si considerata una din cele mai frumoase motociclete ale tuturor timpurilor : http://www.visordown.com/motorcycle-top-10s/top-10-sexiest-motorcycles-of-all-time/10010-7.html

Exista tot felul de proiecte ale unor entuziasti de a transforma (estetic) VFRul RC36 II in NR 750 : http://www.vfrdiscussion.com/forum/index.php/topic/74810-vnr-wtf-nr750-replica/page-4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...