Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare,am si eu o intrebare de incepator,la 1998 800 i,distributia e pe roti dintate?ca citisem ca din 2001 e curea la distributie,nu din 98...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Abia din 2002 (adica vu VTEC) incepe sa fie cu lant din nou.

Curea? Nu cred sa fi fost vreodata.

salutare,am si eu o intrebare de incepator,la 1998 800 i,distributia e pe roti dintate?ca citisem ca din 2001 e curea la distributie,nu din 98...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai reusit ciprinakos?

Din prostie - cascat ochii-n alta parte decat la drum.

Daca mergeti in grup si vreti sa cascati ochii si la peisaje atunci stati pe linia dinspre mijlocul drumului.

Oricum, prostia-i prostie si costa...

 

Salutari din Wilmington!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pt cunoscatori.

Daca tot am bagat motocicleta la iernat, m-am apucat sa fac o lista cu ce am de cumparat iarna asta pt ea.

Tot sezonul am fost macinat de o problema - suspensia spate.

Nu am facut niciun reglaj la ea - imi poate explica cineva ce setari ar trebui sa fac....doresc sa fie mult mai comoda la drum lung cu pasager si bagaje.

Cum e setata acum am impresia ca nu prea amortizeaza.

M-am gandit sa schimb si arcul spate cu unul progresiv......merita investitia, ce marca sa cumpar etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare VFR-isti.

 

Nu am mai activat de ceva vreme pe acest forum si ca atare incep prin a-mi cere scuze ca revin direct cu o rugaminte.

 

Am fost in posesia acestei motociclete pana acum vreo 2 ani ( http://www.vanzare-motociclete-romania.ro/anunt-vanzare-motocicleta-honda-vfr-800-fi-interceptor-2762.html )

dupa care a trebuit sa o vand pentru ca paraseam tara. Am vandut-o unui domn din Targu Mures, pe nume Eugen Popa, care la randul lui se pare ca a vandut-o altcuiva.

Ideea este ca nu mai am nr lui de telefon si mai cu seama al actualului proprietar pentru a putea intra in contact.

As avea nevoie doar de datele principale de pe talon (serie, an, motor, etc) pentru a putea sa le transmit firmei de asigurari cu care am colaborat in Romania. Motivul este acela de a-mi elibera o scrisoare de recomandare pe baza politelor de asigurare din ultimii ani, care sa ma ajute aici in Canada sa obtin o cotatie mai buna la asigurarea auto. Fara acea scrisoare ar trebui sa platesc 440$ / luna, iar cu ea ar fi doar 230$.

 

So....apelez la bunavointa voastra; poate proprietarul activeaza pe acest forum, poate cineva il cunoaste...M-ar ajuta foarte mult sa intru in posesia acelor date.

 

Multumesc anticipat!

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So....apelez la bunavointa voastra; poate proprietarul activeaza pe acest forum, poate cineva il cunoaste...M-ar ajuta foarte mult sa intru in posesia acelor date.

Nu mai ai vreun contract cu respectivul, vreo copie uitata intr-un dosar sa contina datele respective? Vorbeste la taxe locale daca mai esti in tara, ar trebui sa mai aiba datele ei, te duci cu o cafea, ciocolata si ii rogi frumos sa iti dea o copie dupa carte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai ai vreun contract cu respectivul, vreo copie uitata intr-un dosar sa contina datele respective? Vorbeste la taxe locale daca mai esti in tara, ar trebui sa mai aiba datele ei, te duci cu o cafea, ciocolata si ii rogi frumos sa iti dea o copie dupa carte...

Nu mai sunt in tara si nici nu mai am contractul de vanzare-cumparare :(

De asta totul devine mai problematic.

 

Multumesc pentru raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! veferica....

Ma-m bucurat maxim de cei aproape 40k de kilometri facuti impreuna.

Este prima mea motocicleta si recomand din toata inima celor care au in vedere sa achizitioneze acest model.

La mai mare.....

post-73271-0-71462900-1415458921_thumb.jpg

post-73271-0-81018600-1415458932_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare VFR-isti.

 

Nu am mai activat de ceva vreme pe acest forum si ca atare incep prin a-mi cere scuze ca revin direct cu o rugaminte.

 

Am fost in posesia acestei motociclete pana acum vreo 2 ani ( http://www.vanzare-motociclete-romania.ro/anunt-vanzare-motocicleta-honda-vfr-800-fi-interceptor-2762.html )

dupa care a trebuit sa o vand pentru ca paraseam tara. Am vandut-o unui domn din Targu Mures, pe nume Eugen Popa, care la randul lui se pare ca a vandut-o altcuiva.

Ideea este ca nu mai am nr lui de telefon si mai cu seama al actualului proprietar pentru a putea intra in contact.

As avea nevoie doar de datele principale de pe talon (serie, an, motor, etc) pentru a putea sa le transmit firmei de asigurari cu care am colaborat in Romania. Motivul este acela de a-mi elibera o scrisoare de recomandare pe baza politelor de asigurare din ultimii ani, care sa ma ajute aici in Canada sa obtin o cotatie mai buna la asigurarea auto. Fara acea scrisoare ar trebui sa platesc 440$ / luna, iar cu ea ar fi doar 230$.

 

So....apelez la bunavointa voastra; poate proprietarul activeaza pe acest forum, poate cineva il cunoaste...M-ar ajuta foarte mult sa intru in posesia acelor date.

 

Multumesc anticipat!

 

Respect!

 

Salutare VFR-isti.

 

Nu am mai activat de ceva vreme pe acest forum si ca atare incep prin a-mi cere scuze ca revin direct cu o rugaminte.

 

Am fost in posesia acestei motociclete pana acum vreo 2 ani ( http://www.vanzare-motociclete-romania.ro/anunt-vanzare-motocicleta-honda-vfr-800-fi-interceptor-2762.html )

dupa care a trebuit sa o vand pentru ca paraseam tara. Am vandut-o unui domn din Targu Mures, pe nume Eugen Popa, care la randul lui se pare ca a vandut-o altcuiva.

Ideea este ca nu mai am nr lui de telefon si mai cu seama al actualului proprietar pentru a putea intra in contact.

As avea nevoie doar de datele principale de pe talon (serie, an, motor, etc) pentru a putea sa le transmit firmei de asigurari cu care am colaborat in Romania. Motivul este acela de a-mi elibera o scrisoare de recomandare pe baza politelor de asigurare din ultimii ani, care sa ma ajute aici in Canada sa obtin o cotatie mai buna la asigurarea auto. Fara acea scrisoare ar trebui sa platesc 440$ / luna, iar cu ea ar fi doar 230$.

 

So....apelez la bunavointa voastra; poate proprietarul activeaza pe acest forum, poate cineva il cunoaste...M-ar ajuta foarte mult sa intru in posesia acelor date.

 

Multumesc anticipat!

 

Respect!

 

Motocicleta a ajuns la mine, te pot ajuta cu informatiile dorite.

Iti trimit numarul meu de telefon in PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Intrebare despre rulmentii de jug...

Cu roata fata suspendata, se simte ca "ghidonul" se mentine in pozitia fatã... daca dau stanga/dreapta putin, revine rapid la "neutru", deci clar e amprentat rulmentul.

E nevoie sa il schimb si pe cel de jos? Sau e de ajuns doar cel de sus?

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Intrebare despre rulmentii de jug...

Cu roata fata suspendata, se simte ca "ghidonul" se mentine in pozitia fatã... daca dau stanga/dreapta putin, revine rapid la "neutru", deci clar e amprentat rulmentul.

E nevoie sa il schimb si pe cel de jos? Sau e de ajuns doar cel de sus?

Merci!

Tocmai ala de jos e problema., schimba-i pe amundoi, pricum nu ii poti cumpara la bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...