Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

On 18.12.2018 at 17:13, edward_zone said:

kit lant: http://kituridelant.ro/kit-lant-did-pentru-honda-vfr-800-01.html

Lorraine nu stiu nimic de placutele astea, de firma asta.

EBC am mai auzit si evident BREMBO.

Sintetizate stiu ca sunt cele mai bune.

Sau ceramic?

Gata, dat si eu comanda de KIT de lant. Merci de link.

Peste vreo saptamana dau comanda si de placute spate. Pana la urma tu la ce te-ai decis?
Eu cred ca raman pe asta
https://www.romimoto-piese.ro/ro2/category/10701330000/vehicle/honda-vfr-800:51794/article/547769/

 

Daca nu, am gasit niste GoldFren sinter la pret bunicel. Astea semi am inteles ca nu halesc atat de tare discul... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 18.12.2018 at 17:13, edward_zone said:

Ai mai achizitionat de pe site-ul respectiv si e totul in regula?

Ca fapt divers, firma ce opereaza kituridelant.ro ( S.C. PIESE MOTO ACCESORII S.R.L.-D ) apare ca fiind in RADIERE din data 09 August 2017.

Poti verifica pe mfinante.ro dupa CUI ;)

Eu mi-am luat kitul de lant de AICI, plus o serie de alte accesorii/piese si nu am avut probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai luat. Astept sa vedem ce zic. De platit nu am platit nimic, e cu plata la livrare, nu am dat date sau mai stiu eu ce. Deci n-am nimic de pierdut. Nu e ca si cum ies maine cu motoreta :) E zapada de 20 cm aici in Bucale. Mai e pana-n martie.

Si vad ca pretul pentru VFR_ul meu e destul de maricel. Am gasit in alta parte semnificativ mai ieftin. Pana si la baiatul ala de la BURSA care aduce kituri e mai ieftin decat ce mi-ai dat tu... Ma rog, salvat siteul si vedem.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, Metal Heart a spus:

Gata, dat si eu comanda de KIT de lant. Merci de link.

Peste vreo saptamana dau comanda si de placute spate. Pana la urma tu la ce te-ai decis?
Eu cred ca raman pe asta
https://www.romimoto-piese.ro/ro2/category/10701330000/vehicle/honda-vfr-800:51794/article/547769/

 

Daca nu, am gasit niste GoldFren sinter la pret bunicel. Astea semi am inteles ca nu halesc atat de tare discul... 

Eu iau de la utilizatorul kex83.

CL Brakes (XBK5 sinter) pentru fata si CL Brakes (RX3 sinter) pentru spate.

Acum 23 ore, Vallach a spus:

Ai mai achizitionat de pe site-ul respectiv si e totul in regula?

Ca fapt divers, firma ce opereaza kituridelant.ro ( S.C. PIESE MOTO ACCESORII S.R.L.-D ) apare ca fiind in RADIERE din data 09 August 2017.

Poti verifica pe mfinante.ro dupa CUI ;)

Eu mi-am luat kitul de lant de AICI, plus o serie de alte accesorii/piese si nu am avut probleme.

Eu am cumparat si a fost ok. Lant DID + pinioane JT. Plata la livrare.

Utilizatorul kex83 are si lanturi cu spray gratuit.

kex83 mai are uleiuri, filtre, bateri...etc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-au sunat si pe mine azi, au zis ca pun coletul la curier si ar trebui sa vina zilele astea. Plata la livrare. Deci destul de ok.

 

Pentru placute, cred ca luna viitoare le iau si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit kitul de lant. Totul ok. 
Acum sa astept caldura ca sa ma duc sa il montez. 

 

Vreo carena intreaga de fatza pentru 800Fi stiti pe undeva? Am tot cautat si nu am gasit pe nicaieri. 

 

Am gasit pe e-bay, dar scumpe rau. Plus ca majoritatea-s pleznite. Si sa dau 5-600 de lei pe una pleznita, plus vopsea, plus reparatie, ies mai ieftin sa o dau pe a mea jos si sa o repar. Dar voiam sa scap de bataia asta de cap... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare 

Caut sa mi pun si eu niste mansoane mai confortabile la vfr ca astea de le am eu arata bine dar ma doare palma dupa 1 zi in sa.Ceva recomandari ?

Daca nu gasesc simple ma gandeam sa mi pun incalzite dar cineva imi spune ca nu are rost incalzite daca nu pui si aparatori de vant .

Si a pus cineva manere incalzite si sau deflectoare ? Chiar sunt curios cum arata si daca se merita .

 

DSC03605.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mansoane de genul asta am avut si eu pe VTR. Le-am dat jos dupa o saptamana, nu m-am inteles deloc cu ele.

 

Eu am mansoane incalzite si vreau sa zic ca mi se par cea mai buna investitie. Chiar si fara handguarduri sunt f ok. Nu stiu daca le-am dat vreodata mai mult de 50%, dar si-au facut treaba cu brio - se incalzesc imediat si isi fac treaba bine. La 75% chiar frig! Nu sunt scumpe deloc si merita fiecare banut. Eu nu simt nevoia si de handguarduri - cred ca m-ar incomoda la mersul printre masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi,

 

Imi vand si eu printesa deoarece trec la treburi casnice de acum si nu mai pot convietui cu ea...

Descrierea ar fi:

Vand Honda VFR 800 V-TECH din 2005,adusa din Italia,recent inmatriculata cu numere definitive RO, 62000 km in crestere, stare impecabila estetic si functional. Cauciucuri spate Metzeler Sportech 3 nou, nemontat, parbriz nou double bubble ( il am si pe cel original ), schimbate lichidele .

Pretul ar fi 3000 euro, telefonul 0767372693

Se poate vedea/proba in Timisoara oricand.

Atasat si o poza cu ea.

vfr.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metal Hart ca de obicei incomplet raspunsul tau.Nu mi spui ce marca folosesti de unde le ai luat,eventual un link.Eventual o poza sa vad si eu cum vin.

Stanciu Florin ce sa mai contactezi pe altul.Ti le dau pe ale mele ca eu imi pun incalzite.50 de lei imi dai adresa si ti le pun la posta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Oxford, mai e un brand, dar nu imi vine acum in minte. De luat nu stiu de unde-s luate, sunt primite cadou. Ca si grip sunt ok, o idee mai groase decat cele standard.

Uite o captura, nu stiu cat de mult te ajuta. 

Gasesti oricum la majoritatea vanzatorilor: Kronau, MyMoto, Motodiscount. 

manere incalzite.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu as renunta din start la modelul Esential. Au doar doua trepte de incalzire. 

In schimb nu-mi dau seama de diferenta dintre Adv si Tour. S-ar putea sa fie temperatura maxima la care ajung, consum... chestii de astea.

 

Uite aici mai multe modele, MyMoto sunt direct importatori Oxford. 

http://www.oxfordmoto.ro/catalog/mansoane-incalzite-14

 

Info de pe siteuri sunt minime, cred ca pentru o alegere optima ai putea da un mail vanzatorului sa vezi ce-ti spune. 

Pe youtube sunt o gramda de review.uri, dar eu nu vad nici un comparativ intre ele. 

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Don't ask.... Tin minte ca au facut ceva tam-tam cand au adus brandul Oxford.

Vad ca pt modelul Touring ai ceva promotie la Motodiscount. Dar pentru celalte, intr-adevar, diferentele de preturi sunt mari. Oricum, cred ca e usor de explicat, stocuri ramase vs achiztii noi cu alte preturi si alt curs la euro, bla-bla-uri din aste. 

Ti-am dat link de Oxford in ideea ca poate gasesti tu o solutie sa afli diferentele intre touring, adventure si sport. Eu nu am reusit sa ma prind daca sunt diferente la nivel de specificatii...
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, zis_ungureanu a spus:

Si eu iti recomand oxford, cele Adventure sunt mai mult ca suficiente ca si putere si fac treaba foarte bine.

Sunt foarte ok cand ploua sau cand este mai racoare / frig. Se simte caldura prin orice manusa ai avea si ai un sentiment mult mai placut / relaxat cand conduci pe vreme de cacao.

Pretul pe motodiscount este foarte bun, 320 lei + 10% din cate am vazut.

Daca te hotarasti la ele, iti recomand sa cumperi de acolo, sunt chiar mai ieftin decat in UK :)

PS: investitia merita 100%

Singurul lucru ce trebuie sa ai grija, este ca daca le legi pe direct o sa patesti 100% sa uiti sa le opresti si o sa ramai fara baterie. Eu personal nu mai tin minte de cate ori am ramas fara baterie din cauza lor :))

Ah acum am vazut ca pe emag sunt 266 lei - "moca" :) 

Zic sa nu mai stai pe ganduri la pretul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult Garcya de raspunsul complet.

Mi am comandat astazi varianta Turing care pare de TOP dintre toate ca au manetele cele mai moi si mai confortabile cica

Si cu asta am lamurit si diferenta intre Comuter,Sport,Adventure si Turing :)

Am comandat de aici http://motorbikers.ro/oxford/2978-oxford-of691-touring-manere-incalzite-030009006913.html

Desi la ei pe site sunt 320 lei fara transport mi a facut un pret de nerefuzat (270 lei transport inclus cu Fan )

Am zis ca poate cineva mai este ineteresat si poate il ajuta  sapaturile . mele 

Nu prea am inteles cum ai reusit tu sa descarci bateria ca ele din ce am inteles vin cu o protectie special gandita sa nu se intample asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...