Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Salutare, VEFERIȘTI! De două săptămâni am găsit bijuteria asta prin Italia. Am intrat și eu în zona motoarelor în V și bine am făcut. Am renunțat la Yamaha și am trecut la Honda! Mobra asta mi-a intrat instant la inimă și nu îmi mai dsipare zâmbetul de pe față!

vfr800 (3).jpg

vfr800.jpg

vfr800 (2).jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Sao stăpânești sănătos și sa te bucuri de ea, ce an și câți bani a fost? Eu am trecut la BMW 1200 RT și vreau sa o pun pe a mea la vânzare, mi se rupe sufletul ca e pusa la punct cu totul dar nu pot sta cu 2 motoare în curte. As vrea sa știu pe unde se învârte piața.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, Stanciu Florin a spus:

Salut, Sao stăpânești sănătos și sa te bucuri de ea, ce an și câți bani a fost? Eu am trecut la BMW 1200 RT și vreau sa o pun pe a mea la vânzare, mi se rupe sufletul ca e pusa la punct cu totul dar nu pot sta cu 2 motoare în curte. As vrea sa știu pe unde se învârte piața.

Mulțumesc fain, la fel îți doresc! Ca și preț ele se vând undeva între 2000 și 3000 de euro depinde în ce minți se află. Eu am dat pe ea 2200 de euro și cu toate consumabilele schimbate plus înmatriculare am ajuns undeva la 2600 de euro.Motorul e într-o stare excelentă și are 36 mii de km pe bord reali, fostul ei proprietar un italian de 62 de ani mi-a pus în față toate hârtiile cu servisările făcute la Honda. Un tip care a cumpărat mobra și a ținut-o mai mult în garaj, se mai găsesc și de ăștia,deh. Așa că dacă motorul tău e într-o stare bună poți lua 2600, 2800 de euro pe ea. Baftă!

 

Editat de Fazeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o am pe a mea la vanzare cu 2400, cu toate acareturile, si nu m-a sunat nici dracu'. Bine, nici nu ma agit sa o marit ca momentan nu am diferenta sa pun sa iau altceva mai nou. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, Metal Heart a spus:

Eu o am pe a mea la vanzare cu 2400, cu toate acareturile, si nu m-a sunat nici dracu'. Bine, nici nu ma agit sa o marit ca momentan nu am diferenta sa pun sa iau altceva mai nou. 

Dacă e cuminte și te ascultă stai flexat. Oricum, azi , nu se mai fabrică utilaje de genul, noile mobre sunt pline de softuri, plastice și leduri. 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de asta nu ma agit. Sezonul asta, pana acum, din 5000km, dar 3000 sunt facuti cu ea. Nu prea o sa mai apuc sa invart roata cine stie ce ca in doua saptamani incep astia mici scoala si.. gata. Cam punem casca-n cui. In iarna vreau sa-i dau o lavabila pe carene, un nou set de bujii si aia e. In rest, apa, paie si bataie. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am cumparat o bascula de vfr 800 cu etrier pentru un proiect. Ma intereseaza daca pot renunta la unul din furtune si sa il astup. Dacă astup una din găuri, mai are aceeași eficiență la frânare? Multumesc!

honda-vfr-800-rear-brake-caliper-pre-v-tec-4942-p.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe una din gauri functioneaza toate 3 pistonase, iar pe cealalta funcționează doar pistonasul din mijloc, vezi care o blochezi 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, 2000 de km din 1 August merge brici baba chiar nu ma asteptam 😂 insa am o nelamurire si cu riscu de a ma face de rusine dar mai bine asa decât sa se strice cum verific uleiu cu ea pe roti dreapta sau pe cricu Central? Pe google am gasit ambele variante 

IMG_20190815_131247.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, 

Sunt posesor de Hornet si de curand am grija de VFR800 2002 al unui prieten.

Caut un VFR800F 2014+ sa il vad in persoana, sa ma urc pe el, sa am o idee de pozitie, ghidon, scarite, etc. Am incercat la Motor Team dar nu aveau, ba mai mult tipul de acolo zicea ca nu crede ca are vr-un dealer in Romania modelul. 

Asa ca am zis sa apelez la forum daca e cineva dispus sa bea un suc si vorbim un pic si sa ma lase sa vad despre ce e vorba. Astept un mesaj. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

@l.u.v, tu n-ai vefere :)

Fostul proprietar mi-a zis ca a mers numai cu Motul (si a tinut-o vreo cativa ani buni) asa ca tot cu Motul am mers si eu mai departe. Mi-a picat pe mana niste 300V intr-un sezon, am folosit din ala, dar nu mi-a placut. Parca nu mergea cutia asa de smooth cum merge cu 7100. Si motorul parca suna altfel. Ce-i drept, 300V-ul ala nu prea e nici el pt motorete de strada.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...