Jump to content
Sign in to follow this  
paul_biker

Honda prezinta VTR 250

Recommended Posts

nu crez ca au ajuns inca la noi. partea proasta ca indiferent cat ar zice legea sa nu iti iei motor cu putere mai mare de 25 kw, sau sfaturile prietenilor/instructorului, incepatorii tot ducati cbr 600 vor sa isi ia, pentru ca se pare ca e o motociclieta buna pentru incepatori.:angry:

aici gresesti un pic eu sunt incepator si baiat, si vreau sa im iau de asta, targetul meu oricum era de 250, nu stiu insa cati mai sunt ca mine, eu vreau sa imi iau ceva pentru oras si sa ma distrez pentru cel putin 1 an.

in extenso este foarte buna ca motocicleta de oras, sper sa fie si consumul apropiat de cel din prezentari.

motocicleta imi iau pentru utilitatea ei, ca mijloc de deplasare cat si pentru factorul de funn.

la inceput consider ca e mai distractiv cu motocicleta de capacitate mai mica.

Zdranganeala Ducati nu or sa reuseasca niciodata sa o imite japonezii astia.Si asta este bine,macar este un lucru care nu poate fi furat.Am banuielile mele ca este produsa undeva prin China :angry:

deci a aflat cineva pretul la noi in RO?

mie mi se pare ca prin motoreta asta si prin schimbarea siglei de pe rezervor a lui CBR fireblade rr 2008, Honda si-a batut joc de renumele lor si au inceput sa intre in criza de idei. probabil s-au schimbat oamenii din conducere sau japonezii au devenit mai ''romani''...

:angry:

Ce-are schimbarea siglei de pe rezervor? Honda nu si-a batut joc de nimic si nici n-au intrat in criza de idei. Sigla e o revenire la stilul prezent pe Honda Dream C70 din 1957.

01.jpg

Cand vine vorba de design, orice companie se mai inspira (vezi si noul BMW S 1000 RR). Honda VTR 2009 e doar un facelift al modelului din 1997. Nu stiu ce va tot luati atat, ce sa zic are cadru grila si gata e Ducati Monster. Repet, Moto Morini si Cagiva de ce au voie sa se inspire iar Honda nu?

394.jpg

205.jpg

este o motocicleta frumoasa ca si YBR-ul de 250 (ce am eu).

nu prea-s insa de acord ca voi o sugerati ca fiind "pentru fete"; este pt toata lumea care se simte bine la clasa 250 cmc.

...am citit zilele trecute in revista Universmoto (sau Motociclismo), fara prea multe detalii insa cum ar fi pretul sau vreo specificatie concreta de genul "acesta este 250RR model 2009"... langa text fiind o poza cu o motocicleta aproape identica cu 600RR model 2005-2006, din pacate nu gasesc poza sa va arat, dar am gasit asta...

post-41850-1243501682_thumb.jpg

aici gresesti un pic eu sunt incepator si baiat, si vreau sa im iau de asta, targetul meu oricum era de 250, nu stiu insa cati mai sunt ca mine, eu vreau sa imi iau ceva pentru oras si sa ma distrez pentru cel putin 1 an.

in extenso este foarte buna ca motocicleta de oras, sper sa fie si consumul apropiat de cel din prezentari.

motocicleta imi iau pentru utilitatea ei, ca mijloc de deplasare cat si pentru factorul de funn.

la inceput consider ca e mai distractiv cu motocicleta de capacitate mai mica.

:P :D de-acord cu tine !

deci a aflat cineva pretul la noi in RO?

~4500, disponibila din August 2009.

Si...pana la urma au adus-o?.....Ca e honda sau ducati nu ar trebui sa ne intereseze mai mult decat faptul ca noi, incepatorii, avem o oferta foarte buna de la honda...................... O "motocicleta de criza" care vrea sa combata criza de la jurnalul negru.

Edited by portocaliu

...am citit zilele trecute in revista Universmoto (sau Motociclismo), fara prea multe detalii insa cum ar fi pretul sau vreo specificatie concreta de genul "acesta este 250RR model 2009"... langa text fiind o poza cu o motocicleta aproape identica cu 600RR model 2005-2006, din pacate nu gasesc poza sa va arat, dar am gasit asta...

CBR SC28 92-93 cu, carenele schimbate.

CBR SC28 92-93 cu, carenele schimbate.

www.jap4performance.co.uk pentru Europa

in Asia sunt 2 producatori importanti pentru astfel de "conversii"

http://www.tyga-performance.com/site/index.php

http://www.k-conversions.co.uk/index.php?m...d5deacb2c9ed37b