Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

ps: pana la ce uzura folositi discurile de frana?
pana la nivelul bunului simt :D

daca imi spui si o valoare aproximativa as sti exact ce sa fac..

am cautat intr-un manual de pe internet si am gasit uzura maxima "permisa" ca fiind 0.5mm

adica grosimea minima a discului 4.5mm...dupa ce le-am masurat mi s-a facut paru :blink:

 

lasa-mi seria de pe cadru ... (ultimele 7 caractere)

ti-am trimis pm!

 

merci de raspunsuri! maine dimineata o sa sun pe la .... ce numere gasesc pe net

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut baieti,

 

As vrea sa imi iau un bmw f 650 GS din 2000. Poate cineva sa imi spuna daca a ajuns cu asa ceva pe la 40.000 - 50.000 km? Sunt probleme majore? Cum se comporta la drum lung incarcat ca un magar?

 

Proprietarul spune ca are motor pe injectie dar din ce am citit ca deabia din 2001 a aparut injectia la modelul asta.

 

Va rog scoteti-ma din ceata.

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu toba n am

pentru un monocilindru cred ca e ok cum suna acuma

sa vedeti ce am facut:am inceput cu cateva gauri in toba(pun o poza cu o toba de suzuki gs 500 sa vedeti ideea)

nu mi a fost destul,asa ca pasul 2 a fost sa largesc gaurile si sa le maresc cu dalta :D

apoi am observat ca inauntru e o sarma indesata,foarte deasa

m am chinuit vreo 5 ore cu un carlig sa scot sarma aia afara,acuma am ultimii 10-15 cm din toba complet goala

post-10515-1254162410_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare, tipul zice sa se dea jos metalul de pe fisa bujiei pt o imbunatatire a performantei. Am pus link-ul si la Service sa isi dea cu parerea si un electrician despre asta. Eu nu ma pricep foarte tare la partea cu curentul si nu as vrea sa dau peste cap ceva sisteme. Nu ca ar fi foarte multe pe caprele noastre. Deci astept, eu cel putin sa vad ce zice lumea...

L.E. Kevin sau cine stie: daca ti-ai gaurit si modificat toba, cum ai facut tu, nu se modifica presiunile, arderea, amestec...chestii? cu ce afecteaza motorul?

Editat de Patrick_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai.eu nu am constatat efecte negative,cel putin nu inca

parerea mea e ca toba e restrictiva cu gazele din cauza restrictiilor legate de poluarea sonora,la motoarele in 4 timpi,nu are legatura cu arderea

poate gresesc

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=CMdZnKpVpKc

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=6ro7a0F9LA8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine iarasi iarna (culmea :blink: ) si imi fac griji pentru maini... cum manusile mele sunt de vara dar m-au tinut iarna trecuta vreau sa imi iau acum niste HELD 2873 EXTREME la 70 de euroi... pot gasi ceva mai eftin si bun? voi ce aveti?

 

mi-am lau anul trecut manusi de snowbord, am dat jos protectia si sunt foarte ok, am dat pe ele vreo 100ron la reducere !

 

 

ce inseamna in cazul asta imbunatatirea performantei?

putere?cuplu?

 

pe bmw aveam date jos "tablele " de la bujii, sincer am mers cu alte mobre care le aveau si n-am sesizat vreo diferenta.

diferenta a aparut in momentul in care am montat pe balaur o finala goala de carbon :rose:

 

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

facem o plimbare fulger? la 12 jumatate maxim plecam pe transfagarasan? o mai fi deschis? 3in1 raspunde la telefonul ala!!! 0754929529 e nr meu de telefon daca vrea cineva sa se bage

Te mananca si pe tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...