Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 2 ani am schimbat simeringurile de la pompa de apa si axul cu rotor la BMW F650, 95, al unui prieten.

 

In continuare ii baga lichidul de racire in ulei + in 5 minute de functionare sau 200 de metri de mers se duce temperatura motorului pe rosu.

 

E posedata? Ii facem o exorcizare, ceva? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat careva toba finala? Cu ce? M-am tot uitat la vick exhaust, dar nu am gasit ceva monocilindru sa il vad pe youtube si sa fie cu silencer. Nu vreau sa fac galagie, doar vreau sa scap de burlanul actual si de vreo cateva kg in plus.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ani am schimbat simeringurile de la pompa de apa si axul cu rotor la BMW F650, 95, al unui prieten.

 

In continuare ii baga lichidul de racire in ulei + in 5 minute de functionare sau 200 de metri de mers se duce temperatura motorului pe rosu.

 

E posedata? Ii facem o exorcizare, ceva? :)

 

Poate a fost mancat de rugina axul pompei de apa. Degeaba pui simeringuri noi. Schimba si axul si pune antigel concentrat, nediluat. Va raci mai prost dar nu va mai rugini axul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totul a fost facut corect, piesele montate sint noi, chiar nu vad ce anume ar mai putea fi...doar o eroare de montaj care va scapa sau o fisura neobservata... :scratch:

Tine-ne la curent cu ce vei gasi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de link. Vroiam sa aflu daca au facut ceva modificari la carb. Am scris si pe alt topic, dar inca nu a zis nimeni nimic. O sa sun la Vick sa intreb. :)

Uite mai jos un link, gasesti toba pe ebay.co.uk, la 175 Euro, noua, are si db killer.

Ar mai fi un GPR care, la fel, se potriveste fara modificari (plug'n'play sa zicem :) ), dar nu am gasit video la ea si e mai scumpa. Ma batea un gand si pe mine sa mi-o cumpar pe prima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

am si eu o intrebare, fiind nou in lumea motocicletelor.

cand iti iei un f650, cum sunt cele pana in `2000 de exemplu, pt ce intrebuintare il iei? adica e bun pt drum lung, si eventual sa mai intri si pe drumuri forestiere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mada, nu uita, anul asta s-a vindut una din 1994 cu doar ~10.000 km (nu mai retin exact, dar ceva pe-aproape), si crede-ma ca si acum se vede cit de reali erau (motocicleta a fost si in seara asta pe la poarta mea, in plimbare)! Si tot eu am pus anuntul aici, cu toate ca posesorul era din Pitesti, avea cont aici si se si pricepea la fiare! Am mina buna la caprele astea! :peace:

Cea de la nea' Liche nu stiu exact citi kilometri a avut la cumparare, dar cert este ca omul nu a reusit sa faca nici macar 5.000 km cu ea, fiindca este scund, nu ajunge bine la comenzi, este batrin si destul de bolnav, mai are o Jawa 350 cu atas si o masinuta cu care se plimba pe la intruniri. Ma mir cum de nu a vindut-o pina acum, fiindca avrea ginduri din astea de vreo un an sau doi!

Oricum, caprita este in firea ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...