Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

Da, pare in firea lui...io n-am tavalit-o niciodata si nu mi-a facut senzatia ca ar fi strimb.

Ca si latime, cum este acesta, mai lat sau e la fel ca si cel original?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu-i graba...ca nici mie nu-mi vine sa intru-n garaj pe "tintarii" astia...asa ca nu te grabi, fiindca nu am chef de pus mina pe cheie si sa demontez ghidoane!

Sper ca nici la tine nu-i graba mare! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i, ca doar e la somn capra. Dar azi profit ca am o zi mai usoara si il masor.

» Post actualizat in 08 Dec 2014 16:17

L-am masurat din manson in mason pe capat si are 79cm. Trebuia si altfel? :)

» Post actualizat in 09 Dec 2014 09:27

Am o toba sport de la Vick de vanzare. Am folosit-o sub 20 de km. O vand pt ca am constata ca am o problema cu timpanul stang si nu o suport. Este pregatita cu cotul de legatura cu tot, sudat de toba. Este facuta pana la legatura cu intermediara, in partea dreapta. Adica plug and ride. Toba a fost 200 lei, cotul 100. Le dau cu 150 lei plus transportul. Urmeaza ca azi sa fac si o poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o toba sport de la Vick de vanzare. Am folosit-o sub 20 de km. O vand pt ca am constata ca am o problema cu timpanul stang si nu o suport. Este pregatita cu cotul de legatura cu tot, sudat de toba. Este facuta pana la legatura cu intermediara, in partea dreapta. Adica plug and ride. Toba a fost 200 lei, cotul 100. Le dau cu 150 lei plus transportul. Urmeaza ca azi sa fac si o poza.

Unde ai fost cand am cautat toba pentru Funduro meu? :)

Acum este la vanzare, dar poate viitorul proprietar e interesat de asa ceva; ma intalnesc duminica cu el si, daca ii surade ideea si daca pana atunci toba nu-si gaseste stapan, facem afacerea. Cum ii spune tobei sa caut niste inregistrari pe net cu ea (banuiesc ca tu nu ai apucat sa faci in 20 km si inregistrare)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E facuta de vsc exhaust. Gasesti ceva pe youtube. De sunat suna frumos si e pacat ca nu o pot pastra. Abia ce am montat-o si dupa 2 drumuri prin oras mi-am luat adio. Bani aruncati pt mine, dar asta e. Cat traiesc invat.

» Post actualizat in 09 Dec 2014 09:59

Nu stiu de ce, dar nu mi-a pus sticker pe ea. e aluminiu simplu, cu iesitea facuta in unghi, sa bata paralel cu solul, nu in sus. O sa vezi in poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cateva zgarieturi fine pe ea dar e aluminiu si se curata usor. In rest, o prinzi si pleci. Eu nu am facut modificari la motor si cu cati am vorbit care au avut monocilindru si toba sport, la fel au facut. Evident ca poti face upgrade-uri, dar asta deja tine de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

amortizorul meu si-a pierdut uleiul din rezervorul de preload. l-am umplut anul trecut cu ulei de furca, dar acum iar s-a scurs. asa ca ma gandesc la unul nou, chiar daca economic nu prea se justifica achizitia.

 

si-a schimbat cineva amortizorul cu altceva decat original? mi-ar prinde bine niste pareri.

 

ca optiuni la momentul actual am gasit:

-yss (~1700 lei) - tailandeze, putine informatii despre ele

-hagon (~1800 lei) - am auzit numai de rau despre ele

-wilbers (~2000 si ceva lei) - de calitate dar se spune ca nu la fel ca hyperpro

-hyperpro (~aproape 3000 lei) - cam scumpe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

 

O rugaminte am si eu. Stie cineva care-mi sunt posibilitatile si care ar fi costurile de inaltare a unui f650 din 1996 ?

Adica as vrea sa maresc ground clearance.

 

 

Multumesc mult.


» Post actualizat in 21 Apr 2015 10:24

Inca ceva, are cineva pe motor aripa fata inalta, precum gs-ul?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a vandut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
BMWul meu a ajuns la final. Dupa mai multe incercari de a-l repara, ma declar invins. Motocicleta baga benzina in ulei iar tot amestecul se duce in airbox.

Deci se dezmembreaza.

Pentru intrebari, va sta la dispozitie numarul meu de telefon sau reply pe forum.

Motocicleta este completa si se gaseste deocamdata la BennyMotors, aproape de statia de metrou Republica.


0728 513 573 Bogdan



post-17355-0-55052400-1431362143_thumb.jpg

post-17355-0-00614700-1431362149_thumb.jpg

post-17355-0-89821100-1431362157_thumb.jpg

post-17355-0-83223300-1431362164_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

BMWul meu a ajuns la final. Dupa mai multe incercari de a-l repara, ma declar invins. Motocicleta baga benzina in ulei iar tot amestecul se duce in airbox.
Deci se dezmembreaza.
Pentru intrebari, va sta la dispozitie numarul meu de telefon sau reply pe forum.
Motocicleta este completa si se gaseste deocamdata la BennyMotors, aproape de statia de metrou Republica.

Cat costa dintr-o bucata, poate iti gasesc client?...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

BMWul meu a ajuns la final. Dupa mai multe incercari de a-l repara, ma declar invins. Motocicleta baga benzina in ulei iar tot amestecul se duce in airbox.
Deci se dezmembreaza.
Pentru intrebari, va sta la dispozitie numarul meu de telefon sau reply pe forum.
Motocicleta este completa si se gaseste deocamdata la BennyMotors, aproape de statia de metrou Republica.
0728 513 573 Bogdan

Salut!

Ma intereseaza crash-bar-ul si alte cateva maruntisuri. Te sun maine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

Am un st din 1999.

Va rog sa imi spuneti daca e un consum mare la ea, in conditiile in care cu un plin am mers 230 de km si apoi a trebuit sa dau pe rezerva.

De asemenea toba este un pic afumata (fum negru) la partea de final. Sa fie benzina prea multa in amestec?

Multam' anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...