Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, stie cineva unde gasesc o oglinda de stanga ptr F-ul din '91?

 

ti-as da-o eu pe a mea,ca la mine e stricata aia din dreapta si vreau sa imi iau un set de ceva universal si sa-l adaptez.....mai am un suport pt aia din stg fara oglinda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eo am suzi deasta...imi place ce sa zic..pozitie comoda..greutatea ce ma cam enerveaza..ca la fizicu meu ma chinui sa o scot din garaj in rest nimic de comentat. numa bine la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,am si eu una bucata suzi de 750 din 95 si am probleme cu releul de incarcare.Daca poate sa ma ajute cineva cu o informatie unde gasesc alt releu ,bem o bere cand ajunge pe la cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu cutia de viteze la gsx 600 f-ul meu: sare din a doua in a treia , dar numai cand ai dau gaz mai mult....dak stie cineva care e problema.....

 

P.S. am desfacut motorul si totul pare in regula: FURCI, CRABOTI..PINIOANE...daca stici cam care ar fi problema...anuntati-ma!

 

asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

In primul rand salutare!

Primul post pe forum ... primul motor .. GSX600F (rosu din '98).

 

Mai am de invatat multe, asa ca nu intru in nici o filosofie...

 

Knox ... iti raspunzi singur ? :)

 

Asfalt uscat tuturor si vreme frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt atat de bune motoretele astea,incat nimeni nu mai intra sa scrie ceva pe forum,nu?Toata lumea e cu ele pe strada...

stabilim o intalnire,poate facem o drumetie,ceva?un transfagarasan?ca d-aia ne-am luat sport-touringuri.. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt atat de bune motoretele astea,incat nimeni nu mai intra sa scrie ceva pe forum,nu?Toata lumea e cu ele pe strada...

stabilim o intalnire,poate facem o drumetie,ceva?un transfagarasan?ca d-aia ne-am luat sport-touringuri.. ;)

sigur. stai sa iasa soarele :banana:

 

Knox ... iti raspunzi singur ? :rolleyes:
pai nu vezi ca bate vantu pe la noi :kali: Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am facut acum pe 1 mai un drum pana spre Padina dar dupa primii 7-8 km pe drum forestier mi-a cazut acul de la indicatorul de benzina :rolleyes: si am hotarat sa ma intorc spre Sinaia sa nu inceapa si alte probleme ( f multi bolovani si pietre taioase + sleauri destul de urate pe anumite portiuni ). Toate bune si frumoase, ajungem in Sinaia, o katana de 600 si un Gpz de 500, facem o pauza si plecam spre Bucuresti. Tot drumul motorul s-a comportat excelent, nici o problema pana ajung in Bucuresti pe Blvd Barbu Vacarescu unde....surpriza incepe sa nu mai accelereze katanuta mea. Am reusit sa ma tarasc cu 10 km/h pana la Obor. Ori s-a intins cablul ori s-a rupt nu stiu. Problema e ca imi vine cablul cam in 2 saptamani...daca cineva are un cablu ptr Katana din 98' de acceleratie as fi f recunoscator ( bineinteles daca posesorul il are in plus) cu banii jos...parca nu ma rabda inima sa stau 2 saptamani pe bara...iar cablul care vine e bun de tinut sau il dau celui care poate sa ma omeneasca acum cu un cablu. Multam fain!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esmeralda mea din 91, o pregatesc pentru un drum la capitala saptamana viitoare. Mai vine cineva? :laugh: Sau ma asteapta pe-acolo? :)

post-21357-1210172612_thumb.jpg

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gsxf-isti din toate colturile!... propun o mica excursie!!!

traseu: bucuresti - lehliu - calarasi - silistra (118 km x 2 (dus intors)

data: (17-81 mai 2008)

descriere: plecare de la benzinaria din pantelimon, pe drumul vechi spre mare (prin lehliu), trecut cu bacu din calarasi in silistra cu un mic popas aici dupa care intoarcere iar daca sunt doritori mai putem merge spre marea de la bulgari prin Dobrich, drumul este la fel ca cel branesti-lehliu adica oglinda si foarte putin circulat.

viteza de croaziera: 50-90-140

alte obs:

• taxa de bac 10-20 ron de la 6 dim la 9 seara inclusiv sambata si duminica.

• la granita se trece doar pe baza de buletin (CI).

 

 

Care e doritor sa mearga sa ridice mana :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ma bag :moto: dar nu pot in week asta :(

pe de alta parte intreba cineva de verificari si ii raspund : eu mi le fac la service pe toate aproape :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,intru si eu in grupul vostru cu o minune din 2000...A reusit cineva sa gaseasca la noi crash-paduri sau orice alceva pt protectia carenei?Eu am cautat peste tot si nimic...astept un raspun de la binevoitori.id meu e cosmin_sn.;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

knox..hai sa anuntam traseul pentru sfarsitul lui iunie,sa aiba timp majoritatea sa intre pe forum si sa isi si planifice in vreun fel plecarea,nu?

eu de ex.as fi venit dar am vazut abia azi... :rolleyes: ati fost sau a cazut plecarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu intrebarea...a reusit cineva sa gaseasca crash-pad-uri pe gsxf?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi venit in 'mica' drumetie,numa ca sunt 2 probleme.

1.E prea tarziu

2.Nu sunt din Bucuresti,ceea ce inseamna ca la cei 118km(sau cat erau) x 2 se mai adaugau vreao 250km x 2 ... ehh..alta data si daca o sa fie ceva traseu prin ardeal ma bag:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu intrebarea...a reusit cineva sa gaseasca crash-pad-uri pe gsxf?

nu....si eu caut...imi zice un prieten care se motocicleste de pe vremea lu ceasca sa imi iau de altceva si imi gaseste el un fel de a le adapta,pt ca f-urile au cadrul mai ciudat putin ..

pe astea de dupa 98 am vazut,eu am din 94 si cadrul nu ar fi prevazut cu prinderi de crash-paduri...cred ca d-aia pe louis gasesti pt toate motoretele din lume,mai putin pt f-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am gasit nicaieri,a mea e dupa 98....xenon are cineva?:lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...