Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

Si eu as fi tenat de un cauciuc mai mare dar nu stiu daca afecteza in vreun fel motocicleta,pe de alta parte nu stiu daca japonezi sunt atat de tampiti sa nu puna unul mai mare,difernta de bani e nesemnificativa...

pai hai sa-ti spun de ce nu au pus: pt ca si cel de 150 isi face treaba, iar GSXF-ul este o "budget-bike", la ei daca vrei de 180 iti iei simplu GSX-R.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tu ai mers cu cauciuc de 150 si apoi l-ai schimbat?Sunt interesat de impresile de inainte si dupa..Nici tu nu ai crash-paduri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, inainte am avut 150, ce sa zic, inainte nu puteam sa ma aplec asa ca acum deoarece 150-ul nu avea "ciuperca" asa pronuntata, in rest este la fel, de viteza nu stiu, ca nu sunt vitezan de felul meu, dar ma oftica cu arata inainte cu cauciucul ala ingust....si nu am crash-paduri nici eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cauza unui (cuvant urat) de la o spalatorie, care trebuind sa-mi polisheze motocicleta a apasat si a turat fainerul ala cu pasla in el la maxim de mi-a deteriorat inscrisurile laterale cu gsxf, astazi am dat comanda la stickere...cu KATANA- american look....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cauza unui (cuvant urat) de la o spalatorie, care trebuind sa-mi polisheze motocicleta a apasat si a turat fainerul ala cu pasla in el la maxim de mi-a deteriorat inscrisurile laterale cu gsxf, astazi am dat comanda la stickere...cu KATANA- american look....

 

Salut,

sunt shi eu interesat de o pereche de inscrisuri...unul s-a deteriorat de la o cazatura...tu unde ai facut comanda? ai ceva poze? Merci pt. informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Are cineva vre-un pont cu piese second? M-ar interesa, in principal, semnalizarile fata de GSX F dupa 98...adica alea rotunde. La cazaturi sunt primele care se duc :)(

 

Numai bine,

 

Laurentiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Are cineva vre-un pont cu piese second? M-ar interesa, in principal, semnalizarile fata de GSX F dupa 98...adica alea rotunde. La cazaturi sunt primele care se duc :)(

 

Numai bine,

 

Laurentiu

daca vrei semnalizari d`alea vechi, te pot ajuta eu. Daca ai nevoie anuntama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum bagam numai benzina cu pb,ieri am ramas pe rosu si am bagat fara plumb,mi se pare ca merge mai bine...Oare e o impresie?Voi de care benzina bagati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUMAI fara Pb...

 

 

PS: am nevoie de suportul de la maneta de ambreiaj :) eventual, cu tot cu intinzator :blink: al meu s-a zapacit si nu vreau sa-mi %$^%RYR&^ ambreiajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum am bagat numai 95 fp. Intrebare pentru cei care au bagat 98 fp, au simtit vreo diferenta? :)

NU, eu pe langa toba racing, gume racing, ulei motul, tot n-am simtit nici o diferenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU, eu pe langa toba racing, gume racing, ulei motul, tot n-am simtit nici o diferenta!

La mine, cand am bagat Top 99, a crescut un pic avansul...in rest acelashi comportament...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Am si eu un Gsx f 600 din 93. Am bagat numai fp 95 si merge f bine, eu am alta problema si anume cu cauciucurile. As vrea sa pun ceva mai mare de 140 pe spate dar nu stiu ce ar incapea. Are cineva mai mult de 140 pe spate si 110 pe fata ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU, eu pe langa toba racing, gume racing, ulei motul, tot n-am simtit nici o diferenta!

 

 

Multam, eu nu am schimbat nimic la a mea, doar la toba ma gandesc sa o schimb, cu toba originala e f silentioasa iar de aici au rezultat problemele ( nu te-am vazut nu te-am auzit ) in rest nu am ce sa-i reprosez. :)

 

Va salut !

 

Am si eu un Gsx f 600 din 93. Am bagat numai fp 95 si merge f bine, eu am alta problema si anume cu cauciucurile. As vrea sa pun ceva mai mare de 140 pe spate dar nu stiu ce ar incapea. Are cineva mai mult de 140 pe spate si 110 pe fata ??

 

 

A mea e din 98'. pe fata am de 120 iar pe spate de 150. Acu nu stiu ce sa zic dar probabil ca au calculat si ei ceva cand au pus cauciucurile cu dimensiunile pe care le ai, ai putea incerca cu 120 si 150 dar mai intreaba...

Eu nici nu sunt adeptul sa pui repede cauciuc de 180 pe spate doar ptr ca da mai bine, nu zic ca nu se modifica comportamentul ( nu stiu daca in bine sau rau ), mie cel putin mi se pare ok cu dimensiunile cauciucurilor care le are a mea.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni pana acum.......Nu se gasesc crash-uri pt ea...o sa incerc sa adptez ceva....daca reusesc revin cu poze...

 

Nimeni pana acum.......Nu se gasesc crash-uri pt ea...o sa incerc sa adptez ceva....daca reusesc revin cu poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Am si eu un Gsx f 600 din 93. Am bagat numai fp 95 si merge f bine, eu am alta problema si anume cu cauciucurile. As vrea sa pun ceva mai mare de 140 pe spate dar nu stiu ce ar incapea. Are cineva mai mult de 140 pe spate si 110 pe fata ??

 

 

Io are :P Daca pui mai mare pe fata, pune mai mare si pe spate. Merge pana la 150 - spate, 120 - fatza, cu amendamentul ca, fiind cauciucul mai lat, se comporta altfel de curbe. Depinde cu ce viteze si pe unde te dai cu ea. Teoretic, nu e f mare diferenta, dar este.

 

Era sa uit sa-ti spun ca a mea tot din '93 este, deci ...

 

Later edit: Din intamplare, dintre cei cu Suze pana in 97, a scos vreunul sitele? Spre deosebire de modelele ulterioare, noi avem 2 tobe. Evident, ambele sudate de galerii, deci varianta de a scoate tobele si a le schimba cu altceva pica, daca vrei sa revii ulterior la tobele originale. M-am gandit sa scot sitele, nu de fitze; vreau sa fiu auzita in trafic, dar nu injurata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat a costat si ce efecte are?

eu am cumparat-o super ok de la un tip de pe forum avand in vedere ca este cam 400 de lire sterline noua, este ca noua, faza era ca este de kawasaki zx 9 r de circuit, dar cu o mica modificare , acum este de suzuki gsxf...suna foarte bine, scoate flacari pe frana de motor si rateuri, si trage mai bine, se tureaza mai usor peste 4000 rpm si ma unge pe suflet...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...