Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

Chiar seamana cu un supozitor da mie nu mi-a trecut prin minte , eu ma gandeam la o para. Da lasa ca in comparatie cu altele e chiar misto.

 

@baiazid > nu numai motoru si cutia sunt fiabile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai, incepand cu sezonul acesta sunt si eu mandru posesor al unui gsx 600 f, dar am o intrebare:

 

cat consuma? mi-s-a spus ca destul de mult :laugh:

 

merci anticipat de raspunsuri:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, incepand cu sezonul acesta sunt si eu mandru posesor al unui gsx 600 f, dar am o intrebare:

 

cat consuma? mi-s-a spus ca destul de mult :laugh:

 

merci anticipat de raspunsuri:)

 

5.3 afara

9.2 in oras mers agresiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5.3 afara

9.2 in oras mers agresiv

 

multzam... ca pe net erau tare neclare raspunsurile, preferam un raspuns de la posesor

 

chiar eram hotarat sa dau o bere... primului raspuns - "Baiazid" winner :laugh: - apropo in MURES, sau unde o fi sa ne intalnim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca atat ii ia lui baiazid a ta poate sa ia si mai putin... a lui are dynojet, toba sport , foaie mai mare + ca merge ca dementul :laugh:

 

Asa e. Afara ar putea lua mai putin. Lui Mihaicbr ii luase pare 4.9 si lui Englezul cam 4.7.

 

In oras nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o modificare in scopul maririi puterii motorului. Se schimba parti ale carburatoarelor. De obicei se face simultan cu filtre de aer sport, racing, etc, pentru a avea si debitul de aer marit.

Cum se monteaza? Se desfac carburatoarele si se inlocuiesc piesele vizate.

Cit costa depinde de la model la model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e. Afara ar putea lua mai putin. Lui Mihaicbr ii luase pare 4.9 si lui Englezul cam 4.7.

 

In oras nu stiu

 

mi-a luat si mai putin la drum intins si regim de mers - touring dar niciodata peste 5.

in oras nu stiu precis cat ia..presupun ca in jur de 6-6.5 maxim.

e super motor dar i-ar mai trebui cativa calutzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-consum urbam imi iese cam maxim 7 si ma dau destul la ea...depinde de multi factori consumu: in principal daca mergi mai mult singur sau in 2, daca ai peste 12o Kg, ce ulei bagi, cum demarezi etc....

- referitor la moto eu is multumit de forma..daca stai sa o compari cu cele din clasa ei e printre cele mai faine si la asta se adauga partea cu fiabilitatea si cu pretu = compromis foarte bun.....dca stai sa o compari cu sportivele...da e grea, n-are peste 100Cp....etc....acu depinde de ce o iei...

- Felicitari pentru achizitie lui Spirtix!!! Sa o stapanseti SANATOS fara incidente!!! (sa stii ca si a mea e din TG si e tot pe leasing :finger:)

Editat de gabi_efi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-consum urbam imi iese cam maxim 7 si ma dau destul la ea...depinde de multi factori consumu: in principal daca mergi mai mult singur sau in 2, daca ai peste 12o Kg, ce ulei bagi, cum demarezi etc....

- referitor la moto eu is multumit de forma..daca stai sa o compari cu cele din clasa ei e printre cele mai faine si la asta se adauga partea cu fiabilitatea si cu pretu = compromis foarte bun.....dca stai sa o compari cu sportivele...da e grea, n-are peste 100Cp....etc....acu depinde de ce o iei...

- Felicitari pentru achizitie lui Spirtix!!! Sa o stapanseti SANATOS fara incidente!!! (sa stii ca si a mea e din TG si e tot pe leasing :10:)

 

multzam

:finger:

 

da' pe a mea am luat-o din bistritza ( de la colibita- sau biglucica )

 

supozitor sau nu, vad ca suntem o gramada.... poate facem o intalnire numa gsx 600 f -uri ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma incadrez si eu in cerintele topicului. Abia acum l-am vazut si io :finger:

Am un GSX600F din 2000.

Cat despre consum, nu stiu cum ati facut, dar mie in oras intre 7-10 si in afara intre 5,5 si 7,5. Depinde de "agresivitate", daca pot sa-i spun asa.

 

Bafta si va salut respectuos cu farul. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.vreau sa va intreb si eu daca e un motor bun pentru un incepator(care nu a mai avut treaba cu vreun motor).am citit pe moto.it ca ar fi buna pentru incepatorii italieni:)pentru astia ca mine,romani,n o fi?

mai ziceau ca e cam grea si la viteze mici,adica prin oras(sau nu?..),din cauza asta devide mai greu de manevrat.e adevarat?

daca ati fi in locul meu(incepator absolut) v ati lua una?cu cit pot aduce una in tara,d astea mai noi de prin 97/98??

merci fain pentru raspunsuri.

P.S. este cineva in dristor(rimnicu vilcea)care are unul negru fain.are cineva idee cine i?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.vreau sa va intreb si eu daca e un motor bun pentru un incepator(care nu a mai avut treaba cu vreun motor).am citit pe moto.it ca ar fi buna pentru incepatorii italieni:)pentru astia ca mine,romani,n o fi?

mai ziceau ca e cam grea si la viteze mici,adica prin oras(sau nu?..),din cauza asta devide mai greu de manevrat.e adevarat?

daca ati fi in locul meu(incepator absolut) v ati lua una?cu cit pot aduce una in tara,d astea mai noi de prin 97/98??

merci fain pentru raspunsuri.

P.S. este cineva in dristor(rimnicu vilcea)care are unul negru fain.are cineva idee cine i?

la mine e prima motocicleta si eu sunt incepator :finger: dar acu depinde si de tine ce gabarit ai...

la noi toata lumea recomanda GS si CB pentru incepatori....eu am riscat si am mai sarit o treapta la GSX, m-am acomodat fara probleme....e o motocicleta buna ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. este cineva in dristor(rimnicu vilcea)care are unul negru fain.are cineva idee cine i?

 

Este Nicu Profesoru'. Daca poti, vbeste cu el, stie multe despre GSXF-uri si e un tip fain, ai multe de invatat de la el. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari.Cel mai mult ma bucur cand vad pe cineva ca isi pune in cap o treaba grea si cu toate obstacolele (de obicei de ordin financiar) face pe dracu in patru si reuseste.

Numara-ma si pe mine in gasca : gsx 600f rosu cu alb , din '90.

 

P.S. A lu' Nicu Profesoru e din '98.

 

 

 

Gata, nu mai e a lui Adi, acum e a mea. :finger: Acum el a trecut la VFR.

Editat de lordloth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...