Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut ...am si eu o intrebare...o viteza maxima imi spuneti si mie...? sau macar ce viteza prinde in fiecare treapta...Merci

Omule, m-am gandit la toate draciile pe care le-as putea face cu mobra mea, dar recunosc ca niciodata nu mi-a trecut prin casca sa ma uit cat merge de tare in fiecare treapta... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iubitii mei gesexefisti / Iubitele mele gesexefiste, HELP! Ajutati un biet katanist cu discurile de frana deformate sa revina printre voi! Orice fel de ajutor/sugestie (ok, in afara de: "du-te, bah, si ia-ti de pe LOUIS"), inclusiv interventia divina, este binevenit.

In asteptarea zilelor cand voi putea sa hârâi din nou mobra pe strazile patriei, va salut cu mandrie japoneza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi-am luat crash paduri dar ca sa le montez ar trebui perforata carena laterala.... altfel nu prea vad cum.

 

 

Salutare, pune si tu poze detaliate daca se poate te rog te rog... ma intereseaza cum ai facut modificarile.

Mersi mult.

 

 

Eram curios si eu..:lol: Si as mai vrea sa stiu daca gsx-f de 750 dupa 98 este pe acelasi cadru pe 600 ! care sunt diferentele intre cele doua ? la gabarit ma refer,la stabilitate..Merci anticipat..

 

 

Desi sunt incepator in domeniu, eu stiu ca bicicleta e aceeasi. Difera motoru ( mai mare ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, pune si tu poze detaliate daca se poate te rog te rog... ma intereseaza cum ai facut modificarile.

Mersi mult.

 

 

Tocmai ca inca n-am facut montajul lor. Mai caut solutii sa nu perforez carena

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

:cheers: hmm..uite unde gasesc topicul de gsxf..la motociclete de strada..eu il cautam disperat la motociclete de viteza..

 

 

Ma batea si pe mine gandul sa-mi iau una din 95 96 . as dori din 98 99 dar nu ma lasa buzunaru. Am vazut ca se gasesc destule la 2200 - 2400 E si cu putini km (asta daca sunt reali) .

 

Despre partea estetica mie imi place mult cum arata modelul vechi. pana la parbriz , faruri si oglinzi . Aoleu ..ORIBIL :cheers:

 

Ma intrebam...cat ar costa un tuning din acela cu angel eyes? As ar arata frumos :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare....am si eu un GSXF 600 din '99.Merge fain motorul e cam greu...sunt incepator pe moto si asta e primul meu motor am mai avut un malaguti madison RS 250.Mi-am bagat si eu nasul prin topicul asta deoarece ma intereseaza ce bujii trebuie sa-i cumpar(ptr cei care cunosc rog sa ma ajute)!

Un mecanic imi zicea ca el se poate uita ce bujii imi trebuie insa trebuia desfacut rezervorul si alt cateva si de aceea va intreb... El zicea de NGK dpr si nu mai stiu cum.Deci pentru cei care stiu pls. un sfat. mersi

post-14119-1185827768_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu una din 97'.trebe sami vina actele de la rar.adusa din germania.pot sa zic despre ea ca e mare si grea ,dar in mers dezavantajele astea dispar,devenind mai fiabila decat o bicicleta.cum am aduso am si avut probleme cu ea,mai exact 3,una ori nu incarca bateria ori nu tine curent,a doua se opreste in mers la orice viteza dak apas ambreiaju sil tin mai mult de 3-4 sec apasat,si a treia cand pun frana pana la oprire dak no ambalez putin se opreste motoru cred k se infunda...nu ma pricep la asa ceva asa ca astept sa vina actele sa ma duc cu ea la macanic...alti bani alta distractie:)

un lucru sigur este k se infige cand tragi de gaz...totusi nu inteleg de ce intra in cat touring...cineva sa ma lamuresca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar la ce altceva ai vrea sa o incadrezi? :) E touring pt ca e o balena (mare), grea ca pamantu, pozitie flexi (lejera pt. o plasticata), nu are ciclistica de din aia "de viteza", are performante relativ modeste etc etc. Ma indoiesc ca e "mai fiabila decat o bicicleta". :blink: Este un sport touring la modul cat se poate de evident. O motoreta buna care tace si face si are un raport pret / calitate, performante greu de batut, ca majoritatea motoretelor Suzuki dealtfel. Insa daca nu esti chiar antitalent si faci ceva km si esti 'plastic-fan' o sa i ajungi relativ repede la limite si o sa vezi ca nu se mai 'infige' chiar asa. Pt touring lejer spre usor sportiv este insa ideala. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Salutare la toti !!!

 

Mihai e numele meu, 26 de ani

Am vazut ca pe aici se aduna posesorii de Gsxf uri, asa ca hop si eu

 

Am si eu un Gsx600f din 98, revin si cu poze, examenu ptr carnet il am peste 2 saptamani, pana atunci il tot plimb prin poligon, desi e grea m-am simtit f bine pe ea, pozitia de condus e comoda ceea ce reduce din "handicapul" legat de greutate, eu am 74 de kg si 1,80 si nu am intampinat probleme decat mici sfortari la ridicarea pe cricul central si recunosc ca a fost dragoste la prima vedere. Filtrul de ulei si uleiul le-am schimbat acum o saptamana, lantul ar trebui uns plus alte locuri care imi sunt straine asa ca daca sariti cu sfaturi nu ma supar deloc. Pana imi cumpar solutia ptr lant are ceva daca dau cu vaselina care se foloseste si la masini?

 

Cam atat am avut de declarat, mi-am permis cam mult ptr primul meu replay pe forum :blink:

 

Sper sa mai apuc si eu sa ma mai dau cu motoru desi la ce pofta am in mine sa-l scot la plimbare poa sa si ninga

 

Numai bine la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare....am si eu un GSXF 600 din '99....Mi-am bagat si eu nasul prin topicul asta deoarece ma intereseaza ce bujii trebuie sa-i cumpar(ptr cei care cunosc rog sa ma ajute)!

Un mecanic imi zicea ca el se poate uita ce bujii imi trebuie insa trebuia desfacut rezervorul si alt cateva si de aceea va intreb... El zicea de NGK dpr si nu mai stiu cum.Deci pentru cei care stiu pls. un sfat. mersi

http://www.ngkspark.com.au/part_index.htm?...ehicle_type.php

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...