Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

ETRIER SPATE


POMPA FRANA SPATE


VAS LICHID FRANA SPATE


LANT-


POMPA FRANA FATA


SEMIGHIDOANE


COMENZI GHIDON- STANGA


-DREAPTA-


CONTACT CU CHEIE-


JUGURI-


CRIC CENTRAL-


SCARITE FATA-


PEDALA FRANA-


PANOU SIGURANTE-


SENZOR FRANA SPATE-


CABLU KM-


MELC KM-


SENZOR CRIC


TELESCOP SPATE


ANGRENAJ TELESCOP-


BORD-


JANTA- FATA


JANTA SPATE


ARIPA SPATE


ARIPA FATA


AIRBOX


CRIC LATERAL


DISC SPATE TOT PACHETUL LA PRETUL DE 400LEI. PIESELE SUNT IN STARE FOARTE BUNA, VALABIL O SAPTAMANA, PREDAU GARAJUL IN CARE SE AFLA. TEL 0761326424


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baieti! Am si eu un GSX750 din '98 si de curand am remarcat ca unul din telescoapele de spate a inceput sa curga. Aveti idee daca se serviseaza telescoapele de spate? Sau daca are cineva unul de vanzare. Multam fain si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa te apuci ca sa demontezi.

Se serviseaza ca orice amortizor.Diferenta e ca asta are si un rezervor de gaz,in afara de uleiul pe care il bagi.

Daca esti din bucuresti,du-te la tng si te ajuta el cu manopera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Craiova, e cam departe de mine, dar daca nu gasesc pe aici nimic, o sa fac o plimbare pana la Bucuresti. Multam de pont!

Daca ai tu o mini presa si nitele skill-uri,poti sa te apuci sa il faci singur.

Ma rog,daca tot de bagi acolo,ar fi bine sa le repari pe amandoua.

Partea mai nasoala e la reasamblare pentru ca sunt multe garnituri si saibi de etansare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost sa imi iau noua motocicleta, si m-am mutat pe sectiunea de Banditmania, unde se incadreaza si noul meu motor. Vroiam sa va multumesc pentru compania facuta si pentru sfaturile primite in acesti aproape 2 ani, va doresc numai bine si asfalt uscat !

 

Maine montez bateria noua pe vechia GSX, ii schimb uleiul si filtrul si apoi o pun la vanzare.

 

Vroiam sa cer pe ea 1.500 de euro. E GSX 750 F din 1999, cu 62.000 de km, transmisie noua, baterie noua, ulei + filtru schimbat, filtru aer nou, set de 3 genti laterale givi complet, protectii laterale pentru motor. Nu dezmembrez si nu dau piese, o vand asa cum e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai tu o mini presa si nitele skill-uri,poti sa te apuci sa il faci singur.

Ma rog,daca tot de bagi acolo,ar fi bine sa le repari pe amandoua.

Partea mai nasoala e la reasamblare pentru ca sunt multe garnituri si saibi de etansare...

 

Sincer, nu ma simt indeajuns de increzator pe skill-urile mele ca sa ma apuc de treaba asta. Mi se pare si oleaca riscant sa o fac eu, tinand cont ca motoreta nu prea iarta greselile de incepator.

 

In alta dezordine de idei, i-am schimbat azi ghidonul cu niste semi-ghidoane de pe un CBR F3. A fost un pic de mesterit dar a facut diferenta, atat in privinta pozitiei pe motocicleta (te cam sparge vantul pe naked cu ghidoanele alea inalte, dupa 100kmh), cat si manevrabilitate (asta cred ca are legatura si cu faptul ca am coborat-o 2cm de fata). Cineva mi-a zis ca s-ar putea sa ii dea o tentinta de supravirare mestereala asta, dar cel putin pana acum, sunt super incantat, e mult mai usor de aruncat in curbe si pare sa fie mult mai dornica sa se "infiga" in ele.

 

Pana acum, e win-win.

 

Daca rezolv si cu telescoapele, e barosaneala direct!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos un milion de km, asteptam impresii dupa primele drumuri pe topicul Banditilor!

 

Azi am fost sa imi iau noua motocicleta, si m-am mutat pe sectiunea de Banditmania, unde se incadreaza si noul meu motor. Vroiam sa va multumesc pentru compania facuta si pentru sfaturile primite in acesti aproape 2 ani, va doresc numai bine si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ETRIER SPATE

POMPA FRANA SPATE

VAS LICHID FRANA SPATE

LANT-

POMPA FRANA FATA

SEMIGHIDOANE

COMENZI GHIDON- STANGA

-DREAPTA-

CONTACT CU CHEIE-

JUGURI-

CRIC CENTRAL-

SCARITE FATA-

PEDALA FRANA-

PANOU SIGURANTE-

SENZOR FRANA SPATE-

CABLU KM-

MELC KM-

SENZOR CRIC

TELESCOP SPATE

ANGRENAJ TELESCOP-

BORD-

JANTA- FATA

JANTA SPATE

ARIPA SPATE

ARIPA FATA

AIRBOX

CRIC LATERAL

DISC SPATE TOT PACHETUL LA PRETUL DE 400LEI. PIESELE SUNT IN STARE FOARTE BUNA, VALABIL O SAPTAMANA, PREDAU GARAJUL IN CARE SE AFLA. TEL 0761326424

inca e valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Ofer spre vanzare urmatoarele manuale de service:

 

1.manualul de service pentru Suzuki GSF650/A/S/SA si pentru GSX650F (ed. a treia noiembrie 2007);

2.manualul suplimentar de service pentru GSX650FA (martie 2009).

 

 

Ambele manuale sunt tiparite in Japonia in limba engleza, arata IMPECABIL si se vand DOAR impreuna (fiind in completare).

Pretul este de 300 RON pentru ambele manuale.

 

Numai bine.

post-23885-0-45456400-1456084176_thumb.jpg

post-23885-0-72481700-1456084185_thumb.jpg

post-23885-0-87172700-1456084201_thumb.jpg

post-23885-0-61663100-1456084212_thumb.jpg

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe unde pot gasi un kit de reparatie pentru robinetul de benzina pentru un gsxf de 600 din '99? Ori nu stiu eu sa caut, ori nu se gaseste? Tot ce am gasit pana acum sunt kituri de reparatie pentru gsxf generatia pana in '98.

 

Si mie mi-a curs odata benzina pe la robinet, din cate am inteles e un defect cunoscut. Mi-a lasat o dara neagra, s-a dus vopseaua dar de atunci nu am mai avut probleme. Citisem pe undeva ca se poate repara destul de usor daca inlocuiesti garnitura de cauciuc cu una taiata/facuta artigianal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe unde pot gasi un kit de reparatie pentru robinetul de benzina pentru un gsxf de 600 din '99? Ori nu stiu eu sa caut, ori nu se gaseste? Tot ce am gasit pana acum sunt kituri de reparatie pentru gsxf generatia pana in '98.

Desfa-l si incearca sa intinzi arcul din interior .Eventual da cu putin silicon la remontare.

Eu am reparat un robinet la un gsxf 750 din 96'.

Merge incercat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danutu_m , vezi ca la robinet foarte probabil vei gasi garnitura de pe axul canelei imbatranita. Daca pui O-ring obisnuit se va umfla si vei actiona foarte greu robinetul.

 

Am si eu nevoie de un sfat. Vreau sa pun anvelope cate mai aderente, chiar daca se uzeaza rapid. De preferat sa nu fie extrem de scumpe. Pana acum am avut michelin pilot power, au fost ok, dar parca as vrea ceva care se lipeste mai bine de asfalt, eventual sa fie bunicel si pe ploaie. Ce imi recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danutu_m , vezi ca la robinet foarte probabil vei gasi garnitura de pe axul canelei imbatranita. Daca pui O-ring obisnuit se va umfla si vei actiona foarte greu robinetul.

 

Am si eu nevoie de un sfat. Vreau sa pun anvelope cate mai aderente, chiar daca se uzeaza rapid. De preferat sa nu fie extrem de scumpe. Pana acum am avut michelin pilot power, au fost ok, dar parca as vrea ceva care se lipeste mai bine de asfalt, eventual sa fie bunicel si pe ploaie. Ce imi recomandati?

Eu pot sa iti recomabd gumele pe care le folosesc de maibine de doi ani, sunt dwja la al doilea tren : Michelin Pilot Road 4. Am facut cu primul in jur de 13.000 de km, si am reusit sa le inchid destul de repede. Nu sunt gume sport, sunt sport-turing, dupa mine sunt ideale pentru tipul asta de motocicleta. Pe ploaie am condus des si nu am avut niciodata probleme. M-au costat in jur de 250 de €.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare. Si pe mine, ca si pe Vladimir, ma intereseaza de unde as putea comanda niste genti laterale cu tot cu suport si un parbriz pt touring. Moto e GSX 600 F din 2000. Poate imi recomanda parbrizul cineva care are deja montat si poate da feedback.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor. Am reinviat un gsx f 600 din88...toate bune pina la rezervor.. probabil a zacut ani buni cu benzina posibil si ceva apa...rezultatul..multa rugina. Am incercat toate metodele posibile inclusiv electroliza. S a curatat insa risc sa se gaureasca si sa iau foc ceeace nu e tocmai placut. Asadar am nevoie de in rezervor care sa nu fie ruginit. Buson,cana si sonda am insa nu i problema daca e complet. Trebuie sa se potriveasca si de la modelele de dupa 90-95. Daca cineva are...astept un mesaj in pm sau aici. Respect tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salutare la toti posesorii , detin un Suzuki GsxF 600 din 2001 si de curand am schimbat cilindreea cu ceva mai mare.Vreau sa multumesc tuturor celor din aceasta sectiune a forumului pentru ajutoru si sprijinul acordat in decursul timpului si in acelas timp sa anunt ca Suzuki este de vanzare in cazul in care un pasionat de aici ar fii interesat de modelul acesta .Pretul este de 850E fix, pentru cei interesati nu ezitati sa imi lasati un mesaj si raspund cu cea mai mare placere. Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...