Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe cand ma chinuiam ca nebunu sa truchez niste poze ca sa vad cum ar arata vacutza cu niste faruri rotunde (sa ma ierte fanii devotati, dar mie nu-mi place deloc cum arata farul si oglinzile standard), nu mica mi-a fost mirarea cand am gasit la o cautare usoara de gugal (Google pt. neinitiati :crack: ) o motorisca cu farurile exact cum mi le doream io...

Mie unuia mi se pare chiar BETON (pt. bucuresteni - a se citi: LASER, FRATE!) iar in maxim doua luni pun poze cu versiunea mea la treaba asta!

Hai bafta mare si iarna scurta!

post-10403-1167927824_thumb.jpg

post-10403-1167927833_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact pe asta lucrez acum si eu :crack: :crack: Cu angel eyes... :crack: pun si eu poze, cand o fi gata. La mine va dura povestea fo 2 luni, pt ca o fac incetisor, din motive financiare, evident. O "pashte" un tuning sever, daca reusesc sa ma tin de ce mi-am propus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frate, dar a intrat lumea la hibernare? WTF? Io azi am scos Vakutza la o plimbarica, sa-si mai dezmortzeasca si ea carburatoarele, sa-si mai intinda si ea pistonasele... si daca nu ma picura mai trag o tura dupa amiaza...

Hai, mai ziceti si voi cate ceva, ca o sa creada lumea ca am murit :crack:

Bafta si iarna scurta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frate, dar a intrat lumea la hibernare? WTF? Io azi am scos Vakutza la o plimbarica, sa-si mai dezmortzeasca si ea carburatoarele, sa-si mai intinda si ea pistonasele... si daca nu ma picura mai trag o tura dupa amiaza...

Hai, mai ziceti si voi cate ceva, ca o sa creada lumea ca am murit :)

Bafta si iarna scurta!

:lol: Inca se circula pe 2 roti, ieri a fost o zi suuuuper , azi se pare ca la fel, chiar putin mai cald, deci....iar pe 2 roti! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dat fiind faptul ca majoritatea proprietarilor de GSXF hiberneaza fericiti alaturi de vakutzele lor, imi asum datoria de a ridica acest topic la locul sau binemeritat, adica - asa cum ii spune si numele "TOPic" - in top. Ocazie cu care ii anunt pe cei pe care eventual ii intereseaza ca imi transform vaka in streetfighter (sau cel putin incerc). Asta insemnand ca multe-multe piese vor deveni inutile... aviz amatorilor! Multumesc, iar pana data viitoare - Hibernare placuta dar scurta! :bigstar:

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa vedem care o sa arate mai bine streetfighter it

gs ul meu sau gsx f ul tau

ce zici?

Mwahahaha, eu am un fel de tentativa de facut GS-ul Streetfighter!!! Zi si tu daca a iesit ceva...

Ma bag la concurs, daca te tine punem si pe bere... :grinbandit:

Cum ar zice americanu', cec dis aut:

post-10403-1170702805_thumb.jpg

post-10403-1170702901_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa vedem care o sa arate mai bine streetfighter it

gs ul meu sau gsx f ul tau

ce zici?

 

sau banditu meu? :baldy:

 

 

eh... glumesc. Sunt curios ce o sa iasa la voi si va urez spor la treaba. Si eu surubaresc la el dar al meu e understatement chiar daca din banditi au iesit multe dintre cele mai tari si sataniste fightere, pt ca parca te invita sa l faci rau. :haha: Eu ii fac doar ceva modificari usoare. Mai mult bad ass - sporty decat fRighter. :bigstar:

 

Si pe mine parca m-ar coafa un pic alea duble de pe louis. Dupa gustul meu parca la mobra mea s-ar potrivi mai bine alea cromate, mai clasice si cu sticla clara la 100 de euri. :) Cred ca se vede binenoaptea si mai ales ca poti sa le faci sa mearga ambele concomitent (scurta + lunga). Stock pe Bandit si GS cand pui lunga scurta parca se stinge. Pe langa pretul care ma cam pune pe ganduri ar mai fi si ca arata cam gol cu alea mici (spatiul gol intre ceasuri si faruri e cam mare). Iar o masca de fighter nu mi as pune pe el.

 

Apropos de faruri dulbe:

 

Exact alea care sunt la Louis cu 100 in chrom cu sticla clara sunt si pe Ebay.de pe la 80 de Euri si in carbon look. Exact acelasi model. Poate va plac mai mult alea pt ce aveti voi in plan.

 

Daca vreti link... spuneti ca o sa caut.

 

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,ajuta ne plz.pe mine ma intereseaza.nici yo n am de gand sa l fac foarte radical,sigur raman la semighidoane,nu mi plac delok ghidoanele dintr o bukata,ii dau jos manerul ala de la sa,mai vad yo. :)

 

ii reusit hellick.cam asa vreau si eu.serios ca arata bine.. :haha:

 

Naspa ca nu am gasit acum in carbon look decat la 120 :bigstar:

http://cgi.ebay.de/Doppelscheinwerfer-Sche...VQQcmdZViewItem

 

Mai sunt si negre

http://cgi.ebay.de/Doppelscheinwerfer-von-...1QQcmdZViewItem

 

sau argintii

http://cgi.ebay.de/Doppelscheinwerfer-XJR-...1QQcmdZViewItem

 

si alea de la louis, chromate cu 80 de euri, tot pe ibei. Toate noi.

 

Nu arata prea bine curu de GS fara manerul pasagerului. Vb din experienta. Arata gol si se vede urat locu in care era prins.

 

Si ca sa nu ne ia Katanele la bataie ca batem campii pe topicul lor:

 

GSX600 F e o super motoreta. Doar are acelasi motor ca Banditu. :grinbandit:

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult. Eram absolut indragostit de el. A fost un motor super, si inca este, il slujeste cu credinta pe actualul proprietar. Sper sa ai succes cu proiectul tau, si sa stii ca nu o sa iti fac concurenta usoara! Am ganduri mari cu vaka mea!

Bafta si ne auzim! Daca stii pe careva interesat de bord/far/carene de GSX F, nu ezita... AM DE VANZARE!

:grinbandit:

PS: GS'ul ar arata super cu o sa de tip two-seater si cu coditza mai subtire... asa - ca o idee.

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...