Sari la conținut

Accident Uverturii


Papy01
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

STITI CARE A FOST MAREA COINCIDENTA?? AM O GEACA FORTUNA CU PROTECTII HARD. DOAR CA IN ACEA ZI O LUASEM DE LA NUFARUL CA O DUSESEM LA CURATAT SI URMA CAND AJUNGEAM ACASA SA I PUN PROTECTIILE PE EA

DAR --- GHINION

 

:scratch:

 

nu-s sofer de taxi insa, la cum arata mobra sigur nu a avut 60-70 asta este clar,si la cat de aglomerata este strada aia...

 

multa sanatate motociclistului ca banuiesc ca de asta are nevoie acum si pe viitor mai multa atentie

 

 

respect

MACAR STII CUM ARATA MOBRA SI DE CE E ASA CAZUTA ??? DACA TE INTERESEAZA NU ARE MARI LOVITURI DOAR CA ARATA IN HALUL AST A CA ARE AMORTIZOARELE RUPTE AMANDOUA SI CA RENELE RUPTE.

mECANIC NU PREA ARE MARI PAGUBE. AM VAZUT O LIVE AZI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata motorul,este incepator baiatul si probabil a "pacatuit" un pic cu gazul.Sanatate maxima si sper sa-si fi invatat "lectia"!!!

P.S.

Acum am observat cel cu postul de mai sus e inregistrat in aceeasi zi cu mine...3 ani mai tarziu :friends: nu e funny?? :scratch:

 

 

 

dACA AI CUNOASTE STRADA UVERTURII PE CARE NU POTI MERGE CU MAI MULT DE 50 60 NICIODATA ADICA DOAR NOAPTEA DE LA 12 , SI CUM S-A PETRECUT ACCIDENTUL NU CRED CA AI MAI VB. dACA VREI FACEM SCHIMB IEI TU UN MOTOR SI VIN EU DIN FATA IAR CAND AJU NG IN DREPTUL TA TRAG STANGA DE VOLAN SA VEDEM CAT DE EXPERIMENTAT ESTI. SINCER M-AI FACUT TARE CURIOS. NU TI DORESC SINCER

 

Yamaha R6, rosie.

Parea ca taxi-ul care venea dinspre Lujerului a vrut sa faca stanga pe o straduta, nu s-a asigurat si motociclistul a intrat in el.

A venit Smurd-ul destul de repede si l-a luat. Rani deschise nu am vazut sa aiba, in schimb nu parea nici ca e constient. Sper ca e ok.

Ideea este ca nu parea sa fie nimeni de-al motociclistului la motor, sa ia ce mai avea pe-acolo, in schimb erau niste personaje nu f

binevoitoare care dadeau tarcoale. Ma duc acum sa vad ce nr de inmatriculare are, poate-l stie cineva.

 

 

MERSI PENTRU TOPIC PAPY. MS PT TOT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eugen, nu stii ca aici toti sunt experti, mafalde si rossi? avem o gramda de valentini printre noi; cu siguranta altii s-ar fi ridicat in scarite si ar fi sarit in triunghiul mortii peste masina, s-ar fi dat peste cap si ar fi aterizat pe vine ca in filme :scratch: tu de ce nu ai facut asa???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E nasol, e ce imi inchipuiam eu ca e mai rau, si noi frecam menta pe aici cu cine e de vina si cat de cretini sunt de obicei taximetristii.

 

Stie totusi cineva cine e respectivul si daca are de exemplu nevoie de sange pe ce nume trebuie facuta donatia?

 

 

MULTUMESC MULT. AM SCAPAT DE OPERATI LE-=AM FACUT PE TOATE TRE SA MA EXTERNEZE MAINE

 

MULTUMESC DIN SUFLET TUTUROR CARE AU INTELES SAU CARE VOR SA ACCEPTE CA DE CELE MAI MULT ORI NU CONTEAZA EXPERIENTA CA PUR SI SIMPLU IN UNELE SITUATII NU EXISTA TIMP PENTRU ABSOLU T NICI UN FEL DE REACTIE. NU DORESC NIMANUI SA TREACA PRIN CE AM TRECUT EU . CAND M-AM INTERNAT IN SPITAL DOCTORUL I-A DAT O FOAIE IN MANA TATALUI MEU SI L-A PUS SA SEMNEZE SPUNAND CA AM 10 % SANSE SA SUPRAVIETUIESC. SI UITE CA ACUM MERG PE PICIOARELE MELE. IAR PENTRU CEI CU ,, EXPERIENTA "" SPER DIN TOATA INIMA SA AVETI VOI REACTIA PE CARE EU NU AM AVUT O. ASFALT USCAT

 

Cred ca ar trebui sa ne retinem in afirmatii pripite...mai ales in cazul celor care supravietuiesc accidentelor si ar putea citi dupa un timp tot ce s-a postat intre timp pe topicul dedicat accidentului respectiv....:kiss:

 

Sa speram ca omul se va recupera in scurt timp si va reusi sa va alimenteze dorinta de senzational... :scratch:

 

Daca e nevoie de donat sange, anuntati! :friends:

 

 

MERSI MULT DE TOT. A FOST NEVOIE DE SANGE SI AM FOST AJUTAT SI DE BAIETI PE CARE NU I CUNOSC SI DE FAMILIE SI LE MULTUMESC DIN TOATA INIMA. aM AVUT 13 UNITATI. ORICUM MS PENTRU INTERES

 

SINGURUL POST important. Am observat ca lumea cand nu are ce sa faca intra pe forum si incepe sa se contrazica si sa se certe in loc sa le pese de baiatul ala care acum este in spital. Daca ai fi TU in spital cred ca ti-ar fi mai de folos un prieten apropape decat 20 de insi care se contrazic si se balacaresc unii pe alti.

 

Multa sanatata motociclistului si refacere usoara. Daca te pot ajuta cu ceva iti stau la dispozitie.

 

 

 

MULTUMESC MULT DE TOT. AM SCAPAT CU BINE DIN TOATA POVESTEA ASTA. MA ROG. PUTIN AVARIAT DAR MA REFAC USOR USOR. MS MULT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MERSI MULT DE TOT. A FOST NEVOIE DE SANGE SI AM FOST AJUTAT SI DE BAIETI PE CARE NU I CUNOSC SI DE FAMILIE SI LE MULTUMESC DIN TOATA INIMA. aM AVUT 13 UNITATI. ORICUM MS PENTRU INTERES

 

Ma bucur ca acum esti OK(cat de cat...mult mai greu in metal decat inainte :D) si ca ai revenit, pentru inceput, aici pe forum, sa poti povesti tu exact asa cum ti s-a intamplat necazul.

Multa sanatate si refacere grabnica!Si ia-i banii ciocoflenderului ala de taximetrist.Doar platind, va casca ochiii data viitoare cand va mai face stanga!

 

:cheers:

 

LE:Tare poza aia cu casca in cap! :bounce:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

datorita faptului ca sunt lasat fara carnete ( A + B ) a trebuit sa iau un taxi.

Mergeam pe splaiul independentei (pe langa dambovita directia izvor -> unirii sper ca asa se numeste bulevardul), la un moment dat un motor (kawa ninja 600 verde parca) a facut stanga de pe un pod, ne-a ajuns din urma si urma sa ne depaseasca pe banda 3. taximetristul a vazut (spun asta pentru ca am auzit sunetul motorului, si l-am vazut cum se apropie in forta si am vazut si taximetristul cum se uita in retrovizoarea din stanga) in momentul in care motorul era la jumatatea masiniii C-R-E-T-I-N-U-L de taximetrist a tras de volan fara semnal in stanga (viteza? 80km/h), motociclistul a pus frana si din fericire nu a patit nimic.

am tipat la taximetrist "CE FACI MA? ESTI NEBUN? PUTEAI SA IL OMORI PE ALA!!!!" raspunsul lui? "DA-I MA IN PLM ORICUM O CAUTA CU LUMANAREA, M-AM SATURAT DE EI, ASTIA AR TREBUII EXITIRPATI CU TOTII, NISTE PERICOLE PE STRADA" am ramas masca, i-am zis sa traga pe dreapta si i-am explicat dobitocului (un mos) ca si eu sunt motociclist si ca imi vine sa ii sparg mutra aia pr0asta.

las comentariile la adresa voastra...eu nu mai am ce zice :cheers: :D :bounce:

Editat de HotRaider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

datorita faptului ca sunt lasat fara carnete ( A + B ) a trebuit sa iau un taxi.

Mergeam pe splaiul independentei (pe langa dambovita directia izvor -> unirii sper ca asa se numeste bulevardul), la un moment dat un motor (kawa ninja 600 verde parca) a facut stanga de pe un pod, ne-a ajuns din urma si urma sa ne depaseasca pe banda 3. taximetristul a vazut (spun asta pentru ca am auzit sunetul motorului, si l-am vazut cum se apropie in forta si am vazut si taximetristul cum se uita in retrovizoarea din stanga) in momentul in care motorul era la jumatatea masiniii C-R-E-T-I-N-U-L de taximetrist a tras de volan fara semnal in stanga (viteza? 80km/h), motociclistul a pus frana si din fericire nu a patit nimic.

am tipat la taximetrist "CE FACI MA? ESTI NEBUN? PUTEAI SA IL OMORI PE ALA!!!!" raspunsul lui? "DA-I MA IN PLM ORICUM O CAUTA CU LUMANAREA, M-AM SATURAT DE EI, ASTIA AR TREBUII EXITIRPATI CU TOTII, NISTE PERICOLE PE STRADA" am ramas masca, i-am zis sa traga pe dreapta si i-am explicat dobitocului (un mos) ca si eu sunt motociclist si ca imi vine sa ii sparg mutra aia pr0asta.

las comentariile la adresa voastra...eu nu mai am ce zice :cheers: :D :bounce:

 

Ei...tipul asta de sofer e cel mai periculos in trafic!Din pacate, oricata experienta ai avea ca motociclist, doar Dumnezeu te lasa in viata dupa o "intalnire" cu un imbecil d-asta!

 

Daca ii trageai una in mecla, mai rau il intaratai pe prost!Cu astia chiar nu ai cum sa lupti!Singura speranta e sa crape intr-un accident, daca se poate cu un tren!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei...tipul asta de sofer e cel mai periculos in trafic!Din pacate, oricata experienta ai avea ca motociclist, doar Dumnezeu te lasa in viata dupa o "intalnire" cu un imbecil d-asta!

 

Daca ii trageai una in mecla, mai rau il intaratai pe prost!Cu astia chiar nu ai cum sa lupti!Singura speranta e sa crape intr-un accident, daca se poate cu un tren!

 

inainte sa ies din masina l-am intrebat "ai cumva copii?" zice "da, 2 baieti", i-am spus "ok, sper sa dea boala motoarelor in unul din ei, sa isi cumpere motor si sa faca un accident cu un taximetrist ca tine!!! sa vedem, poate atunci iti schimb viziunea!!"

nu sunt violent, dar daca nu era si sotia cu mine, numai Dumnezeu stie ce se intampla! ea a zis defapt sa ne lase acolo...(amandoi suntem motociclisti si stia ce e in capul meu) nici ei nu ii venea sa creada ce aude!!! :cheers: :bounce:

pt toti taximetristii si soferii de genul asta ............ :D :)

Editat de HotRaider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze

 

Pasarica, cu pozele astea le'ai facut pe Sexy Braileanca si pe Simona Sensual =)))) ... sper ca acum putem veni pe capul tau acasa si sa nu se supere parintii :cheers: .. poop si W B :*:*:*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dACA AI CUNOASTE STRADA UVERTURII PE CARE NU POTI MERGE CU MAI MULT DE 50 60 NICIODATA ADICA DOAR NOAPTEA DE LA 12

Daca nu as fi locuit acolo 10 ani te-as crede, dar am vazut prea des ziua in amiaza mare motociclete care prindeau suta. Nu in orice moment, dar am mers pe-acolo destul cu motocicleta si stiu ca se poate sigur sa mergi cu mai mult de 60. Nu zic ca tu ai avut mai mult, habar nu am si nu e treaba mea, zic ca se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA TE FACI BINE RPD...SI SA RAMAI CU CAT MAI PUTINE URME...NUMAI BINE! TUTUROR

 

 

 

 

e repede nu am cum sa ma fac pentru ca am un pic de tras. Pe 15 imi scot atela si firele de la operatie iar pe re imi scot mana din gips. Dar mai dureaza cu ficatul si coastele. Cat in privinta urmelor nu mi raman multe decat 4 :rolleyes:) Am 2 operatii la mana dreapta una are 14 copci si una 5 mai am una din capul pieptului pana sub burik aia are 16 copci si inca una de 2 copci. Sper sa ma refac fara complicatii sau alte interventii. ms oricum pt tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa ies din masina l-am intrebat "ai cumva copii?" zice "da, 2 baieti", i-am spus "ok, sper sa dea boala motoarelor in unul din ei, sa isi cumpere motor si sa faca un accident cu un taximetrist ca tine!!! sa vedem, poate atunci iti schimb viziunea!!"

nu sunt violent, dar daca nu era si sotia cu mine, numai Dumnezeu stie ce se intampla! ea a zis defapt sa ne lase acolo...(amandoi suntem motociclisti si stia ce e in capul meu) nici ei nu ii venea sa creada ce aude!!! :rolleyes: :laugh:

pt toti taximetristii si soferii de genul asta ............ ;) ;)

 

iti spun eu ce trebuia sa faci, sa i iei numarul de la masina si sa i spui ..SEE YA SOON, apoi stabileam o intalnire si l cautam pe fraier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristii astia sunt o speta aparte.Unii sunt ok dar majoritatea e formata din marlani.Pt o spaga,din partea clientului grabit,e in stare de orice. Chiar acum cateva ore mi s-a bagat unul in fata de pe drum fara priorotate.Credeti ca a facut vreun gest prin care sa-si scuze culpa? Uite ca nu.In prostia lui imi contesta prezenta in trafic. Tot in prostia lui nu a inteles ca noi suntem o solutie,nu o problema,pt traficul din Buc. Mi-am vazut de drum,ca vorba aia,daca era nevoie sa-i explic tot n-ar fi inteles. Insanatosire si intoarcere in sa grabnica,Eugene.

Editat de WhiteWolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care mai contesta viteza ii rog sa revada pozele de la post-ul nr.7. Usile sunt sifonate,dar geamurile intregi.Vorbim aici de un Logan nu de o masina de calibru.

 

Eugen,nu incerca sa repari motocicleta.Fa tot posibilul sa obti banii pt dauna totala si iti iei alt motor.O sa mai recuperezi din vanzarea pieselor bune.Reparata,motocicleta asta nu mai prezinta siguranta pt tine sau altcineva. Inca odata insanatosire grabnica.

Editat de WhiteWolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care mai contesta viteza ii rog sa revada pozele de la post-ul nr.7. Usile sunt sifonate,dar geamurile intregi.Vorbim aici de un Logan nu de o masina de calibru.

 

Eugen,nu incerca sa repari motocicleta.Fa tot posibilul sa obti banii pt dauna totala si iti iei alt motor.O sa mai recuperezi din vanzarea pieselor bune.Reparata,motocicleta asta nu mai prezinta siguranta pt tine sau altcineva. Inca odata insanatosire grabnica.

 

 

Stiu dar motorul e din 99 iar la dauna totala iti da foarte putin. mai e o varianta sa scoti factura proforma de la yamaha cu piese si sa faci o suma daia un pic fabuloasa de 4 5 000 de euro din care o sa ti dea de la asigurari vreo 2 3 mi si tot te scoti mai bine decat la dauna totala. oricu m 2 ani de zile nici nu mai am voie pe moto asa ca oricum nu repar nimic. ms pt sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu dar motorul e din 99 iar la dauna totala iti da foarte putin. mai e o varianta sa scoti factura proforma de la yamaha cu piese si sa faci o suma daia un pic fabuloasa de 4 5 000 de euro din care o sa ti dea de la asigurari vreo 2 3 mi si tot te scoti mai bine decat la dauna totala. oricu m 2 ani de zile nici nu mai am voie pe moto asa ca oricum nu repar nimic. ms pt sfaturi.

 

 

indiferent cat de fabuloasa o sa faci tu suma aia de pe factura proforma, asigurarile tot cat scrie la lege or sa-ti dea

 

ps

oricum factura "pa bune" tot fabuloasa va fi, fara doar si poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indiferent cat de fabuloasa o sa faci tu suma aia de pe factura proforma, asigurarile tot cat scrie la lege or sa-ti dea

 

ps

oricum factura "pa bune" tot fabuloasa va fi, fara doar si poate

 

 

Acum nu stiu ce sa zic un tovaras de al meu a facut accident cu un rr. si-a facut o factura de 5000 de euro care facea mai mult decat tot motorul si astia de la Tiriac i-au dat 3800. acum nu stiu . incerc si eu :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...