Sari la conținut

VULCANIZARE MOTO


aturdoc9
 Share

Postări Recomandate

salut, pe alexandru cel bun, ascunsa bine intre 2 blocuri.

deci... mergi dinspre hidro spre racadau. intri spre racadau si faci prima la stanga. mergi inainte, treci de prima intersectie la stanga. urmeaza un bloc cu 8 sau 10 etaje pe stanga. inainte de bloc e o alee. dupa ce intri acolo ar trebui sa vezi vulcanizarea.

nu stiu daca e moto cu precadere, insa mi-au spus ca se baga la echilibrat rotile pe scuterul meu.

doamne-ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, pe alexandru cel bun, ascunsa bine intre 2 blocuri.

deci... mergi dinspre hidro spre racadau. intri spre racadau si faci prima la stanga. mergi inainte, treci de prima intersectie la stanga. urmeaza un bloc cu 8 sau 10 etaje pe stanga. inainte de bloc e o alee. dupa ce intri acolo ar trebui sa vezi vulcanizarea.

nu stiu daca e moto cu precadere, insa mi-au spus ca se baga la echilibrat rotile pe scuterul meu.

doamne-ajuta!

foarte serviabil baiatul de acolo si totodata meserias in adevaratul sens al cuvantului....mi-a echilibrat roata de pe spate de la BMW GS 1200 la care nu se prea baga multi detinatori de vulcanizari!!!! recomand .. 100%!!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, pe alexandru cel bun, ascunsa bine intre 2 blocuri.

deci... mergi dinspre hidro spre racadau. intri spre racadau si faci prima la stanga. mergi inainte, treci de prima intersectie la stanga. urmeaza un bloc cu 8 sau 10 etaje pe stanga. inainte de bloc e o alee. dupa ce intri acolo ar trebui sa vezi vulcanizarea.

nu stiu daca e moto cu precadere, insa mi-au spus ca se baga la echilibrat rotile pe scuterul meu.

doamne-ajuta!

 

 

Salut, imi poti spune cat costa schimbatul cauciucurilor si echilibrarea ambelor roti? de motocicleta, sunt alte tarife pentru motociclete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, pe alexandru cel bun, ascunsa bine intre 2 blocuri.

deci... mergi dinspre hidro spre racadau. intri spre racadau si faci prima la stanga. mergi inainte, treci de prima intersectie la stanga. urmeaza un bloc cu 8 sau 10 etaje pe stanga. inainte de bloc e o alee. dupa ce intri acolo ar trebui sa vezi vulcanizarea.

nu stiu daca e moto cu precadere, insa mi-au spus ca se baga la echilibrat rotile pe scuterul meu.

doamne-ajuta!

 

Am fost eu la service-ul asta prin 2008.Ce pot sa spun...nimic de rau dar...cel putin cand am fost eu n-au fo pregatiti pt moto ,naveau stand ,naveau nimic ,trebuia sa stau tot timpul langa ei sa tin de motor,imi faceam grij so no zgarie etc etc...pana la urma sa rezolvat schimbul+echilibrare.

E un service oarecare pt auto,nimic special...intradevar amabili cei de acolo +au preturi destul de bune ,nu cred ca trebuie sa scoti mai mult de 60-70 roni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe VIDIN e o vulcanizare unde se lucreaza si pentru moto....au si materiale specifice de vulcanizat, pentru moto :friends:

 

da tot respectul pt baietii de acolo. au scule speciale pt roti de moto (inclusiv aparatul de echilibrat roti e numai pt moto).

 

insa ce mi-a placut cel mai mult e ca omu a scos o cheie dinamometrica cand mi-a pus roata inapoi si a strans-o fix la 100 N ca la carte - un gest de autorespect profesional pe care inca nu l-am vazut prin unele service-uri moto cu pretentii.

 

e si ieftin- scimbat guma + echilibrat 20 ron parca.

bafta!

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 1 year later...

salutare baieti,

pe unde gasesc si eu o vulcanizare moto care sa demonteze/monteze ei roata (spate) si sa lucreze bine? pe vidin mai e valabil? in alta parte?

 

 

Salut

 

Pe Vidin este valabil. Monteaza si demonteaza ei roata spate.

 

Tel: 0744127887 Vulcanizare Eris 98 SRL, str. Vidin 12

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • 2 months later...

Salutare tuturor!

 

Am deschis o vulcanizare (si moto).in Tractoru pe strada 13Decembrie nr.96, in spate la Teo Center(Grand Fitness), langa fosta cantina Rulmentu, acualmente LuxDivina. (spalatoria-vlucanizarea Elefant)

In cazul in care doriti sa ne treceti pragul, va ruam sa ne sunati in prealabil la 0724386272, deoarece trebuie facute mici modificari echipamentelor pentru moto si pentru a evita eventualele cozi.

Facem orice fel de roti, tubless, cu camera si spitate. Demontam si montam rotile pe si de pe motocicleta.

Avem consumabile si piese auto si moto.

 

Va asteptam !

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il recomand pe Alex, un baiat de nota 10+!

Multumesc mult de aprecieri.

 

Da incercam sa protejam cat mai mult jantele impotriva zgarieturilor. Bacurile au protectie de plastic si la nevoie mai avem inca niste protectii suplimentare in cazul in care se folosesc eventualele leviere. O sa pun niste poze mai tarziu cu masina de dejantat pentru a vedea exact despre ce este vorba sau daca doriti puteti veni intro vizita pana la noi sa vedeti la fata locului. In ceea ce priveste echilibrarea avem conuri pentru toate marimile. in caz ca vine ceva mai special si nu se potrivesc conurile pe care le avem, facem in aceeasi zi sau cel tarziu urmatoarea conuri pe masura.

 

IMG_20160513_171519.jpg

image upload with preview

» Post actualizat in 17 May 2016 23:20

 

IMG_20160514_145744.jpg

IMG_20160513_171519.jpg

IMG_20160514_145750.jpg

IMG_20160514_125320.jpg

 

Editat de madwoolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am fost si eu la Alex de curand. In prealabil am incercat la cei de pe Vidin care m-au pus sa vin cu rotile demontate si alte variante nu prea am gasit in Bv.

 

Am fost placut impresionat : are echipamentul necesar pt moto, stie sa demonteze rotile (e si el motorist) si a lucrat rapid, bine si ieftin.

 

Il recomand cu caldura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de pe Vidin nu prea mai au chef de motociclete, si eu am fost trimis la plimbare cu mesajul ca sa revin cu roata data jos. Inca putin si ziceau ca sa dau si cauciucul jos ca se murdaresc pe maini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intampla cand cresti mare ,la inceput cad erau muritori de foame si nu aveau clienti la auto ,faceau si moto acum ca au crescut si au clienti la auto fac figuri,dati si voi de stire care aveti si masini sa nu mai mergem acolo nici cu masinile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îl recomand pe Alex, omul care a adus bunul simt in vulcanizare!(pe 13 Decembrie, lângă teo center, pe dreapta). 0724386272. Am rămas plăcut surprins să văd un It ist, pasionat de hobby ul lui, motorist convins și profesionist în recuzita si muncă. Sigur voi merge si cu auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...