Sari la conținut

Accident grav Constanta


Misfit 1-5
 Share

Postări Recomandate

am primit acum 10 minute telefon de la colegul meu cum ca ar fi vazut un accident mortal zona blvd Mamaia, motociclistul a decedat, am inteles ca ar fi intrat intr-o solenza, nu stiu detalii doar ca motocicleta era portocalie si motociclistul ar fi ramas in masina. mai pe scurt, masacru

cine stie sa dea detalii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a murit nimeni.Acum am vorbit cu cel care a chemat salvarea si politia.E motociclist la randul lui si a vazut si accidentul.Salvarile au venit foarte repede.3 la numar pt ca si soferul avea probleme.Am inteles ca soferul nu s-a asigurat si le-a taiat fata.Dar din ce mi-a zis omul la telefon amandoi motoristii or sa scape, motorul in schimb e praf.Am sa vb mai pe seara cu el poate imui va da ceva detalii despre starea lor si daca au nevoie de ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu acum la stiri, in Constanta un motociclist cu pasager a intrat intr-o dacie mai veche(nu solenta) care nu le-a acordat prioritate chiar in fata sectiei de politie, cei de la fata locului spuneau ca deobicei ca avea viteza... Sunt 3 accidentati, cei 2 de pe motor si soferul daciei.

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand au plecat cu salvarea amandoi erau constienti, fara picioare si maini rupte, pilotul acuza dureri in zona pieptupui, si in zona inchinala. A ramas pe motor in momentul impactului, a indoit rezervorul cu abdomenul cred. Motorul e in proportie de 70-80% avariat. Masina era o super nova albastra, motorul a intrat in portiera stanga fata, soferul avea imobilizare la gat.

Motorul era un kawasaki de 600 CT-79CGY, sper sa nu se supere ca am trecut numarul, dar sa se mai linisteasca din oameni care mai au prieteni cu motoare portocali.

 

 

Accidentul sa produs pe reteta clasica, motociclistu mergea pe bdul.Mamaia, masina a iesit de pe o strada laterala fara sa acorde prioritate. Motocicleta nu avea urma de franare.

Editat de crazydriver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, deci imi cer scuze pentru informatiile false, am postat si eu dupa ureche, insanatosire grabnica, multumiri moderatorului pentru ca a schimbat titlul! am vazut motorul acum vreo 2 saptamani prin mamaia, mergea ok omul.

deci, ajutam cu ceva?

Editat de Moto Junkie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e fostul motor al lui adi, cine il stie, era galben inainte.noul proprietar l-a vrut portocaliu si acum vreo 2 saptamani am fost pe la el si l-am ajutat sa monteze carenele. si azi praf :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut ceva vana in el conservarul sa iasa de pe cedeaza fara sa se asigure si aproape sa reuseasca sa faca stanga. Noroc ca mobra s-a infipt in portiera si nu in stalp, ca sigur se lasa cu trandafiri pe forum.

 

Recuperare usoara pilotului si pasagerului, pietoneala placuta conservarului si examinator corect la examen peste 3 luni, poate invata ceva de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei de la fata locului spuneau ca deobicei ca avea viteza...

Cred ca de data asta aveau ceva dreptate ... Anyway, insanatosire grabnica si feriti-va sa forjati pe strazi gen Bulevardu' Mamaia unde strazile laterale sunt la distanta de 50 m una de alta + scuarurile unde foarte multi intorc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum au aratat la stiri accidentul,si ai luau interviu nenorocitului de sofer care balmajea ceva de genul cum ca tot motociclistul ar fi fost de vina ,ca venea ''tare" sau ca ar fi iesit de dupa o alta masina.Mortii mamii lui dar ca nu s-a asigurat si nu a dat prioritate nu zicea.plus alta cretina care zicea ca a vazut si ea ca veneau tot"foarte tare'',si ca bine ca nu a fost pe trecerea de pietoni ca ar fi spulberat-o.Sa mearga dracului doar pe linga bloc.

 

Babe idioate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i romania noastra... si asta-i imaginea noastra, motociclistii, in ochii celor trecuti de 40-50 de ani. Niste descreierati care merg cu mii de km la ora si traiesc din riscuri. Pt ca suntem bagati toti in aceeasi oala: stunteri ,cocalari pe 2 roti si pasionati de moto cu creier sub casca aia. Iar daca mai ai si-o toba care suna oleaca deja esti mancat la faze de astea...si cea mai dureroasa chestie e ca daca o baba de asta care n-are ce face vine si da declaratie ca veneai "tare" te incadreaza la culpa comuna si-ti lingi ranile singur si repari motoru pe turta ta (am patit-o.)

On-topic: insanatosire grabnica motociclistului si pasagerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slava domnului ca nu s-a lasat cu r.i.p. uri. bine ca sunt in viatza, cat despre fier se ocupa asigurarea nu'i bai! ca o fi avut dreptate sau nu baba draqului i-as transmite personal multa :cheers: caci chiar daca au sau nu dreptate tare le mai place fraza ''avea viteza, avea viteza mare'' :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum au aratat la stiri accidentul,si ai luau interviu nenorocitului de sofer care balmajea ceva de genul cum ca tot motociclistul ar fi fost de vina ,ca venea ''tare" sau ca ar fi iesit de dupa o alta masina.Mortii mamii lui dar ca nu s-a asigurat si nu a dat prioritate nu zicea.plus alta cretina care zicea ca a vazut si ea ca veneau tot"foarte tare'',si ca bine ca nu a fost pe trecerea de pietoni ca ar fi spulberat-o.Sa mearga dracului doar pe linga bloc.

 

Babe idioate.

 

 

:friends:

:cheers:

 

Asta-i romania noastra... si asta-i imaginea noastra, motociclistii, in ochii celor trecuti de 40-50 de ani. Niste descreierati care merg cu mii de km la ora si traiesc din riscuri. Pt ca suntem bagati toti in aceeasi oala: stunteri ,cocalari pe 2 roti si pasionati de moto cu creier sub casca aia. Iar daca mai ai si-o toba care suna oleaca deja esti mancat la faze de astea...si cea mai dureroasa chestie e ca daca o baba de asta care n-are ce face vine si da declaratie ca veneai "tare" te incadreaza la culpa comuna si-ti lingi ranile singur si repari motoru pe turta ta (am patit-o.)

On-topic: insanatosire grabnica motociclistului si pasagerului.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: crizata de femeie,avea cica 2000km /h

spulbera tot din calea lui

avea poate omu o toba mai goala sau mai smekera si asta iasa

daca nu te vede macar sa te auda conservele

sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit la telefon cu pilotul, era inca in spital cu ceva probleme la umar si sold, nimic rupt din fericire, cam acelasi lucru si despre pasager...

chiar se pare ca sezonul a inceput devreme anul asta...

 

baiatul a dat cam 1500 lei numai pe vopsea acum cateva saptamani...a vrut sa-l faca sa arate cat mai bine...

imi pare rau de mor...bine ca macar el e ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol ... Insanatosire grabnica motociclistului .... oricum cred ca e cel mai periculos bulevard .. sa vedem ce o sa fie acuma cu sensu unic pe bd tomis :-j alte intamplari ... traim in romania si asta ne ocupa tot timpul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor ... sa ma f*t in National Tv & restul posturilor de "stiri senzationale" ... ca de obicei... prezinta motoru' infipt in masina ( urma clara de neacordare de prioritate ) si spune vaca de reporterita care o fi ajuns acolo naiba stie cum :friends: "in urma vitezei exxxxcesive" cu accentu' pe x mama ei de nemernica.... si dupa care zice militianu' ca pur si simplu ala nu s-a uitat si s-a bagat ca curca-n intersectie.... da'n fine ... noi suntem aia rai de violeaza intimitatea babelor foste reporterite :)

 

imi cer scuze pentru varsarea ofurilor aici dar nu mai puteam...

 

on topic: INSANATOSIRE GRABNICA !!!!! data viitoare sa nu mai mergi cu 200+ km/h da?! :cheers:) sanatate maxima.. aveti grija de voi...

 

 

P.S.: zicea cineva de stunt-eri ... ce-ai ma cu ei ? esti rasist ? :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...