Sari la conținut

21-22.03.2009 - Veliko Tarnovo season opening


ZMEI
 Share

Postări Recomandate

orasu e mic nu ai cum sa nu il gasesti daca sti si un pic de engleza ... o sa te descurci :friends:

Am mai fost in Veliko, dar nu imi amintesc sa fi vazut ceva de genul...Iar orasenii nu vorbeau deloc engleza :cheers: Dar presupun ca o sa gasesc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3drasti be! Abe, 3a6to v1v BT e otkrivaneto na se3ona ta3i godina? Ko stana s1s PB?

Imam si martenicata, Kade da e sloja sega 6tom nqma m1nastir? Ili v1v K1pinovski? :friends:

Aide, do skoro!

 

Me4oka ot Bukure6

Editat de U R S U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3drasti be! Abe, 3a6to v1v BT e otkrivaneto na se3ona ta3i godina? Ko stana s1s PB?

Imam si martenicata, Kade da e sloja sega 6tom nqma m1nastir? Ili v1v K1pinovski? :kiss:

Aide, do skoro!

 

Me4oka ot Bukure6

 

Zdravei, @U R S U :rolleyes:

 

Otkrivaneto na sezona v Plovdiv e na 22.03. - mnogo ot nas otivat ot Tarnovo v Plovdiv togava.

 

"Old Military School" - in the same city center.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai fost in Veliko, dar nu imi amintesc sa fi vazut ceva de genul...Iar orasenii nu vorbeau deloc engleza :rolleyes: Dar presupun ca o sa gasesc..

 

 

Buna ziua draci prieteni si motociclisti,

Pentru toti care dosresc sa pleaca cu grupul care este organizat din Ruse -toti se strung sambata dimineata la 10.30 ( atunci se pleaca ) in fata magazinului Zedmoto ( imediat dupa vama usor in stunga - se vede imediat dupa ce iesiti din vama).

Sper sa va strangeti cat mai mult , baieti din Veliko Tarnovo a promis o deschidere grozava ( ca in fiecare an ).

Asfalt uscat!

 

3drasti be! Abe, 3a6to v1v BT e otkrivaneto na se3ona ta3i godina? Ko stana s1s PB?

Imam si martenicata, Kade da e sloja sega 6tom nqma m1nastir? Ili v1v K1pinovski? :kiss:

Aide, do skoro!

 

Me4oka ot Bukure6

 

Ti 6to ne vdiga6 kato ti zvunja po telefona aaaaaa!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cite am intheles, perecerea se face in incinta scolii militare vechi. Cazarea se poate face tot acolo, sau trebuie sa ne cautam cazare in oras, si sa venim cu taxi-ul la petrecere ?

Asa,

Deci numai adunarea este acolo, peurma este programat un tur in jurul Veliko si la sfarsit toata petrecerea o sa fie intrun hotel in apropiere. postati cati o sa veniti ca sa putem sa facem neiste rezervari si pentru restaurant (hotelul si restaurantul hotelului o sa lucreze numai pentru bikeri) . Daca nu sunt locuri o sa trebuie sa va cazati in Veliko undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai baga careva?

 

despre vreme m-am uitat si o sa fie cam ploios :kiss:

 

 

PS. in caz ca plec singur ma gandeam sa plec de dim. sa prind plecarea din ruse 10.30 ... mananc o masa buna acolo si seara pe la 18-19 sa ma intorc spre casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut asta cu: "engleza". Unde te crezi? Aia nu stiu NIMIC altceva decat: "guliamata-ta-ta-ta", "castravetzeta-tam".

In RO sunt milioane de locuri Muuuuuuuuuuuult mai frumoase, mai atragatoare si mai la indemana.

Hai sa ne cheltuim banii aici, la noi. Un pic de patriotism nu strica nimanui!

 

Bafta frati romani!

 

orasu e mic nu ai cum sa nu il gasesti daca sti si un pic de engleza ... o sa te descurci :angry:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL - poate va asteapta Bulgaru cu paru acolo ! :angryfire: ........... pt ca exportam lactate in tarisoara lor si scade economia lor (vezi prostestul BG din vama acum 3 sapt cand nu trecea nimeni cu masina sau tirul din cauza aceasta), in rest se merita excursia, foarte frumos oras Veliko + ca drumul e foarte bun.

 

Nu bagati de seama cele zise :angry: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL - poate va asteapta Bulgaru cu paru acolo ! :angryfire: ........... pt ca exportam lactate in tarisoara lor si scade economia lor (vezi prostestul BG din vama acum 3 sapt cand nu trecea nimeni cu masina sau tirul din cauza aceasta), in rest se merita excursia, foarte frumos oras Veliko + ca drumul e foarte bun.

 

Nu bagati de seama cele zise :angry: !

 

vezi ce rau esti :kali: lasa omul sa manance un castravete ploios :baldy:

 

asta am vazut si eu pe weather ...

 

in rest asfalt uscat si distractie placuta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut asta cu: "engleza". Unde te crezi? Aia nu stiu NIMIC altceva decat: "guliamata-ta-ta-ta", "castravetzeta-tam".

In RO sunt milioane de locuri Muuuuuuuuuuuult mai frumoase, mai atragatoare si mai la indemana.

Hai sa ne cheltuim banii aici, la noi. Un pic de patriotism nu strica nimanui!

 

Bafta frati romani!

Cred ca te inseli putin, baietii mai stiu si engleza, orasul e marfa rau si as vrea sa vad si eu in toata romanica asta macar o petrecere moto de anvergura celor din Veliko. Si in plus de ce sa cheltuim banii in carciumile noastre de kko cand la vecini iesi mai bine la portofel si esti tratat mai frumos?

Editat de jumbo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In final, plecarea mea depinde de vreme...Si din cate am auzit abia duminica ni se promit cam 11 grade. Daca asa va fi, probabil ca voi pleca dimineata pe la 9. Mai multe detalii pot da sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut asta cu: "engleza". Unde te crezi? Aia nu stiu NIMIC altceva decat: "guliamata-ta-ta-ta", "castravetzeta-tam".

In RO sunt milioane de locuri Muuuuuuuuuuuult mai frumoase, mai atragatoare si mai la indemana.

Hai sa ne cheltuim banii aici, la noi. Un pic de patriotism nu strica nimanui!

 

Bafta frati romani!

Offtopic: Tu lucrezi la ministerul lui Nutzi? Sa fii tu patriot in continuare si sa faci macar jumatate de ora la traversat Sinaia cum am patit eu ultima data...

 

OnTopic: Din pacate prognoza meteo pentru Bucuresti si Ruse e proasta spre foarte proasta in acest weekend, asa ca probabil voi sta acasa si voi vizita Veliko Tarnovo sau Shumen peste inca o sptamana. Imi pare rau de deschiderea voastra de sezon, dar dupa parerea mea nu se cade sa ies pe ploaie si la temperaturi de -2 - 6 grade si posibil cu lapovita si ninsoare pe la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Tu lucrezi la ministerul lui Nutzi? Sa fii tu patriot in continuare si sa faci macar jumatate de ora la traversat Sinaia cum am patit eu ultima data...

 

offtopic ... lasa-i mane sa se duca unde vor, si nu compara sinaia cu veliko, in sinaia in afara de 2 saormeri si o terasa unde poti bea cola cu 5 euro ...altceva nu ai ce face :angryfire: ... si unde mai pui ca drumul pana acolo te face sa mergi numa dea'm pu.ea

... in ce priveste vremea, asta e... vara e prea cald, iarna e prea frig, primavara si toamna ploua :angry: noi sa fim sanatosi

 

@jumbo am vazut ca esti oltean, sti cumva daca se poate trece cu bacul pe la bechet, calafat sau corabia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun bun, poate cineva sa spuna ce si cum se intampla mai exact? e o petrecere (moto)? intrunire?

post-168-1237445665_thumb.jpg

post-168-1237445680_thumb.jpg

Editat de BiG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce carcotasi mai suntem si noi. veliko e un oras foarte frumos, cu preturi mici si portii de mancare imense. engleza stiu si motoristii si chelnerii, mai putin politia, cu care te poti intelege doar cand le arati ceva leva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai e o chestie cu cazarea, care e cam piperata in zona

 

tocmai am mai vazut o problema, zicea ceva pe un site de "light snow" :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@jumbo am vazut ca esti oltean, sti cumva daca se poate trece cu bacul pe la bechet, calafat sau corabia

 

Raspund eu in locul lui @jumbo !

 

... cu bacul, se poate trece pe la Bechet - Oriahovo si pe la Calafat - Vidin.

Se va putea trece si pe la Turnu Magurele - Nikopole si Zimnicea - Zvistov, dar lucrarile nu s-au finalizat.

Pe la Corabia este posibil doar ,,micul trafic", ... cu salupa, ca pieton .

 

In alta (dez)ordine de idei, Veliko este un oras extraordinar si ai ce vedea. Imprejurimile te pot lasa cu gura cascata ! Iar traseul Veliko Turnovo - Stara Zagora este un fel de Cheia x 3 ......

 

Eu zic ca merita ! In fiecare vara merg acolo de 4-5 ori.

 

Bafta ! ........... o sa aveti nevoie ! Se anunta vreme nasoala, mai ales in peninsula Balcanica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspund eu in locul lui @jumbo !

 

... cu bacul, se poate trece pe la Bechet - Oriahovo si pe la Calafat - Vidin.

Se va putea trece si pe la Turnu Magurele - Nikopole si Zimnicea - Zvistov, dar lucrarile nu s-au finalizat.

Pe la Corabia este posibil doar ,,micul trafic", ... cu salupa, ca pieton .

 

In alta (dez)ordine de idei, Veliko este un oras extraordinar si ai ce vedea. Imprejurimile te pot lasa cu gura cascata ! Iar traseul Veliko Turnovo - Stara Zagora este un fel de Cheia x 3 ......

 

Eu zic ca merita ! In fiecare vara merg acolo de 4-5 ori.

 

Bafta ! ........... o sa aveti nevoie ! Se anunta vreme nasoala, mai ales in peninsula Balcanica !

 

da, intr-adeva e senzatie spre Stara Zagora cand vezi de vreo doua ori indicator cu depasirea interzisa 30 km :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai e o chestie cu cazarea, care e cam piperata in zona

 

tocmai am mai vazut o problema, zicea ceva pe un site de "light snow" :angry:

Intradevar foarte piperata, ultima oara am dat 9 epuroi pe noapte cu mic dejun inclus la hostel....si cu net wireless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...