Sari la conținut

Enduro-Touring & Adventure NON-Conform


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

...felicitari raul pt topicul asta!...felicitari tuturor celor care au reusit intr-un fel sau altul sa faca turul lumii cit si celor aflati in plin proces de invirteala!.. :laugh:

...stiu ca e posibil sa fiu off topic cu intrebarea mea dar ma intereseaza mult despre cineva care a mai fost si stie mersul treburilor pe acolo...vreau sa merg in tunisia-algeria-maroc cu motorul si nu am idee despre sistemul de vize si asigurari ce trebuiesc pt a vizita aceste tari!..

...orice informatie este bine venita atit aici pe topicul asta cit si pe PM!...

...multumesc anticipat!...florian(arad)..

 

 

vb cu marcos de pe forum el a facut o tura in tunisia si maroc, cred ca si algeria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

sunt multi care bat pamantu in lung si in lat. cu totii au respectul meu indiferent de motoreta care o duc sau de sponsorii care ii au in spate.

 

cateodata imi vine sa imi vand casa ca sa pot pleca si eu intr-un asemenea drum.

 

un pic de nebunie si curaj si asta e tot ce ai nevoie. nu tu planuri sau cameramani. poate ceva bani :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu 2 link-uri cu calatoriile altor temerari

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532 , doi estonieni plecati in jurul lumii si

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=504942 , niste polonezi pe care ii poarta africanele in Afganistan. Din pacate, vesti triste despre unul dintre ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Dimitri Petrukhin cu "samolapraga" si cu mine in 2009.

Rubtsovsk Bikefestival, Siberia langa granita cu Kazahstan.

Cu un asemenea om chiar se merita sa stai la povesti "in jurul focului" (sau a berii).

 

Vorba cavalerului, vazand si citind asemenea povestiri despre fel si fel de ture prin fel si fel de locuri din lumea asta mare iti vine sa lasi tot, sa vinzi ce nu poti lua cu tine, sa alegi o directie si sa pleci. Dar apoi te trezesti si iti dai seama ca esti la birou, ai o gramada de treaba si inca esti in .ro .........................................

 

E bine insa ca visele nu ti le poate impozita sau lua nimeni. :moron: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Vorba cavalerului, vazand si citind asemenea povestiri despre fel si fel de ture prin fel si fel de locuri din lumea asta mare iti vine sa lasi tot, sa vinzi ce nu poti lua cu tine, sa alegi o directie si sa pleci. Dar apoi te trezesti si iti dai seama ca esti la birou, ai o gramada de treaba si inca esti in .ro .........................................

 

:moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un asemenea om chiar se merita sa stai la povesti "in jurul focului" (sau a berii).

 

Vorba cavalerului, vazand si citind asemenea povestiri despre fel si fel de ture prin fel si fel de locuri din lumea asta mare iti vine sa lasi tot, sa vinzi ce nu poti lua cu tine, sa alegi o directie si sa pleci. Dar apoi te trezesti si iti dai seama ca esti la birou, ai o gramada de treaba si inca esti in .ro .........................................

 

E bine insa ca visele nu ti le poate impozita sau lua nimeni. :moron: :D

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...