Jump to content

Discutii despre un scuterist tavalit rau

Recommended Posts

Ieri, pe la 14:oo am auzit zgomot "specific".... si cum in intersectia de la Electroaparataj nu te " plictisesti" niciodata, am dat o geana pe fereastra; autorii accidentului auto vs scuter! despre saracul baiat nu stiu nimic decat ca l-au luat smurdistii, uitati-va la poze si trageti concluzii, daca s-a aflat ceva mai mult... dati de veste

Insanatosire grabnica baiatului.

post-30577-1237114871_thumb.jpg

post-30577-1237114911_thumb.jpg

post-30577-1237115043_thumb.jpg

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nici nu mai am cuvinte...si eu sunt scuterist dar el ce cauta pe linia de tramvai? si aia era de vina ca nu s-a asigurat...dar nici el nu avea ce cauta acolo :|

eu unul ma feresc de linia de tramvai ca de dracu...nu mai am ce spune decat Insanatosire grabnica aceluia! si poate o sa dea si el un ochi pe aici sa ne explice cum s-a intamplat:P

Edited by aaalexXx
nici nu mai am cuvinte...si eu sunt scuterist dar el ce cauta pe linia de tramvai? si aia era de vina ca nu s-a asigurat...dar nici el nu avea ce cauta acolo :|

1. mergea regulamentar pe banda 2 si a incercat sa evite iesind pe contrasens

2. dubla banda 2 si a incercat sa evite iesind pe contrasens

3. mergea pe linia de tramvai....

mai mult ca sigur cei de pe banda 1 ( respectiv 2 ) au oprit pentru a permite masinii sa iasa...el nu si nu.

casca legata...el nu si nu.

presupunere... "scuter- depasire " auto: neasigurare ...

concluzie legala : vina auto

concluzie teoretica : vina este a mobrei, ca nu s-a asigurat!

concluzie reala : BUBA

Uite un post frumos...bravo

SI eu am ramas lemn cand am vazut casca aia la asa distanta :friends:

Insanatosire grabnica scuteristului....a mai fost un accident pe Colentina mai demult, cu un motociclist, tot asa...i s-a permis unuia de catre celelalte masini sa intre pe o strada laturalnica, si motociclistul venind pe banda I si mascat de celelalte masini n-a vazut :cheers: Bine, acolo nu iesea masina de pe strada, era invers situatia...

Edited by Mr_ORL
Uite un post frumos...bravo

SI eu am ramas lemn cand am vazut casca aia la asa distanta :friends:

Insanatosire grabnica scuteristului....a mai fost un accident pe Colentina mai demult, cu un motociclist, tot asa...i s-a permis unuia de catre celelalte masini sa intre pe o strada laturalnica, si motociclistul venind pe banda I si mascat de celelalte masini n-a vazut :cheers: Bine, acolo nu iesea masina de pe strada, era invers situatia...

daca sufera omu` cu casca pe frunte!! ...sunt claustrofobi scuterishtii astia...

daca sufera omu` cu casca pe frunte!! ...sunt claustrofobi scuterishtii astia...

E, nu avem de unde sa stim exact pana nu vine cineva care stie sigur situatia, care a vazut faza, sau chiar el...poate era doar nelegata si larga...eu odata am fost adus de un amic acasa ca am avut treaba la motoru lui, si mi-a dat o casca de imi zbura si la vant la 40 la ora, cu tot cu legatura...asa ca, din poze nu ne putem da seama decat ca a facut buf destul de bine, si poate de situatie....SI nu cred ca e faza cu scuteristii, ca eu de ex am cazut acum doua zile echipat complet, mai putin pantaloni si manusi....si imi multumesc ca mi-am dat candva banii pe echipament chit ca nu aveam motor functional

ce aiurea....se cade cam mult acum pe inceput de sezon... :friends:

Edited by Mr_ORL
E, nu avem de unde sa stim exact pana nu vine cineva care stie sigur situatia, care a vazut faza, sau chiar el...poate era doar nelegata si larga...eu odata am fost adus de un amic acasa ca am avut treaba la motoru lui, si mi-a dat o casca de imi zbura si la vant la 40 la ora, cu tot cu legatura...asa ca, din poze nu ne putem da seama decat ca a facut buf destul de bine, si poate de situatie....SI nu cred ca e faza cu scuteristii, ca eu de ex am cazut acum doua zile echipat complet, mai putin pantaloni si manusi....si imi multumesc ca mi-am dat candva banii pe echipament chit ca nu aveam motor functional

ce aiurea....se cade cam mult acum pe inceput de sezon... :friends:

acum 30 min am venit de la matushi`mea din rahova..daca`i vezi ce mishuna indienii pe acolo cu scuterele...zici ca`s spermatozoizi! ..fara cashti nimic...ca nu se vede freaza!! ..si pe urma cersesc mila pe forum !! ...pff!!

acum 30 min am venit de la matushi`mea din rahova..daca`i vezi ce mishuna indienii pe acolo cu scuterele...zici ca`s spermatozoizi! ..fara cashti nimic...ca nu se vede freaza!! ..si pe urma cersesc mila pe forum !! ...pff!!

Mda, din pacate astia-s o specie aparte, si trebuie protejata de natura, iar eu as propune pt deschiderea unei rezervatii sa-i putem strange sa se plimbe fericiti pe acolo precum bizonii :friends: Dar sunt si multi seriosi....deh, oameni si oameni, fie in masini, pe trotuar, sau pe doua roti...

Am vazut vr'o 3 azi cu casca tinuta pe varful capului asa...gen palarie. Casti integrale...DECI nu-i minune ca a zburat 20 de metri casca.

Ideea e ca in toata poza aia n-am vazut nici macar o dunguta de frana ceea ce inseamna ca i-a dat-o-n aripa direct la Pro_Cee'd.

Nu-mi plac chestiile astea cand se intampla insa unii chiar merg fara atentie si in cucu gol... unde mai pui ca nici numere n-au!

Edited by BlackLord

eu unul ma feresc de linia de tramvai ca de dracu...nu mai am ce spune decat Insanatosire grabnica aceluia! si poate o sa dea si el un ochi pe aici sa ne explice cum s-a intamplat:P

Mai bine taceai. Si tu si aia care ti-au sustinut aberatia spusa.

Daca o sa mai citesti o data cartea aia numita cod rutier o sa vezi ca ai voie sa mergi pe linia de tramvai. Din pacate multi au uitat cel putin jumatate din ce scrie acolo. E chiar o linie intrerupta acolo deci un motiv in plus sa mergi pe linia de tramvai.

@Dimitris

Si tu daca citeai codul rutier stiai ca scuterelor/mopedelor li se interzice sa circule pe alte benzi decat cea de langa bordura sau acostament...

Pam-Pam!

@Dimitris

Si tu daca citeai codul rutier stiai ca scuterelor/mopedelor li se interzice sa circule pe alte benzi decat cea de langa bordura sau acostament...

Pam-Pam!

SI pe pista de biciclete acolo unde e cazul, si exista una....

offtopic: eu abia astept sa ma dau odata cu un microcar pe pista aia :friends: Ca doar e moped si aia...legile lu peste...

De cand se poate numii scuterul ,mobra ? Asa le trebuie. Sa invete si sa dea de permis,ca asa,poate or invata sa fie mai civilizati si sa mearga cum trebuie in trafic ! :friends:

@Dimitris

Pam-Pam!

:friends:

De cand se poate numii scuterul ,mobra ? Asa le trebuie. Sa invete si sa dea de permis,ca asa,poate or invata sa fie mai civilizati si sa mearga cum trebuie in trafic ! :cheers:

Se poate numi pentru ca Mobra avea aceasi capacitate cilindrica cu un scuter actual.

In alta ordine de idei sper sa nu te superi pe mine daca iti spun ca ce ai scris este total deplasat,ca sa fiu politicos.

O gramada de motociclisti au "furat-o" in situatii asemanatoare,asa ca nu are nicio importanta ca erau scuteristi.Ce sa zic...motociclistii sunt miezu' civilizatiei in trafic.

Iar de aici pana a spune ca "asa le trebuie"... :friends:

Cocalarul e de vina!! Nu avea mopedul inmatriculat/inregistrat deci nu avea ce cauta cu el pe drumul public. Nu ma mira sa fie si furat scuterul ala ca o inregistrare e 100 lei. De rca ce sa mai zic ... sunt de parere sa nu-i mai plangeti de mila.

Ce-mi place ca toti curiosii roiesc in juru scuterului mucit, si ala se tavaleste de durere singur pe asfalt.

Imi place si cum suge degetu pisi de langa masina, probabil soferita in cauza.

Imi place, imi place.

Ce-mi place ca toti curiosii roiesc in juru scuterului mucit, si ala se tavaleste de durere singur pe asfalt.

Imi place si cum suge degetu pisi de langa masina, probabil soferita in cauza.

Imi place, imi place.

masochistule! :kiss:

o cam luati pe aratura cu subiectul...Da` bine zicea unu acilea mai sus...

Pam-Pam....

Am citit topicul, din cate am vazut in poze dar si in traficul mult prea iubit din Bucuresti pare sa fie el, dar o vina pare sa o poarte si „conservarul”.

Dimineata in jur de 8:40 eram la ora de condus (fac scoala pt. categoria B si A) cu instructorul intr-o buburuza de Matiz, cand din senin apare in lateral dreapta un scuterist.Eu care eram la a 2-a ora ma asigur din 5 in 5 secunde, 180 grade ca sa nu am vreo surpriza....dar exceptia confirma regula.Traficul era destul de lejer, intamplarea se intampla intre Baraj Dunarii spre Magazin Titan.Prima reactie a fost cand l-am vazut in dreptul geamului dreapta spate a fost sa pun frana (la viteza supersonica de 30km/h :kiss: ) si sa trag volan stanga. Instructorul nici el nu l-a vazut pe colorat.Nu avea casca, freza cu gel de 1 leu pe cap, dar pretetii de Valentino Rossi.

Scuze de off dar cred ca ei sunt un pericol mult mai mare pe strada decat cei ce conduc mobre.

On: Multa sanatate scuteristului....Am vazut din poze ca la locul accidentului a fost dr. Bogdan Oprita, coordonatorul de la SMURD.

Si pentru ce se suspenda carnetul puisor, pentru ca circula pe linia de tramvai sau pentru ca nu s-a asigurat ala?

Crezi ca daca mergea pe langa trotuar era mai ferit, sau si tu esti motociclist de internet si ai impresia ca totul e ca la carte?

Pac - pac...

BRrrrr !!!

Intrebare : De ce un tip pe un Bmw F650 de exemplu ..ca a postat aici .. incearca sa gaseasca si o alta cale de a explica situatia DiFERIT fata de un tip pe YAMAHA R6 care .. e nervos al dracului .. el stie legi el stie practica .. el spune cum s`a intamplat ... el e miezu ma ! EL E !

Oare de ce sufera unii de pe speed`uri .. de mari campioni de circuit ? Cine sunteti voi de nu s`a auzit pana acum ?

in loc de pam pam ... pac pac ... eu completez cu PârTZ PârTZ !

:kiss: