Sari la conținut

Prima mea iesire cu baietzii :D prin Bihor


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dragi atotcunoscatori, preacuviosi, insi perfecti, ne cerem scuze ca nu ne permitem echipament full! :-(

aici nu facem curse si nu avem combinezon piele full hard protectii!

daca aveau bani te asigur ca aveau si echipamente. toti au avut casti si un minim de protectii(geaca cu protectii altii cotiere sau protectii coloana doar,manusi)nu am avut in schimb pantaloni de piele ne scuzati saracia.Voi sa fiti sanatosi.

nu ne-am dat pe circuit cu 100 pe viraje ci am mers frumos si fara incidente.

V-ati gandit ca poate multi au scuter din cauza ca nu isi permit prea multe sau pentru ca au o pasiune si vor sa si-o atinga de la o varsta care iti permite doar un scuter?

Hai Seara buna.

PS:V-ati dat seama unde s-a folosit sarcasmul in textul de mai sus si ce am subtilizat?

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-i zurby ca nu stiu ei ce vorbesc :angryfire:

De ce scuter?:baldy: nu is prostu ala [poate ca voi] care imi iau direct sub poponeata unu de 125 [de varsta ma] sau unu de 600 [dupa 18 ani] si sa dau in rpimu stalp

Mi-am luat scuter sa mai invatz in circulatie etc

Io-s mai grijuliu asa si nu ma dau mare ca voi ca cine mi's io pe motor

SI ce treaba ai u cum is imbracat? vezi-ti u de protectiile tale si de hainele tale

Lasa ca ne intalnim poate peste cativa ani pe sosea :angry: [io fiind pe cva mai mare ]

Anyway

Asfalt Uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuteristul Zorbie si Maria5:

 

 

Nu a comentat nimeni de ce mergeti pe scutere, la ce sariti ca babele inaintea p..lii? :angry:

 

 

 

Cat despre echipament...ce sa mai zic.Aici se invarte totul in jurul pasiunii.Daca ai cu adevarat, strangi din c.ur. si iti iei absolut tot ce ai nevoie.La voi este de inteles, inca nu sunteti majori sa mergeti la munca, aveti scoala de terminat, etc.Aceste scuze nu sunt si pentru prietenul vostru care merge pe motocicleta in pantaloni cu care cosea tataie lucerna....O sa-mi zici ca ce ma intereseaza pe mine cu ce te imbraci tu,nu?Si eu te-as intreba: ce te intereseaza pe tine ce parere au motociclistii despre tine, cand tu esti doar un scuterist. Pana la urma, scuter are si balalaul satului de la mine de la tara, care e problema? Piloteaza omul numai cu pantaloni la dunga si cizme gravate de balega, nu-i zice nimeni nimic, ca nu isi pune poze pe MOTOCICLISM.RO si nu are aspiratii de motociclist(deocamdata).

 

 

Izmene intinse va doresc si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi atotcunoscatori, preacuviosi, insi perfecti, ne cerem scuze ca nu ne permitem echipament full! :-(

aici nu facem curse si nu avem combinezon piele full hard protectii!

daca aveau bani te asigur ca aveau si echipamente. toti au avut casti si un minim de protectii(geaca cu protectii altii cotiere sau protectii coloana doar,manusi)nu am avut in schimb pantaloni de piele ne scuzati saracia.Voi sa fiti sanatosi.

nu ne-am dat pe circuit cu 100 pe viraje ci am mers frumos si fara incidente.

V-ati gandit ca poate multi au scuter din cauza ca nu isi permit prea multe sau pentru ca au o pasiune si vor sa si-o atinga de la o varsta care iti permite doar un scuter?

Hai Seara buna.

PS:V-ati dat seama unde s-a folosit sarcasmul in textul de mai sus si ce am subtilizat?

 

intrucat "preacuviosi" consider ca lezeaza imaginea buna pe cere mi-am construit-o in timp pe acest forum....o sa-ti raspuns dle admin

incep prin a-ti explica ca saracia nu e o virtute. In aceeasi ordine de idei in afara de bill gates...fiecare se poate considera sarac prin comparatie. Tocmai de aceea exista produse destinate utilizari moto la diverse calitati si diverse preturi. Daca nu-ti permiti nici cel mai ieftin echipament corespunzator....trebuie sa faci downgrade la bicicleta, unde se recomanda o casca pe varful capului...si evetual un set de protectii de role.

Scuterul mi se pare doar un alt mijloc eficient de deplasare in orasele aglomerate. (Chiar ma gandeam sa-mi iau si un scuter sa nu mai frec motoru aiurea prin bucuresti. ) singura lor problema sunt cei ca tine care le conduc. din pacate ca si forumul asta, scuterele suporta orice. postul tau demonstreza o lege a lui murphy care spune ca fiecare e avansat pana la gradul lui de incompetenta (admin pe forum:lol:)

 

hai seara buna

 

PS: ce subtilizezi tu si de unde....nu ne intereseaza. Ti-ai dat seama unde am folosit sarcasmul sper. daca nu vezi ca e subliniat in textul tau.

PS2:ptr pokemon MArio5: tu esti celalalt tip de prost (total diferit de noi) care ai vb cand trebuia sa taci.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

total diferit de voi?? dar voi suntetzi cu 2 perechi de bile? in fine

ce echipament vrei sami iau pe scuter:)? crezi ca numi permit sami iau echipament? si sa arat ridicol pe scuter cu echipament de motociclist

Relax. cand voi avea un 250-600 maxim sub poponeata stai linistit ca o sami iau si echipament full daca asta e problema ta/voastra :) dar pana atunci

Asfalt Uscat :blink: tuturor ;) [scuter are oricine? si ala de unde ai zis u?] poi da :) ori furat ori alea alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aci echipament !! :blink: post-15897-1237703452_thumb.jpg

post-15897-1237705533_thumb.jpgDaduse-m de bani aveam geaca de pele si ciocatepost-15897-1237705549_thumb.jpgpana mi-am luat din Louis si combinezon de la drumuri si poduri e bun !!

 

PS:intotdeauna am avut casca integrala luata la second-hand si genunchiere de la scateboard.Acu am de la nea Louis noi-noute!!

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj pentru Pokemon Mihail.

Si tu esti al 3-lea tip de prost care seamana cu tine?(mario este al 2-lea , eu sunt primul si tu esti 3 nu?)

Mister Doctor Docent hai sa ti-o spun pe asta: Nu dau doi bani pe imaginea ta care se lezeaza si care ti-ai construit-o in muuult timp pe forum, si pe orice altceva ce subtilizezi tu.

Cine esti tu sa ma caracterizezi cand nu ma cunosti si nu sti ce competente am eu? Eu am avut tot inafara de ghete dupa ce am strans din buci vorba aia si mi-am luat cum am putut.

Deci nu ma baga in aceiasi oala cu restul intrucat consider ca imi lezezi imaginea buna pe cere mi-am construit-o in timp pe acest forum.

Asadar domnule User Pokemon nu sti tu daca sunt sau nu problema cuiva.Banuiesc ca si cbf-ul tau suporta orice.

Ei spune-mi am fost subtil? :blink:

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati riglele, se lasa cu concurs de masurat, sa vedem cine o are mai mare.

 

Zurby, sper ca papusa aia masculina de la avatar nu esti tu, e o faptura prea dulce pentru vorbele rautacioase pe care le mai arunci.

 

Scuzati, dar nu le am cu subtilitatile.

Editat de jcdenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati riglele, se lasa cu concurs de masurat, sa vedem cine o are mai mare.

 

Zurby, sper ca papusa aia masculina de la avatar nu esti tu, e o faptura prea dulce pentru vorbele rautacioase pe care le mai arunci.

 

Scuzati, dar nu le am cu subtilitatile.

 

 

 

dar cu baietii veseli o ai? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-ca bine mai zici mai A-L-E-X ...restul este numai inginfare si haleala de rahat !...si cind o sa am Harley tot in blugi am sa merg ca asa vrea pu_a mea si de ce nu incaltat cu tenesi, ca doar se poarta ;)

 

PS. pentru Mario 5, bravo mai baieti, dati-i inainte ca va veni si vremea voastra !

pe vremea mea umblam pe mobre si carpati -fara acte

-fara permis

-fara casca

-echipament minim, chiloti de baie !

-nu trebuie luat ca exemplu...asta a fot acum aproape 20 de ani, dar nici nu trebuie exagerat !

-personal sint bucuros ca i-mi pot povesti amintirile in lumea asta plina de afise -DIN PACATE- cu "nu te vom uita"

 

In rest, numai bine la toti si aveti grija de oasele voastre cu sau fara protectii !! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti,

 

Voi parca sunteti nebuni .. asa replici rautacioase pentru nimic, n-am vazut. Bun, omul vrea sa iasa cu scuterul in pantaloni scurti : sa iasa !! Daca ia o tranta ciao piele proprie, daca nu .. merge mai departe !

 

Eu unul, mai intai am luat echipamentul (destul de scump) si acum urmeaza moto, dar e o SS asadar si riscurile de trante, julituri, rupturi sunt mai mari.

 

Sincer .. eu vad mersul cu o moto,scuter,samd ca fiind modul rebel de a te deplasa cu parul in vand si ochelari de soare (gen pe un chopper de OCC) .. acum, legea si riscurile rezulta -> totul depinde de cine si de ce motocicleta are.

 

Despre costurile cu echipamentul .. ma indoiesc ca nu se gaseste o geaca cu protectii moto si ceva manusi mai rezistente la preturi mai decente, dar asta inseamna sa nu mai cumperi ultimul model de Nokia cu prepay fara credit ;).

 

V-am salutat,

Razvan

 

Zurby : ce imagine ti-ai creat tu pe forum, crezi ca stiu mai mult de 2 useri cine esti ? :blink: si "sti" se scrie "stii" (no offence)

Editat de Razz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti,

 

Voi parca sunteti nebuni .. asa replici rautacioase pentru nimic, n-am vazut. Bun, omul vrea sa iasa cu scuterul in pantaloni scurti : sa iasa !! Daca ia o tranta ciao piele proprie, daca nu .. merge mai departe !

 

Eu unul, mai intai am luat echipamentul (destul de scump) si acum urmeaza moto, dar e o SS asadar si riscurile de trante, julituri, rupturi sunt mai mari.

 

Sincer .. eu vad mersul cu o moto,scuter,samd ca fiind modul rebel de a te deplasa cu parul in vand si ochelari de soare (gen pe un chopper de OCC) .. acum, legea si riscurile rezulta -> totul depinde de cine si de ce motocicleta are.

 

Despre costurile cu echipamentul .. ma indoiesc ca nu se gaseste o geaca cu protectii moto si ceva manusi mai rezistente la preturi mai decente, dar asta inseamna sa nu mai cumperi ultimul model de Nokia cu prepay fara credit ;).

 

V-am salutat,

Razvan

 

Zurby : ce imagine ti-ai creat tu pe forum, crezi ca stiu mai mult de 2 useri cine esti ? :blink: si "sti" se scrie "stii" (no offence)

daca citeai mai atent iti dadeai seama ca faceam "misto" de precuviosul de mai sus cum facea si el de mine.

Daca am gresit undeva e din cauza stresului care se aduna si a grabei.

Repet eu am echipament si ma retrag din discutia asta acum. Va salut si imi cer scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cs 99 big! traieste-ti viata la maxim ca nu ai decat una! ( da traieste-o :blink: si ai grija)

inca odata in cer scuze fata de toti si de Mihail.

si partea cu " imaginea mea pe forum" era un fragment de sarcasm ieftin de-al meu ca raspuns pentru cel al lui Mihail.

O seara buna sa aveti!

PS: papusa masculina de la avatar este Tijs Michiel Verwest cunoscut si ca DJ Tiesto( nr1 dj al lumii asa..ca fapt divers)

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveti mai cu adolescentii astia?

ca se dau pe scuter in blugi? hai mah.. nu aveti de ce sa va legati?sunt care merg in blugi si tricou fara CASCA pe motoare cu multi cai putere si de aia nu va legati.La urma urmei sfaturi puteti da, dar daca x are chef sa mearga in curu gol o face pe pielea lui.

ia bagati-va mintile in cap si vedeti-va de hainele voastre.Fiecare poarta ce vrea, unde vrea si cum vrea, o face pe riscul lui.

 

PS: papusa masculina de la avatar este Tijs Michiel Verwest cunoscut si ca DJ Tiesto( nr1 dj al lumii asa..ca fapt divers)

 

regret pt tiesto ... dar Armin e nr 1.

 

 

http://www.vibefm.ro/index.php?page=stiri/...RMIN-VAN-BUUREN

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveti mai cu adolescentii astia?

ca se dau pe scuter in blugi? hai mah.. nu aveti de ce sa va legati?sunt care merg in blugi si tricou fara CASCA pe motoare cu multi cai putere si de aia nu va legati.La urma urmei sfaturi puteti da, dar daca x are chef sa mearga in curu gol o face pe pielea lui.

ia bagati-va mintile in cap si vedeti-va de hainele voastre.Fiecare poarta ce vrea, unde vrea si cum vrea, o face pe riscul lui.

 

 

 

regret pt tiesto ... dar Armin e nr 1.

 

 

http://www.vibefm.ro/index.php?page=stiri/...RMIN-VAN-BUUREN

 

nu chiar. www.tiesto.com

vezi la news ca el e nr1 dupa mixmag cea mai populara revista de profil!

si ca sa nu fiu total off topic ... subscriu ce zice si gixxx ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cs 99 big asfalt uscat si ms de sustinere... acum sa fim sincer cum arata un scuterist cu echipament calumea :scratch: mai bn o geaca mai subtire ceva.. nush [nu sunt experimentat zic eu] si ala care-si bate joc de fatza mea:) ce vrei sa fac daca m-a prins fara sa stiu in poza :friends:? si tocmai faceam ceva...

Oricum scz daca am jignit pe cineva :kiss:

AsfalT UscaT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cs 99 big asfalt uscat si ms de sustinere... acum sa fim sincer cum arata un scuterist cu echipament calumea :scratch: mai bn o geaca mai subtire ceva.. nush [nu sunt experimentat zic eu] si ala care-si bate joc de fatza mea:) ce vrei sa fac daca m-a prins fara sa stiu in poza :friends:? si tocmai faceam ceva...

Oricum scz daca am jignit pe cineva :kiss:

AsfalT UscaT!

 

 

Pe aici pe la bucuresti mai sunt cativa scuteristi pe care i-am vazut (cel putin in sezonul rece) cu echipament.

Deci arata ok ,sa stii, pana la urma este vorba de protectia ta ,nu de cum arati .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...