Sari la conținut

Accident mortal in Maramures! - Razvan Sima


cosmin bm
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 175
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un super-analfabet! CLAR!

 

si care ar fi greselile gramaticale?

 

Eram prin zona la o ciocolata calda, cand s-a intamplat. Am facut si cateva poze cu telefonul din pacate nu aveam aparat foto la mine asa ca lasa de dorit calitatea.

Dupa parerea mea este vina motociclistului , cel putin morala chiar daca probabil legal se va dovedi altceva.

Omu asta, nu stiu cine este, avea vreo 70 de metrii de franare , am numarat pasii , si ma refer la 70 metrii de frana lasata pe asfalt , asa ca el mergea in localitate cu vreo 200 la ora , in zona stiuta ca fiind aglomerata si plina de tarani care trec fiecare dupa cum ii taie capu. Tipu cu masina cel mai probabil a incercat ori sa vireze ori sa intoarca fara sa se asigure corect sau suficient de bine si motociclistul l-a luat in plin pe partea soferului ( usa _ aripa facute zob la masina ) .

Motocicleta pe care o cunosc chiar foarte bine , am facut mai multi km cu ea anul trecut din cate retin avea unele probleme la rulmetul care tinea furca si avea joc ceea ce dadea instabilitate , nu stiu daca s-a remediat de atunci problema asta. Acuma motocicleta in urma accidentului este irecuperabila , cadrul contorsionat si fata si furca fata indoite , toate carenele sunt distruse , bordu zbuat de la loc si piese pe vreo 20 metrii imprastiate in bucatele .

Daca totusi scapa cu zile din treaba asta si sper sa aiba noroc , sper sa fie mai atent pe viitor si al si altii care ii manca asa de rau in poponeata acuma la inceput de sezon cand asfaltu e rece si de multe ori ud pe jos.

 

era facuta naked?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care ar fi greselile gramaticale?

Asta nu e sub-forumul de gramatica, ci ala de facut buf si plimbat cu nino-nino. Va rog sa va abtineti de la chestii din astea, ca altfel va dispar replicile si dupa aia va mirati si ziceti ca e Area 52 sau mai stiu eu ce spatiu plin de OZN-uri unde apar si mai ales dispar niste lucruri (in speta replici care nu au legatura su subiectul)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai ma cand va vad pe uni ce aberatii scrieti........ pai dupa ce draq iti iei ss de 1000cm 3 sa mergi regulamentar?. Pai la ce limite de viteza avem in Romania ajunge una de 125 cm3. Eu unu cel putin nu stiu nici un motociclist care sa mearga cu 50km/h in localitati si 90 km/h inafara ,probabil scriu carcotasi care habar nu au cum merge o mobra (doar citesc pe forum si isi dau cu parerea) si nu stiu cat face o mobra de 1000cm3 de la 80/km/h la 170km/h .Asa ca stati linistiti ca 90% dintre noi merg tare si nu mai aruncati cu pietre in altu....bla......bla ca tu nu ai patit nimic (ii chestiune de timp nu stii de unde sare cainele)

Editat de cosmin bm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai ma cand va vad pe uni ce aberatii scrieti........ pai dupa ce draq iti iei ss de 1000cm 3 sa mergi regulamentar?. Pai la ce limite de viteza avem in Romania ajunge una de 125 cm3. Eu unu cel putin nu stiu nici un motociclist care sa mearga cu 50km/h in localitati si 90 km/h inafara ,probabil scriu carcotasi care habar nu au cum merge o mobra (doar citesc pe forum si isi dau cu parerea) si nu stiu cat face o mobra de 1000cm3 de la 80/km/h la 170km/h .Asa ca stati linistiti ca 90% dintre noi merg tare si nu mai aruncati cu pietre in altu....bla......bla ca tu nu ai patit nimic (ii chestiune de timp nu stii de unde sare cainele)

Il stiu pe unul care e forumist pe aici si si-a luat Hayabusa ca se comporta mai bine cand e cald afara pe autostrada (mai ales in Germania), ca in rest are obiceiul sa mearga in grup chiar si cu cei de la grupa mica de genul 500CB. Si desigur are carnet de destul de multi ani. Nu iti iei motor mare neaparat ca sa epatezi ci poate pentru ca iti vine bine la talie (asta despre care vorbesc eu cantareste aproximativ dublu cat mine si e mult mai inalt).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Pai la ce limite de viteza avem in Romania ajunge una de 125 cm3.

 

2.Eu unu cel putin nu stiu nici un motociclist care sa mearga cu 50km/h in localitati si 90 km/h inafara ,probabil scriu carcotasi care habar nu au cum merge o mobra (doar citesc pe forum si isi dau cu parerea) si nu stiu cat face o mobra de 1000cm3 de la 80/km/h la 170km/h .

1.:scratch:

2.eu m-am cumintit :friends: merg max 95 oriunde !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti iei motor mare neaparat ca sa epatezi ci poate pentru ca iti vine bine la talie.

 

 

Total de acord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu stie nimeni nimic de starea baiatului?

Citeste titlul topicului, ca l-am schimbat cand a aparut o schimbare importanta in "starea baiatului"...

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Lucian

LE: in stare de putrefactie cel mai probabil

 

De-abia mancasem.... :cheers:

 

Acu' cine curata monitoru' si tastangura? :bounce:

 

RUP :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai da ce sensibil esti.. :cheers:

din pacate a murit baiatul , pacat de mama ca sufera cumplit, sunt niste oameni deosebiti , mama si fratele baiatului. si inca ceva mama era mandra ca baiatul ei era 'barbat', pt ca nu oricine poate conduce un motor. ii pare rau il plange dar e mandra de el. DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

What? e mandra ...??!!! ca baiatul ei "conducea" o motocicleta? hmmm cred ca saraca nu are toate datele problemei...ca altfel nu imi explic

intradevar nu stia multe despre motocicleta respectiva' CARE AVEA MULTE PESTE' .mama nu a iubit niciodata motocicleta l-a iubit pe baiat care , zicea ea a iubit motocicleta enorm.. pacat ca baiatul era tanar si nu stia ce cai 'CALARESTE".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar nu stia multe despre motocicleta respectiva' CARE AVEA MULTE PESTE' .mama nu a iubit niciodata motocicleta l-a iubit pe baiat care , zicea ea a iubit motocicleta enorm.. pacat ca baiatul era tanar si nu stia ce cai 'CALARESTE".

 

nu la asta ma gandeam...ci la faptul ca poti iubi motocicleta fara sa te urci pe ea si sa iesi pe un drum public unde nu ai voie pt ca nu ai carnet!

stiu ce spui ca isi iubeste copilul dar nu vad de ce sa fie mandra. poate sa fie mandra de orice dar de faptul ca el "conducea" motocicleta asta chiar nu inteleg cum sa fie mandra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
din pacate a murit baiatul , pacat de mama ca sufera cumplit, sunt niste oameni deosebiti , mama si fratele baiatului. si inca ceva mama era mandra ca baiatul ei era 'barbat', pt ca nu oricine poate conduce un motor. ii pare rau il plange dar e mandra de el. DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA

 

 

 

-totusi nu vad mandria pentru ca i-a dovedit ca nu oricine poate 'pilota' un motor. Va rog sa ma scuzati dar nu m-am putut abtine, oricum am terminat cu comentariile pe topicul asta. RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu putem decat sa ne rugam pentru el ca in astfel de situatii medicii tare multe nu pot face ( si la ai meu au spus ca daca voi trai pana a doua zi se vor sa vada uita ce am). Am citit ca avea viteza foarte mare corect dar singurul vinovat este BOUL care nu l-a vazut el ( multi soferi intentionat taie calea motociclistilor sa vada daca se descurca am patit-o de mai multe ori inclusiv in Baia Mare cu taximetristii) nu a acordat prioritate motociclistul avea viteza prea mare insa in lege nu scrie ca daca ai viteza prea mare trebe sa te nenoroceasca( Am fost lovit din dreapta de o doamna cu un Citroen si mi-a spus ca aveam viteza mare ) stiu unii ca cea mai buna arma de aparare este atacul.

In acte precis va fi de vina motociclistul insa nu trebuie sa permitem asa ceva sa plateasca neam de neamul lui oalele sparte spitalizare etc.

Multa sanatate pentru Razvan

auzi amice,iarta-ma ca iti spun,nu vreau sa jignesc pe nimeni,asa ca am sa iti spun doar ca esti cam incuiat la minte...fa un experiment astfel: pune-l pe tatal tau,sau fratele sau sora sa iasa din curte cu masina,in timp ce vii cu motocicleta pe strada cu 200.Sunt curios daca te vede,si sunt curios care va fi numit Bou in cazul ala.Din punctul meu de vedere,tot zic ca nu invata nimeni din greseli pe topicul asta.Ce sa invete domnule,in primul rand nici nu cred ca le pasa unora.Inainte sa va mai bagati mana in gaz in halul ala,sau sa dati vina pe conservari tot timpul (sunt exceptii cu siguranta) ar trebui sa va intrebati de ce naiba nu sunt atatea accidente mortale in care "Boul " acela nu da prioritate unui chopper sau enduro.Raspunsul ar trebui sa fie evident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi amice,iarta-ma ca iti spun,nu vreau sa jignesc pe nimeni,asa ca am sa iti spun doar ca esti cam incuiat la minte...fa un experiment astfel: pune-l pe tatal tau,sau fratele sau sora sa iasa din curte cu masina,in timp ce vii cu motocicleta pe strada cu 200.Sunt curios daca te vede,si sunt curios care va fi numit Bou in cazul ala.Din punctul meu de vedere,tot zic ca nu invata nimeni din greseli pe topicul asta.Ce sa invete domnule,in primul rand nici nu cred ca le pasa unora.Inainte sa va mai bagati mana in gaz in halul ala,sau sa dati vina pe conservari tot timpul (sunt exceptii cu siguranta) ar trebui sa va intrebati de ce naiba nu sunt atatea accidente mortale in care "Boul " acela nu da prioritate unui chopper sau enduro.Raspunsul ar trebui sa fie evident

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...