Sari la conținut

Ciudat


DanielM
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multa lume are dar unii le considera obisnuite sau cum e cazul meu sunt in procesul de a o schimba

vreau sa imi iau un RD 350 dar deocamdata nu pot spune ca e a mea

acum am o JAWA si un CZ le stie lumea (modelul in genere) si nu are rost sa bat campii de pomana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu e o rusine sa te lauzi cu un nipru..... cel putin mie nu mie rusine mai ales atunci cand stiu ca am muncit ca robotu un an de zile (pe langa facultatea care trebuie s-o termin la anu') ca sa cumpar neprul. e motoru' meu si e cel mai bun care exista.

sa-mi demonstreze cineva ca ma insel.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai chestia e ca despre jawa nu prea e mai nimic de zis.

si-a trait traiul si i-a venit sorocul. cand am timp o bag in dezmembrare.

cu CZ-ul e alta treaba. din primavara va fi al irinei (prietena mea) asa ca nu prea pot sa mai zic ca e motocicleta mea :D deja se vb de motocicleta ei :P

nu mi-a fost rusine cu nici una din ele

nici despre Yamaha RD 350 LC nu pot spune ca e a mea pentru ca nu am luat-o inca. o sa o iau cat mai curand dar pana atunci...

cam asa arata una

post-49-1071848305.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar asta e CZ-ul model hibrid 477-487

de care ma despart cu greu

m-a slujit (aproape) cu credinta dar e timpul sa treca pe maini mai cuminti :D (sper)

 

oricum CZ-ul asta a invatat 4 oameni sa mearga pe doua roti ceea ce consider ca e bine

acum e la al cincilea :P

post-49-1071848642_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact... si eu sa ma laud ca am Nipru? E o rusine dar asta e... astept o kawa en500 sau un vulcan

Pai tu nu vorbesti despre un anume model de motocicleta, ci despre MOTOCICLETA TA, care oricare ar fi ea este cea mai buna pentru simplul fapt ca e a ta.

 

Si eu am avut un MZ din 69 inainte de japoneze, problema este ca nu am poze cu ea ca as fi pus-o si pe ea in palmares.

 

Si acum sa va mai spun ceva: Prima intalnire de la Ciolpani acum vreo 2 ani. Toti au venit care mai de care cu motoare "straineze" dar pana la urma stiti care a fost atractia atunci? Un M72, toti am mers cu el si la toti ne-a placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baeti!!!

ce tot atata ........de aici apare raca intre noi .......si ce ma daca ai cz, jawa sau dnepr sa va spun ca eu am dnepr si sunt mandru si pot face ce nu fac altii cu alte motoare si sa stiti ca toti au in ceput cu aste si inca un lucru cum iti ingrijesti motoru asa ihl ai daca ai o ruseasca si o faci stoc poti da clasa la multi cu motoare de 10000$

bafta.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e loc pentru toti,asa ca nu va mai faceti probleme.Chiar conteaza asa de mult ce motociclete aveti?!Eu daca n-as avea Honda m-as da cu orice,numai motocicleta sa fie.A mea e din '94 si tot se gasesc destui care sa spuna ca e o vechitura.Dar astia suntem.La rautate nu ne intrece nimeni.Dupa ce ca suntem putini motoristi, ne mai si certam ca orbetii.Recunosc,a mea nu e vreo noutate,dar e a mea si sunt supermultumit de ea.Ma gandesc sa iau si o comunista,sincer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Moto meu :D . Poza este luata de pe un site, dar motorul arata identic cu al meu. Sunt si eu la fel de mandru de el chiar daca nu este nou. Imi place pentru ca este foarte fiabil si usor de "calarit" prin orasul asta aglomerat si...nu numai. L-am cumparat in vara asta prin august si de atunci nu m-am mai dat jos de pe el :P Sunt foarte multumit de el...dar parca la anul as incerca si ceva mai rapid...asa pentru betia vitezei :lol: :lol: :lol:

post-49-1072041571_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor si La Multi Ani!

Daca este sa ne mindrim cu ce avem, sper ca nu o sa ma considerati un infumurat sau un baiat de bani gata. Va asigur ca muncesc si inca din greu si consider ca merita, pentru ca mi-am dorit acesta motocicleta ca fiecare dintre noi. Sper sa va placa.

Va salut si sa auzim de bine.

Popescu D.

post-49-1073388146_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si io' motor: si e cel mai tare :P

1. pentru ca e al meu

2. pentru ca nu m-a trantit niciodata (da stiti cu m e vorba aia niciodata sa nu spui niciodata), doar m-a avertizat de cateva ori :D .... tot din vina mea.

3. pentru ca am muncit din greu toata vara sa il repar(este primul motor din palmares)

4. si pentru ca atunci cand merg cu el ma simt super :lol:

 

 

 

 

Asta e. PA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha ......

ADMINISTRATOR ...... PROBLEMA: Daca scriu nu nou mesaj si vreau sa-i adaug o poza ...... poza nu va apare daca mai intai dau "Preview Post". Trebuie sa dau direct Add Reply.

Merci. PA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e ceva legat de site (programare) pentru ca atunci cand treci de la o pagina la alta trebuie sa se trimita si parametrii din pagina precedenta ......

 

DAR sa nu ne mai obosim cu PROSTII OFF topic.

 

Pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:D HI!HI!Dupa discutiile "savante" de pe forumuri banuiam si eu ca multi sunt doar "prieteni" ai motociclistilor...oricum nu conteaza atat timp cat sunt pe drumul cel bun.

Imi dau si eu cu parerea:chestia cu "nu conteaza ce moto ai....toti suntem agali" e ca si cea cu "nu conteaza marimea...ajung si 11cm" dar stim cu totii ca doar pentru pipi ajung!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi se pare asa de ciudat si am sati spun si de ce. nu cred ca toti au poze cu motocicletelelor in format electronic sau nu vor sa posteze o poza cu un motor similar luat de pe net... oricum parerea mea e ca nu conteaza ce m,otor ai atata timp cat merge, te duce te aduce... este firesc sa vrei ceva mai bun dar toate la timpul lor... asta este parerea mea. eu am facut scoala pe un mz vechi de 43 de ani.. prietenii mei radeau la inceput si ziceau ca puteam sa fac si eu pe ceva mai nou... dar diferenta este ca eu am permis si o sa ma dau cu motorul cand vine vremea iar ei o sa se uite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...