Sari la conținut

Streetfighter De 600cmc


nec+ultra
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uite si altele :finger:

 

Aici mai jos de la fracezii de la LAZARUS :10:

 

post-3393-1139335625_thumb.jpg post-3393-1139335608_thumb.jpg post-3393-1139335597_thumb.jpg post-3393-1139335662_thumb.jpg

post-3393-1139335647_thumb.jpg post-3393-1139335633_thumb.jpg post-3393-1139335616_thumb.jpg

 

Iar aici diverse ipostaze in care au fost surprinse Street Fighterele

 

post-3393-1139335552_thumb.jpg post-3393-1139335577_thumb.jpg

post-3393-1139335528_thumb.jpg post-3393-1139335517_thumb.jpg

post-3393-1139335812_thumb.jpg

 

P.S.: Sa fie oare aceasi confuzie ca si intre custom si chopper? ;)

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te lua musai dupa reviste. Testeaza si vezi ce ti se potriveste!

Daca citeste vre'un posesor de FZ6 articolul nu mai vorbeste cu tine niciodata.

Eu cunosc trei posesori de FZ6 ; si toti sunt foarte multumiti (al treilea nu a mers mai deloc cu ea ,dar sigur are cea mai buna pozitie de conducere,cel mai economic puternic si motor, e cea mai buna)

Deci conteaza foarte mult ce-ti place tie;diferentele nu sunt chiar atat de mari .

 

Astept pareri , comentarii etc

Ce revista e asta ca vreau sa-mi enervez un prieten?

Editat de edi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

domnle horia...bt..

ce inseamna domnule semnele astea obscene?

omul a pus o intrebare...A INTREBAT daca fzr-ul e asa cum a spus el...respectiv muci..

si??... care-i problema dumneavoastra? chiar daca ar avea parerea asta despre motocicleta care ar fi problema?...

observ un comportament f ciudat la multi baieti deosebiti de pe aici..

se simt unii lezati de remarcile asupra motocicletei pe care o calaresc domniile lor, de parca le-ar fi fabricat ei insisi... de parca daca te duci la un pilot din moto GP si ii spui ca motociceta lui e o trontineta penala..ala ar trebuie sa te ia la bataie, nu?

ati adus un aport la performantele ei...motocicleta a fost faricata de un cunoscut de-al dumneavoastra, care si-a rupt de la gura ca sa o fabrice si sa o faca mai performanta... sau care e problema.

cred ca de fapt, forumul e populat de manelisti. eu ma intreb ce faceti voi la intalnirile voastre de cacao. se naste o bataie generala de la o parere a cuiva despre performantele unei motociclete?

 

ps: vezi ca daca mai zici ceva de rau despre cateva modele risti sa nu mai vorbeasca nimeni cu tine!!!

Editat de GSK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ia arunca o privire in garaj la mine! Cate motoare vezi cam tot atatia proprietari si opinii despre care e cea mai buna.Alege motocicleta care-ti place;ca proprietar defectele o sa le treci usor cu vederea .

post-72-1142416351_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Precum v-am zis fiecare i-si iubeste fierul lui.

Ieri m-am dat o tura mica cu cu un fz-6 nou . Nu simte nici dracu daca pierde sau castiga doua zecimi de secunda in demaraj fata de Hornet.

In schimb diferenta de manevrabilitate este foarte clara. Hornetul se controleaza foarte usor; de ce ,habar nu am. Parca e o bicicleta cu motor ,doar ca atunci cand apar caii (pe la 7-8 mii) trebuie sa te agati bine de ghidon. Daca nu vrei sa schimbi a sasea cand intri in comune motocicleta nu o cere,demareaza de la 2000 de ture in ultima treapta fara sa faca nazuri (chiar si cu doua persoane).Cred ca saua mai joasa si pozitia putin mai aplecata creeaza senzatia de control superior.

Am si un scuter ,dar la semafor ma strecor mai bine cu Hornetul.

Deci ramane cum am stabilit,probeazale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre Hornet si Fazer.....

 

Hornet si ieri si azi si mane. Hornet toata ziua. :D

Fazer tot timpul ! Dar la mica distanta de Hornet,recunosc... :laugh:

 

Precum v-am zis fiecare i-si iubeste fierul lui.

Ieri m-am dat o tura mica cu cu un fz-6 nou . Nu simte nici dracu daca pierde sau castiga doua zecimi de secunda in demaraj fata de Hornet.

In schimb diferenta de manevrabilitate este foarte clara. Hornetul se controleaza foarte usor; de ce ,habar nu am. Parca e o bicicleta cu motor ,doar ca atunci cand apar caii (pe la 7-8 mii) trebuie sa te agati bine de ghidon. Daca nu vrei sa schimbi a sasea cand intri in comune motocicleta nu o cere,demareaza de la 2000 de ture in ultima treapta fara sa faca nazuri (chiar si cu doua persoane).Cred ca saua mai joasa si pozitia putin mai aplecata creeaza senzatia de control superior.

Am si un scuter ,dar la semafor ma strecor mai bine cu Hornetul.

Deci ramane cum am stabilit,probeazale!

Iti dau dreptate in privinta inaltimii seii ! Cand am condus-o prima oara ,aceeasi senzatie am avut,de nesiguranta ! M-am dat jos sa ma uit,am crezut ca este roata din spate desfacuta ! :lol:

Fazerul are o chestie a lui cand iei virajele,nu stiu de ce ! :laugh:

Ca repriza sa stii ca si Fazerul demareaza de la 2000 3000 fara sa faca pe nebuna ! Dar nu este indicat nici pt una nici pt alta !

Scuterul ,asa e ,e mai greu manevrabil decat motoarele,din cauza centrului de greutate ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

eu mi-am luat Hornet de 2 saptamani si sunt incantat. mi se pare ca arata...rapitor, ca sa zic asa. e primul meu motor si ma simt foarte bine pe el. ne-am imprietenit repede. e super-usor de manevrat si de condus; poti merge frumos cu 60 la ora in viteza a 4-a sau a5-a si daca ai nevoie tasneste superb. plus de asta, mi se pare ca suna foarte bine, chiar daca am toba standard.

 

din pacate nu am termen de comparatie, ca nu m-am dat cu alt motor pana acum, dar m-am gandit ca poate fi folositor sa afli ca si un incepator s-a imprietenit foarte bine cu Hornetul.

 

bafta cu motorul pe care ti-l alegi !

post-8913-1144674676_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept pareri , comentarii etc

 

marfa de articol.

ce nu inteleg, de ce spun ei ca la "s2r" nu-si pot tine picioarele pe scarite, ca-i impinge din spate toba.

ori discutam discutii, ori nu stiu ei ce sa mai zica, s2r are tobe rised (sub sa).

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

marfa de articol.

ce nu inteleg, de ce spun ei ca la "s2r" nu-si pot tine picioarele pe scarite, ca-i impinge din spate toba.

ori discutam discutii, ori nu stiu ei ce sa mai zica, s2r are tobe rised (sub sa).

 

Sorinake

poate se referea doar la riciorul din dreapta... din cauza caldurii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marfa de articol.

ce nu inteleg, de ce spun ei ca la "s2r" nu-si pot tine picioarele pe scarite, ca-i impinge din spate toba.

ori discutam discutii, ori nu stiu ei ce sa mai zica, s2r are tobe rised (sub sa).

 

Sorinake

 

Intamplator am s2r (luat de nou) si nu am gasit nici o toba sub sa. Are doua tobe montate in dreapta motoretei una deasupra alteia.

Treaba cu picioarele impinse de toba e un nonsens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...