Sari la conținut

Program de piese BMW


grumpy
 Share

Postări Recomandate

Am fost la bavaria sa ma interesez de niste piese. Si i-am intrebat de ce nu fac public acel program, ca sa nu mai facem 2 drumuri aiurea. Sa ne putem uita de acasa si sa mergem direct cu banu' pentru comanda. Mi s-a spus ca e interzis... Ca nu se poate, ca... In fine. Am memorat cu grija cum se numeste acel program, si am dat un search pe Google sa vad ce gasesc ;)

http://www.realoem.com/bmw/select.do

Surpriza! :blink:

Fratilor cu bembeu, LUATI D'AICI TOTI!

 

Schemele complete ale tuturor motocicletelor si masinilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situl nu este proprietatea BMW. Asa ca nu interzice nimeni accesul la el. Ce ma surprinde este ca Bavaria cauta piese pe situl asta in loc sa acceseze un catalog BMW. Cand am fost sa-mi repar mobra am vazut ce program au astia de la Breeman BMW. Mecanicul mi-a zis despre situl asta (oricum stiam despre el) dar ca difera un pic de catalogul BMW. Neglijabil oricum.

PS: da,merita facuti de rahat pe faza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situl nu este proprietatea BMW. Asa ca nu interzice nimeni accesul la el. Ce ma surprinde este ca Bavaria cauta piese pe situl asta in loc sa acceseze un catalog BMW. Cand am fost sa-mi repar mobra am vazut ce program au astia de la Breeman BMW. Mecanicul mi-a zis despre situl asta (oricum stiam despre el) dar ca difera un pic de catalogul BMW. Neglijabil oricum.

PS: da,merita facuti de rahat pe faza asta.

 

ei nu intra pe site-ul asta. au un program bmw. pe care, de altfel i poti cumpara cu 50$ de pe un site. in acei 50$ intra si programul mama si preturile pe zona din care faci parte. dar mi s-a parut mult mai ok asta ca e gratis si este public. e adevarat ca nu arata cine stie ce preturi, dar ai scheme pe care le gasesti cu greu. plus ca iti poti nota codurile de la piese si sa te duci la bavaria direct cu ele :scratch:

eu nu inteleg de ce se cramponeaza ei atata de programul ala. daca ar fi baieti destepti, ar pune un demo pe site-ul lor si ar vinde o varianta pentru public, cu o anumita suma de bani. ar putea sa faca un server separat de serverele service-urilor, pentru consumatorii finali, care sa comunice in timp real preturile la piese, in functie de zona. eu zic ca nu e greu de facut... pe langa faptul ca ar scoate un ban in plus cu chestia asta, si-ar mai si fideliza clientii pentru transparenta de care ar da dovada... dar ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu folosesc acest site. Caut piesa si codul. Trimit la reprezentanta in e-mail si ei trimit inapoi mail cu pretul.E practic. Eu merg sa comand stiind pretul si codul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu folosesc acest site. Caut piesa si codul. Trimit la reprezentanta in e-mail si ei trimit inapoi mail cu pretul.E practic. Eu merg sa comand stiind pretul si codul.

 

Eu nu stiam de site si, desi sunt la o aruncatura de bat de Bavaria, 'mi-era destul de incomod sa ma duc acolo sa ma interesez de piese. Traficul e jenibil, praful e in floare, drumul e plin de gropi, cainii sunt in calduri, sefii sunt cu geana pe mine... Si, colac peste pupaza, ala de la piese se misca de zici ca e imbalsamat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce, numai AB aduce piese de BMW ? :scratch:

 

man, eu chiar am nevoie de piese pentru bembeu. lasa si tu niste contacte, daca stii ceva...

ca la astia, ma costa 12 mil piesele, fara furca de 1-2, fara supape, fara...

Editat de grumpy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici la telefon nu sunt mai brezi. Mai sunam si eu la ei sa ii intreb de una alta...vesnic ala de la piese fie nu e .... fie "e cu un client". Asta e cea mai uzuala scuza...sau "lasati nr de telefon si va sunam noi"...lucru care se intampla...dar mai suni tu de 2-3 ori dupa ce ai lasat nr de telefon.

Iar cand am mers acolo....batea vantu' prin showroom....Unde or fi acei clienti care ii rapesc toata ziua....numai ei stiu.

Preturile sunt nesimtite rau. Eu am vrut sa schimb radiatorul...dar cand mi-a zis 1278 ron...am intepenit. Asa ca radiatorul actual a fost indreptat si merge perfect acum :scratch:

Mai puteti incerca www.motobins.co.uk

Parca sunt mai de bun simt preturile si din cate am inteles sunt destul de prompti.

Mie mi-au raspuns foarte repede la mail cand i-am intrebat de radiator.

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foate bun programul si foaret util. l-am folosit si eu destul anul trecut, ma duceam la bavaria direct cu codul de articol, mai nasol era cand dactilografia ala dacolo gresit :scratch:

anu trecut programu avea si preturi, adevarat ca in $, dar cam tot pacolo erau si cele de la bavaria.

Editat de allec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Hai, multzam!

Daca mai aveti ponturi de magazine care comercializeaza diverse piese de bembeu, postati acilea sa facem o mica enciclopedie :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, eu chiar am nevoie de piese pentru bembeu. lasa si tu niste contacte, daca stii ceva...

ca la astia, ma costa 12 mil piesele, fara furca de 1-2, fara supape, fara...

 

Man chiar nu stiu. Dar nu pot sa cred ca AB sunt singurii care aduc. Deocamdata nu am avut nevoie, abia am luat motoru, dar poate cine vede acest topic si stie o sa puna ceva contacte. Ii multumim in avans :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are F 650 GS DAKAR din 2000 s-a cam scos cu fisierul asta de aici

 

e un pdf cu 134 de pagini cuprinzand toate piesele pentru el pe coduri si scheme (de pe www.realoem.com).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...